• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משכנתא של קבוצת רכישה - קיצור תקופת ההלוואה

XpH

משתמש סולידי
דירוג
18
היי,

נכנסתי לקבוצת רכישה שהבניה כבר החלה, צפי סיום 3 שנים ויש בנק מלווה עם משכנתא שטרם התחילה.
המשכנתא שלי בתמהיל שלישים לתקופה של 30 שנים בכל מסלול, מתוכם גרייס חלקי ל 4 שנים.
בתקופת הגרייס, הריבית שאשלם לא תהיה על כל סכום המשכנתא (מסגרת של 1.58 מליון) אלא רק על הסכום שיימשך מהמשכנתא עד אותו רגע, לפי קצב התקדמות הבניה (הפעימה הראשונה תהיה על 500 אלף ולאחר מכן כל כמה חודשים יימשכו עוד סכומים).
התכנון הוא כמובן למחזר את המשכנתא ברגע שיתאפשר מאחר שהריביות גבוהות והתמהיל לא ניתן לשינוי.

לאחרונה הבנתי שאוכל לבקש מהבנק לקצר את תקופת ההלוואה (מה שגם יגרור ריבית קצת יותר נמוכה) ולכן ביקשתי לקצר למספר השנים הנמוך ביותר שניתן ואני מחכה כרגע לתשובה (ששמעתי שתהיה חיובית).

אני מנסה להבין מה יהיו ההשלכות לקיצור תקופת ההלוואה. אני מסתכל רק על מה שאשלם עד שאמחזר + קנס המחזור עצמו.
ההשערה שלי היא שקיצור תקופת ההלוואה יגדיל את גובה התשלום החודשי שאשלם (שכולו הולך על ריבית בתקופת הגרייס החלקי, מה שאומר שאזרוק יותר כסף לפח), אך מצד שני ברגע שאמחזר את המשכנתא בעוד 3-4 שנים, עמלת הפרעון המוקדם תהיה נמוכה יותר. כמו כן, הריבית הקצת יותר נמוכה שאקבל תקטין קצת את גובה ההחזר ואת עמלת הפרעון.

אשמח לדעת האם אני צודק ואלו באמת ההבדלים היחידים? האם יש דרך לחשב כמה כסף אחסוך כתלות במשך תקופת ההלוואה שאבחר? (כדי לדעת האם כדאי לי שתקופת ההלוואה תהיה כמה שיותר קצרה)
אנחנו זוג שיכולים לעמוד בהחזר חודשי גבוה כל עוד זה יחסוך לנו כסף בסופו של דבר.

תודה רבה!

נערך לאחרונה ב:
בתקופת הגרייס אתה משלם רק את הריבית - אם הריבית על ההלוואה יורדת בגלל קיצור התקופה, ההגיון שלי אומר שהתשלומים בתקופת הגרייס צריכים דווקא לרדת.

עניין נוסף שלא ציינת הוא לגבי התקופה שמסוף הגרייס ועד המחזור - כאן כבת יהיה צורך לשלם את הקרן ומכיוון שתקופת ההלוואה ירדה התשלומים האלה יכולים להיות מאוד כבדים. אתה בטוח שתהיה מסוגל לעמוד בכך, גם אם לתקופה מוגבלת?

בתקופת הגרייס אתה משלם רק את הריבית - אם הריבית על ההלוואה יורדת בגלל קיצור התקופה, ההגיון שלי אומר שהתשלומים בתקופת הגרייס צריכים דווקא לרדת.

עניין נוסף שלא ציינת הוא לגבי התקופה שמסוף הגרייס ועד המחזור - כאן כבת יהיה צורך לשלם את הקרן ומכיוון שתקופת ההלוואה ירדה התשלומים האלה יכולים להיות מאוד כבדים. אתה בטוח שתהיה מסוגל לעמוד בכך, גם אם לתקופה מוגבלת?

תודה על תגובתך!

אני מבין ששינוי של תקופת ההלוואה לא תשנה את הריבית שאשלם בתקופת הגרייס כך שמה שמשחק תפקיד בתקופה הזו הוא אך ורק הריבית (שזה כבר יותר טוב ממה שחשבתי - לא אשלם אקסטרה ריבית בתקופת הגרייס אם אפחית את תקופת ההלוואה).

דיברת על התקופה מסוף הגרייס ועד המחזור אך אני מתכנן שלא להגיע לשם אלא לסיים לפני שהגרייס נגמר.
הגרייס הינו ל 4 שנים בעוד שצפי סיום הבניה הינו 3 שנים, האם יש משהו שאני מפספס כאן? האם זה שאסיים שנה לפני סיום הגרייס יגרור קנס נוסף שלא חשבתי עליו?

אני מנסה להבין מה החסרון של קיצור תקופת המשכנתא במקרה שלי. אם אקצר את המשכנתא מ 30 ל 10 שנים ואמחזר לפני תום 4 שנות הגרייס אז על פניו גם אשלם פחות ריבית (כי אחוז הריבית שלי ישתפר קצת) וגם אפחית דרמטית את עמלת הפרעון המוקדם, זה נשמע לי too good to be true.

מצרף סימולציה של עמלת פירעון מוקדם למסלול בריבית קבועה צמודה (שזה רוב הקנס) -
החישוב הוא לפי זה שעברו 3 שנים מתוך 30 שנה (מישהו אמר לי שככה צריך לחשב, כלומר לא לחשב שעברו 0 חודשים ממשכנתא של 27 שנה).

תודה!

נערך לאחרונה ב:
אני מנסה להבין מה החסרון של קיצור תקופת המשכנתא במקרה שלי. אם אקצר את המשכנתא מ 30 ל 10 שנים ואמחזר לפני תום 4 שנות הגרייס אז על פניו גם אשלם פחות ריבית (כי אחוז הריבית שלי ישתפר קצת) וגם אפחית דרמטית את עמלת הפרעון המוקדם, זה נשמע לי too good to be true.
יפה בתיאוריה אך בלתי אפשרי, לבנק לא אכפת מהתוכניות שלך לגבי מחזור ואתה תאלץ לעמוד במגבלות בנק ישראל לגבי אחוז ההחזר מהככנסה הפנויה שלך נטו כלומר לא יותר מ33% (40% אם הבנק אוהב אותך) מהנטו שלך ושל אישתך אם רלוונטי והחישוב הזה כן כולל את חישוב החזר הקרן, כלומר החזר המלא החודשי של ההלוואה כולל מרכיב הקרן לאחר תקופת הגרייס.

• אהבתי
Reactions: XpH
יפה בתיאוריה אך בלתי אפשרי, לבנק לא אכפת מהתוכניות שלך לגבי מחזור ואתה תאלץ לעמוד במגבלות בנק ישראל לגבי אחוז ההחזר מהככנסה הפנויה שלך נטו כלומר לא יותר מ33% (40% אם הבנק אוהב אותך) מהנטו שלך ושל אישתך אם רלוונטי והחישוב הזה כן כולל את חישוב החזר הקרן, כלומר החזר המלא החודשי של ההלוואה כולל מרכיב הקרן לאחר תקופת הגרייס.

תודה רבה. זה מה שקרה בסוף - דיברתי עם הבנקאי ואישרו לי להפחית את המסלול "קבועה צמודה" מ 30 ל 12 שנים (מינימום שאושר) והריבית הופחתה בהתאם ל 4.48% במקום 4.66%.

ההבדל בשנים יבוא לידי ביטוי רק בתום 4 שנות הגרייס (ההחזר החודשי יהיה מאוד גבוה) אך אני צופה לקבל טופס 4 ולמחזר לפני שזה יקרה.

תודה רבה. זה מה שקרה בסוף - דיברתי עם הבנקאי ואישרו לי להפחית את המסלול "קבועה צמודה" מ 30 ל 12 שנים (מינימום שאושר) והריבית הופחתה בהתאם ל 4.48% במקום 4.66%.
אומנם זה נמוך לקבוצת רכישה אבל למשכנא רגילה זה גבוה מאד, נותנים במסלול הזה כיום פחות מ2%, אתה תחסוך הרבה כסף במחזור.

• אהבתי
Reactions: XpH
אומנם זה נמוך לקבוצת רכישה אבל למשכנא רגילה זה גבוה מאד, נותנים במסלול הזה כיום פחות מ2%, אתה תחסוך הרבה כסף במחזור.

נכון, הריבית מאוד גבוהה אבל הם מתעקשים שרק מי שהינו עובד בנק או הוציא הטבה למשכנתא מהמדינה יכול להפחית אותה.

אני מצידי מתכנן לדבר עם מנהל הסניף ולהציע לו להעביר את חשבון הבנק שלי לבנק שלהם (מדיסקונט למזרחי) בתמורה להפחתה מסויימת בריבית (נניח, אחוז מכל מסלול).

אני יודע שזה משתנה מאדם לאדם אבל יודע להגיד בערך מהם האחוזים שמקבלים במסלולים מהסוג הזה במשכנתא רגילה? זה יוכל להיות רפרנס במיקוח ואינדיקציה לכמה לבקש להוריד. תודה!

השאלה היא אם לא מסתתר כאן קנס יציאה עצום - אם הם מחשבים את הפרש הריביות בין 4.66% לבין ריבית בשוק החופשי של משכנתא כזאת ל-12 שנים יכול להיות מוסתר כאן קנס של הרבה מאוד כסף.

@XpH אני מקווה שהתוכנית שלך תצא לפועל כמצופה בלי הפתעות לא נעימות.

השאלה היא אם לא מסתתר כאן קנס יציאה עצום - אם הם מחשבים את הפרש הריביות בין 4.66% לבין ריבית בשוק החופשי של משכנתא כזאת ל-12 שנים יכול להיות מוסתר כאן קנס של הרבה מאוד כסף.
זה לא החישוב, החישוב הוא לפי תקנות בנק ישראל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
U פרעון מוקדם של משכנתא צרכנות פיננסית 24
S איך לבחור פרמטרים של משכנתא נדל"ן 5
U פרעון חלקי של משכנתא ע"ח קרן השתלמות נדל"ן 0
Adam Smith אופטימיזציה של מחזור משכנתא נדל"ן 10
B יותר הון עצמי או משכנתא בעולם של ריבית גבוהה נדל"ן 14
Y פרעון חלקי של משכנתא למול השקעה במדדים ודיון תאורטי בנושא שוק ההון 9
א מחזור או פרעון חלקי של משכנתא - התלבטות נדל"ן 6
R פירעון ממוקדם של משכנתא צרכנות פיננסית 20
S איך מקבלים את. המענק של מחיר למשתכן ללא משכנתא ? נדל"ן 3
ט מינוף של 1M ש"ח -> להחזיר משכנתא או להשקיע בשוק ההון שוק ההון 30
A מדוע הכנסה ממניות לא נחשבת כמו שכר בתחשיב של החזר משכנתא נדל"ן 72
A הלאה של ריבית הפריים ל3.5% - האם זה הזמן להחזיר את המינופי משכנתא נדל"ן 15
Harvey תמהיל משכנתא לבניה של כ1.5m נדל"ן 17
I השוואת תמהילים של משכנתא נדל"ן 9
S חיזוי לוח סילוקין בהינתן פירעון חלקי שנתי מוקדם של משכנתא נדל"ן 10
ע מחשבות על תמהיל משכנתא בזמנים של ריבית נמוכה נדל"ן 4
O משכון נכס של ההורים לצורך קבלת משכנתא נדל"ן 34
TheMailMan משכנתא של 70% מימון לדירה שנייה נדל"ן 6
Y אז מה בעצם העלות של משכנתא כמינוף לשם מינוף? נדל"ן 13
G חישוב מח"מ של משכנתא שוק ההון 0
G הקטנת ההחזר של משכנתא נדל"ן 3
ג סגירת משכנתא, השקעות כפויות והערך הכספי של הזמן צרכנות פיננסית 9
מ פרעון מוקדם של מסלולי משכנתא צרכנות פיננסית 1
C למה הריביות משכנתא לטווח של עד 10 שנים זולות מהריביות עד 5 שנים? נדל"ן 3
ד מה צריך לדעת לפני שנותנים הלוואה עם שעבוד של דירה (משכנתא) לטובת ההלואה? נדל"ן 13
צריכה עצה רוצה לעזוב את הבית של ההורים. משכנתא או שכירות? נדל"ן 122
M משכנתא:האם הבנק יתן להגיע להחזר חודשי של 40% ואף יותר מההכנסה החודשית הפנויה? נדל"ן 19
S אופטימיזציה של משכנתא צרכנות פיננסית 18
azerbouf יעוץ: כספי פיצויים לצורך מחזור חלקי של משכנתא (בעלת ריבית הגבוה ביותר) נדל"ן 44
ל הלוואת משכנתא בסך של 230,000 ש''ח, עזרה לגבי בניית תמהיל נכון נדל"ן 42
ח משכנתא - חצי דירה ראשונה וחצי דירה שניה נדל"ן 4
D משכנתא 100% קל"צ נדל"ן 8
L חוות דעת על תמהיל משכנתא + מיקוח ריביות נדל"ן 8
T משכנתא 100% פריים נדל"ן 42
K משכנתא הפוכה נדל"ן 28
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
R משכנתא נמוכה נדל"ן 28
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
ד משכנתא במטרה לפרוע תוך שנה נדל"ן 13
K משכנתא על שליש דירה נדל"ן 12
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
נ מימון משכנתא באמצעות דיבידנדים שוק ההון 9
עלילה מסלול זמן ממוצע ללקיחת משכנתא נדל"ן 8
M מבצעי "שלם עכשיו 5% והשאר בקבלת מפתח" - האם במעמד החתימה יש להמציא אישור משכנתא? נדל"ן 38
ה משכנתא לפרעון תוך 10 שנים נדל"ן 14
M מחזור משכנתא - שעבוד שני, מסלול משתנה צמוד נדל"ן 2
A עלית פרמיה בביטוח דירה עבור משכנתא צרכנות פיננסית 5
א מחזור משכנתא נדל"ן 12
K שאלת משכנתא ודיור נדל"ן 9
G משיכת כספי פיצוים עבור משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3

נושאים דומים

Back
למעלה