• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סעיף 14 וקופת גמל

כספי הפיצויים לא מהווים פרמטר באופן החישוב של הכיסוי הביטוחי לאבדן כושר עבודה

ומה עם שחרור מפרמיה ? לדעתי אם פיצלת - ויתרת על שחרור על החלק שהולך לקופת גמל.
אבל תבדוק אותי.

ומה עם שחרור מפרמיה ? לדעתי אם פיצלת - ויתרת על שחרור על החלק שהולך לקופת גמל.
אבל תבדוק אותי.
היה שמועות שהרפורמה החדשה מאפשרת את זה.
הסוכנת אצלי בעבודה אמרה לי שאני מכוסה בהיבט הזה.
@נדב?

@FIYaacov איזה רפורמה? בביטוח אבדן כושר עבודה?

בתנאי הפוליסה החדשים כתוב שהפוליסה תימשך גם עם המוצר עצמו יתבטל (כלומר ביטוח המנהלים),
מעניין לראות ניסוי כזה של התחלת חיסכון ומעבר לקופת גמל.
הראשון שרוצה להתחיל שיעדכן כאן

למיטב הבנתי אין קשר בין אכ"ע לסעיף 14. חובת המעסיק לאכ"ע נובעת מצו ההרחבה לפנסיה.
אבל על זה ביהמ"ש הסכים שהעובד יכול לוותר, גם סעיף 20 עם עליונותו מאפשר לעובד לוותר על זה, והוא לא יוכל בהמשך לתבוע את המעסיק בהקשר לזה.
הבעיה היא רק בסעיף 14 שבשביל שיחול צריך לקיים את התנאים שבו, ואחד התנאים הוא ביטוח אכ"ע.
פסק הדין שהבאת לא מדבר על סעיף 14 אלא על צו ההרחבה.
בתור הדיוט משפטי אני מניח שאם ידרש לכך, בית המשפט יתן פסיקה דומה לגבי עליונותו של סעיף 20 על פני האישור הכללי בהתאם לסעיף 14.
ציטוטים רלוונטיים מהפס"ד (ההדגשות במקור)
72. סעיף 20 לחוק הפיקוח מבטא עקרון יסוד בעולם החיסכון הפנסיוני והוא חופש הבחירה המלא שניתן לעובד לקביעת סוג המוצר הפנסיוני המועדף עליו, החברה שתנהל עבורו את הכספים, מסלול ההשקעה שבו ינוהלו הכספים, וזאת ללא יכולת התערבות של המעסיק בבחירות אלו. תכלית סעיף 20 לחוק הפיקוח היא לאפשר לעובד לבחור את מוצר החיסכון הפנסיוני שבו הוא מעוניין להפקיד את תשלומיו ואת תשלומי מעסיקו, ללא שהמעסיק יוכל להגביל אותו בעניין זה, והכל על מנת שהעובד יוכל להתאים את מוצר החיסכון הפנסיוני לצרכיו ולמקסם את תועלתו.
80. סעיף 20 לחוק הפיקוח, אשר נחקק קוד' כניסתו לתוקף של צו ההרחבה קובע כאמור לעיל כי "כי עובד... רשאי לבחור, בכל עת, כל קופת גמל.... ומעבידו של עובד כאמור לא יתנה... והכל אף אם נקבע אחרת בדין או בהסכם". כפי שנקבע בעבר בפסיקותיו של בית דין זה, מכוח הוראה זו חל עקרון חופש הבחירה, הגובר - כלשון הסעיף - על כוחו הכופה של הסכם קיבוצי או צו הרחבה........
82. יתירה מכן, בהתאם להוראת סעיף 49(א)(7) לחוק הפיקוח, הפרה של הוראות סעיף 20 לחוק הפיקוח היא עבירה במישור הפלילי שדינה מאסר שנה או קנס, כך שאין כל ספק בדבר חומרת האיסור של המעסיק להתערב בבחירתו של העובד. בהינתן זאת, עצם העובדה שמעסיק יסרב לבצע הנחיה של עובד כמו למשל לבטחו בביטוח מנהלים ללא רכיב של אובדן כושר עבודה עולה לכאורה כדי עבירה פלילית.
83. למען הסר כל צילו של ספק נבהיר, כי האמור בהוראות סעיף 20 לחוק הפיקוח גובר על הוראות צו ההרחבה, וממילא לא ניתן ללמוד מהוראות צו ההרחבה על חובתו של מעסיק לבטח את עובדו במסלול ביטוח פנסיוני הכולל ביטוח בגין אובדן כושר עבודה, ככל שהדבר מנוגד לבחירתו של העובד, אשר רשאי לבחור מוצר פנסיוני שאינו כולל ביטוח אובדן כושר עבודה.
אמנם עדיין אין התייחסות מפורשת לסעיף 14 אבל די ברור לאיזה כיוון הרוח נושבת.
פסק הדין שהבאת לא מדבר על סעיף 14 אלא על צו ההרחבה.
בתור הדיוט משפטי אני מניח שאם ידרש לכך, בית המשפט יתן פסיקה דומה לגבי עליונותו של סעיף 20 על פני האישור הכללי בהתאם לסעיף 14, אבל חשוב לשים לב שכרגע אין פסק דין כזה, כך שהמעסיק עדיין עלול להיות חשוף.
דבר אחד ברור שסעיף 20 גובר.
השאלה היחידה שנותרה פתוחה כעת היא האם המעסיק יכול לישון רגוע (למרות שסעיף 14 לא קוים במלואו) מאחר ומילא את חובתו כפי שהוזכר בקישור שהבאתי לעיל
4. היעלה על הדעת שהפטור מתשלום נוסף של פיצויי פיטורים יישלל ממעביד החתום על הסכם לפי האישור הכללי, המוכן להפקיד תשלומים בדיוק כפי שנקבע בהסכם, אך העובד מנצל את זכותו ואת ההזדמנות שנתן לו המעביד (כמתחייב בסעיף 20 לחוק קופות גמל!!) ודורש שהתשלומים יופקדו בקופת גמל הונית למשל? התשובה, לדעתי, היא לאו מוחלט.
או שעצם הוויתו של סעיף 20 דופק את המעסיק וגורם לכך שלעובד יש מפלט מסעיף 14 (אגב, סוכן טען בפני שגם שהסיכון גם לעובד בכך שהמעסיק יתבע את ההפרש של ה 2.33% בעילה להפרת ההסכם)

בסעיף 14 שבשביל שיחול צריך לקיים את התנאים שבו, ואחד התנאים הוא ביטוח אכ"ע.
יש סימוכין לזה? כי מהאישור הכללי לא נראה לי שיש התניה כזו. אני מבין שיש בעיה שהאישור הכללי לא מדבר על קופ"ג, אבל מאיפה הגיע לעניין אכ"ע?
אמנם עדיין אין התייחסות מפורשת לסעיף 14 אבל די ברור לאיזה כיוון הרוח נושבת
מסכים. כתבתי שבית המשפט כנראה יפסוק כך (לשון עתיד!) אם ידרש, ושאם הייתי מעסיק הייתי נשמע לסעיף 20, למרות החשש שהעובד יתבע אותי שהוא הפסיד את הפיצויים בקופת הגמל.
הסיכון גם לעובד בכך שהמעסיק יתבע את ההפרש של ה 2.33% בעילה להפרת ההסכם
מעניין. כלומר, בגלל שההפרשה חרגה מהוראות האישור הכללי, אז לא חל עליה סעיף 14? אבל עדיין, בשום מקום בחוק לא כתוב שהפרשה כזו לא שייכת לעובד, אלא רק שהיא לא פוטרת ממלוא תשלומי הפיצויים (אם לא התקיימו התנאים). נראה לי שהייתי הולך לבית משפט על זה.

יש סימוכין לזה? כי מהאישור הכללי לא נראה לי שיש התניה כזו. אני מבין שיש בעיה שהאישור הכללי לא מדבר על קופ"ג, אבל מאיפה הגיע לעניין אכ"ע?
די מסכים איתך בענין הזה אבל זה מה שיצא לי לשמוע מכמה סוכנים, אני מניח שזה נובע מכך שבאישור הכללי -ברשימת "ובלבד שנתקיימו כל אלה:" - כל האפשרויות כוללות ביטוח אכ"ע.
מעניין. כלומר, בגלל שההפרשה חרגה מהוראות האישור הכללי, אז לא חל עליה סעיף 14? אבל עדיין, בשום מקום בחוק לא כתוב שהפרשה כזו לא שייכת לעובד, אלא רק שהיא לא פוטרת ממלוא תשלומי הפיצויים (אם לא התקיימו התנאים). נראה לי שהייתי הולך לבית משפט על זה.
גם בזה אני מסכים איתך, זה נאמר לי במסגרת ההפחדות על כך שרחמנא ליצלן בחרתי בקופ"ג + פנסיה ולא הבטחתי לעצמי "ביטוח מנהלים"
ואגב, הטענה הייתה שהמעסיק יזום את התביעה...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
yanosh34 עודף לא ברור של זיכוי לפי סעיף 45א מיסים 15
S סעיף מוזר בחוזה עבודה אוף טופיק 7
Namy גלגול סעיף 46 לשנים עוקבות ללא הגשת טופס מיסים 9
A טופס 867 - מס שנוכה במקור (סעיף 40) לעומת מס ששולם בחול מיסים 6
B החזר מס - טופס 106 - אין סעיף (218/219) מיסים 1
א תאום מס לשכיר-סעיף 46 מיסים 7
ה סעיף 14 - על השכר הסוציאלי או כל השכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
doc29 סעיף העלאת מחיר שכ"ד במימוש האופציה נדל"ן 12
1 סעיף 46 | 501C (3) מיסים 4
F חתימה על סעיף מוזר בעת משיכת כספים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ז קבלה סעיף 46 אחרי הגשת דו"ח מיסים 0
S מס יציאה (סעיף 100א) מיסים 13
א קיזוז הפסד הון מול מימוש רווחים באופציות (סעיף 102 מסלול הוני) מיסים 2
מ החזר מס שוק ההון עם קבלות על פי סעיף 46 מיסים 2
N שאלה בשביל סבא וסבתא - קצבת קרן סעיף 2 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D דוח שנתי למס הכנסה 1301 - החזר מס על הפקדה לביטוח חיים - באיזה סעיף? מיסים 4
S לאיזה סעיף להתייחס בדוח של אינטרקטיב ברוקרס האמריקאי מיסים 2
LtWorf מה קורה עם כספים המוחזקים אצל נאמן לצורך סעיף 102 שוק ההון 13
א פנסיה בלי חתימה על סעיף 14 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
סנופקין לקראת רכישה של דירה חדשה: סעיף מהיזם - איסור על מכירת הדירה עד מסירת המפתח נדל"ן 3
S העברת זיכוי מס לפי סעיף 46 לשנה עוקבת מיסים 6
RumpSteak טופס 106, סעיף 42 ניכוי למס הכנסה: (כולל זיכוי פ"ש בסך ...) - מהו זיכוי פ"ש? מיסים 1
S יש סעיף בעבודה שלי לגבי קרן השתלמות והייתי אמור לקבל אותו (כנראה) אבל עדיין לא, מה לעשות? אוף טופיק 2
Z-Matrix חברה בע"מ - W-8BEN סעיף 14 מיסים 1
ס לאיזה סעיף בטופס 135/1301 מעבירים את התוצאות של ג.6 (הכנסה חייבת) בטופס 1322? מיסים 10
ש החזרי מס סעיף 46 מיסים 14
ר סעיף לא מובן בחוזה מול בית השקעות צרכנות פיננסית 3
ת השקעת כספי פיצויים בניגוד להוראת המעסיק (ללא סעיף 14) צרכנות פיננסית 7
G סעיף 14 - שאלות צרכנות פיננסית 4
P הטבת מס לפי סעיף 9א (/טופס 161ד) בעיקר לעשירים? צרכנות פיננסית 0
D סעיף 10 בטופס W-8BEN אוף טופיק 4
G סעיף 14 6% או 8.33% צרכנות פיננסית 25
Blue סעיף 18 לפקודת מס הכנסה - סייגים לניכוי הוצאות צרכנות פיננסית 0
I עזרה בחישוב הפקדה עבור סעיף 47 צרכנות פיננסית 20
Kintsukuroi סעיף מוצרי קוסמטיקה לפנים בתקציב החודשי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
Y דו"ח שנתי - אופציות\RSU סעיף 102 שוק ההון 5
פסיוני קיזוז מס ריווחי הון- בגין סעיף 46 צרכנות פיננסית 14
ל החזרי מס לפי סעיף 46 שוק ההון 12
ט סעיף 14 - מה עושים? צרכנות פיננסית 47
עידן200 סעיף ״הכנסה מדיבידנד בחו״ל״ בטופס 867 מהברוקר הישראלי שוק ההון 0
Golan ניכוי לפי סעיף 17(12) לפקודה צרכנות פיננסית 22
N תלוש שכר - סעיף 45 א צרכנות פיננסית 2
c881 ניתוח סעיף מזון - 2016 צרכנות פיננסית 66
yanosh34 סעיף 14 והשלכותיו צרכנות פיננסית 36
korma עזרה בפענוח סעיף של דמי ניהול ומהו "שחרור" ? צרכנות פיננסית 6
י הורדת דירוג וקופת גמל שוק ההון 1
ל דמי ניהול- פוליסת חיסכון וקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
B עובד מדינה - חודשה האפשרות להפקדה לביטוח מנהלים, קרן פנסיה וקופת גמל במעמד עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ש הפקדה לקרן השתלמות וקופת גמל במסלול פאסיבי שוק ההון 4
M קרן השתלמות וקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19

נושאים דומים

Back
למעלה