• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קריירה בהייטק - צומת דרכים

kunta

משתמש רשום
דירוג
5
שלום לחברי הקהילה!

בן 28, קורא בפורום כבר לא מעט שנים ולומד ממנו המון. אשמח לשמוע מכם דעות בנוגע לסוגיה שנידונה פה תכופות.
אני מסיים בקיץ תואר במדעי המחשב באחת האוניברסיטאות הגדולות, ועובד בפיתוח כשנה במשרת סטודנט באחת מחברות ה"גמפא".

מצוי בלבטים בכל הנוגע לתואר שני במדעי המחשב ותכנון המשך הקריירה. המקום בו אני נמצא עכשיו הוא על פניו נוח: משכורת שעתית טובה מאד, והצעה קונקרטית להמשיך בחברה במשרת מהנדס החל מהקיץ.
מצד שני, אני מסתכל על הטווח הרחוק ותוהה האם אמצא סיפוק במסלול הנוכחי. אני לא 100% מתעניין במה שאני עושה ביום-יום בעבודה, והנושאים שהתחברתי אליהם בתואר (ובעבודה עד כה) הם דווקא התאורטיים יותר. אופציה שעומדת על השולחן מבחינתי היא להתחיל תואר שני בהתמחות DL\ML. ביצעתי בתואר ומחוצה לו מספר קורסים ופרויקטים בתחום, אך בצוות בנוכחי (אותו צוות שאוכל להמשיך בו כמהנדס) אין קשר לתחום.

בנוסף, אני מתעניין מאוד גם בעולם הפיננסיים וצובר ידע בנושא, משקיע את כספי כבר מספר שנים ומשתדל להתמיד בלמידה. אני תוהה האם זה יישאר כעיסוק צד עבורי, או שאנסה לשלב אותו בקריירה.

בכל אופן אני חושב שאת ההחלטה האם להתחיל תואר שני ובאיזו מתכונת, אצטרך לקבל עם סיום התואר. עזיבת משרה מלאה אחרי שהתרגלתי לרמת הכנסה ואחוז חסכון גבוהים היא פחות סבירה. השנים בהן אלמד לתואר שני הן שנים בהן "אוותר" על הכנסות של כ-400 אש"ח ברוטו TC על כל שנה, לעומת אם אמשיך במשרה מלאה, מינוס מלגת מחיה בהקדשת זמן מלא/שכר שעתי של משרת סטודנט. עד היום קשה לי להחליט האם הערך המוסף שטמון בתואר שני (הרוחני והפרגמטי) שווה את זה.

אשמח לשמוע דעות, ובכללי ללמוד מלקחים של משתמשים שנמצאים/נמצאו בצומת דומה.

חג שמח!

השנים בהן אלמד לתואר שני הן שנים בהן "אוותר" על הכנסות של כ-400 אש"ח ברוטו TC על כל שנה, לעומת אם אמשיך במשרה מלאה, מינוס מלגת מחיה בהקדשת זמן מלא/שכר שעתי של משרת סטודנט. עד היום קשה לי להחליט האם הערך המוסף שטמון בתואר שני (הרוחני והפרגמטי) שווה את זה.

אין לי המלצה בשבילך כי זה מאוד אישי. רק קוריוז קטן...
אתה מדבר על הפסד של 800 אש״ח בשנתיים שלוקח לעשות תואר שני.
אני הפסדתי את הסכום הזה בחודשיים של הקורונה... (כבר היה הפסד של מעל מליון אבל העליות האחרונות מיתנו את זה קצת;))

אם אתה רוצה לקבל טעימה מחקרית לא חייבים לוותר על הקריירה. את הקורסים תוכל לעשות במקביל למשרה מלאה (או 80 אחוז) בקצב סביר ואת התזה, בהנחה ותוכל למצוא מנחה (לא טריוויאלי בחלק מהמוסדות בארץ) תוכל לסיים בחופשה של מספר חודשים מהעבודה או גם אותה לעשות במקביל, אם יש לך משמעת עצמית.

מבחינת הרלוונטיות שלך לשוק העבודה, הדרישה לחוקרים "נטו" בתחום היא אפסית. מנגד, אדם עם יכולות פיתוח גבוהות וידע "מחקרי" ברמת תואר שני מהווה מועמד אופטימלי למרבית המשרות בתחום.

תואר שני בתחום שמעניין אותך הוא בהחלט חוויה חיובית במקביל להיותו השקעה בפוטנציאל ההשתכרות העתידי שלך. לא הייתי בוחן כל החלטה בחיים דרך החור של הגרוש. אם אתה מסוגל להרוויח 400 אש"ח ברוטו בשנה, כנראה מרבית דאגותיך בחיים לא יהיו כלכליות.

אישית, וויתרתי על היותי עצמאי בתחום אבטחת מידע כאשר ביצעתי הסבה מקצועית לתחום ה-ML/DL. בשורה התחתונה "איבדתי" סכומים לא זניחים אבל אני הרבה יותר מרוצה מאיפה שאני נמצא היום ומהאפשרויות שהתואר השני פתח בפני.

קודם כל ברוך הבא לפורום ההייטק הכי טוב בישראל !

בנוגע להתלבטות, לדעתי כדאי לך ללכת על תואר שני ב-ML.

אם התחום מעניין אותך באמת ואם יש מנחה טוב (בשום אופן אל תלך למישהו בינוני) שמסכים לקבל אותך (תבדוק את זה לפני שאתה נרשם למוסד מסויים) אז זה שווה יותר מה-400 אלף ש"ח, כי זו חוויה של פעם בחיים.

בלי זה לא תוכל להתקדם בתעשייה בתחומים הנ"ל. אז יהיו לך עוד 400K אבל לא יהיה לך אופק התקדמות.

אשמח לשמוע דעות, ובכללי ללמוד מלקחים של משתמשים שנמצאים/נמצאו בצומת דומה.
כלכלית זה לא משתלם, אלא אם תלך לעבוד בתחום שבו תואר שני הוא תנאי כניסה או יתרון רציני, כמו למשל ML.
אם זה מעניין אותך - לך על זה.
אתה יכול להתחיל בלקחת קורסים כסטודנט חיצוני (במקביל לעבודה ב 60%-80% משרה, עדיף 60%) ותוך כדי לחפש מנחה טוב ולראות אם אתה מעוניין להמשיך.

מזדהה מאוד עם המצב שלך, אני בסיטואציה לא מאוד שונה.
השאלה שאני שואל את עצמי: מה זאת עבודה בשבילי? האם עבודה זה רק המקום בשביל להרוויח כסף ולעשות את המינימום או משהו אחר?

יש אנשים שרואים עבודה בתור המקום המרכזי לביטוי עצמי, שאפתנות וכו'. אלה אנשים שנהנים מהעבודה ולא צריכים לחלום על פרישה מוקדמת. אחרים רואים בזה אמצעי להרוויח כסף ותו לא, מכירת זמן תמורת כסף. אחרי שעניתי על השאלה הזאת לעצמי הייתי יותר ממוקד בבחירות שלי

שלום לחברי הקהילה!
אך בצוות בנוכחי (אותו צוות שאוכל להמשיך בו כמהנדס) אין קשר לתחום.
אז למה לא לעבור צוות? בכל אחת מהחברות שציינת יש מספיק צוותים שמתעסקים בזה

אתה יכול להתחיל בלקחת קורסים כסטודנט חיצוני (במקביל לעבודה ב 60%-80% משרה, עדיף 60%) ותוך כדי לחפש מנחה טוב ולראות אם אתה מעוניין להמשיך.

נכון לעכשיו זה באמת התכנון שלי, להמשיך לקחת קורסים רלוונטיים לזיכוי לתואר השני ולנסות למצוא מנחה מוצלח.

אז למה לא לעבור צוות? בכל אחת מהחברות שציינת יש מספיק צוותים שמתעסקים בזה

זו אפשרות שעל הפרק במידה שאתחיל תואר שני. בקבוצות שבדקתי בהן הגיוסים הם של בוגרי תארים גבוהים, אז אוכל לנסות להתקבל במשרת סטודנט.

היי תוכל לפרט קצת איפה למדת איך היה לך בלימודים וכו שהצלחת להתקבל לעבודה כזו ישר אחרי הלימודים?
בדיוק אני בהתלבטות של לשנות תחום בחיים לכיוון ההייטק ואשמח לשמוע מבעלי ניסיון.

היי תוכל לפרט קצת איפה למדת איך היה לך בלימודים וכו שהצלחת להתקבל לעבודה כזו ישר אחרי הלימודים?

היי
לומד בטכניון, עובד במשרת סטודנט. לאחר שצולחים מספר קורסי בסיס (מבוא לתכנות מערכות, מבני נתונים, אלגוריתמים) אפשר להתחיל לחפש משרת סטודנט בפיתוח. הרבה מהסטודנטים מתחילים לעבוד באזור הסמסטר הרביעי, בד"כ במשרת סטודנט בנפח 40%/יומיים בשבוע.
הלימודים דורשים הרבה מאמץ במהלך הסמסטר ובתקופת המבחנים, אבל מספר הקורסים שאתה לוקח הוא יחסית גמיש, כלומר אין תוכנית מחייבת (רק מומלצת).

מצד אחד - משרת סטודנט זאת בדיחה. אף אחד לא יתן לעשות משהו מעניין או חשוב לסטודנט, לכן מה שאתה חווה עכשיו לא מייצג את מה שתחווה במשרה רגילה.
מצד שני, אם תאוריה מעניינת אותך יותר מפן המעשי, אז לך על תואר שני בכל הכוח. לא קיים מקום טוב יותר ללימודי תאוריה מאוניברסיטה.

תואר שני במדעי המחשב זה כיף אמיתי.
אבל צריך לקחת בחשבון שהתענוג הזה עולה המון כסף (עלות אלטרנטיבית). רק אתה יכול לענות אם זה משתלם עבורך.

היי
לומד בטכניון, עובד במשרת סטודנט. לאחר שצולחים מספר קורסי בסיס (מבוא לתכנות מערכות, מבני נתונים, אלגוריתמים) אפשר להתחיל לחפש משרת סטודנט בפיתוח. הרבה מהסטודנטים מתחילים לעבוד באזור הסמסטר הרביעי, בד"כ במשרת סטודנט בנפח 40%/יומיים בשבוע.
הלימודים דורשים הרבה מאמץ במהלך הסמסטר ובתקופת המבחנים, אבל מספר הקורסים שאתה לוקח הוא יחסית גמיש, כלומר אין תוכנית מחייבת (רק מומלצת).
אם לא הולכים לפי התכנית המומלצת זה אומר שמורחים את התואר לעוד סמסטר? הרוב לא לוקחים את התכנית המומלצת? כנראה בקרוב אצטרך להרכיב לי מערכת קורסים (בעה גם לטכניון), אמרו לי שאפשרי גם להגיע שלוש פעמים בשבוע החל מהסמסטר הראשון וכך לחסוך את זמן הנסיעות. מניסיונך זה נכון? אם כן אפשרי לשלב יומיים עבודה בשבוע החל מהסמסטר השני שלישי?

אם לא הולכים לפי התכנית המומלצת זה אומר שמורחים את התואר לעוד סמסטר? הרוב לא לוקחים את התכנית המומלצת? כנראה בקרוב אצטרך להרכיב לי מערכת קורסים (בעה גם לטכניון), אמרו לי שאפשרי גם להגיע שלוש פעמים בשבוע החל מהסמסטר הראשון וכך לחסוך את זמן הנסיעות. מניסיונך זה נכון? אם כן אפשרי לשלב יומיים עבודה בשבוע החל מהסמסטר השני שלישי?

לדעתי ומהנסיון האישי שני השנה הראשונה לכל הפחות היא ״משרה מלאה״. מאוד ממליץ לך להיות בטכניון כל יום, לעשות תרגילים בחווה (אני לא יודע איך זה היום, אני מאוד מבסוט שאת התואר הראשון עשיתי בזמן שלרוב הסטודנטים עוד לא היה מחשב נייד), ולטחון כמו חייל בטירונות ששכח את הנשק שלו בתחנת אוטובוס בעוספיא. זה גם יהיה הכרחי ללימודים וגם יוסיף לך לחוויה החברתית.

החל מהשנה השנייה זה נהיה יותר אינדיבידואלי. רוב האנשים מקבלים את ה״זבנג״ בשנה הראשונה ואז כבר מבינים מה נחוץ ומה לא, באיזה קורסים צריך להשקיע ובאיזה מספיק להתכונן טוב למבחן וכו׳. אז זה הזמן להתחיל להגיע פחות אם רוצים וגם לעבוד. לדעתי להשיג עבודת סטודנט בסמסטר 3 זה טיפה מוקדם, סמסטר רביעי כבר יותר סביר ושנה שלישית קלי קלות. תלוי כמובן בפקולטה ובסטודנט עצמו.

לדעתי ומהנסיון האישי שני השנה הראשונה לכל הפחות היא ״משרה מלאה״. מאוד ממליץ לך להיות בטכניון כל יום, לעשות תרגילים בחווה (אני לא יודע איך זה היום, אני מאוד מבסוט שאת התואר הראשון עשיתי בזמן שלרוב הסטודנטים עוד לא היה מחשב נייד), ולטחון כמו חייל בטירונות ששכח את הנשק שלו בתחנת אוטובוס בעוספיא. זה גם יהיה הכרחי ללימודים וגם יוסיף לך לחוויה החברתית.

החל מהשנה השנייה זה נהיה יותר אינדיבידואלי. רוב האנשים מקבלים את ה״זבנג״ בשנה הראשונה ואז כבר מבינים מה נחוץ ומה לא, באיזה קורסים צריך להשקיע ובאיזה מספיק להתכונן טוב למבחן וכו׳. אז זה הזמן להתחיל להגיע פחות אם רוצים וגם לעבוד. לדעתי להשיג עבודת סטודנט בסמסטר 3 זה טיפה מוקדם, סמסטר רביעי כבר יותר סביר ושנה שלישית קלי קלות. תלוי כמובן בפקולטה ובסטודנט עצמו.
תודה על התגובה, אני כנראה אגור מעל שעה נסיעה מהטכניון, להגיע כל יום אתה מתכוון לא-ה? המערכת שעות המומלצת זה לא 4 פעמים בשבוע? יש מישהו שעוזר/ מכוון בשלב הזה מהפקולטה עצמה שאפשר להתייעץ איתו או שזה כל סטודנט לעצמו?

כלכלית זה לא משתלם, אלא אם תלך לעבוד בתחום שבו תואר שני הוא תנאי כניסה או יתרון רציני, כמו למשל ML.
אם זה מעניין אותך - לך על זה.
מה זה סטודנט חיצוני? הכוונה ללמוד במעמד צבירה? נניח באוניברסיטת תל אביב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
unrealx התלבטות קריירה קשה - מעבר עבודה בהייטק התפתחות אישית 77
נ עבודה ראשונה בהייטק ותכנון קריירה התפתחות אישית 2
ע לימודים / שינוי קריירה התפתחות אישית 3
R מחשבות על קריירה פחות שגרתית התפתחות אישית 4
E יש לי עסק עונתי. בזמן שאין עבודה תמיד עולה לי לשלב בעוד קריירה. מה אומרים? אוף טופיק 5
V התלבטות קריירה קשה - קידום או עזיבה התפתחות אישית 17
ל התלבטות בין שני כיווני קריירה התפתחות אישית 6
Lag בחירה בין 2 כיווני קריירה התפתחות אישית 4
T התלבטות בין 2 מסלולי קריירה בראיית חשבון התפתחות אישית 1
GeraltOfHaifa יש קריירה, יש כסף. אבל מרגיש ריקנות. מה עכשיו? התפתחות אישית 83
T קריירה כרואה חשבון אוף טופיק 2
T ראיית חשבון - מסלולי קריירה התפתחות אישית 104
A קריירה מאוחרת למתכנת לשעבר התפתחות אישית 3
M התמודדות עם אבא חולה נפש ותהיות קריירה.. התפתחות אישית 31
L מסע תכנון קריירה וצבירת נכסים לחופש כלכלי יומני מסע אישיים 44
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
T יש קריירה, מה עכשיו? התפתחות אישית 13
W האם ניסיון במנכ"לות בארה"ב יספיק בכדי לפתח קריירה דומה בישראל? התפתחות אישית 9
W האם רק ניסיון במנכ"לות בארה"ב יקנה לי קריירה בארץ? התפתחות אישית 2
H התלבטות - המשך קריירה בעולם הדאטא התפתחות אישית 1
B קריירה כארכיטקט תוכנה התפתחות אישית 3
A האם יש מלאכות כפיים עם אפשרויות קריירה סבירות? התפתחות אישית 20
F התלבטות - תואר ראשון להעשרה למרות שיש כבר קריירה התפתחות אישית 10
Ron.B קריירה כשכיר בעולם הנדלן התפתחות אישית 15
A התחלה חדשה - קריירה יומני מסע אישיים 10
G קריירה בריפוי בעיסוק אוף טופיק 14
ה התלבטות בבחירת קריירה ותואר התפתחות אישית 9
F שינוי קריירה להנדסת תוכנה-בוטקאמפ, לימודי תעודה או תואר נוסף? התפתחות אישית 11
T קריירה התפתחות אישית 25
פ מחפש להכיר מישהי שמוכנה לקבל עצמאי בלי קריירה אוף טופיק 1
L שינוי קריירה - יש סבסוד של המדינה? התפתחות אישית 0
K ייעוץ קריירה / שינוי התפתחות אישית 8
C מה אני עושה הלאה(עבודה/קריירה) ? אוף טופיק 49
R שינוי קריירה התפתחות אישית 5
ש שינוי קריירה סולידי אוף טופיק 9
S קריירה והתקדמות מקצועית התפתחות אישית 23
A קריירה אוף טופיק 6
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
H אשתי רוצה ללמוד קורס בהייטק. התפתחות אישית 24
F מכירות בהייטק התפתחות אישית 2
L ימים קשים בהייטק אוף טופיק 4
A איך נראת מחלקת מכירות בהייטק אוף טופיק 0
A Sales בהייטק אוף טופיק 1
A מכירות בהייטק התפתחות אישית 7
D אני בהייטק ושונא את העבודה שלי התפתחות אישית 12
L משכורת בהייטק התפתחות אישית 86
M מה יש בהייטק שאפשר ומקבול לעבוד בו מהבית? פוסטים מאיכות נמוכה 6
Q עבודה בהייטק דרך לימוד עצמי (בלי תואר) כמו בארצות הברית? אוף טופיק 12
1337justme קרן השתלמות בחוזה עבודה בהייטק - הפרשה מעל תקרת הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
S מהנדס שמחפש את דריסת הרגל הראשונה בהייטק התפתחות אישית 13

נושאים דומים

Back
למעלה