• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

Mastermind Groups | קבוצת חשיבה | רב מוח

סערה

משתמש רגיל
דירוג
109
סנופי כתבה בשירשור אחר ש"קבוצת חשיבה" הזניקה אותה ממחשבה לביצועים

חשוב להוציא לפועל. נפוליאון היל, חקר את מהות ההצלחה והוציא ספר חכם שנקרא "חשוב והתעשר" בסוף שנות ה-30 של המאה הקודמת. הוא טען (בין השאר) כי צריך לצבור כוח על מנת להוציא לפועל. ה"רב מוח" (קבוצת חשיבה), זהו כלי קבוצתי רגשי וכלכלי שתכליתו להפוך שאיפה ערטילאית לשוות הערך הכספי שלה, באמצעות חשיבה משותפת. למרות שמבנה קבוצתי הוא לא תמיד פשוט למופנמים;), אני התמכרתי לתהליך ההתפתחות הזה.

קראתי בעבר את חשוב והתעשר. השתתפתי בכל מיני תהליכים קבוצתיים וקבוצות תמיכה.

אני תוהה איך נכון יותר להקים קבוצת חשיבה - האם דוקא עם אנשים שאתה כבר מכיר, ויש לך איתם יחסי אמון מסויימים, והיכרות עם היכולות שלהם? אני מרגישה שהסביבה שלי, למרות שמלאה אנשים מקסימים ונחמדים, לאו דוקא עם הידע או הדרייב לשנות את מצבם.

עם אנשים שאתה לא מכיר? איך מתחילים בכלל?

כאן נראה לי שיש מסה קריטית של אנשים שמעוניינים לעבור ממחשבה לפעולה, שהם מוכשרים ויכולים, ויתכן שאף משלימים אחד את הידע והכישורים של האחר.
זורקת רעיון - זה מדבר למישהו?

נשמע מעניין אשמח לשמוע דוגמאות להבין במה מדובר

אני מכירה מישהו שמנחה קבוצות mastermind, הייתי במפגש כזה פעם אחת. התובנות שלי לגבי הפורמט:
1) כקונספט, לדעתי זה יכול להיות מאד מועיל ומעניין. אבל כמו בכל מפגש קבוצתי, האפקטיביות מאד תלויה באנשים שמשתתפים והדינמיקה הקבוצתית.
2) רב משתתפי המפגש (כולל אותי) הכירו אחד את השני. היתרון של היכרות מוקדמת הוא, כמובן, שזה יוצר מהתחלה אווירה יותר נעימה ומשוחררת, וסוג של מחויבות מסויימת. אבל יש גם חסרונות, למשל: השיח הרבה פעמים גולש לכיוונים אישיים ולא קשורים לדיון (במיוחד, אם רב המשתתפים הן בנות :)). עוד חסרון: יש דילמות שלא תמיד נעים לפתוח מול אנשים שרתה מכיר.
3) כדאי לשקול טוב טוב, מי יהיו המשתתפים ומה יהיה מספרם. יש לזה השפעה עדירה, לטוב ולרע.

לא בדיוק הבנתי מה זה קבוצת חשיבה (-:

בכל אופן, השבוע הקמתי מועדון פיננסי לתלמידי תארים מתקדמים באוניברסיטה שלי, הרעיון הוא שמי שרוצה ייתן הרצאה פעם בחודש על נושא פיננסי שמעניין אותנו.

נשמע מעניין.
אשמח לשמוע לפירוט, מהי מטרת הקבוצה? איך זה מתנהל וכו...

לדעתי קבוצה שכזו צריכה להיות מורכבת משתי קבוצות שיש להן תכונה משותפת. התכונה המשותפת היא שהם חולקים את התובנה הבסיסית שלך על השקעות. כלומר לא מישהו שאת צריכה לדון איתו אם צריך לחסוך ולהשקיע, או למה חשוב לפתוח תיק עוסק מורשה, למשל. אם יש כאלו בסביבתך- נהדר. אם לא, תמצאי אותם. מתוך המחנה המשותף הזה הייתי רוצה שני סוגי אנשים בקבוצה: משקיעים כמוני, ושנית, בעלי מקצוע: רו״ח, עו״ד, מתווך, ברוקר, סוכן ביטוח ועוד אנשים שקשורים לביצוע ההשקעות.

אגב, אני לא מדמיין את הקבוצה הזו נפגשת מסביב לשולחן גדול עמוס אוכל ועפוף עשן סיגרים ואדי אלכוהול לפגישה חודשית. אלו אנשים איתם צריך להיות דיאלוג קבוע, עתי, שלעיתים יכול להיות של מספר אנשים על אותה שיחת ועידה.

תודה @אורי, @DiverGirl
אני גם לא בדיוק יודעת איך אמורה קבוצה כזו להתנהל, ועוד יותר - איך מקימים אותה ומוצאים את האנשים הנכונים.
אורי - מסכימה איתך שצריך להיות בסיס משותף של ידע ותובנות.

מכיון שהספר של נפוליאון היל נמצא כבר בדומיין הציבורי, אפשר למצוא אותו אונליין. הנה הפרק שמדבר על MasterMind
http://newthoughtlibrary.com/hillNa...h/pages/think-and-grow-rich-168.htm#TopOfText
http://www.sacred-texts.com/nth/tgr/tgr15.htm#page_249

עכשיו כשאני קוראת אותו שוב, הוא נשמע כמעט מדעי בניסוחים שלו, עם הגדרות, עקרונות ומסקנות

The "Master Mind" may be defined as: "Coordination of knowledge and effort, in a spirit of harmony, between two or more people, for the attainment of a definite purpose."

מכיון שהספר של נפוליאון היל נמצא כבר בדומיין הציבורי, אפשר למצוא אותו אונליין. הנה הפרק שמדבר על MasterMind
http://newthoughtlibrary.com/hillNa...h/pages/think-and-grow-rich-168.htm#TopOfText
http://www.sacred-texts.com/nth/tgr/tgr15.htm#page_249
וואו, זה ניו אייג' מלפני 100 שנה מעורבב עם קאוצ'ינג ועוד לפני שהמציאו את זה!

השגת את תשומת הלב שלי. אך עדיין לא הבנתי לעומק.
מהי מטרת קבוצה כזאת?; יצירת שינויים בחיים, ניצול הזדמנויות השקעה מיוחדות, תמיכה נפשית הדדית? כל הנ"ל בהתאם לבחירת הקבוצה?

תראה, סנופי כתבה שזה מה שהקפיץ אותה קדימה. והיא בינתיים לא מגיבה עם יותר מידע :)
בספר של נפוליאון היל הוא מדבר על זה שקבוצת חשיבה משמשת אנשים שהשיגו הצלחה\השפעה\כוח.
ההגדרה שלו למעלה מדברת על "השגת מטרה מוגדרת".

מה שלי אישית היה חסר זה מישהו שיציב לי מראה מול הפנים לגבי הדברים שאני תקועה בהם.
הייתי רוצה קבוצה שבה כל אחד מגדיר את המטרות של עצמו, ונעזר בקבוצה כדי לעבור מדיבורים לעשיה, ולהתגבר על מכשלות, פסיכולוגיות או טכניות, שתוקעות אותו. אז ממש לא "קבוצת תמיכה נפשית הדדית".

הקונספט של עזרה הדדית שכזו נשמע טוב.
אני רגיל לשמש מנוע עשייה לעצמי ולסובבים אותי, לפחות פסיכולוגית, אבל תמיד הרגשתי שחסר לי הרבה "כוח סוס" שנובע בעיקר מפרטים טכניים (חוסר ידע או קשרים).
(למרות שעידוד לעשייה מהסביבה שלי נשמע כמו קונספט ממש זר. לי אישית זה נראה כאילו רוב האנושות מעדיפים לרחף בחלל ולהיסחף לאן שהרוח תנשוב - רק שלא יצטרכו לחשוב או חס ושלום להחליט).

זה מעניין, מאז קום הפורום דמיינתי מפגש של אנשי הקבוצה, כדי להכיר וכדי ללמוד האחד מהשני. תיארתי לעצמי מפגש חד פעמי אך הרעיון של mastermind הוא מרתק. בעיניי שווה להתמקד בתחום אחד ולהכוונן אליו (למשל, זן ואומנות אחזקת הנדל״ן :)).

כאילו רוב האנושות מעדיפים לרחף בחלל ולהיסחף לאן שהרוח תנשוב - רק שלא יצטרכו לחשוב או חס ושלום להחליט
אין לי בעיה עם הלחשוב. להחליט? אין סיכוי.
אבל כן, לכל אחד יש את החוזקות ואת - איך אומרים בפוליטיקלי קורקטית? - האתגרים שלו.

אין לי בעיה עם הלחשוב. להחליט? אין סיכוי.
אבל כן, לכל אחד יש את החוזקות ואת - איך אומרים בפוליטיקלי קורקטית? - האתגרים שלו.
מאיפה נובע לך הקושי בנושא?

אודיסאוס ידידי.
לא יודעת. פחד?
זה לא רציונלי.

אני דוקא, ברגע שהחלטתי לפעול בכיוון מסויים, מסתדרת לא רע עם להוציא לפועל.
אותך תוקע חוסר ידע? אתה בטוח שלא תשנה את דעתך כשיהיה לך הידע?
אני סובלת ממה שידוע בשם Analysis Paralysis

אודיסאוס ידידי.
לא יודעת. פחד?
זה לא רציונלי.

אני דוקא, ברגע שהחלטתי לפעול בכיוון מסויים, מסתדרת לא רע עם להוציא לפועל.
אותך תוקע חוסר ידע? אתה בטוח שלא תשנה את דעתך כשיהיה לך הידע?
אני סובלת ממה שידוע בשם Analysis Paralysis
אני מאמין שבן אדם עשויי שלא להבין כלום בנוגע לרוב הדברים בחיים, אבל על עצמו הוא יכול לעשות דוקטורט אם ירצה.

גם אני הושפעתי בעבר מזה במידה מסוימת (נובע מהתשוקה לזה שהכל יהיה *מושלם*), אך היה לי את המזל לקבל מכות לאורך שנים כל פעם כשלא הייתי זריז מספיק בהחלטות שלי. אני חושב שאחד מהשיעורים הכי חשובים שלמדתי מזה זה שבהתחלה, שנייה לפני שצוללים בכל הניתוחים והמחשבות, עושים ניתוח אחד קריטי: תוך כמה זמן צריך לקבל החלטה בנושא, ומחליטים כמה זמן יש. מלבד לוודא שאני אכן אפעל בנושא, יש לזה אפקט מאוד ממקד ומייעל שאין כמוהו.

ידע זה אחד מהדברים היחידים שלעולם לא יכול להיות ממנו מספיק בשבילי. בדברים שהשגתי בהם ידע אני מזדרז להחליט ולבצע, אבל עם הידע בא התאבון לעוד ידע - וההבנה שיש עוד כלכך הרבה תחומים שאין לי בהם ידע. ואם היה לי - הייתי יכול לעשות הרבה יותר (או הרבה יותר טוב).

ואם אחזור לנושא המקורי - באיזה תחום (\תחומים?) היית רוצה שקבוצת החשיבה, אם הייתה נוצרת, תתמקד?

נערך לאחרונה ב:
אז לא הבנתי. הדיון היפותטי לחלוטין? או שיש קבוצה? יש מפגש?
שנקים אחת?

אני חושב שאחד מהשיעורים הכי חשובים שלמדתי מזה זה שבהתחלה, שנייה לפני שצוללים בכל הניתוחים והמחשבות, עושים ניתוח אחד קריטי: תוך כמה זמן צריך לקבל החלטה בנושא, ומחליטים כמה זמן יש. מלבד לוודא שאני אכן אפעל בנושא, יש לזה אפקט מאוד ממקד ומייעל שאין כמוהו.
לקחתי!

הדיון לא היפותטי, אבל עוד לא עברנו לפסים מעשיים.
אולי עדיף להתחיל עם מפגש פורום בלתי מחייב, ולראות איזה כימיות נוצרות ובאיזה נושאים רוצים להתגבש לקבוצות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ברק א. שינויים בעמלות הנגבות בגמל ובהשתלמות בגלובלנט (קבוצת חסמבא במקור) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
איל1 הפרת הסכם קבוצת רכישה 8200 על ידי הפניקס וגלובלנט, והבעיה הכללית של שינויי בעלות בשוק הקרנות תוך הפרת הסכמים עם הלקוחות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Cleo קבוצת דיון לבעלי דירות להשכרה בישראל? נדל"ן 49
K העלת דמי ניהול בהשתלמות וגמל של קבוצת סנופי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
נ הקמת קבוצת רכישה קרן השתלמות צרכנות פיננסית 2
mudale222 האם עסקת קומבינציה = קבוצת רכישה? נדל"ן 5
א האם מישהו מכיר קבוצת וואטסאפ של משקיעים ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
hommie יש לנו קבוצת טלגרם? אוף טופיק 4
XpH משכנתא של קבוצת רכישה - קיצור תקופת ההלוואה נדל"ן 8
י קבוצת רכישה לבנייה דירות מגורים נדל"ן 35
ר קבוצת רכישה צרכנות פיננסית 1
I מניית קבוצת דלק שוק ההון 0
oz1987 קבוצת רכישה צרכנות פיננסית 34
ש קבוצת השקעה נדל"ן 110
B האם יש קבוצת מפגשים באזור המרכז ואם כן כיצד אפשר להצטרף? אוף טופיק 21
ס קבוצת רכישה נדל"ן 23
א ארגון קבוצת רכישה צרכנות פיננסית 16
R קבוצת רכישה לביטוחי בריאות (של סייבי) צרכנות פיננסית 2
אל ניניו קבוצת רכישה - נדל"ן מסחרי, רגע לפני החתימה... נדל"ן 34
F יש קבוצת רכישה IRA שמקבלת מצטרפים חדשים? צרכנות פיננסית 52
N קבוצת רכישה - בנק צרכנות פיננסית 3
עמיתא קבוצת חשיבה ויזמות התפתחות אישית 15
א אינטרגמל SP500 בדמי ניהול של 0.35 VS חשבון IRA דרך קבוצת חסמבה צרכנות פיננסית 92
R קבוצת רכישה חברית נדל"ן 26
ח דעתכם על התנאים שהושגו ובית השקעות שזכה במכרז קבוצת הרכישה צרכנות פיננסית 437
Fitch [קבוצת רכישה] קרן הפנסיה "הפניקס" - מסלול מחקה מדדי מניות חו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 343
I קבוצת רכישה חדשה לקופת גמל שוק ההון 43
מ האם יש דבר כזה קבוצת רכישה לפקדון צרכנות פיננסית 6
O קבוצת רכישה להוזלת המרת מט"ח שוק ההון 57
גרהם הפקדות לקה"ש (קבוצת איליה) שוק ההון 25
G למי שהצטרף ל-IBI דרך קבוצת סנופי, אם תרצו לפתוח קופה חדשה לא תקבלו את ההטבה שוק ההון 16
עש לילה קבוצת רכישה "אירה" - קרנות השתלמות בניהול אישי (IRA) צרכנות פיננסית 121
D קבוצת חיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13
ש קבוצת גיל אורלי שוק ההון 11
ע "קבוצת רכישה" IRA צרכנות פיננסית 158
גרהם קבוצת רכישת קה"ש יוצאת לדרך צרכנות פיננסית 7

נושאים דומים

Back
למעלה