• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרנות מחלקות/צוברות אשמח לעזרה בבקשה

Soundofsilence

משתמש רשום
דירוג
2
שלום אני חדש פה, אני בן 23 סטודנט פתחתי היום תיק השקעות (בברוקר זר, העולמית IB) ואשמח להתייעץ איתכם.
אני מעונין להשקיע לטווח של 20-30 בצורה פאסיבית בקרנות מחקות מדד (אחריי שאסיים את התואר ואקבל משכורת להזרים סכום משמעותי כל פרק זמן מסוים חודש? רבעון?), (נכון לרגע זה 100%) אני מאוד מתלבט בין קרנות איריות לאמריקאיות. (צוברות/מחלקות)
כיוון שאני חוסך להרבה מאוד זמן יש לי חשש הגיוני כלפיי מס הירושה שנתקלים בו כאשר מוכרים את המנייה.
לפי המחקר שעשיתי כפל המסר בקרנות האיריות לא כזה נוראי כיוון שאפקט ריבית דריבית מאוד משמעותי לטווח הארוך.
במידה ורובכם מסכימים איתי שבמקרה שלי יש לבחור את הקרן האירית (ואם לא אשמח מאוד לעזרה זה רק מהמחקר שלי)
איזה קרן הייתם בוחרים? אני סבור כי ב20-30 הכלכלה האמריקאית תמשיך להוביל לכן אני מעוניין להשקיע בspy.
אני חושב שהבחירה הכי מתאימה לי היא Cspx
אשמח לשמוע דעות, ואם אתם חושבים שאני עושה שטוח אשמח גם לשמוע אני חסר ניסיון וכמובן שאקשיב לכל דעה.

גוגל: הסולידית מייק

גוגל: הסולידית מייק
מה הרקע שלך שמאפשר לך את הקביעה הזו?

+ @לארוצה הקדים אותי בשנייה
היי, תודה על המענה המהיר מעריך.

קראתי שמה את הפוסט, הייתי שמח אם הייתי יכול לקבל מענה פרטני בהתאם לנתונים שציינתי פה (כמובן לא המלצה)

לגביי הרקע אני סטודנט לכלכלה חשבונאות בלבד, אין לי שום רקע מרשים זאתי רק דעתי בלבד יכול להיות מאוד שאני טועה כמובן.

קראתי שמה את הפוסט, הייתי שמח אם הייתי יכול לקבל מענה פרטני (כמובן לא המלצה)
ברגע שבחרת להשקיע רק בשוק האמריקאי, כפרת בעקרון השוק היעיל.
הרי כל אותם טריליארדי דולרים שמושקעים מחוץ לארה"ב אינם כסף טיפש.

אם יש לך סתירה לעקרון השוק היעיל, זה מינימום פרס נובל בכלכלה.
עד שלא פיתחת הוכחה כזו, רצוי לפזר את ההשקעה.

ברגע שבחרת להשקיע רק בשוק האמריקאי, כפרת בעקרון השוק היעיל.
הרי כל אותם טריליארדי דולרים שמושקעים מחוץ לארה"ב אינם כסף טיפש.

אם יש לך סתירה לעקרון השוק היעיל, זה מינימום פרס נובל בכלכלה.
עד שלא פיתחת הוכחה כזו, רצוי לפזר את ההשקעה.
מבין את דברייך בהחלט אשקול שוב, במקרה כזה אוכל להשקיע במדד העולמי וישנה הקרן האירית של בלאקרוק iwda שגם עליה שמתי עין, כנראה ש80 אחוז ממנה מורכבת מחברות אמריקאיות בכל מקרה. (אבל לא בדקתי לעומק אז אולי אני מדבר שטויות)

מבין את דברייך בהחלט אשקול שוב, במקרה כזה אוכל להשקיע במדד העולמי וישנה הקרן האירית של בלאקרוק iwda שגם עליה שמתי עין, כנראה ש80 אחוז ממנה מורכבת מחברות אמריקאיות בכל מקרה. (אבל לא בדקתי לעומק אז אולי אני מדבר שטויות)
מצויין. בכל מקרה להרחבה

גוגל: הסולידית מדד אמריקאי או עולמי

תמצא שם מספיק חומר קריאה.

מצויין. בכל מקרה להרחבה

גוגל: הסולידית מדד אמריקאי או עולמי

תמצא שם מספיק חומר קריאה.
תודה רבה לך אני אקרא שוב אולי פספסתי דברים חשובים.

אני אשמח לשמוע עוד דעות לגבי כל מה שנאמר פה, תודה רבה לכולם.

איזה פרטים מבדילים אותך ממייק שרוצה להשקיע רק בשוק האמריקאי?
אני לא יודע אם אנחנו מדברים על אותו דבר, אבל הפוסט שאני ראיתי זה בחור אומר לי בדיוק מה להשקיע ולא מסביר למה בכלל, אז לא התרשמתי מהעניין.

ואני הייתי שמח שבחור/ה עם ניסיון היו יכולים להגיד לי כן לדעתי זה רעיון טוב/לא טוב, והייתי שמח בהתחשב לכל הנתונים שציינתי (גילי, טווח השקעה של 20-30 שנה, השקעה פאסיבית עם תוספות של פעימות בקצב מסוים) אם קרן אירית מחקה מדד זה באמת פיתרון טוב בשבילי.

איזה פרטים מבדילים אותך ממייק שרוצה להשקיע רק בשוק האמריקאי?
אם מייק אינו מעוניין להשקיע דרך בית השקעות ישראלי ומעדיף את הברוקר האמריקאי Interactive Brokers (להלן, IB) בגלל סיבות שיוזכרו בהמשך:

א. אם מייק מעוניין להשקיע דרך IB והוא מעוניין להשקיע בכל העולם, אך חושש ממס ירושה:
יקנה את VWRA העולמית הצוברת של וונגארד (דמי ניהול 0.22%).

אופציה מעט פחות פופולרית היא שילוב של צמד הקרנות האיריות הצוברות של וונגארד VHVE (קרן על שווקים מפותחים) ו-VFEA (קרן על שווקים מתפתחים) ביחס של 1:9 לטובת VHVE (דמי ניהול משולבים: 0.13%~).

ב. אם מייק מעוניין להשקיע דרך IB והוא מעוניין להשקיע בכל העולם, ואינו חושש ממס ירושה:
יקנה את הקרן האמריקאית VT של וונגארד (דמי ניהול: 0.07%) או שילוב של VTI ו-VXUS (דמי ניהול משוקללים: 0.045%~).

ג. אם מייק מעוניין להשקיע דרך IB והוא מעוניין להשקיע בארה"ב בלבד, אך חושש ממס ירושה:
יקנה את הקרן האירית הצוברת VUAA של וונגארד או את הקרן האירית הצוברת CSPX של בלאקרוק, שתיהן בדמי ניהול של 0.07%. אין טעם להתלבט בין השתיים.

ד. אם מייק מעוניין להשקיע דרך IB והוא מעוניין להשקיע בארה"ב בלבד, ואינו חושש ממס ירושה:
יקנה את הקרן האמריקאית VTI של וונגארד (דמי ניהול: 0.03%).

אתה מדבר על זה?

בדיוק. את ההסבר מדוע, תוכל לקרוא בדיון שם, ואם יש שאלות תוכל גם להצטרף לדיון באותו השרשור. בינתיים אני לא חושב שזיהיתי איזשהו נתון שמבדיל אותך ממייק.
שוב שלום, באמת שקראתי עשרות עמודים שמה.
חשבתי לעצמי מה מייק היה עושה:
60 אחוז - cspx
40 אחוז - vwra
ככה מייק בעיקר שם את רוב כספו במה שהוא מאמין בו אך יחסית מפזר את כספו, מייק עושה בשכל?

חשבתי לעצמי מה מייק היה עושה:
60 אחוז - cspx
40 אחוז - vwra
ככה מייק בעיקר שם את רוב כספו במה שהוא מאמין בו אך יחסית מפזר את כספו, מייק עושה בשכל?
האלוקציה של VWRA לארה"ב היא 60%~, כלומר החלוקה שציינת יוצרת אלוקציה של 84%~ לארה"ב ו-16%~ לשאר העולם.
אם זה מה שאתה מחפש לך על זה. האם זו החלטה נכונה? אף אחד לא יוכל לומר לך מהסיבה הפשוטה שלא ניתן לקבוע מראש מי ייתן תשואה גבוהה יותר ב-20-30 שנים הבאות (מדד שעוקב רק אחרי ארה"ב או מדד שעוקב אחרי כל העולם). יש כאן אנשים שמאמינים שארה"ב תמשיך להיות דומיננטית ויש כאלה שמאמינים בדיוק להיפך :)
כל שנותר לך לעשות זה להחליט במה אתה מאמין, לבנות את התמהיל בהתאם ולהשקיע בעקביות ע"ס ההחלטה שלך.

אם זו הקצאה שתוכל להתמיד בה לאורך זמן, אז כן.
סלח לי על הבורות, למה שלא אוכל? האם זה מסובך?
האלוקציה של VWRA לארה"ב היא 60%~, כלומר החלוקה שציינת יוצרת אלוקציה של 84%~ לארה"ב ו-16%~ לשאר העולם.
אם זה מה שאתה מחפש לך על זה. האם זו החלטה נכונה? אף אחד לא יוכל לומר לך מהסיבה הפשוטה שלא ניתן לקבוע מראש מי ייתן תשואה גבוהה יותר ב-20-30 שנים הבאות (מדד שעוקב רק אחרי ארה"ב או מדד שעוקב אחרי כל העולם). יש כאן אנשים שמאמינים שארה"ב תמשיך להיות דומיננטית ויש כאלה שמאמינים בדיוק להיפך :)
כל שנותר לך לעשות זה להחליט במה אתה מאמין, לבנות את התמהיל בהתאם ולהשקיע בעקביות ע"ס ההחלטה שלך.
תראה, האיום הכי גדול על ארהב היא סין, אני לא רוצה להשקיע בסין כי היא מדינה דיקטטורית שיכולה לעשות מה שבא לה להעלים חברות וכו, אולי אני מדבר מעל הפופיק אבל ככה אני רואה את הדברים נכון לרגע זה.

סלח לי על הבורות, למה שלא אוכל? האם זה מסובך?
מכיוון שיהיו שנים שבהן אירופה תוביל. ואז אתה תאכל את עצמך על הטעות ותעבור להקצאה ההפוכה, בדיוק לפני שהמגמה תתהפך...
בקיצור, גם תחיה במתח וגם תשיג תשואה נמוכה יותר.
בגלל זה הכי פשוט להקצות לפי משקל כלל השוק ולשכוח מהעניין.

מכיוון שיהיו שנים שבהן אירופה תוביל. ואז אתה תאכל את עצמך על הטעות ותעבור להקצאה ההפוכה, בדיוק לפני שהמגמה תתהפך...
בקיצור, גם תחיה במתח וגם תשיג תשואה נמוכה יותר.
בגלל זה הכי פשוט להקצות לפי משקל כלל השוק ולשכוח מהעניין.
תראה, לא משנה איזה קרן סל אני אבחר (או שילוב) אני אלך עם האסטרטגיה עד הסוף, לא אמכור לא אקנה אני אאבד את אפקט ריבית דריבית.
בגלל זה כל כך מתלבט ולא רוצה לישות טעויות.
האמת הפתעת אותי עם אירופה, אפילו לא עלה בדעתי שדבר כזה באמת עלול לקרות.

היסטורית בוודאי שהיו תקופות עם תשואות גבוהות יותר מחוץ לארה"ב.

ולגבי העתיד, מה אתה מסיק מנתוני החוב של ארה"ב על הצפוי למדינה? אתה לא רואה פה סיכון?
נכון ארהב היא המדינה עם החוב הגדול ביותר בעולם, אבל היא גם המדינה היחידה שמדפיסה דולרים, וכמעט כל העולם מתנהל בדולרים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A קרנות איריות מחלקות לעומת איריות צוברות שוק ההון 5
Jane Doe קרנות צוברות/מחלקות - תקציר מנהלים שוק ההון 2
Yevgeny גליון השוואת תשואה - קרנות צוברות מול מחלקות שוק ההון 21
ז קרנות מחקי מדד מחלקות דיבידנד שוק ההון 5
ramiv מחיר קרנות לא מחלקות שוק ההון 3
T הבדלי תשואות בין קרנות מחלקות לצוברות שוק ההון 11
E קרנות סל ETF שאינן מחלקות דיבידנד שוק ההון 1
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
Gari קרנות סל על מדדים סקטורים\מדדים דפנסיביים בשלב המשיכה כדי למזער נעילת הפסדים בשוק דובי שוק ההון 34
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
T האם יש קרנות ישראליות בGoogle finance? אוף טופיק 1
N קרנות מומנטום שוק ההון 0
ה מסחר עצמאי - קרנות סל שוק ההון 5
JaywalkerPenguin קרנות מחקות ישראלית למדדי חו"ל שוק ההון 5
D מעקב אחרי קרנות השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
simple בעקבות הורדת הדירוג קרנות כספיות לאן ? שוק ההון 3
I נזילות קרנות ישראליות שוק ההון 1
M מקורות לחיפוש קרנות/ני"ע והשוואה שוק ההון 2
א מס ירושה על קרנות וואנגארד שנקנו בבנק ישראלי שוק ההון 12
מ קנית קרנות סל ביטקיון באינטראקטיב ברוקר השקעות אלטרנטיביות 16
J קרנות ממונפות שוק ההון 100
H קרנות בלאקרוק - נוהל קניה חודשית שוק ההון 1
ס מס עיזבון על קרנות של בלאקרוק מיסים 4
tomchoook איך משווים בין קרנות כספיות? שוק ההון 3
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 92
U קרנות סל/קרנות מחקות אחרי מדדי הבנקים פוסטים מאיכות נמוכה 1
א קרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ב קרנות ריט ב IRA שוק ההון 6
B הוצאת קרנות השתלמות לטובת תשלום משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש קרנות השתלמות של מורים פדיה והעברה למדדי מניות מובילים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
א קרנות סל לבעל אזרחות כפולה אוף טופיק 3
כ הקלות מס רווחי הון מעל גיל 60 - כולל קרנות נאמנות? מיסים 35
א קרנות כספיות דולריות ? שוק ההון 3
N IRA - איחוד קרנות השתלמות וקופות גמל - קושי במעקב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
L קרנות איריות בחשבון IRA שוק ההון 6
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
N שיקולים במעבר בין קרנות סל שוק ההון 2
F האם קרנות הפנסיה כרגע בירידה בשל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
stamEhad קרנות פנסיה וקה"ש - האם הן "מנוטרלות מטח"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ק דמי ניהול יקרים כנגד תשלום מס על רווחי הון - קרנות ישראליות אל מול זרות שוק ההון 2
I שאלות בסיסיות על מעבר מקרנות אמריקאיות אל קרנות איריות\ישראליות שוק ההון 6
M מדוע קיים אצלי פער גדול בין קרנות פנסיה והשתלמות בעלות מסלול זהה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A האם ניתן לקנות קרנות נאמנות של וואנגראד דרך ברוקר ישראלי? שוק ההון 4
D קרנות סל שקליות להשקעה בחו״ל שוק ההון 4
Ido42 קרנות אגח שוק ההון 11
Y קרנות איריות שקליות - מיסוי ריאלי או ע״פ מט״ח שוק ההון 3
Y קרנות איריות שקליות - המיסוי הוא ריאלי או צמוד מטח? שוק ההון 0
K להמיר קרנות בלי לייצר אירוע מס שוק ההון 6
Y השפעת מט״ח על קרנות הנסחרות בשקלים שוק ההון 265

נושאים דומים

Back
למעלה