• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פקדונות - כן או לא או לא עכשיו

• פותח הנושא grmp
  • פורסם בתאריך
אז פתחתי פקדון בבנק ירושלים ושמתי בו את הקרן חירום שלנו, תהליך קצר וקל
העדפתי פקדון ולא אגח בן היתר שאם יהיה מקרה חירום שבו אני לא זמין או לא קיים, אז אשתי תוכל למשוך את הכסף בקלות ולא תצטרך ללמוד איך למכור ניע
דיברתי עכשיו עם המוקד שלהם בכדי להוסיף את אשתי כשותפה בחשבון,
במוקד אומרים שאם נהפוך לפקדון משותף אז כל פעולה כולל משיכה נצטרך לשלוח מייל עם חתימות של שנינו ולא נוכל לעשות פעולות טלפוניות
ואם הפיקדון יהיה רק על שמי אז כל הפעולות יתבצעו טלפונית מול המוקד - אני מניח שיסרבו לתת שירות לאשתי
אני מבין שאם אני לא קיים אז היא תקבל את הפקדון הזה מתישהו אבל זה יהיה תהליך ארוך וזה לא יעזור אם היא צריכה אותו מהר בחירום

אז אי אפשר לשים קרן חירום בפקדון?

אם זה אופטופיק אעביר את זה לשרשור אחר

אז כל פעולה כולל משיכה נצטרך לשלוח מייל עם חתימות של שנינו
לדעתי אם הפיקדון מתאים לך, אז זה לא כזה נורא.

אבל מה אם אני לא כשיר או לא קיים בכדי לחתום?

קיים פתרון קל למניעת סיטואציות כאלה: בדפי פתיחת חשבון בנק הוסף לאחר שנים רבות של קשיים שהערימו הבנקים, טופס הנקרא "סעיף אריכות ימים" כדי שניתן יהיה לקיים חשבון בנק על ידי הנותר בחיים במקרה פטירת אחד מהם. אפשר בנקל, להוסיף עוד טופס או שורה אחת במסמכי פתיחת החשבון, בו שני בני הזוג או כל שותפים אחרים לחשבון, ימסרו הוראה לבנק כי במקרה של גריעה בכשרו של אחד מהם ומינוי אפוטרופוס, יחולק החשבון, או הכסף יועבר לידי הבעלים השני של החשבון. כך תחסך הפניה לבית במשפט בכל פעם שמישהו מבני הזוג או השותפים בחשבון , נקלע למצב של חוסר כשירות.

לא ייעוץ לא המלצה

קיים פתרון קל למניעת סיטואציות כאלה: בדפי פתיחת חשבון בנק הוסף לאחר שנים רבות של קשיים שהערימו הבנקים, טופס הנקרא "סעיף אריכות ימים" כדי שניתן יהיה לקיים חשבון בנק על ידי הנותר בחיים במקרה פטירת אחד מהם. אפשר בנקל, להוסיף עוד טופס או שורה אחת במסמכי פתיחת החשבון, בו שני בני הזוג או כל שותפים אחרים לחשבון, ימסרו הוראה לבנק כי במקרה של גריעה בכשרו של אחד מהם ומינוי אפוטרופוס, יחולק החשבון, או הכסף יועבר לידי הבעלים השני של החשבון. כך תחסך הפניה לבית במשפט בכל פעם שמישהו מבני הזוג או השותפים בחשבון , נקלע למצב של חוסר כשירות.

לא ייעוץ לא המלצה
הסעיף הזה הוא רק בחשבון בנק משותף, או שאני טועה?

הסעיף הזה הוא רק בחשבון בנק משותף, או שאני טועה?
אני חושב שזה רלוונטי רק לחשבון שותפים. לדעתי בחשבון של יחיד שנפטר צריך להביא צו ירושה\צו קיום צוואה בכדי למשוך את הכסף.

בו שני בני הזוג או כל שותפים אחרים לחשבון, ימסרו הוראה לבנק כי במקרה של גריעה בכשרו של אחד מהם ומינוי אפוטרופוס, יחולק החשבון, או הכסף יועבר לידי הבעלים השני של החשבון.
ניסיתי לבדוק את זה מול הבנק שלי - אמרו שלא מכירים דבר כזה. אבדוק את זה.
בכל מקרה במצב של אי כשירות אפשר לטפל מראש על ידי משהו שנקרא "ייפוי כוח מתמשך" או בדיעבד על ידי מינוי אפרופטוס. זה טיפול גנרי ולא רק לצורך חשבון הבנק.

אני חושב שזה רלוונטי רק לחשבון שותפים. לדעתי בחשבון של יחיד שנפטר צריך להביא צו ירושה\צו קיום צוואה בכדי למשוך את הכסף.
עבור חשבון יחיד זה מאוד יקשה במקרה חירום לחכות עם הצו ירושה. ואם הבן זוג בגדר נעדר אז אין בכלל ירושה.
כנ״ל לגבי חשבון משותף שמצריך שתי חתימות במייל.
לא מבין את כל הסירבול הזה.
מכירים עוד בנק שנותן פקדון עם נזילות תוך שבעה ימים בריבית סבירה?

היי

הפקדתי לא מזמן במזרחי בפקדון רימונים (שנתיים, תחנה כל 3 חודשים שאפשר למשוך הכל או חלק) בריבית P-1.25%, כלומר כרגע 2.25%. זה לסכום גדול יחסית (7 ספרות) שאני צריך נזילות טובה בשבילו (לא יכול לסגור לשנה, תחנת יציאה פעם ברבעון לפחות הכרחית). ריבית שקיבלתי אחרי מיקוח עבור פתיחת חשבון חדש אצלם. האם הריבית אטרקטיבית לדעתכם או שאפשר לקבל משהו טוב יותר מהם או מבנק אחר לקראת תחנת היציאה הבאה? בנוסף אם יש אלטרנטיבות אחרות כמו קרן שקלית / מק״מ אשמח לשמוע רעיונות אחרים?

נראה ששוק הפקדונות מתעורר. התקשרתי לבנק ירושלים והם עמדו שקשה להם לעמוד בתחרות מול ההצעה החדשה של דיסקונט

3% קבועה זה כנראה הפסד ריאלי. כי התחייבות לשנה.

• אהבתי
Reactions: d4c
ומה עם האופציה השנייה ?

(פריים מינוס 1.5%, בריבית משתנה, אם אני לא טועה)

או שעדיף עדיין לחכות להצעות יותר טובות/הבנה יותר טובה של הכיוון אליו מתקדמים?)

נערך לאחרונה ב:
  • אהבתי
Reactions: d4c
מה עדיף?
קרן 7 ספרות. בנק מזרחי טפחות:
1) פקדון רימונים רבעוני: פריים מינוס 1.35 אחוז שנתי . למשך שנתיים. תחנת יציאה כל 3 חודשים.
2) פקדון פומלית: נעול לשנתיים, בלי אפשרות יציאה 3.6-3.7% לשנה. ריבית קבועה.
3) פקדון תות: צמוד מדד או שקלי הגבוהה מבין השנים. למשך 4 שנים. כל שנה תחנת יציאה. החלק השקלי 1.5 אחוז. או הצמדה למדד.
4) פקדון אננס: למשך 6 שנים.3 שנים ראשונות ללא משיכה. לאחר 3 שנים ניתן למשוך בכל יום. ריבית שנתית 3.4%

בנק הפועלים:
1) פקדון Win Win - או הצמדה למדד או ריבית כוללת של 9.25 אחוז (2.236% שנתי) למשך 4 שנים..

תוכל להסביר?
האינפלציה בשנה הקרובה כנראה תהיה גבוהה מ 3% ולכן ריאלית תקבל ריבית שלילית(או אולי אפס במקרה הטוב)

לא ייעוץ לא הנלצה

3% קבועה זה כנראה הפסד ריאלי. כי התחייבות לשנה.
מאיפה לך שלא תפסיד ריאלית 30% בבורסה?
האינפלציה כרגע 5% ביחס לתחילת השנה. אם המחירים ישארו ברמות האלה אז מיום פתיחת הפקדון האינפלציה היחסית תהיה 0 ואילו הפקדון יהיה 3% ריאלי

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M האם יש הבדל בסיכון מנפיק בין אגח בנקים לבין פקדונות בבנקים (או קרן כספית שמחזיקה פקדונות ג'מבו בבנקים)? שוק ההון 2
A מחזור פקדונות צמודים למדד – תוספת תשואה? צרכנות פיננסית 14
BittLover בנק יהב פקדונות שוק ההון 4
A התמחרות פקדונות צרכנות פיננסית 4
G סיכום פקדונות בנקים שוק ההון 5
S משיכת פקדונות לפני הזמן בוואן זירו צרכנות פיננסית 13
ו שאלות על תוכניות חיסכון/פקדונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
I פקדונות צמודי מדד שוק ההון 2
F פקדונות - הבנקים הפחות בולטים עם ריבית גבוהה יותר? שוק ההון 3
נ פקדונות מכל הסוגים - בואו נעשה סדר שוק ההון 20
F פקדונות - שאלות שוק ההון 14
GeraltOfHaifa חוב למס הכנסה - האם אפשרי לקבל הלוואה גדולה ללא פקדונות? צרכנות פיננסית 21
ש שאלה לגבי פקדונות שוק ההון 1
Z ביטוח פקדונות שיקליים ib פוסטים מאיכות נמוכה 0
1337justme השוואת פקדונות צמודי מדד שוק ההון 9
קורא הדוק קיזוז מס רווחי הון על פקדונות בנקאיים מיסים 3
A שילוב פקדונות בתיק במקום אג"ח שוק ההון 19
A פקדונות במטבעות/מדינות עם סביבת ריבית גבוהה שוק ההון 22
גרהם שאלה של כופר - מישהו מכיר פקדונות בנקאיים? שוק ההון 18
Mamaof פקדונות בנק מזרחי טפחות שוק ההון 49
T פקדונות בנקאיים - ריבית טובה יותר מהמוצעת שוק ההון 8
א פקדונות מובנים שוק ההון 4
M חיסכון לילדים או תיק השקעות מרוכז שוק ההון 3
M פחת על דירה כהוצאה מוכרת לעצמאי שעובד מהבית - רעיון טוב או לא? מיסים 6
H מכירת מניות או הלוואה צרכנות פיננסית 7
S אדריכל או מעצב פנים - עבור דירת קבלן אוף טופיק 14
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
M מטבע Base בחשבון IB - שקל או דולר? שוק ההון 5
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 20
E להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני? התפתחות אישית 5
J פריסייל אמיתי או פקטיבי נדל"ן 4
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
M מתימטיקה, פיסיקה או מדמ"ח התפתחות אישית 7
S דירה בהנחה - רווק או ידועים בציבור? נדל"ן 5
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
רוטב פיצה שכונת הפארק בבאר שבע-בעד או נגד. נדל"ן 3
I כלכלה ומשפטים או כלכלה חשבונאות? התפתחות אישית 3
S IBKR או מיטב טרייד? שוק ההון 8
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7

נושאים דומים

Back