• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סין - מה קורה עכשיו?

תודה.

אנצל את ההודעה הזו לחזור לרעיון המקורי של הדיון.

אנשים שאלו אם כדאי להשקיע בסין.

תבדקו איפה סין הייתה לפני 20 שנה.
תראו איפה סין היום.
תדמיינו איפה סין תהיה בעוד 20 שנה.

בהצלחה לכולם.
אין לי ספק שסין תמשיך לצמוח ולהפוך למעצמה עוד יותר משהיא היום. וגם כמעט בכל נושא, סין פועלת יותר נכון מארהב.
אבל, מהפרספקטיבה של מניות סיניות (טכנולוגיה בפרט) כנכס להשקיע בו, נראה שהממשל הסיני לא בוחל באמצעים של התערבות טוטאליטרית בשוק ההון, וענייניהן של חברות. החשש היום אצל משקיעים במערב הוא שהשקעה בסין נתונה לחסדי הממשל והוא יכול to pull the rug לפי ראות עיניו. התערבות כזאת הופכת כל השקעה לבעלת סיכונים שקשה לכמת, ושהם הרבה פחות סבירים בכלכלה האמריקאית, שהיא מאד pro business וזכויות המשקיעים.

אם אתה מגיע מהעולם הטכנולוגי דווקא צריכה להיות לך הבנה מדוע האינטרנט "מצונזר".
ראשית, ענקיות האינטרנט האמריקאיות אוספות מידע על כולנו ומוכרות אותו לכל המרבה המחיר. זה לא התאים לממשלה הסינית והלוואי ועוד ממשלות היו הולכות בעקבותיה, אולי ככה פייסבוק וגוגל היו חושבות פעמיים לפני שהן עושות שימוש במידע אישי. חברים בארץ טוענים שהם לא יקנו מכשירים של סיאומי בגלל שאז לממשלה הסינית יהיה מידע עליהם. לא רק שזה לא נכון, הם אומרים זאת תוך שימוש בכל כך הרבה פלטפורמות אמריקאיות שאוספות עליהם מידע אישי רגיש מבלי להזיז עפעף.

גם אני עובד בחברה טכנולוגית זרה בסין. זה נראה לי מעולה שהממשלה הסינית מגנה על המידע האישי של אזרחיה ולא מאפשרת לחברות זרות לעשות בו שימוש כאוות נפשם.

שנית, כל מדינה מפעילה מידה של צנזורה, גם ישראל וארה"ב. פייק ניוז, טרור וכדומה ראוי שיהיה מצונזר.

לבסוף, אני חי נהדר בלי פייסבוק, מומלץ בחום.
יש דרכים די פשוטות וקלות להשתמש בגוגל, וגם משרדי ממשלה וחברות סיניות עושות שימוש בכך.
הגנה עושים בעזרת חוקים סטייל gdpr של האיחוד האירופאי.
הגנה לא עושים על ידי איסור גישה אינטרנטית החוצה לאתרים שלא עברו אישור ממשלתי.
וכן , כמי שחווה את זה על בשרו - הסינון הוא שרירותי למדיי, ולפעמים אתרים אשר הגישה אליהם הייתה אפשרית פשוט נחסמית מסיבה לא מובנית (מבלי שהשתנה בהם דבר) , וכשאתה מריץ פניות לממשלת סין לפתוח את הגישה אתה נתקל בעמוד ענן בירוקרתי.
אני לא יכול שלא לתהות אם זה בגלל הון סיני שזורם החוצה,ורצון הממשל להקים אתר מתחרה בבעלות סינית.

לבסוף, אני חי נהדר בלי פייסבוק, מומלץ בחום.
כן כן. גם בברית המועצות חיו נהדר בלי מכונת כביסה וטלויזיה.
העיקר שיש טיקטוק

תודה.

תראו איפה סין היום.

בהצלחה לכולם.
לו היה באמת אפשרי להשקיע בסין.

עריכה:
אוי וי. אני מסתכל על כמה משפטים ואני מבין איך אתה מכניס סאבטקסט בין השורות.
זה לא התאים לממשלה הסינית והלוואי ועוד ממשלות היו הולכות בעקבותיה
אם כל ממשלה הייתה מחליטה לפרוש מהרשת הגלובלית - אזי מדובר בחזרה אחורה למשטרים אוטרקיים. וכמובן שהמדינה הגדולה בעולם תרוויח מזה.

למה המרכאות ? מצונזר. על אמת. אין הגדרה טובה יותר.

חברים בארץ טוענים שהם לא יקנו מכשירים של סיאומי בגלל שאז לממשלה הסינית יהיה מידע עליהם. לא רק שזה לא נכון, הם אומרים זאת תוך שימוש בכל כך הרבה פלטפורמות אמריקאיות שאוספות עליהם מידע אישי רגיש מבלי להזיז עפעף.

יש הבדל בין ממשלה לבין חברה ציבורית.
בכיף אתן לאפל את כל המידע עליי. כי בסופו של יום היא לוקחת אותו לצרכים עסקיים.
וכן , אפל הלכה עד לשימוע בקונגרס כי לא רצתה לתת מידע של לקוחות.
מה אתה חושב שיקרה לעליבאבא אם תמנע גישה לממשלה ?
אה סליחה, היא עשתה הרבה פחות מזה -וקיבלה בראש כמו שאף חברה בסדר גודל שלה קיבלה אי פעם בהיסטוריה.

נערך לאחרונה ב:
השנקל שלי כחרדי:
זה לא יעזור כמה הטיעונים שלך נפלאים, מנומקים ולוגיים (והם לא תמיד כאלה...)
אם הסנטימנט נגדך (ואני מאמין שבמקרה הזה גם הנתונים. כי אם בתי משפט משועבדים לשלטון אז זהו שלטון רצחני. אבל שוב, בכל דיון, הצופה הסביר מאמין שהנתונים גם נכונים נגד החרדים)
זה לא יעזור לך
עכשיו אני לראשונה מרגיש את זה מהצד התוקף, והטיעונים של @הסיני פשוט לא עוברים אותי

העיקר שיש טיקטוק
אתה יודע שיש אנשים שבוחרים לא להיות בפייסבוק, מבחירה, נכון? (עבורי מ-2017). לא אומר שמוצדק לחסום גישה לאתר.

אתה יודע שיש אנשים שבוחרים לא להיות בפייסבוק, מבחירה, נכון? (עבורי מ-2017). לא אומר שמוצדק לחסום גישה לאתר.
ברור. אבל לחסום גישה כוללת לפייסבוק ולטעון שזה משפר את החיים של האזרחים ? נו באמת.

יש הבדל בין ממשלה לבין חברה ציבורית.
בכיף אתן לאפל את כל המידע עליי. כי בסופו של יום היא לוקחת אותו לצרכים עסקיים.
וכן , אפל הלכה עד לשימוע בקונגרס כי לא רצתה לתת מידע של לקוחות.
מה אתה חושב שיקרה לעליבאבא אם תמנע גישה לממשלה ?
אה סליחה, היא עשתה הרבה פחות מזה -וקיבלה בראש כמו שאף חברה בסדר גודל שלה קיבלה אי פעם בהיסטוריה.
אתה יודע שלממשל ארהב יש backdoor לכל חברות הטכנולוגיה האמריקאיות? ושאסור להן לספר לך כשהממשל ניגש למידע שלך? ושזה היה סוד כמוס המון שנים שאף אחד לא ידע עליו? שמעת על בחור בשם סנודן?

אתה יודע שלממשל ארהב יש backdoor לכל חברות הטכנולוגיה האמריקאיות? ושאסור להן לספר לך כשהממשל ניגש למידע שלך? ושזה היה סוד כמוס המון שנים שאף אחד לא ידע עליו? שמעת על בחור בשם סנודן?
עצם העובדה ששמענו על זה, זה אומר שהאזרחים האמריקאים לא מסכימים עם שיטת הפעולה הזו.

ד״א , אם אנחנו כבר פה חייב להגיד את מתודות ההשקעה הפרטיות שלי.
אני באופן אישי נמנע מהשקעה בחברות טכנולוגיה אשר ׳מנסות׳ לכבוש את השוק הסיני.
אפילו בחברה הנוכחית שאני עובד בה (טכנולוגית) - אומרים בריש גלי שאנחנו מותרים על השוק הסיני (וגרורותיו) , למרות שהוא מהווה בערך 50% מנתח השוק.
חלק קטן מהשקעותיי הן בשוק ההודי (בכוונת מכוון), אשר מהווה לטעמי האנטיתזה הקלאסית לסין.

עריכה נוספת:
כמי שעבד פעם בחברה אשר ניסתה להיכנס לשוק הסיני, ועשתה גלגלונים באוויר כדי לרצות את הממשל - בסוף זה נגמר בלקוח אחד (קטן) , עם חוזה הולך וקטן - ועם מתחרה צעיר סיני שצץ לו פתאום. פשוט לא שווה את זה לטעמי.

עצם העובדה ששמענו על זה, זה אומר שהאזרחים האמריקאים לא מסכימים עם שיטת הפעולה הזו.
היא נעשתה בסתר ללא ידיעתם, והיא ממשיכה למרות אי הסכמתם.

ד״א , אם אנחנו כבר פה חייב להגיד את מתודות ההשקעה הפרטיות שלי.
אני באופן אישי נמנע מהשקעה בחברות טכנולוגיה אשר ׳מנסות׳ לכבוש את השוק הסיני.
אפילו בחברה הנוכחית שאני עובד בה (טכנולוגית) - אומרים בריש גלי שאנחנו מותרים על השוק הסיני (וגרורותיו) , למרות שהוא מהווה בערך 50% מנתח השוק.
חלק קטן מהשקעותיי הן בשוק ההודי (בכוונת מכוון), אשר מהווה לטעמי האנטיתזה הקלאסית לסין.

עריכה נוספת:
כמי שעבד פעם בחברה אשר ניסתה להיכנס לשוק הסיני, ועשתה גלגלונים באוויר כדי לרצות את הממשל - בסוף זה נגמר בלקוח אחד (קטן) , עם חוזה הולך וקטן - ועם מתחרה צעיר סיני שצץ לו פתאום. פשוט לא שווה את זה לטעמי.
זה ידוע לכל. קשה מאד להכנס לשוק הסיני, ולשרוד בו.
יש עד כה רק חברה אחת בכל העולם שפועלת בסין באופן עצמאי, בלי ״שותף סיני״. (טסלה).
האם זה טוב? לסינים כן. לזרים? לא. ואז מה? הממשל הסיני דואג לסין, כמו שהוא אמור. בדיוק כמו שכל מדינה בעולם שרוצה לעבוד עם הדולר, או לפעול בארהב, פועלת לפי החוקים השרירותיים שממשל ארהב מחליט. למי שיש את הכח מחליט. ברוך הבא לעולם.

בברית המועצות היו שידורי טלויזיה הרבה לפני שהיו בישראל, וגם מכונות כביסה בהחלט היו לאנשים. חבל סתם ללכלך.

הממשל הסיני דואג לסין, כמו שהוא אמור.
פה אנחנו חלוקים. המפלגה הקומוניסטית דואגת למפלגה הקומוניסטית. הגבלות ומגבלות על חופש המידע וחירות הפרט לא דואג לאזרחים. אלא דואג לך מפני התקוממות. (ראה עשרות דיקטטורים שהתפתו לפתוח את מדינתם וקיבלו הפיכה דמוקרטית על הראש)
למי שיש את הכח מחליט. ברוך הבא לעולם.
אני כיהודי מצווה לא לקחת את הכח שלי ולהשחית איתו את העולם. מאוד שמח לראות שהמערב שם בראש מעייניו קיימות ושיפור חייהם של כל אזרחי העולם.
וכן , כיהודי - אני חושב שאני מצווה לא לתמוך באנשים רעים,אשר פוגעים באנשים אחרים.

בברית המועצות היו שידורי טלויזיה הרבה לפני שהיו בישראל, וגם מכונות כביסה בהחלט היו לאנשים. חבל סתם ללכלך.
לא דיברתי על ישראל (אלא על ארה״ב). דיברתי על האגדה המופרסמת שבה שליט ברית המועצות מסתכל על מכונת כביסה ואומר שאין לה טעם , כי אחרת מה הנשים יעשו בחיים.

אותו דבר מבחינתי הטענה של הממשל הסיני על הגבלת רשתות חברתיות / גיימינג.

דואג לך מפני התקוממות
כל מדינה וממשלה עושה את זה.

פה אנחנו חלוקים. המפלגה הקומוניסטית דואגת למפלגה הקומוניסטית. הגבלות ומגבלות על חופש המידע וחירות הפרט לא דואג לאזרחים
השיפור ברמת החיים של הסיני הממוצע הוא עובדה בלתי ניתנת למחלוקת. בבירור, המפלגה שיפרה את חיי העם הסיני.
לגבי מגבלות על חופש מידע וחירות הפרט, אני לא תומך בזה. אבל אני לא מחליט. וגם בישראל יש מגבלות וגם בארהב וגם בכל מדינה. תמיד יש איזון בין טובת הפרט לטובת הכלל (ויש גם שחיתות בלי קשר, אבל לא על זה מדובר). זה שסין נמצאית בנקודת איזון שונה מזו שלנו לא אומר שזה שגוי באופן אובייקטיבי רע לעם הסיני ככלל. אפשר להגיד הרבה דברים רעים על ארה״ב וחופש הדיבור שם, אני אפילו לא רוצה להתחיל להכנס לשם מרוב שזה ביצת צואה.
אני לא בא להגן על כל פעולה של הממשל הסיני, או האמריקאי, או הישראלי, אבל חשיבה נאיבית שהעולם הוא פשוט ושמתבונן מהצד יודע איך לתקן אותו זה ילדותי ושגוי. מספיק לראות איך נשמעת דעה של אדם מהרחוב על הסכסוך הפלסטיני-ישראלי במדינה זרה בשביל להבין עד כמה מגוחכת ולא מיודעת העמדה של ישראלי ממוצע לגבי מה שקורה בסין. צריך לפחות להודות בבורות שלנו בנושא.

נשמעת דעה של אדם מהרחוב על הסכסוך הפלסטיני-ישראלי במדינה זרה בשביל להבין עד כמה מגוחכת ולא מיודעת העמדה של ישראלי ממוצע לגבי מה שקורה בסין. צריך לפחות להודות בבורות שלנו בנושא.
בעוד שבסכסוך אחד שהבאת אין השתקת דיעות , והכל גלוי וידוע (עד כדי מצב שמפגינים נשמרים על ידי כוחות הביטחון) , בסכסוך השני יש השתקה והסתרת מידע.

בעוד שבסכסוך אחד שהבאת אין השתקת דיעות , והכל גלוי וידוע (עד כדי מצב שמפגינים נשמרים על ידי כוחות הביטחון) , בסכסוך השני יש השתקה והסתרת מידע.
טיינאנמן, הונג קונג, טייוואן, שינג'יאנג, טיבט
וואלה עצוב

ומה דעתם של הסינים על בחירתו של טראמפ לנשיא ארה"ב? או ל-4 מערכות בחירות בישראל?

הם חושבים שזה מטורף.

תנסה לחשוב רגע איך הצד השני רואה את הדברים. יש נשיא שפותר בעיות, מרים את הכלכלה, נלחם נגד שחיתות, משקיע בחינוך לכולם ובאנרגיה ירוקה. הם מאוד שמחים שהוא ממשיך.

להזכירך שגם בדמוקרטיות לא חסרים מקרים של כהונות ארוכות אם דרך חקיקה חדשה או משהו בסגנון.

אני חושב שטראמפ היה נשיא טוב. נכון שהתקשורת המערבית שנאה אותו, אבל היא שונאת גם את סין, לא? היכולת לבחור נשיא שחושב מחוץ לקופסה היא יתרון אדיר של השיטה האמריקנית. השיטה הסינית במובן הזה היא היא הקופסה בהתגלמותה ...

יש לי הערכה רבה לציביליזציה הסינית שקיימת אלפי שנים. במשך מאות שנים המזרח היה יותר מתקדם מהמערב.
אבל, אם נשווה לארה"ב שקיימת רק כ 300 שנה, והגיעה להשגים פנומנלים כאומת מהגרים, נראה שהשיטה האמריקנית עושה משהו נכון וכדאי ללמוד מזה. עובדה שהסינים אמצו את גישת השוק החופשי מהמערב, אחרי שהרבה זמן היו תקועים עם הסוציאליזם. גם בנושא הבחירות החופשיות והשקיפות יש הרבה יתרונות בדמוקרטיה, ביחוד לטווח הארוך.

לגבי השקעות, זכור לי שבשנות ה 80 חשבו שכלכלת יפן תעבור את ארה"ב, זה לא קרה.
אני מסכים שגם ארה"ב לא מושלמת כיעד להשקעות (ע"ע FNMA למי שמכיר), אבל מבחינת מנהל תקין ומנגנון היא יותר שקופה מסין, וזה יתרון משמעותי למשקיעים. גם אם הכוונות של הבירוקרטיה בסין הן טהורות לחלוטין, אי השקיפות מהווה בעיה גדולה למשקיע. לא ברור מה קורה , מתי, ולמה.

נערך לאחרונה ב:
אתה משקר. אם לא, תוכיח.
הייתי נותן לך לינקים לפרסומים בפייסבוק, אלמלא שני שיקולים חשובים:

1. אני לא הולך לוותר על האנונימיות שלי בפורום הזה
2. המפלגה הקומוניסטית הסינית בחוכמתה האינסופית החליטה שאסור לך לקרוא בפייסבוק

תודה.

תראו איפה סין היום.

בהצלחה לכולם.

אם נניח בצד את ה-wishful thinking שהוא חיזוי צ'אנק של 20 שנה על בסיס צ'אנק של 20 שנה קודם, עבור המשקיע הלא-סיני, מדדי המניות הסיניים הזמינים כ-ETF דווקא לא ממש הרשימו ביחס לסנופי (לדוגמה וזה עוד בלי מיצוע).
כלומר, או שהתמורות שעברה סין כמדינה לא היו כאלה משמעותיות עבור שוק ההון (הנגיש לזרים) או שיש גם מאסה של תמורות שליליות שמגמדת את אלו החיוביות. מה ההסבר שלך לפער הזה?

תשובה ששלחתי עכשיו להצעה לשיתוף פעולה מחקרי (כלומר כסף), בסיפוק גדול:

Dear xxx,

I apologize but I prefer not to collaborate with Huawei. Nothing personal against you of course!

yyy​

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H סיפוח של טיוואן ע"י סין. אוף טופיק 9
קפיצת הדרך סין - קורונה - ומה שביניהן אוף טופיק 69
L האם סין תזעזע את העולם ב-2022? אוף טופיק 49
מ etf סין שוק ההון 4
maverick מדוע המשקל של כלכלת סין במדד העולמי כל כל נמוך? שוק ההון 16
ה מה הS&P של סין? שוק ההון 8
מ אחרי איזה מדד עוקב ה ETF של סין FXI? שוק ההון 8
1337justme תרחיש בו סין הופכת לשולטת על כלכלת העולם שוק ההון 12
H סין מדד טכנולוגיה חדש שוק ההון 0
S שאלה בעקבות מלחמת הסחר בין ארה"ב-סין שוק ההון 49
unrealx מלחמת סחר עם סין שוק ההון 34
L תעודות סל של סין שוק ההון 10
Benjamin W סין חתכה את דרוג האשראי של ארהב שוק ההון 46
A חינוך מחדש גרסת 2015 (סין) אוף טופיק 0
Sesquiterpene בלומברג: סין הזרימה לבורסה כסף בחשאי בגלל חגיגות הנצחון במלה"ע השנייה שוק ההון 0
מ מה קורה לתשואות קיימות כשמחליפים מסלול פנסיה/קה"ש? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A מה קורה אם הסוכן הבורסאי שלך קורס? שוק ההון 1
B משקיע מתחיל, מה קורה למניות שלי שהונפקו על ידי iShares במידה ופושטת רגל?? שוק ההון 2
P העברות בנק מיידיות בארץ (לא זה"ב) - מה קורה עם זה צרכנות פיננסית 7
ק מה קורה עם הנפט - למה הכל בצניחה? שוק ההון 5
Level מה קורה לבעלי האגחים, במידה ומדינת ישראל "מצילה" את אחד הבנקים הגדולים מקריסה? שוק ההון 7
N מה קורה כשמחירי הדיור ממש גבוהים בייחס להכנסת האזרחים? נדל"ן 87
S מה קורה כאשר קרן נסגרת? שאלת תם מתחיל פוסטים מאיכות נמוכה 8
M קרן השתלמות לעוסק פטור - מה קורה שאני סוגר את העסק? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
B מה קורה אם צ'ק ששולם איתו חשבון בדואר חוזר? אוף טופיק 2
ק מה קורה עם הנפט שוק ההון 2
LtWorf מה קורה עם כספים המוחזקים אצל נאמן לצורך סעיף 102 שוק ההון 13
N קרן מחקה אג"ח ממשלתי כללי - אז מה קורה עכשיו? שוק ההון 16
S מה קורה להפרשת חלק העובד בהפרשה רטרואקטיבית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y מה קורה עם BLACKROCK יש התפתחות בנושא שוק ההון 20
M מה קורה אם קונה דירה לא מצליח לשלם אחרי חתימת חוזה ורישום הערת אזהרה? נדל"ן 7
ת מה קורה למניות בחברה סינית אם היא נמחקת מהבורסה בארה"ב שוק ההון 10
Y העברה בנקאית - אם מבוצעת טעות, מה קורה? צרכנות פיננסית 45
R מה קורה עם הפנסיה שלי אם החלטתי לצאת משוק העבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
Y חברת "סלייס" - מישהו יודע מה קורה שם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ מה קורה במשיכת כספים מקרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
M מה קורה אם בית ההשקעות קורס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
שלי סיימתי עבודה. מה קורה עכשיו עם קרן הפנסיה ודמי הניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 62
I פקיעת אופציה - מה קורה בפועל ? שוק ההון 10
ר הרכב נכסים של קרנות הסל. מה קורה כאן? שוק ההון 19
א מעבר להייטק- מה באמת קורה שם התפתחות אישית 49
ב מה קורה לשקלים הבודדים שנשארים ב IB? צרכנות פיננסית 5
S מה קורה אם בית השקעות קורס? צרכנות פיננסית 1
השמח בחלקו מה קורה שמה באיזור ה75+? אוף טופיק 25
D מה קורה עם מחזיקים מניה בשווי העל 10% ב IRA? שוק ההון 2
ד מה קורה ל stop loss ? שוק ההון 3
A מה קורה כש ETF נמחקת על ידי המנפיק? שוק ההון 0
Ramos מה קורה בעת מימוש אוטומטי פקיעת חוזי אופציות ? שוק ההון 10
W מה קורה עם חשבון בIB כשמתים? צרכנות פיננסית 2
ר מה קורה אם המדינה מחליטה להלאים את אל על? שוק ההון 0