• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קבוצת דיון לבעלי דירות להשכרה בישראל?

• פותח הנושא Cleo
  • פורסם בתאריך

Cleo

משתמש רגיל
דירוג
125
הי לכולם.
תהיתי אם יש כאן בעלי דירות להשכרה שמעוניינים ליצור קבוצת דיון ושיתוף מידע, או על גבי הפוסט הזה או אולי בקבוצת וואטסאפ למי שרוצה יותר אישי. לי יש דירה קטנה להשכרה ואני הרבה פעמים נתקלת בסיטואציות שהייתי שמחה להתייעץ עם אנשים שבמקום דומה, (ולתרום מהידע שצברתי). פחות בקטע של כדאיות דירה כהשקעה וכו', אלא יותר היום יום של ניהול דירה להשכרה. דברים כמו התמודדות עם הזנחת דירה ע"י דיירים, התמודדות עם בעלי מקצוע, פרסום הדירה, בדיקת רקע דיירים, ועוד. עד כה לא מצאתי קהילה של בעלי דירות להשכרה (אם מכירים, אשמח לשמוע).

נשמע ממש מעניין, לדעתי כדי שיהיה על השרשור הזה - יש פה אנונימיות וזה מאפשר לאנשים להיפתח.

הי לכולם.
תהיתי אם יש כאן בעלי דירות להשכרה שמעוניינים ליצור קבוצת דיון ושיתוף מידע, או על גבי הפוסט הזה או אולי בקבוצת וואטסאפ למי שרוצה יותר אישי. לי יש דירה קטנה להשכרה ואני הרבה פעמים נתקלת בסיטואציות שהייתי שמחה להתייעץ עם אנשים שבמקום דומה, (ולתרום מהידע שצברתי). פחות בקטע של כדאיות דירה כהשקעה וכו', אלא יותר היום יום של ניהול דירה להשכרה. דברים כמו התמודדות עם הזנחת דירה ע"י דיירים, התמודדות עם בעלי מקצוע, פרסום הדירה, בדיקת רקע דיירים, ועוד. עד כה לא מצאתי קהילה של בעלי דירות להשכרה (אם מכירים, אשמח לשמוע).
רעיון יפה.

טוב אז אני אתחיל. בדיוק עזב דייר ופנתה אלי חברה שמתעניינת בלשכור לשנתיים את הנכס ולהשכיר לתקופות קצרות באיירביאנבי. הם מציעים פרמיה מעל השכירות החודשית המבוקשת. אחד הדברים שקפצו לחיוב היה שהם ציינו שהם מנקים את הדירה לעיתים קרובות, שזה בדיוק פרט לי על מיתר כי הדייר הנוכחי ואלו שלפניו הביאו את הדירה למצב הזנחה קשה שגרר המון התעסקות שלי.
למישהו יש נסיון בנושא ו pros/cons של להשכיר לחברה כזו?
דברים שחשבתי עליהם עד כה:
1. האם זה באופן אוטומטי מעביר את הדירה ממצב של פטור ממס למצב של מס שולי על כל הכנסת השכירות? (אם כן, צריך לוודא שהפרמיה מכסה את זה)
2. הם כותבים שהם מתכוונים לאכוף ענייני רעש וכו' אבל מהיכרותי עם חברות כאלה, האינטרס שלהם לקבל ביקורות כמה שיותר טובות מהדיירים שלהם ולא באמת אכפת להם מהשכנים, אז לא יודעת כמה באמת יעשו את זה בפועל. תחלופה תכופה והגעה בשעות מאוחרות יכולות ליצור מטרד עבור שכנים קיימים, מצד שני גרתי בבניין הזה וחלק גדול מהשכנים יצרו מטרד גם בלי להתחלף.. איזה כוח יש לשכנים אם הם מחליטים שלא בא להם בטוב שיש בקומה שלהם דירת איירביאנבי?
3. צריך להופיע בחוזה שהם מטפלים בתקלות שוטפות בעצמם ולמעט מצב של בלאי סביר מובהק לא מערבים אותי בזה.

מחשבות נוספות?

נקיון ושכנים זה שני חלקים למשוואה, החלק השלישי הוא עלות הדירה ועלות תכולת הדירה, במילים אחרות אם יש בדירה מטבח עם שיש נורא יקר, פרקט, מכשירי חשמל וכו'... במילים אחרות אם מדובר בנכס יקר שמצוייד בתכולה יקרה, זה יכול לשנות את התמונה.

אני לא הייתי רוצה להשאיר דברים יקרי ערך בידיהם של שוכרי האיירביאנבי, לא משנה כמה פסקות וסעיפים יש בחוזה השכירות מול השוכרים הראשיים, ברגע שיהיה נזק, זה סיפור….

דרך אגב לגבי שכנים, בזמנו היו כמה ועדי בניין בתל אביב, שהגיעו עד ליעומ"ש בנושא הזה, שווה לשאול את גוגל איך זה הסתיים

האם זה באופן אוטומטי מעביר את הדירה ממצב של פטור ממס למצב של מס שולי על כל הכנסת השכירות? (אם כן, צריך לוודא שהפרמיה מכסה את זה)
בוודאות יהיה מעמ , לא יודע אם יבקשו ממך מס שולי או מס על השכרה מסחרית . זה גם יכול לפגוע לך בפטור במכירה.
הם כותבים שהם מתכוונים לאכוף ענייני רעש
מהנסיון שלי מאיירבנב מגיעים אורחים טובים (אם אתה מקפיד לקחת כאלה עם ביקורות טובות). אפשר להכנס למודעות של החברה ולבדוק מה הם דורשים.
איזה כוח יש לשכנים אם הם מחליטים שלא בא להם בטוב שיש בקומה שלהם דירת איירביאנבי
הם יפנו לועדה ויסגרו אותך בלי בעיה.

החלק השלישי הוא עלות הדירה ועלות תכולת הדירה, במילים אחרות אם יש בדירה מטבח עם שיש נורא יקר, פרקט, מכשירי חשמל וכו'... במילים אחרות אם מדובר בנכס יקר שמצוייד בתכולה יקרה, זה יכול לשנות את התמונה.
אין תכולה יקרה. אין אף אחד מהדברים שציינת וחברת האיירביאנבי תצטרך לקנות את מכשירי החשמל

בוודאות יהיה מעמ , לא יודע אם יבקשו ממך מס שולי או מס על השכרה מסחרית . זה גם יכול לפגוע לך בפטור במכירה.
תוכל לפרט בנושא פטור מכירה?
הם יפנו לועדה ויסגרו אותך בלי בעיה.
איזו ועדה? הועדה לתרבות הדיור? כרגע אנחנו מנסים לאגד את כל הבעלים להרשם לשם.. אגב כל הבניין דירות קטנות עם תחלופה גבוה. רק אחד מהדיירים הוא גם בעל דירה. מי שמובילה אצלנו את הועד גם מתכוונת לעשות איירביאנבי אז כנראה שההתנגדות לא תגיע משם, רק מהדיירים

תוכל לפרט בנושא פטור מכירה?

איזו ועדה? הועדה לתרבות הדיור? כרגע אנחנו מנסים לאגד את כל הבעלים להרשם לשם.. אגב כל הבניין דירות קטנות עם תחלופה גבוה. רק אחד מהדיירים הוא גם בעל דירה.
רשות המיסים יכולה לטעון שלא השתמשת בדירה למגורים אלא למטרה מסחרית ולכן אתה לא זכאי לפטור.לא ודאי אבל זה סיכון.

הועדה לתכנון ובניה , או מחלקת הנדסה בעיריה .

מחשבות נוספות?
צריך לבדוק את הפוליסה לעניין כיסוי צד ג׳ במקרה של השכרה שלא למטרת מגורים. אני די בטוח שפוליסה סטנדרטית תחריג שימוש כזה (בין אם במפורש ובין אם במעומעם) וזה עלול לחשוף אותך לתביעות במקרה של אירוע ביטוחי.

צריך לבדוק את הפוליסה לעניין כיסוי צד ג׳ במקרה של השכרה שלא למטרת מגורים. אני די בטוח שפוליסה סטנדרטית תחריג שימוש כזה (בין אם במפורש ובין אם במעומעם) וזה עלול לחשוף אותך לתביעות במקרה של אירוע ביטוחי.
נכון, נקודה טובה. אכן פוליסת הביטוח לא מכסה תקופה קצרה. אם משכירים אך ורק דרך איירביאנבי, יש פוליסת ביטוח אוטומטית שלהם שהיא די טובה.

נכון, נקודה טובה. אכן פוליסת הביטוח לא מכסה תקופה קצרה. אם משכירים אך ורק דרך איירביאנבי, יש פוליסת ביטוח אוטומטית שלהם שהיא די טובה.
את צריכה לוודא שאת המוטבת ושהיא חלה על שימוש מסחרי

מחשבות נוספות?
לא להתעסק בדברים כאלה. שום דבר טוב לא יצא לך, בטח לא במבט של עלות-תועלת.
הם מציעים פרמיה מעל השכירות
דברי במספרים. כמה? וכמה זה משנה לך לחיים? (ניחוש שלי - 0% ואף שלילי).
מהנסיון שלי מאיירבנב מגיעים אורחים טובים (אם אתה מקפיד לקחת כאלה עם ביקורות טובות).
אבל זו לא היא שתבחר את האורחים. זו חברה חיצונית שאיננה בעלת הדירה ולא מעניין אותה הטווח הארוך.

שכרתי מספר פעמים דירות באיירביאנבי עבורי ובני משפחתי שהגיעו לביקור מחו"ל.
מהניסיון שלי אני יכול להגיד שהדירות שמורות מלוקקות ללא קשר לשכונה.
תנאים שמושכים שוכרים ולא יתפשרו הם:
מיזוג, מצעים נקיים, מגבות, סבונים, שמפו, נייר טואלט, טמבלויזיות חכמות בכול חדר, טאבלט עם רשימת ספקים להזמנות מזון מהיר [או לפחות רשימת טייק-אוויי בשכונה], סירים, מחבטות, כוסות, בקיצור מטבח מזווד ללא פשרות אחרת יקבלו דירוג נמוך.
כל זה הוא מעבר ליכולותיו של בעל נכס ממוצע וחלקם מוסרים אותו לניהול חברות שדואגות לכול הפרטים הגדולים והקטנים..
התמורה לבעל הנכס אולי נמוכה יותר אבל זה כמו 'שגר ושכח' ולא תלוי בתפוסה של הדירה - הכול נופל על החברה המנהלת.
כמובן שצריך לבדוק את נושא הביטוחים ועוד פרטים שנכתבו למעלה.

נערך לאחרונה ב:
לפני מספר שנים התחלפו בעלי דירה. בעל דירה חדש עדיין לא קיבל שיק ביטחון מבעל דירה קודם. הוא נוטה להבטיח ולא לקיים.

אני מודאג בדבר שימוש שיק לרעה ומשיכת כספים. שאלתי מישהו שמכיר משפט ואמר לי שבעל דירה הכן יכול למשוך כספים ולא צריך החלטת בית משפט בשביל למשוך כספים ומי שחושב שכן צריך זה מיתוס.

מעניין איך בעל דירה קודם יממש שיק ביטחון אם אין לו חוזה איתי יותר ואז אין הוכחה לאי קיום תנאי כלשהו בחוזה שכירות?

מעניין איך בעל דירה קודם יממש שיק ביטחון אם אין לו חוזה איתי יותר ואז אין הוכחה לאי קיום תנאי כלשהו בחוזה שכירות?
הוא יפקיד את הצ'ק בבנק. את הבנק זה לא מעניין.
תבטל פשוט את הצ'ק.

תבטל פשוט את הצ'ק.
ביטול צ׳ק לא מבטל את ההתחייבות המשפטית של נותן הצ׳ק למקבל הצ׳ק. צ׳ק שבוטל מאפשר מימוש דרך הוצאה לפועל.

ביטול צ׳ק לא מבטל את ההתחייבות המשפטית של נותן הצ׳ק למקבל הצ׳ק. צ׳ק שבוטל מאפשר מימוש דרך הוצאה לפועל.
נכון, אבל בגלל שהצ'ק לפקודת בעל דירה קודם, שאין לו כל התחייבות אליו, הוא יגיש להוצאה לפועל התנגדות לביצוע וקרוב לוודאי יזכה.
עדיף לדעתי על האלטרנטיבה בה הצ'ק יופקד ויפדה בבנק, ואז השוכר יאלץ להגיש תביעה לבית המשפט בשביל לקבל את כספו בחזרה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ מחפש קבוצת רכישה לקרן השתלמות זולה (עדיף IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ברק א. שינויים בעמלות הנגבות בגמל ובהשתלמות בגלובלנט (קבוצת חסמבא במקור) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
איל1 הפרת הסכם קבוצת רכישה 8200 על ידי הפניקס וגלובלנט, והבעיה הכללית של שינויי בעלות בשוק הקרנות תוך הפרת הסכמים עם הלקוחות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
K העלת דמי ניהול בהשתלמות וגמל של קבוצת סנופי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
נ הקמת קבוצת רכישה קרן השתלמות צרכנות פיננסית 2
mudale222 האם עסקת קומבינציה = קבוצת רכישה? נדל"ן 5
א האם מישהו מכיר קבוצת וואטסאפ של משקיעים ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
hommie יש לנו קבוצת טלגרם? אוף טופיק 4
XpH משכנתא של קבוצת רכישה - קיצור תקופת ההלוואה נדל"ן 8
י קבוצת רכישה לבנייה דירות מגורים נדל"ן 35
ר קבוצת רכישה צרכנות פיננסית 1
I מניית קבוצת דלק שוק ההון 0
oz1987 קבוצת רכישה צרכנות פיננסית 34
ש קבוצת השקעה נדל"ן 110
B האם יש קבוצת מפגשים באזור המרכז ואם כן כיצד אפשר להצטרף? אוף טופיק 21
ס קבוצת רכישה נדל"ן 23
א ארגון קבוצת רכישה צרכנות פיננסית 16
R קבוצת רכישה לביטוחי בריאות (של סייבי) צרכנות פיננסית 2
אל ניניו קבוצת רכישה - נדל"ן מסחרי, רגע לפני החתימה... נדל"ן 34
F יש קבוצת רכישה IRA שמקבלת מצטרפים חדשים? צרכנות פיננסית 52
N קבוצת רכישה - בנק צרכנות פיננסית 3
עמיתא קבוצת חשיבה ויזמות התפתחות אישית 15
א אינטרגמל SP500 בדמי ניהול של 0.35 VS חשבון IRA דרך קבוצת חסמבה צרכנות פיננסית 92
R קבוצת רכישה חברית נדל"ן 26
ח דעתכם על התנאים שהושגו ובית השקעות שזכה במכרז קבוצת הרכישה צרכנות פיננסית 437
Fitch [קבוצת רכישה] קרן הפנסיה "הפניקס" - מסלול מחקה מדדי מניות חו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 343
I קבוצת רכישה חדשה לקופת גמל שוק ההון 43
מ האם יש דבר כזה קבוצת רכישה לפקדון צרכנות פיננסית 6
O קבוצת רכישה להוזלת המרת מט"ח שוק ההון 57
גרהם הפקדות לקה"ש (קבוצת איליה) שוק ההון 25
G למי שהצטרף ל-IBI דרך קבוצת סנופי, אם תרצו לפתוח קופה חדשה לא תקבלו את ההטבה שוק ההון 16
עש לילה קבוצת רכישה "אירה" - קרנות השתלמות בניהול אישי (IRA) צרכנות פיננסית 121
D קבוצת חיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13
ש קבוצת גיל אורלי שוק ההון 11
ע "קבוצת רכישה" IRA צרכנות פיננסית 158
ס Mastermind Groups | קבוצת חשיבה | רב מוח התפתחות אישית 19
גרהם קבוצת רכישת קה"ש יוצאת לדרך צרכנות פיננסית 7
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
D דיון בתוכנית ההכרעה של סמוטריץ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 734
מ דיון על סיוע מצד ההורים אוף טופיק 106
A דיון על LK-99 אוף טופיק 16
O דיון תיאורטי - מניות שלא מחלקות דיבידנד שוק ההון 3
A דיון על החוקה למתנגדי ההפיכה הדיקטטורית בלבד פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 75
NightStyle דיון ה-VTI/VXUS של מניות הדיבידנד שוק ההון 6
W סיפורו של אדם שניצח את השיטה - דיון תאורטי פוסטים מאיכות נמוכה 69
W איך לנצח את השיטה ? דיון תאורטי בלבד. שוק ההון 69
J דיון - שיקום המצב הכלכלי בלבנון. אוף טופיק 152
ה דיון על NFT השקעות אלטרנטיביות 1
ה דיון ו(אולי)רעיון לפוסט בבלוג: האם נכון שבעוד מס' עשורים יהיו בישראל לא מעט מיליונרים? אוף טופיק 24
ב דיון: זכויות הפרט מול זכויות הציבור - דעות ומשמעויות אוף טופיק 275

נושאים דומים

Back
למעלה