• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פתיחת עסק כעצמאי ללא הכנסה מהעסק אלא לצורך פתיחת קרן השתלמות

• פותח הנושא EryX
  • פורסם בתאריך

EryX

משתמש רגיל
דירוג
250
היי, רציתי לדעת האם זה אפשרי לפתוח עסק עצמאי שהוא נטו לצורך פתיחת קרן השתלמות והפקדה דרך העסק?
אני חייל משוחרר טרי ולכן אין לי מקור הכנסה קבוע אלא יותר עבודות מזדמנות, רציתי לדעת אם זה יכול להשפיע על התהליך שכן אין לי בוס כרגע שיכול לפתוח לי קרן השתלמות ולהפקיד לתוכה באופן חודשי וקבוע...
האם זה משנה למע"מ מס הכנסה וביטוח לאומי שאין לעסק עיסוק רגיל? כלומר כאשר ישאלו אותי באיזה תחום העסק או מה מקור ההכנסה ומה מטרות העסק זה יכול למנוע מהם לתת לפתוח עסק עצמאי אם אומר שזה למטרות פתיחת קרן השתלמות בניהול עצמי נטו?
והאם יש אפשרות נניח בעוד X זמן לשנות את מהות העסק? נניח חודש לאחר פתיחת העסק (אם יתאפשר כמובן) אני מחליט לייצר הכנסה פסיבית מאתר אינטרנט שאני מרים אני צריך לעדכן מישהו שמהות העסק השתנתה ואני גם "מוכר" כביכול מוצר(adsense) וגם מפקיד לקרן השתלמות בנוסף?

אשמח לעזרה בנושא, אני טיפה חדש לכל העולם הזה של התנהלות כלכלית נכונה ובירוקרטיה מול הרשויות(בכל זאת 21 שנה האכילו אותי בכפית ולא ממש טרחו ללמד אותי מה זה מס הכנסה או מע"מ בבית ספר או בצבא...)

לא
עריכה: שונא שעונים ככה :/
העסק חייב שתהיה לו הכנסה אמיתית.

לא
עריכה: שונא שעונים ככה :/
העסק חייב שתהיה לו הכנסה אמיתית.

חחח זה בסדר גם לא זו תשובה.
מה הכוונה בהכנסה אמיתית? הכנסה שוטפת מעיסוק צדדי? הכנסה דרך העבודה הראשית שלי לקרן השתלמות לא נחשב הכנסה אמיתית?
ADSENSE נחשב כהכנסה אמיתית?

חחח זה בסדר גם לא זו תשובה.
מה הכוונה בהכנסה אמיתית? הכנסה שוטפת מעיסוק צדדי? הכנסה דרך העבודה הראשית שלי לקרן השתלמות לא נחשב הכנסה אמיתית?
ADSENSE נחשב כהכנסה אמיתית?
ההכנסה שלך כשכיר לא רלוונטית. אתה צריך הכנסה כעצמאי. אדסנס נחשב.
יש אבל סייגים. להיות עוסק מגיע עם עלויות. קרן השתלמות מגיעה עם עלויות והיא לא קופסת הקסם שנדמה תחילה.
בגדול אני חושב שאתה מבזבז את זמנך. תתמקד בלהרוויח הרבה, לחסוך הרבה, ולהשקיע נבון.

תודה על הלינק קראתי את השירשור.. בגדול ממה שהבנתי זה שמטרת הפוסט של הסולידית-
https://www.hasolidit.com/פתיחת-עסק-עצמאי
היה מוכוון יותר אל שכירים בעלי חוזה עבודה קבוע לטווח הרחוק(או לכל הפחות עיסוק מבוסס וקבוע בחיים פחות או יותר) שיש להם גם עיסוק צדדי שהם מתכוונים להפוך לעסק, גם אם זה לא נאמר מפורשות בפוסט של הסולידית..

ההכנסה שלך כשכיר לא רלוונטית. אתה צריך הכנסה כעצמאי. אדסנס נחשב.
יש אבל סייגים. להיות עוסק מגיע עם עלויות. קרן השתלמות מגיעה עם עלויות והיא לא קופסת הקסם שנדמה תחילה.
בגדול אני חושב שאתה מבזבז את זמנך. תתמקד בלהרוויח הרבה, לחסוך הרבה, ולהשקיע נבון.

הבנתי אותך, עקרונית כבר פתחתי תיק השקעות עצמי בIBI ועשיתי את כל התהליכים הדרושים הכתובים בבלוג למען השקעה וחיסכון לטווח בינוני-רחוק.
בכל מקרה חשוב לי להבין מהשירשור שלי האם אני בכל זאת צריך לפתוח עסק גם אם מקור ההכנסה היחיד שלי כרגע הוא מAdSense? כלומר האם מבחינה חוקית ומס הכנסה זה נחשב כעסק ואז אני חלילה לא מדווח הכנסה למס הכנסה(למרות שמין הסתם אני הרבהה מאוד מתחת לרף שממנו צריכים לשלם מס הכנסה עדיין צריך לדווח)

הבנתי אותך, עקרונית כבר פתחתי תיק השקעות עצמי בIBI ועשיתי את כל התהליכים הדרושים הכתובים בבלוג למען השקעה וחיסכון לטווח בינוני-רחוק.
בכל מקרה חשוב לי להבין מהשירשור שלי האם אני בכל זאת צריך לפתוח עסק גם אם מקור ההכנסה היחיד שלי כרגע הוא מAdSense? כלומר האם מבחינה חוקית ומס הכנסה זה נחשב כעסק ואז אני חלילה לא מדווח הכנסה למס הכנסה(למרות שמין הסתם אני הרבהה מאוד מתחת לרף שממנו צריכים לשלם מס הכנסה עדיין צריך לדווח)
בהחלט! אתה צריך לדווח על ההכנסה שלך מ adsense. בשביל לעשות את זה נכון, רצוי שתיקח רו״ח.
בסכומים נמוכים אתה נחשב עוסק פטור, שזה פשוט יותר מעוסק מורשה, אבל אתה עדיין צריך לעשות הכל by the book.
בטווח הארוך זה יכול להיות לך משתלם כי זה יעודד אותך לפתח מקורות הכנסה עצמאיים (מצויין!) אבל בטווח הקצר זה יהיה מפעל הפסדי בשקלול העלויות.

בהחלט! אתה צריך לדווח על ההכנסה שלך מ adsense. בשביל לעשות את זה נכון, רצוי שתיקח רו״ח.
בסכומים נמוכים אתה נחשב עוסק פטור, שזה פשוט יותר מעוסק מורשה, אבל אתה עדיין צריך לעשות הכל by the book.
בטווח הארוך זה יכול להיות לך משתלם כי זה יעודד אותך לפתח מקורות הכנסה עצמאיים (מצויין!) אבל בטווח הקצר זה יהיה מפעל הפסדי בשקלול העלויות.
מה הכוונה בשקלול עלויות? נניח רווחים של 400 ש"ח בחודש מAdSense שמדוח למס הכנסה כעסק עצמאי, אני לא צריך לשלם על זה מס הכנסה זה הרי פטור ממס

מה הכוונה בשקלול עלויות? נניח רווחים של 400 ש"ח בחודש מAdSense שמדוח למס הכנסה כעסק עצמאי, אני לא צריך לשלם על זה מס הכנסה זה הרי פטור ממס
אני מתכוון לעלויות של רו״ח.
לגבי פטור ממס - לא נראה לי שזה פטור ממס, זה מתווסף לסך ההכנסה שלך כשכיר במדרגות המס השולי שלך.
אני לא עצמאי ולא רו״ח, יש פה כמה שהם גם וגם ואולי ידעו לתקן אותי.

אני מתכוון לעלויות של רו״ח.
לגבי פטור ממס - לא נראה לי שזה פטור ממס, זה מתווסף לסך ההכנסה שלך כשכיר במדרגות המס השולי שלך.
אני לא עצמאי ולא רו״ח, יש פה כמה שהם גם וגם ואולי ידעו לתקן אותי.

אני לא יודע אם זה מתווסף לשכר כשכיר אבל אני לא שכיר כרגע במילא...
ולמה שאצטרך רו"ח להכנסה של 400 שקלים בחודש?

אני לא יודע אם זה מתווסף לשכר כשכיר אבל אני לא שכיר כרגע במילא...
ולמה שאצטרך רו"ח להכנסה של 400 שקלים בחודש?
אתה לא חייב רו״ח, אבל אתה צריך לטפל בכל נושא הדיווחים ותשלומי המסים, מע״מ, ביטוח לאומי באופן תקין - אז או שתלמד לעשות את זה או שתשלם למישהו שיעשה את זה בשבילך.

אתה לא חייב רו״ח, אבל אתה צריך לטפל בכל נושא הדיווחים ותשלומי המסים, מע״מ, ביטוח לאומי באופן תקין - אז או שתלמד לעשות את זה או שתשלם למישהו שיעשה את זה בשבילך.

השאלה אם זה נושא שצריך בכלל בשבילו רו"ח... כלומר כמה עבודה שנתית או חודשית זה לטפל בכל הנושאים האלה לעסק שמשתכר 400 ש"ח בחודש?( שוב רק אציין שאני לא יודע כי אף פעם לא הייתי צריך לעשות את זה..)

השאלה אם זה נושא שצריך בכלל בשבילו רו"ח... כלומר כמה עבודה שנתית או חודשית זה לטפל בכל הנושאים האלה לעסק שמשתכר 400 ש"ח בחודש?( שוב רק אציין שאני לא יודע כי אף פעם לא הייתי צריך לעשות את זה..)
לא יודע

חודשית - ודאי שלא.
מקסימום פעם בשנה.
(זה גם כסף- הגשת דוח)
אבל אל תוותר, תפתח!
ופתאום תמצא את עצמך עם עוד כמה 400 שכאלו בחודש,
(בהנחה ואתה אכן בנישה של עיסוקים עצמאיים שכאלו)
בהצלחה!

מקדמות מס? ביטוח לאומי? קיזוז הוצאות ומעקב חשבוניות?
החישוב הוא פשוט.
או:
לקבל 400, ולקזז מהם מקדמה (שבמקסימום- היא הסכום המינימאלי שהוא גם ככה חייב להם בכל חודש)
או: לקבל 0, ומתוך זה לתת להם את התשלום החודשי ההכרחי..

החישוב הוא פשוט.
או:
לקבל 400, ולקזז מהם מקדמה (שבמקסימום- היא הסכום המינימאלי שהוא גם ככה חייב להם בכל חודש)
או: לקבל 0, ומתוך זה לתת להם את התשלום החודשי ההכרחי..
הכל פשוט כשאתה יודע מה אתה עושה

• אהבתי
Reactions: HHH
למדינה לא תמיד אכפת מהכנסות שלך. ברגע שאתה עצמאי, אפילו מרוויח 400 שח בחודש, רוצים ממך שתפתח תיק עוסק, תשלם מקדמות, ביטוח לאומי, תגיש דוח שנתי, תדווח על הוצאות וכו וכו.
אתה יכול ללמוד לעשות את כל זה לבד, אבל חלק מזה די מסובך ולכן יש רואי חשבון.
אני עושה רק את הדוח השנתי בסיוע רואה חשבון ואת כל השאר עשיתי לבד. אבל אני מבוגר ממך ב 20 שנה ויש לי מקצוע ונסיון שעזרו לי עם זה.
בהצלחה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
littleSeal פתיחת מיזם או עסק התפתחות אישית 3
A פתיחת עסק והלוואות אוף טופיק 3
A בתהליך של פתיחת עסק אוף טופיק 1
ה פתיחת עסק להשלמת הכנסה מהצד ללא אפיק התרחבות השקעות אלטרנטיביות 16
F מימון פתיחת עסק / ערבות מדינה צרכנות פיננסית 14
P פתיחת עסק אפייה מהבית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 52
המהנדל פתיחת עסק להתעסקות עם ספקי שירות התפתחות אישית 8
P סיפוק מעבודה, כסף + פתיחת עסק + הייטק התפתחות אישית 14
שמנת חמוצה פתיחת עסק ללא הכנסות בשביל IRA שוק ההון 2
O פתיחת עסק חייל משוחרר (קרן השתלמות- מהפיקדון) שוק ההון 9
A פתיחת עסק ייבוא שוק ההון 2
unrealx שכיר עם עבודה נוספת ללא פתיחת תיק עסק אוף טופיק 0
A פתיחת עסק -קטין שוק ההון 2
Wonko פתיחת עסק לצורך קרן השתלמות צרכנות פיננסית 25
Daniel_Levi_12 פתיחת עסק אינטרנטי בארץ צרכנות פיננסית 6
H פתיחת עסק עצמאי - רגע לפני צרכנות פיננסית 8
א פתיחת חשבון מסחר / אזרחות אמריקאית שוק ההון 2
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
סנופקין חוות דעת: פתיחת חשבון ב IB ישראל וחיבור לחשבון האמריקאי שלי ב IB שוק ההון 51
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 19
צ פתיחת חשבון ב IB, תעודת סל לטווח ארוך ב IB ועוד. שוק ההון 34
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
M פתיחת חשבון משותף ומשכנתא נדל"ן 3
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
H הוזלת עמלות בעת פתיחת חשבון מסחר שוק ההון 9
E הלוואת ״חרבות ברזל״ או פתיחת חסכונות - צורך בכסף זמין צרכנות פיננסית 1
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
S פתיחת קרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
H פתיחת חשבון נוסף באינטרקטיב והפרדת פעילות שוק ההון 5
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
א שתי שאלות בסיסיות לקראת פתיחת חשבון בניירות ערך שוק ההון 5
ע גילוי מרצון לזוג אמריקאי + פתיחת חשבון ב ib מיסים 28
N מס' שאלות לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 59
Omer Daniel פתיחת חשבון באקסלנס שוק ההון 5
S פתיחת תיק עבור צעיר עם חשיפה גבוהה לשוק המניות (העולמי) שוק ההון 8
D פתיחת סתימה עם פומפה בכיור מטבח כשיש גם ניקוז מדיח כלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
ג פתיחת חשבון בחו"ל לחירום שוק ההון 8
G פתיחת חשבון בנק בארה"ב ללא נוכחות שם צרכנות פיננסית 5
ה פתיחת קרן השתלמות ללא סוכן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
N פתיחת חשבון מסחר באינטראקטיב בתור תושב אירופה שוק ההון 0
ס השוואת פתיחת חשבון בנק בקפריסין מול אנגליה צרכנות פיננסית 2
ז פתיחת חשבון ב IB - אין אפשרות לבחור ישראל במדינה פוסטים מאיכות נמוכה 7
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
H פתיחת תיק מניות במיטב דש שוק ההון 4
י רילוקיישן לארה"ב - פתיחת חשבון השקעות שוק ההון 1
M שותפות בסטארט אפ ומהלך הדברים בעת פתיחת חברה התפתחות אישית 25
ה פתיחת חשבון באינטרקטיב למרות שאקסלנס פתחו בשמי צרכנות פיננסית 0
ShayIL פתיחת חשבון. EUR בWise צרכנות פיננסית 7