• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין

• פותח הנושא Shaz
  • פורסם בתאריך
אז הסולידית אולי מדברת מפוזיצה ואולי לא

אני מנסה מדי פעם לחשוב למה צריך את זה וזה תמיד מסתיים בקניה כדי שמחר יבוא מישהו אחר שיקנה ביותר יקר

הטיעונים הכי טובים שיש לקניה זה שהכמות שלהם מוגבלת והביקוש עולה

הראשון נכון

השני לא דווקא לטווח ארוך (כאילו זה תלוי בציבור)

קודם כל אני לא משוכנע בכלל שלא יכול לבוא איזה coinx שיעשה לי גם קפה בבוקר ויתממשק באופן שקוף למשתמש מול כל מערכת שעובדת עם ביטקוין
כאילו מי אמר שזה לא יכול להיות עוד 5 שנים עוד עשור?

זה בעניין ההיצע מצב כזה בעצם הופך את ההיצע לאין סופי

לגבי הביקוש, עדיין לא הצלחתי להבין למה בן אדם שחי במדינה יחסית מסודרת עם אינפלציה ניתנת לשליטה צריך את זה?

יש אשראי העמלות לבנק על שימוש באשראי הוא 0 או כמעט 0
בחול עלות ההמרה גם כמעט 0 לאדם הממוצע שקצת קונה פה וקונה שם

בעניין הזה שמעתי על טיעונים בעניין שזה טוב במדינות כמו ארגנטינה וונצואלה ומדינות דיקטטוריות מבחינה כלכלית כאלה ואחרות שביטקוין נותן אפשרות להעביר באופן חופשי את הכסף מאותה מדינה החוצה

אבל החוצה לאן? למדינה מערבית סבירה (אני מניח) כמו ישראל כמו רוב מדינות אירופה כמו ארצות הברית קנדה ומדינות דומות

וגם פה כמי שגר במדינה מערבית סבירה מתפקדת למה אני צריך את זה כאדם ממוצע שומר חוק? או שמחזיקי ביטקוין חושבים שמדינות מערביות רבות יהפכו לארגנטינה או ונצואלה מבחינה כלכלית? ונראה אינפלציה של עשרות רבות של אחוזים ואולי מאות או שהמדינה תגביל שימוש במט"ח זאת אומרת המדינה תחליט שאסור לקנות דולר יותר (בשיא הרצינות לא רואה את זה קורה)

אחרי קצת חפירה בעניין ככל שאני חושב על זה אני לא מצליח להבין מבחינת השימוש הפרקטי למה הבן אדם הממוצע שחי במדינה נקרא לזה "מערבית מתפקדת" צריך את זה
אני חושב שזה הכנה לעתיד המדינות ירצו לעשות מטבע קריפטו משלהם על מנת שלא יהיה יותר כסף שחור הכל יהיה שקוף ולא תוכל להעלים מס יותר זה טוב מבחינת למגר את הכסף שעובר בפשיעה/טרור וגם יהיה שוויון בנטל המס לדעתי כי כולם ישלמו

אני חושב שזה הכנה לעתיד המדינות ירצו לעשות מטבע קריפטו משלהם על מנת שלא יהיה יותר כסף שחור הכל יהיה שקוף ולא תוכל להעלים מס יותר זה טוב מבחינת למגר את הכסף שעובר בפשיעה/טרור וגם יהיה שוויון בנטל המס לדעתי כי כולם ישלמו
אז למה לקנות דווקא ביטקוין ולא למשל usacoin
או chinacoin וכו...

השאלה הייתה ספציפית לביטקויין במצב כזה לא יהיה בו שום דבר מיוחד שלבחור דווקא בו

או chinacoin וכו...

השאלה הייתה ספציפית לביטקויין במצב כזה לא יהיה בו שום דבר מיוחד שלבחור דווקא בו
אני לא מכיר עוד מטבע שהוא באמת מבוזר ולא נשלט על ידי אף אחד. את'ריום נשלט על ידי ויטליק וכך כל שאר המטבעות, על ידי גופים מנפיקים.
ביטקוין עונה על הצורך הזה.

האם מחר לא יקום מטבע אחר שיצליח יותר ממנו ויהיה מבוזר? מי יודע, כרגע זה מה שיש.

או chinacoin וכו...
כל מטבע אחר ניתן לעקל. המדינה / פקידים ברמות די נמוכות כמו עיריה יכולים פשוט לעקל לך את החשבון בלחיצת כפתור.
אתה יכול היום להשתתף בהפגנה נגד הממשלה ומחר למצוא את עצמך בלי יכולת לקנות אוכל כמו שקרה למפגינים בזמן הקורונה בקנדה.
בנוסף כסף פיאט מבוסס על יצירת חוב כלומר הוא אינפלציוני בתכנון, אין לך היום דרך לשמר ערך בצורה פשוטה לטווח זמן ארוך.
בוודאות כל מטבע פיאט יירד ב99% במאה שנים הקרובות חלק מהמטבעות לא יהיו כאן, ביטקוין הוא היום האמצעי היחיד שהוא עמיד להפקעה והכי מאובטח הסיכוי שביטקוין יהיה קיים גם עוד מאה שנה גדול יותר מאשר אם הדולר יהיה קיים.

בכל מקרה אתה לא צריך לקנות ביטקוין אבל אתה נהנה ממנו גם בלי צורך להשתמש בו, אם לפני 15 שנה למדינה היתה שליטה מלאה על הכסף שלך היום ממשלות ובנקים מרכזיים יודעים שיש להם תחרות, ותחרות זה טוב.

כל מטבע אחר ניתן לעקל. המדינה / פקידים ברמות די נמוכות כמו עיריה יכולים פשוט לעקל לך את החשבון בלחיצת כפתור.
למדינה יש שליטה על האזרח גם בלי עיקול (כמו כלא וכדומה, ואז כיצד הביטקוין יעזור?). בנוסף, כריית ביטקוין יוצרת חתימה ייחודית של שימוש בחשמל, מה שנותן לממשלה הרבה שליטה על כורים.
בנוסף כסף פיאט מבוסס על יצירת חוב כלומר הוא אינפלציוני בתכנון, אין לך היום דרך לשמר ערך בצורה פשוטה לטווח זמן ארוך.
זהב? כבר מאות שנים שהוא משמר ערך כנגד אינפלציה. ומה לגבי נדל"ן? ומניות? ממש לא ברור למה דווקא ביטקוין.
בוודאות כל מטבע פיאט יירד ב99% במאה שנים הקרובות
לא בטוח ב99%, אבל בהחלט מטבעות לאורך זמן נשחקים מאינפלציה. לכן אנשים שומרים זהב/נכסים וכדומה לטווח ארוך, לא ברור למה ביטקוין.
ביטקוין הוא היום האמצעי היחיד שהוא עמיד להפקעה והכי מאובטח הסיכוי שביטקוין יהיה קיים גם עוד מאה שנה גדול יותר מאשר אם הדולר יהיה קיים.
טענה מאוד מוזרה. ביטקוין כלל לא עמיד להפקעה (הIRS הגיעו להרבה מאוד אנשים שפתאום נהייו עשירים ללא דיווחים. הצריכה וההכנסה היום מתועדות ברמה מאוד גבוהה. היכולת של אינדיבידואל להסתיר את ההון שלו היא רק כל עוד הוא לא משתמש בו), ובודאי שהוא לא "הכי מאובטח" כי זה תלוי במשתמש עצמו (שכבר ראינו אנשים שאיבדו את הארנק או שהוא נגנב ואין עם מי לדבר. ראינו גם בורסות שהיו הונאה או קרסו וכדומה). הדולר קיים כבר 100 שנה והביטקוין ממש לא.
בכל מקרה אתה לא צריך לקנות ביטקוין אבל אתה נהנה ממנו גם בלי צורך להשתמש בו, אם לפני 15 שנה למדינה היתה שליטה מלאה על הכסף שלך היום ממשלות ובנקים מרכזיים יודעים שיש להם תחרות, ותחרות זה טוב.
הביטקוין לא מתחרה כמו שהזהב לא מתחרה וכמו שהנדל"ן לא מתחרה. מדינות מקדמות אינפלציה בשביל לקדם צריכה והשקעה שהרי בזכות זה שהמטבע אינפלציוני אנשים קונים דברים כמו ביטקוין/נדלן/מניות ומניעים את הכלכלה (ביטקוין באמת לא מניע כנראה שום כלכלה, ולכן אני מעריך שהוא ימוסה דרך מיסוי אקלים על חשמל). אם אנשים יעברו לביטקוין ולא תהיה למדינה יכולת לשלוט במדיניות מוניטרית היא תיאלץ לנקוט באמצעים הרבה יותר קשים והרסניים (מלחמות/דריסת זכויות הפרט/שיטת המעמדות וכדומה) ואנו עלולים גם למצוא את עצמנו במיתון/היפר אינפלציה וכל מיני דברים דומים.

הראשון זאת הסיבה למה יש לי חוסר אהדה רב כלפי ביטקוין

לא הייתי רוצה שפושעים יוכלו לבצע פשעים בזמן שהם לחלוטין מוגנים מסנקציות כלכליות אם הפושעים הם ארגונים אנשים או מדינות
אני סבור שלאדם שומר החוק אין מה לחשוש מסנקציות כאלה

כמו שאין לו מה לחשוש שסתם שוטר לא יחליט לתפוס אותו ולהכניס אותו לכלא כי סתם משעמם למישהו (במדינות דמוקרטיות)

אגב משטר שמספיק רוצה לא יכול פשוט לתפוס אותך ולהוציא ממך את הביטקוין בכוח? אז כלום לא באמת ארובה למשהו במשטר כזה

לגבי השני, למה בחרת דווקא נדלן? אפשר לבחור יחידות vt ב ib באותה מידה
בלי להיכנס לעצם הדיון משגע אותי כל פעם הטענה שביטקוין זה לפושעים/ארגוני טרור
תעשה בדיקה קטנה כמה כסף ישראלי מצאו אצל החמאס וכמה חמאס השתמש בביטקוין וגם את רובו חסמו,ובכללי כמה מיליוני דולרים מסתובבים בארגוני פשיעה
פושעים משתמשים בהכל מזומן,מניות,וגם ביטקוין

תעשה בדיקה קטנה כמה כסף ישראלי מצאו אצל החמאס וכמה חמאס השתמש בביטקוין וגם את רובו חסמו,ובכללי כמה מיליוני דולרים מסתובבים בארגוני פשיעה

איך אפשר לדעת?
ובמתקפות כופר, משלמים בשקלים או בביטקוין?
חברת "ריגול הרשת" (או ניתוח רשת) Chainalysis מבצעת מחקרים ברמה השנתית
הנה המחקר האחרון

לא אשעמם בפרטים ואתן לכל אחד להסיק מסקנות
רק אצטט ברשותכם משפט אחד וגרף אחד:
Overall, illicit activity in cryptocurrency remains a small share of total volume at less than 1%. It’s
also worth keeping in mind that despite this year’s jump, crime as a share of all crypto activity is still
trending downwards. Keep reading, and we’ll dig into the details of the criminal activity behind that
0.24%, as well as what our on-chain analysis reveals about the market failures of the last year.
(עמוד 7 למטה)

Screenshot 2024-04-19 122320.png

מספר נקודות:
זאת חברת הריגול (ניתוח) הכי גדולה ומשמע שיש לה הרבה דאטה, כי ממשלות משתמשות בשירותים שלה
הדוח ארוך מאוד ומכיל הרבה מרכיבים שניתן להפיק מהם הרבה מידע
מה שכן, הוא מחבר את כל הנכסים הדיגיטליים עם ביטקוין, אז לקחת בחשבון שאם לפי גודל הרשת, או גודל התנועות, אפשר להניח קצת יותר ממחצית התנועות מגיעות מרשת הביטקוין
יש עוד ניתוח שם שרואים איך הם "מנתחים" וברשת הביטקוין זה כל כך פשוט לראות הכל
במיוחד כשהסקאמר או הפושע מנסה לחזור לפיאט באמצעות איזה בורסה דולרית או כל מטבע פיאט אחר

הנה הנתונים שלי, איפה של הטוענים שכנגד?

חברת "ריגול הרשת" (או ניתוח רשת) Chainalysis מבצעת מחקרים ברמה השנתית
הנה המחקר האחרון

לא אשעמם בפרטים ואתן לכל אחד להסיק מסקנות
רק אצטט ברשותכם משפט אחד וגרף אחד:

(עמוד 7 למטה)

צפה בקובץ המצורף 2429

מספר נקודות:
זאת חברת הריגול (ניתוח) הכי גדולה ומשמע שיש לה הרבה דאטה, כי ממשלות משתמשות בשירותים שלה
הדוח ארוך מאוד ומכיל הרבה מרכיבים שניתן להפיק מהם הרבה מידע
מה שכן, הוא מחבר את כל הנכסים הדיגיטליים עם ביטקוין, אז לקחת בחשבון שאם לפי גודל הרשת, או גודל התנועות, אפשר להניח קצת יותר ממחצית התנועות מגיעות מרשת הביטקוין
יש עוד ניתוח שם שרואים איך הם "מנתחים" וברשת הביטקוין זה כל כך פשוט לראות הכל
במיוחד כשהסקאמר או הפושע מנסה לחזור לפיאט באמצעות איזה בורסה דולרית או כל מטבע פיאט אחר

הנה הנתונים שלי, איפה של הטוענים שכנגד?
אפילו הפושעים לא משתמשים בקריפטו ?!

הנקודה היא שפשיעה היא בערך השימוש היחיד שיש לביטקוין. אין בו שימוש לתשלום עבור מוצרים ושירותים חוקיים (פרט למקרים אנקדוטליים) ואין לו שום יתרון בשימוש כזה.

הנקודה היא שפשיעה היא בערך השימוש היחיד שיש לביטקוין. אין בו שימוש לתשלום עבור מוצרים ושירותים חוקיים (פרט למקרים אנקדוטליים) ואין לו שום יתרון בשימוש כזה.
נניח בצד ה"יתרון", לגביי "השימוש",
מה כל הטרנזקציות הללו (ברגעים אילו) שעל גבי הרשת מסמלות בדיוק?

נניח בצד ה"יתרון", לגביי "השימוש",
מה כל הטרנזקציות הללו (ברגעים אילו) שעל גבי הרשת מסמלות בדיוק?
פשיעה + מסחר ספקולטיבי. תבחר מטבע דיגיטלי נידח כלשהו - אתה מסכים שהערך שלו הוא אפס? מה הטרנזקציות בו מייצגות?

פשיעה + מסחר ספקולטיבי. תבחר מטבע דיגיטלי נידח כלשהו - אתה מסכים שהערך שלו הוא אפס? מה הטרנזקציות בו מייצגות?
טוב, לגביי פשיעה, לפחות תציץ בדוח שקישרתי
לגביי "מטבעות דיגיטליים"
אני מדבר על ביטקוין ואך ורק ביטקוין
לא מסכים שהערך שלו אפס
הטרנזקציות בו מייצגות את כל הערך שאנשים מעבירים אחד לשני תמורת סחורות ושירותים או לעצמם העתידי לאיחסון לטווח ארוך
יש את כל הנתונים, רוצה לדעת עוד? תציץ ברשת, הכל פתוח

אם יש עוד שאלות, לך כמה שנים אחורה בשירשורים הגדולים, כתבתי הכל מספר פעמים ובניסוחים שונים, זויות שונות, ולקחים מצטברים

טוב, לגביי פשיעה, לפחות תציץ בדוח שקישרתי
לגביי "מטבעות דיגיטליים"
אני מדבר על ביטקוין ואך ורק ביטקוין
לא מסכים שהערך שלו אפס
הטרנזקציות בו מייצגות את כל הערך שאנשים מעבירים אחד לשני תמורת סחורות ושירותים או לעצמם העתידי לאיחסון לטווח ארוך
יש את כל הנתונים, רוצה לדעת עוד? תציץ ברשת, הכל פתוח

אם יש עוד שאלות, לך כמה שנים אחורה בשירשורים הגדולים, כתבתי הכל מספר פעמים ובניסוחים שונים, זויות שונות, ולקחים מצטברים
"תמורת סחורות ושירותים" זה אנקדוטלי לחלוטין. על מה בדיוק משלמים עם ביטקוין?

לא טענתי לחלוקה כזו או אחרת בין פשיעה למסחר ספקולטיבי, אך אלו סוגי הטרנזאקציות. לא ברור לי למה טרחת לענות בהודעה ארוכה שלא סותרת כלום ממה שאמרתי.

אך אלו סוגי הטרנזאקציות
מה המקור?
בדיוק סתרתי את כל מה שאמרת וגם הוספתי, פשוט התעלמת לחלוטין
כבר ניהלתי דיונים דומים וחבל על האנרגיה
ברשותך, הבא נתונים , אם לא אין טעם
על מה בדיוק משלמים עם ביטקוין?
לא הבנתי את השאלה
כל מה שאתה משלם עליו עם דולר, דינר, לירה, פזו

על מה בדיוק משלמים עם ביטקוין?

מה המקור?
בדיוק סתרתי את כל מה שאמרת וגם הוספתי, פשוט התעלמת לחלוטין
כבר ניהלתי דיונים דומים וחבל על האנרגיה
ברשותך, הבא נתונים , אם לא אין טעם
מקור למה? שאין עסקאות מסוג מסוים?
התוספת היחידה שלך הייתה מוצרים ושירותים שטיבם לא ידוע...
לא הבנתי את השאלה
כל מה שאתה משלם עליו עם דולר, דינר, לירה, פזו
את אף אחת מההוצאות שלי אני לא יכול לשלם עם ביטקוין. על מה אתה משלם עם ביטקוין?
זו אחת הדוגמאות האנקדוטליות...

מקור למה? שאין עסקאות מסוג מסוים?
התוספת היחידה שלך הייתה מוצרים ושירותים שטיבם לא ידוע...
Bitpay (הסולק הכי ותיק וגדול) מפרסם נתונים עם חתכים יותר עמוקים אבל של המשתמשים שלו בלבד
זה רק אחד מיני רבים, אבל נותן לך בסיס

את אף אחת מההוצאות שלי אני לא יכול לשלם עם ביטקוין. על מה אתה משלם עם ביטקוין?
את כל ההוצאות שלי אני יכול ומשלם בביטקוין, זה בסדר אם תגיד שזה אנקדוטלי, זה לא מה ששאלת

במקרה שלא מקבלים את מה שיש לי ,אני ממיר למטבע המקומי
בדיוק כמו כל תייר ישראלי עם שקלים שמטייל בעולם, לא מקבלים את השקלים שלי באף מקום ונדרש עוד צעד (בין אם הוא ידני או אוטואמטי) כדי להתאים את מה שיש לי ולמה שאני רוצה תמורתו
וכן, יש יותר אפשרויות לשקלים שלי להיות מומרים אוטומאטית למטבע מקומי כלשהו, מאשר מביטקוין למטבע מקומי כלשהו

היום לא הכל מוכן ב 100% כי אנחנו רק בהתחלה, בהתחלה של האדפטציה, בהתחלה של הידע הזמין, בהתחלה של ההתחלה

כל מי שמחפש שימוש היום, ימצא
ואם לא היום, אבל כשהתחת בוער, בטוח

עדיין אפשר לשלם עם ביטקוין?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ל למה עדיין אין כזו אפלקציה? עוזר כלכלי אישי יזמות והגדלת הכנסות 2
A מחנה דורה בנתניה, עדיין קיים? נדל"ן 0
Homer כתבה מלפני 10 שנים, עדיין רלבנטית? אוף טופיק 3
ע עדיין אג"ח להורדת סיכון רצף תשואות? שוק ההון 12
M קרן כספית עדיין נחשבת כנזילה העדיפה ביותר? שוק ההון 11
ה בהשקעת סכום גדול - עדיין עדיף בארץ? שוק ההון 25
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
Y מישהו עדיין חושב שBitcoin זה רעיון טוב? השקעות אלטרנטיביות 788
tomer111 אם נופלת פצצה גרעינית ויצאתי חיי הניירות ערך בברוקראז עדיין אצלי והכל בסדר? שוק ההון 353
ב מסלול פנסיה sp500 + מיועדות - יש עדיין ממונף? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
P באילו תחומים אנחנו עדיין נמצאים מאחור? פוסטים מאיכות נמוכה 9
L האם יש עדיין סיבה לבחור בסטארטאפ? התפתחות אישית 92
O האם עדיין אפשר לקבל 70% מימון על דירה חליפית נדל"ן 11
S יש סעיף בעבודה שלי לגבי קרן השתלמות והייתי אמור לקבל אותו (כנראה) אבל עדיין לא, מה לעשות? אוף טופיק 2
צ האם עדיין שווה להשקיע באשקלון? נדל"ן 48
tomer111 האם עדיין תקף שאגח הם לא correlated למניות שוק ההון 12
O חוק מס' 1 עדיין רלוונטי? שוק ההון 2
A לא מצליח להבין איך אין עדיין אינפלציה שוק ההון 22
T האם יש טעם עדיין להחזיק באג"ח שוק ההון 4
ת האם עדיין יש בעיות עם IRA? צרכנות פיננסית 10
R האם עדיין יש לי סיכוי עם מתמטיקה? התפתחות אישית 11
tpr שאלה בנוגע לתיק השקעות (עדיין לומד את התחום) שוק ההון 0
C אופציות לעובד בסטראטפ ללא תוכניות אופציות עדיין אוף טופיק 8
ת עדיין על הגדר יומני מסע אישיים 6
1337justme מכירה של קרן נאמנות ישראלית - פעולה עדיין לא בוצעה? שוק ההון 4
I הגשה מקוונת של טופס 1301 לשנת 2018 עדיין סגורה? צרכנות פיננסית 1
B עדיין חדש ומחפש תשובות לשאלות בסיס מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
S כבר זמן מה אני חושב להיכנס לבורסה אבל עדיין מחפש דרך להוריד את הסיכון דרך פיזור טוב יותר שוק ההון 42
ח עדיין מחפש את עצמי אוף טופיק 22
מתכנת האם שפת C++ עדיין רלוונטית? התפתחות אישית 56
amikal אם יותר זול לנהל תיק השקעות בבית השקעות למה אנשים עדיין מנהלים אותו בבנק? שוק ההון 72
מ יש עדיין אג"ח מיועדות בקרן פנסיה? צרכנות פיננסית 22
O למה השקל עדיין מתחזק שוק ההון 122
ח האם ניתן עדיין למצוא את הבלוג 'התמונה הגדולה'? שוק ההון 23
sogi אורדרנט פרו - עדיין קיים ? אוף טופיק 4
breezblock טראמפ מוביל - עדיין לא מוכרת. שוק ההון 59
כ אירלנד בראי הברקזיט- עדיין מקום להשקיע בו את חסכונותיכם? שוק ההון 4
שרון למה בבתי השקעות עדיין כ"כ רוצים לנהל את הכסף שלכם? צרכנות פיננסית 1
ס קופת גמל צמודת מדד מבטיחת תשואה 4.5% - (מנורה יתר ג), האם עדיין ניתן להפקיד? צרכנות פיננסית 3
C "בדרך הנכונה" אבל עדיין משהו חסר יומני מסע אישיים 40
c881 תלושים לחג? עדיין תבדוק איך ועל מה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
aminadav לא הצלחתי להבין מה ההבדל בין קסם ת"א בניה לבין MTF סל ת"א בניה שוק ההון 2
unrealx מכתב שחבר קיבל מאקסלנס ולא הצלחתי להבין לגבי אחזקת מנייה שוק ההון 4
E גיבור ''מכונת הכסף'', מייקל ברי: הצלחתי לזהות את הבועה הבאה בשוק שוק ההון 48
Odnight פתיחת תיק השקעות -שאלות שלא הצלחתי למצוא תשובות עבורן שוק ההון 8
M עזרו לי להבין, יש לי קופת גמל מעסיק ישנה, ללא הפקדות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D מנסה להבין דיבידנד של VT שוק ההון 13
ס עד כמה ניתן להבין התנהגויות של פורקס? שוק ההון 0
לאץ' להבין את התפלגות הנכסים של בתי ההשקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ר איך להבין לכמה כסף אני זקוקה בחודש? שוק ההון 19

נושאים דומים

Back
למעלה