• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קבוצת רכישה חברית

• פותח הנושא Rambo
  • פורסם בתאריך

Rambo

משתמש רשום
דירוג
2
שלום לכולם.

לפני כמה ימים ישבנו כמה חברים ותהינו לעצמנו כמה עולה לבנות בניין בן 5 קומות עם 10 דירות באיזור רחובות?
אנחנו חבורה של 10 חברים טובים בני 30 חלקנו נשואים ועובדים בעבודות מכובדות, לאור מצב שוק הנדלן בארץ חשבנו לעצמנו האם יותר משתלם בעצם לאסוף כסף מכולם לקופה משותפת ומשם בעצם לקנות שטח, לשלם לקבלן וכו'.

האם מישהו מגיע מהתחום ויודע לתת הערכה מספרית לפרוייקט כזה?

שלום לכולם.

לפני כמה ימים ישבנו כמה חברים ותהינו לעצמנו כמה עולה לבנות בניין בן 5 קומות עם 10 דירות באיזור רחובות?
אנחנו חבורה של 10 חברים טובים בני 30 חלקנו נשואים ועובדים בעבודות מכובדות, לאור מצב שוק הנדלן בארץ חשבנו לעצמנו האם יותר משתלם בעצם לאסוף כסף מכולם לקופה משותפת ומשם בעצם לקנות שטח, לשלם לקבלן וכו'.

האם מישהו מגיע מהתחום ויודע לתת הערכה מספרית לפרוייקט כזה?
א. הרבה זמן.
ב. הרבה מאד אישורים, וכאבי ראש.
ג. הרבה הוצאות לא צפויות (לפני החגים ליוויתי קבוצה, הכל תיקתק, ופתאום צצה איזושהי העתקה של קו מים קיים, ויכוחים בין מעץ למינהל, ולבסוף איכשהו גולגל עליהם חמישים אחוז)
חיסכון מובטח ברוב המקרים.
תעשה חישוב כולל, האם בשביל פער של 200k (+כמה מאגדי אדוויל) תהיה מוכן לקלחת הזו..
אני אישית רכשתי דירה להשקעה, בעיר זולה, דרך ק. רכישה. ובמצטבר שילמתי 110k יותר מהמחיר ששוער בהתחלה, למרות שהיו בתמונה אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, וכן עו"דים וכו וכו

קבוצות רכישה זה מושג מוכר בנדל"ן, אתה יכול להצטרף לקבוצה כזו לא צריך לאגד חברים.
החיסכון הוא יפה, אבל גם כאב הראש והסיכון.

תחשבו על אופציה נוספת, השוק בתחילת מגמת ירידה, יהיו קבלנים שיתקעו עם דירות ויאלצו להוריד מחירים, אתם כקבוצה תוכלו לנהל איתם משא ומתן כדי לקבל מחיר מופחת, כך תקבלו את אותה ההנחה ברכישת דירה מוגמרת, ללא הסיכון וההפתאות בפעילות יזמית.

מאחר ופעולה יזמית של רכישת קרקע, קבלת היתרי בניה, תהליך הבניה, אורכת מספר שנים, לפחות 5 שנים מהיום, תמתינו מספר שנים ותפעלו בדרך זו. את ההתאגדות מומלץ לעשות עכשיו להכין קופה משותפת של הון עצמי, וחוזה המגדיר את התנהלות הקבוצה.

תחשבו על אופציה נוספת, השוק בתחילת מגמת ירידה, יהיו קבלנים שיתקעו עם דירות ויאלצו להוריד מחירים, אתם כקבוצה תוכלו לנהל איתם משא ומתן כדי לקבל מחיר מופחת, כך תקבלו את אותה ההנחה ברכישת דירה מוגמרת, ללא הסיכון וההפתאות בפעילות יזמית.

מאחר ופעולה יזמית של רכישת קרקע, קבלת היתרי בניה, תהליך הבניה, אורכת מספר שנים, לפחות 5 שנים מהיום, תמתינו מספר שנים ותפעלו בדרך זו. את ההתאגדות מומלץ לעשות עכשיו להכין קופה משותפת של הון עצמי, וחוזה המגדיר את התנהלות הקבוצה.

אתה מסתמך על הנחה שלא כולם מסכימים איתה - שהשוק ירד ירידה משמעותית בעוד 5 שנים.

אתה מסתמך על הנחה שלא כולם מסכימים איתה - שהשוק ירד ירידה משמעותית בעוד 5 שנים.

יהיה מדוייק יותר לומר מתעלמים מהמציאות.

נתונים של חברות הנדל"ן הבורסאיות מראים על ירידה של 40% במכירות של דירות חדשות, תלאביב והרצליה ירדו 10%, ירושלים בירידה, המשקיעים הזרים יצאו מהשוק, המשקיעים המקומיים הנפח שלהם ירד מ37% ל 16%, ירידה ברכישות של משפרי דיור, צעירים רוכשים במסגרת מחיר למשתכן, שר האוצר מחלץ קבלני תקועים ומוכר את הדירות שלהם במחיר למשתכן...... וכל זה עדיין לפני עלייה משמעותית של ריבית המשכנתאות, שתגיע בשלב זה או אחר.

בדרך כלל לאוכלוסיה הצעירה יותר שלא עברה משבר נדל"ן, ובאחד עשרה שנים האחרונות נחשפו לשוק עולה, קשה להפנים שינוי במגמה.

נערך לאחרונה ב:
אל תבין אותי לא נכון, @רוני . אני מייחל לירידה בתור אחד שאיננו בעל דירה. וגם אם לא הייתי מדבר מפוזיציה, אישית אני מאמין שהשוק יחווה איזושהי ירידה.
כל מה שהפריע לי זה שאולי פות"ש עשוי להבין איכשהו שהירידה הזאת חקוקה בסלע ושהירידה הזאת מובטחת בוודאות של 100% בעיר שהוא וחבריו רוצים לרכוש דירה.

אל תבין אותי לא נכון, @רוני . אני מייחל לירידה בתור אחד שאיננו בעל דירה. וגם אם לא הייתי מדבר מפוזיציה, אישית אני מאמין שהשוק יחווה איזושהי ירידה.
כל מה שהפריע לי זה שאולי פות"ש עשוי להבין איכשהו שהירידה הזאת חקוקה בסלע ושהירידה הזאת מובטחת בוודאות של 100% בעיר שהוא וחבריו רוצים לרכוש דירה.

רכישת אדמה לבנייה בעיתוי הנוכחי, פרושה רכישה במחירי שיא, ולכן יתכן מאוד שבעוד מספר שנים כשיסיים לבנות, כל הרווח היזמי שלו יתמוסס מאחר ומחירי השוק יהיו זהים לעלות הדירה עבורו.

יש כאן 2 הנחות יסוד, הופכיות-
א. ההנחה של השואל- שמחירי הדירות [מינימום] ישארו כמות שהם עד לתום הפרוייקט, לולא הנחה זו הוא לא היה ניגש לענין.
ב. ההנחה שאומרת שהמחיר צפוי לרדת, ובה בחר רוני וכו

תודה לכולם על התשובות.

אכן יצאנו מתוך נקודת הנחה שמחירי הדיור לא ירדו בצורה דרסטית בשנים הקרובות. כרגע עם ההון העצמי שיש לכל אחד פלוס משכנתא שנצטרך לקחת מהבנק נוכל לקנות דירות יד 2 שידרשו כנראה שיפוץ.
ידוע לנו שבקבוצות רכישה תמיד יש חילוקי דעות לכאן ולכאן, בגלל שאנחנו חברים טובים חשבנו שנוכל לפתור את הבעיות בדרך דמוקרטית ויותר הגיונית מאחר ואנחנו מכירים אחד את השני מאשר קבוצת רכישה של אנשים ללא הכרות מוקדמת.

אחד הרעיונות הנוספים שהעלנו הוא לבנות עוד 2 דירות בבניין ולמכור או להשכיר אותן על מנת להחזיר חלק מההשקעה.

תודה לכולם על התשובות.

אכן יצאנו מתוך נקודת הנחה שמחירי הדיור לא ירדו בצורה דרסטית בשנים הקרובות. כרגע עם ההון העצמי שיש לכל אחד פלוס משכנתא שנצטרך לקחת מהבנק נוכל לקנות דירות יד 2 שידרשו כנראה שיפוץ.
ידוע לנו שבקבוצות רכישה תמיד יש חילוקי דעות לכאן ולכאן, בגלל שאנחנו חברים טובים חשבנו שנוכל לפתור את הבעיות בדרך דמוקרטית ויותר הגיונית מאחר ואנחנו מכירים אחד את השני מאשר קבוצת רכישה של אנשים ללא הכרות מוקדמת.

אחד הרעיונות הנוספים שהעלנו הוא לבנות עוד 2 דירות בבניין ולמכור או להשכיר אותן על מנת להחזיר חלק מההשקעה.
הרבה הצלחה!!
טיפ, לגבי 2 הדירות הנוספות (אם, וכאשר, וכו וכו) להתייעץ עם עו"ד המתמצא במיוחד בסוגיות מיסוי נדלן.
שינחה אתכם כיצד לאגד/לרשום את 2 הדירות, כדי לשלם מס מופחת, ומבלי לחרוג חלילה מהחוק.
(במקרים מסויימים- רישום אצל נאמנות היתה הפיתרון היעיל, ולפעמים דרכים אחרות)

בגלל שאנחנו חברים טובים חשבנו שנוכל לפתור את הבעיות בדרך דמוקרטית ויותר הגיונית מאחר ואנחנו מכירים אחד את השני מאשר קבוצת רכישה של אנשים ללא הכרות מוקדמת.
מאחל בהצלחה כמובן, אבל הניסיון מראה שחברות היא דווקא מתכון לבעיות במקרים כאלו.

אני מסכים עם רובי, להיכנס לעסקה יזמית 10 חברים ו - 10 בנות זוג, עלול להיות בעייתי, לכן ההצעה שלי הגיונית יותר, להתאגד לנהל משא ומתן עם קבלן עבור מחיר קבוצתי, אם אתם חושבים שהמחירים לא ירדו, תאתרו פרויקט מתאים ותנהלו כבר היום משא ומתן עם הקבלן על רכישה קבוצתית, אני בטוח שתקבלו מחיר מופחת בלי הסיכונים וכאבי הראש של פעולה יזמית, ועדיין תישארו חברים.

יהיה מדוייק יותר לומר מתעלמים מהמציאות.

נתונים של חברות הנדל"ן הבורסאיות מראים על ירידה של 40% במכירות של דירות חדשות, תלאביב והרצליה ירדו 10%, ירושלים בירידה, המשקיעים הזרים יצאו מהשוק, המשקיעים המקומיים הנפח שלהם ירד מ37% ל 16%, ירידה ברכישות של משפרי דיור, צעירים רוכשים במסגרת מחיר למשתכן, שר האוצר מחלץ קבלני תקועים ומוכר את הדירות שלהם במחיר למשתכן...... וכל זה עדיין לפני עלייה משמעותית של ריבית המשכנתאות, שתגיע בשלב זה או אחר.

בדרך כלל לאוכלוסיה הצעירה יותר שלא עברה משבר נדל"ן, ובאחד עשרה שנים האחרונות נחשפו לשוק עולה, קשה להפנים שינוי במגמה.
אני מעוניין לקנות בית קרקע בעדיפות על 600-800 מטר מרובע או אפילו דונם.
האם לדעתך מחירי בתים במושבים ויישובים רק ימשיך לעלות? הרי כל פעם יהיו פחות בתים כאלה. למשל ביישובים באזור עמק יזרעאל (כן יש אזור כזה), שהוא נחשב פריפריה, אני רואה שמחירים ממשיכים לעלות. לדוגמא בתים "וותיקים" לא יורדים מ- 3.5 מיליון שקל. שוב אני מדגיש "פריפריה" למרות שהרבה אנשים עובדים במרכז .
האם הכוונה של ירידה היא רק בבניניים ופרויקטים חדשים של ביניני דירות ? האם בעיקר בערים ?
אני מקווה שבעוד כמה שנים גם בתים כמו שאני מציין יירדו במחיר , אבל לא ברור לי למה שיירדו?

האם לדעתך מחירי בתים במושבים ויישובים רק ימשיך לעלות?
מחירי בתים בישובים אינם מנותקים משוק הדירות כולו. יתכן שבמקום אחד תהיה מגמה חזקה יותר ובמקום אחר חלשה יותר, אבל בסופו של דבר זהו שוק אחד.

מחירי בתים בישובים אינם מנותקים משוק הדירות כולו. יתכן שבמקום אחד תהיה מגמה חזקה יותר ובמקום אחר חלשה יותר, אבל בסופו של דבר זהו שוק אחד.
אני מבין את זה. אבל במקום יחסית קטן כמו ישראל זה הגיוני שאם אין מקום אז ייבנו לגובה ואז אם יש הרבה ביקוש לבתי קרקע ביישובים אז מחירם יעלה לעומת בינינים.. ?

אני מבין את זה. אבל במקום יחסית קטן כמו ישראל זה הגיוני שאם אין מקום אז ייבנו לגובה ואז אם יש הרבה ביקוש לבתי קרקע ביישובים אז מחירם יעלה לעומת בינינים.. ?
יש פרמיה מסוימת שאדם מוכן לשלם עבור בית קרקע, לעומת דירה בבניין, אני לא רואה סיבה שהפרמיה הזו תגדל.
מעבר לזה בונים היום גם הרבה בתי קרקע, לא חושב שיש איזה מחסור דווקא בתחום הזה.

יש פרמיה מסוימת שאדם מוכן לשלם עבור בית קרקע, לעומת דירה בבניין, אני לא רואה סיבה שהפרמיה הזו תגדל.
מעבר לזה בונים היום גם הרבה בתי קרקע, לא חושב שיש איזה מחסור דווקא בתחום הזה.
אבל מדברים על ערים חכמות ויעילות כאשר הכל קרוב וצפוף... מדברים שלא יהיה מספיק שטח להמשיך לבנות בתי קרקע..לפחות בישראל.
אני לא רואה סיבה שהפרמיה הזו תגדל.
תוכל לפרט על זה ? או לתת איזה שהו רפרנס לקרוא על זה? נדמה לי שבארץ שונה מאשר העולם ?
אני רואה הבדל גדול מול חו''ל או מקומות רחוקים מהעיר בארץ.
למשל בינימינה או כל "הרחבה" של יישוב או קיבוץ , בונים בתי קרקע כאשר הצפיפות היא יחסית גדולה. לעומת זאת בערבה או רמת הגולן או במדינות שיש הרבה שטח אז הצפיפות של בתי קרגע נמוך יחסית.
מקווה שברור - הכוונה הקרבה לשכנים .

אני מעוניין לקנות בית קרקע בעדיפות על 600-800 מטר מרובע או אפילו דונם.
האם לדעתך מחירי בתים במושבים ויישובים רק ימשיך לעלות? הרי כל פעם יהיו פחות בתים כאלה. למשל ביישובים באזור עמק יזרעאל (כן יש אזור כזה), שהוא נחשב פריפריה, אני רואה שמחירים ממשיכים לעלות. לדוגמא בתים "וותיקים" לא יורדים מ- 3.5 מיליון שקל. שוב אני מדגיש "פריפריה" למרות שהרבה אנשים עובדים במרכז .
האם הכוונה של ירידה היא רק בבניניים ופרויקטים חדשים של ביניני דירות ? האם בעיקר בערים ?
אני מקווה שבעוד כמה שנים גם בתים כמו שאני מציין יירדו במחיר , אבל לא ברור לי למה שיירדו?

לטווח הארוך העלייה בהחלט תימשך, אך כמו בכל שוק ישנה מחזוריות, וכרגע השוק בתחילת הממומנטום השלילי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
איל1 הפרת הסכם קבוצת רכישה 8200 על ידי הפניקס וגלובלנט, והבעיה הכללית של שינויי בעלות בשוק הקרנות תוך הפרת הסכמים עם הלקוחות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
נ הקמת קבוצת רכישה קרן השתלמות צרכנות פיננסית 2
mudale222 האם עסקת קומבינציה = קבוצת רכישה? נדל"ן 5
XpH משכנתא של קבוצת רכישה - קיצור תקופת ההלוואה נדל"ן 8
י קבוצת רכישה לבנייה דירות מגורים נדל"ן 35
ר קבוצת רכישה צרכנות פיננסית 1
oz1987 קבוצת רכישה צרכנות פיננסית 34
ס קבוצת רכישה נדל"ן 23
א ארגון קבוצת רכישה צרכנות פיננסית 16
R קבוצת רכישה לביטוחי בריאות (של סייבי) צרכנות פיננסית 2
אל ניניו קבוצת רכישה - נדל"ן מסחרי, רגע לפני החתימה... נדל"ן 34
F יש קבוצת רכישה IRA שמקבלת מצטרפים חדשים? צרכנות פיננסית 52
N קבוצת רכישה - בנק צרכנות פיננסית 3
Fitch [קבוצת רכישה] קרן הפנסיה "הפניקס" - מסלול מחקה מדדי מניות חו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 343
I קבוצת רכישה חדשה לקופת גמל שוק ההון 43
מ האם יש דבר כזה קבוצת רכישה לפקדון צרכנות פיננסית 6
O קבוצת רכישה להוזלת המרת מט"ח שוק ההון 57
עש לילה קבוצת רכישה "אירה" - קרנות השתלמות בניהול אישי (IRA) צרכנות פיננסית 121
ע "קבוצת רכישה" IRA צרכנות פיננסית 158
ברק א. שינויים בעמלות הנגבות בגמל ובהשתלמות בגלובלנט (קבוצת חסמבא במקור) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Cleo קבוצת דיון לבעלי דירות להשכרה בישראל? נדל"ן 49
K העלת דמי ניהול בהשתלמות וגמל של קבוצת סנופי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
א האם מישהו מכיר קבוצת וואטסאפ של משקיעים ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
hommie יש לנו קבוצת טלגרם? אוף טופיק 4
I מניית קבוצת דלק שוק ההון 0
ש קבוצת השקעה נדל"ן 110
B האם יש קבוצת מפגשים באזור המרכז ואם כן כיצד אפשר להצטרף? אוף טופיק 21
עמיתא קבוצת חשיבה ויזמות התפתחות אישית 15
א אינטרגמל SP500 בדמי ניהול של 0.35 VS חשבון IRA דרך קבוצת חסמבה צרכנות פיננסית 92
ח דעתכם על התנאים שהושגו ובית השקעות שזכה במכרז קבוצת הרכישה צרכנות פיננסית 437
גרהם הפקדות לקה"ש (קבוצת איליה) שוק ההון 25
G למי שהצטרף ל-IBI דרך קבוצת סנופי, אם תרצו לפתוח קופה חדשה לא תקבלו את ההטבה שוק ההון 16
D קבוצת חיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13
ש קבוצת גיל אורלי שוק ההון 11
ס Mastermind Groups | קבוצת חשיבה | רב מוח התפתחות אישית 19
גרהם קבוצת רכישת קה"ש יוצאת לדרך צרכנות פיננסית 7
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
A דילמת רכישה בית בקיבוץ נדל"ן 9
א רכישה בלי real time data שוק ההון 8
א מס רכישה דירה שניה נדל"ן 3
N בעלי מניות לאחר עסקת רכישה שוק ההון 16
ש החזר מס על הפסדים בבורסה מול מס רכישה לדירה שניה שוק ההון 3
O מס רכישה בדירה של בן זוג אחד עם הסכם ממון מיסים 18
ה מס רכישה דירה שלישית חליפית מיסים 1
B רכישה קרן אירית רחבה ב-IB לעומת רכישת אותה קרן בארץ: יש הבדל במדד היחוס? מיסים 7
A רכישה בפריסייל עד 2 מיליון - השקעה , 100% מימון נדל"ן 9
A תכנון נכון של מס רכישה והיטל השבחה נדל"ן 0
S מינימום רכישה של מניה? שוק ההון 5
A החזר על מס רכישה - שאלה מיסוית נדל"ן 5
A מס רכישה פריסה לתשלומים נדל"ן 12

נושאים דומים

Back
למעלה