• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

נשים בהייטק בישראל

• פותח הנושא nick
  • פורסם בתאריך

nick

משתמש בכיר
דירוג
2,586
אז כדי לא לקלקל את השרשור הזה
קפצו עלי בשרשור הנ"ל על כך שאמרתי שאין (הרבה) נשים בהייטק בארץ.
אני מסכים שזה די חבל(אם כי בחירה חופשית וזה) אבל להתווכח על מציאות זה דבר מאוד לא פרודקטיבי.
בואו נעשה את הדבר המיותר הזה כאן, ולא לקלקל את השרשור על כושר סולידי.
אז ככה:
לא מצאתי מקורות רשמיים, רק כתבות עיתונאיות, עם אמינות של עיתון מן הסתם: אחד שתיים שלוש
היה נחמד לראות שבכולן מופיע בקירוב המספר ששלפתי מהמותן - 20%
אם למישהו יש מקור עם נתונים יותר אמינים\מעודכנים אשמח לשמוע שמשהו השתנה.
@Benjamin Willard @AIML

סתכל על דור העתיד.

אולי זה גם מוטה, נראה לי שנשים גם עוזבות את התחום יותר מהר.

רק ניסיון אישי. עכשיו בערך חצי בסטרטאפ קטן, קודם חברה גדולה באחוז משתנה מאד בזמן ובהגדרת קבוצת היחוס

האם מתכוון ספציפית לתכנות או הייטק באופן כללי? כי לדוגמה בתור QA, נשים הרבה יותר דומיננטיות מגברים.
חוץ מזה יצא לי לדבר\לעבוד\לילמוד עם לא מעט מתכנתות, לרוב זה פשוט לא מעניין אותן באותה רמה כמו שזה מעניין אותי וגברים אחרים (וגם לא את כולם).

הייצוג שלהן בחדר הכושר
לאילו שעבדתי איתן היו ימים בהם הגיעו מוקדם, ויצאו מוקדם יחסית לאסוף ילדים. בכל מקרה במשרד עבדו, והתעמלות עשו בערב כשהילדים ישנים. כך גם חלק מהגברים. אולי בגלל שלא היה חדר כושר בעבודה... אבל גם בגלל מיכסום שעות עבודה.

נערך לאחרונה ב:
חדר כושר היה ב-CONVERSE בזמנו וב-PARTNER.
היו מספיק הליכונים.
היו נשים.
ב-5 שנים האחרונות מספר הנשים מסביבי בתחום נע מ-100% (אני הגבר היחיד) ל-50%.

לצערי, במדינה שלנו, נכון להיום, המושג "משרת אב" פשוט לא קיים בחוק.

החוק מאפשר רק משהו שנקרא "משרת אם", וגם זה רק במקומות ציבוריים\ממשלתיים\הסתדרותיים.

אני משער שאם בכלל היתה קיימת האופציה ל"משרת אב" (לקבל שכר של משרה מלאה, אבל לצאת מוקדם יותר כדי לאסוף את הילדים), יכול להיות שהיינו רואים אחוזים אחרים. אני מהמר שגם לא חצי חצי, אבל יותר ממה שיש היום.

אופציה אחרת - ביטול מוחלט של מה שנקרא "משרת אם", ואז יכול להיות ש"כוחות השוק" היו נכנסים לעבודה וגם היינו רואים שינוי של האחוזים האלו.

מצער מאד מבחינתי.

הנה מקורות:
כאן וכאן

עריכה:
כל זכות - שירות המדינה

נערך לאחרונה ב:
פעם ראשונה שניתקלתי במושג הזה. שמעתי על אמהות לתינוקות שלכאורה יכולות לעבוד שעה פחות אבל לא עד גיל 14. הכתבה היא על מורות, לא על הייטק. גם לא נראה לי שדבר כזה הגיוני בסטרטאפים שממכסמים כל גרוש.

לאילו שעבדתי איתן היו ימים בהם הגיעו מוקדם, ויצאו מוקדם יחסית לאסוף ילדים. בכל מקרה במשרד עבדו, והתעמלות עשו בערב כשהילדים ישנים. כך גם חלק מהגברים. אולי בגלל שלא היה חדר כושר בעבודה... אבל גם בגלל מיכסום שעות עבודה.
במשרד ממשלתי לא שלי יש המון נשים והמון נשים בחדר כושר. בניגוד לתדמית, חייהן של הנשים לא מתחילים עם הלידה ולא מסתיימים כשהילד מגיע לגיל 10.

יכול להיות שהיינו רואים אחוזים אחרים. אני מהמר שגם לא חצי חצי, אבל יותר ממה שיש היום
ממש לא. ההייטק נקי מהסוציאליזם הזה, ברוך השם.
הדבר הזה בר יישום אך ורק בגופים שיכולים לשדוד כדי להשיג את תקציבם, לא כאלה שנאלצים אשכרה להרוויח אותו.

אני משער שאם בכלל היתה קיימת האופציה ל"משרת אב" (לקבל שכר של משרה מלאה, אבל לצאת מוקדם יותר כדי לאסוף את הילדים), יכול להיות שהיינו רואים אחוזים אחרים. אני מהמ
הכל שאלה של כוח מיקוח . ממילא השכר נקבע לפי כישורים וכוח מיקוח, אז אין משמעות ל "שכר מלא". כנל לגבי השעות. אם מאד רוצים מישהי יתנו לה גם משרת אם. ברור שזה מעמיד אותה בעמדה נחותה בשוק העבודה..

בדיוק. אין הגיון לבקש משרת אם כשאפשר פשוט לבקש 80% משרה בשכר גבוה יותר. בסופו של דבר השאלה של המעסיק היא האם התפוקה מצדיקה את השכר שמשולם בפועל.

בדיוק. אין הגיון לבקש משרת אם כשאפשר פשוט לבקש 80% משרה בשכר גבוה יותר. בסופו של דבר השאלה של המעסיק היא האם התפוקה מצדיקה את השכר שמשולם בפועל.
יש הבדל תהומי בין משרת אם בשכר מלא, ובין 80% משרה בשכר גבוה יותר.

במקרה הראשון (משרת אם) - ברור לכל הצדדים שמדובר במצב זמני, תלוי סטטוס לחלוטין (עד שהילד מגיע לגיל X כלשהו). ולמיטב ידיעתי את ההשלמה לשכר המלא המעסיק לא מוציא מכיסו אלא מקבל מתוקף החוק של המדינה (ביטוח לאומי? משרד הרווחה?)
במקרה השני (80% משרה) - זהו מצב סטטי לחלוטין, לא מותנה בשום דבר חיצוני, ויכול להימשך לנצח. זהו בעצם מצב העסקה סטנדרתי לחלוטין, העובד מקבל שכר בהתאם לכמות העבודה שלו (שכאן נמדדת אך ורק בזמן, גם נושא בעייתי לכשעצמו)

רוב המעסיקים לא מסוגלים להתמודד עם שום משרה שהיא לא 100%.
לגבי נשים בהייטק - יש תחום כמו QA שבהן הן דומיננטיות, אבל באופן כללי התחושה שלי שזה פחות מעניין את רוב הנשים. תחשוב שלי שזה נובע ממספר גורמים:
- בגיל צעיר בנים נוטים יותר לשחק במחשב (כנראה מייצר תחרותי) וזה גורם להם להרגיש יוצר נח בתחום
- לדעתי (וזה דיון נפרד) פחות נשים מתחברות לתחומי ההנדסה/מתמטיקה מאשר גברים וכתוצאה מכל גם למחשבים
- לא רואים הרבה נשים בתעשיה (בפרסומים עיתונאיים, דמויות ציבור ידועות וכד) וזה יוצר תפיסה בעיני (א)נשים שזה תחום גברי ואולי מרחיק נשים ממנו.
- אפשר גם לדבר על איך קונים לילדות בובות ולבנים מכוניות ועל איך זה משפיע על תפיסה עצמית והתפתחות של המח.
מהנסיון שלי לא ראיתי הבדל בין היכולות של נשים לגברים בהייטק, אלא רק שיש פחות מהן. לדעתי זה בעיקר נובע מאיך שהחברה מכווינה בכוחות סמויים את הגברים והנשים לתפקידים שונים.

HuPQBVl.jpg

לא ברור לי , 60% מהגברים גאונים
וגם 60 אחוז מפגרים ?

כאשר רואים בגרף הקטן שההתפלגות היא נורמלית בערך ל 2 האוכלוסיות עם ממוצע זהה ושונות שונה במעט ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Ben Dover נשים באקדמיה אוף טופיק 96
S סקר - כמה נשים מביאות הביתה נטו ? אוף טופיק 191
שודד הפינג פונג נשים בפורום אוף טופיק 59
ברלינית נשים בפורום אוף טופיק 96
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
H אשתי רוצה ללמוד קורס בהייטק. התפתחות אישית 24
F מכירות בהייטק התפתחות אישית 2
L ימים קשים בהייטק אוף טופיק 4
A איך נראת מחלקת מכירות בהייטק אוף טופיק 0
A Sales בהייטק אוף טופיק 1
A מכירות בהייטק התפתחות אישית 7
D אני בהייטק ושונא את העבודה שלי התפתחות אישית 12
L משכורת בהייטק התפתחות אישית 86
M מה יש בהייטק שאפשר ומקבול לעבוד בו מהבית? פוסטים מאיכות נמוכה 6
Q עבודה בהייטק דרך לימוד עצמי (בלי תואר) כמו בארצות הברית? אוף טופיק 12
1337justme קרן השתלמות בחוזה עבודה בהייטק - הפרשה מעל תקרת הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
S מהנדס שמחפש את דריסת הרגל הראשונה בהייטק התפתחות אישית 13
S חוזה עבודה בהייטק ישראלי לעובד לא ישראלי אוף טופיק 1
Y עבודה בהייטק אחרי תואר בפיזיקה עם ניסיון התפתחות אישית 20
A טכנולוגיות מומלצות בהייטק התפתחות אישית 18
F עולמות הפיתוח העסקי/מכירות/שיווק/ בהייטק- חייב עזרה מהייטקיסטים. התפתחות אישית 9
F קורסים בהייטק או תואר מדעי המחשב מרופין ? התפתחות אישית 13
D העלאת שכר בהייטק לאחר שנה התפתחות אישית 8
א צעיר שבדיוק התחיל בהייטק יומני מסע אישיים 49
ב דינמיות בעולם המחשבים בהייטק התפתחות אישית 15
ש עבודה בהייטק בזמן לימודי תואר לא מדעי התפתחות אישית 11
ט איך הגעתי ל30K בחודש בהייטק *בלי ללמוד תכנות* יומני מסע אישיים 60
R העלאת שכר שנתית בהייטק - מרגיש לא מוערך אוף טופיק 60
T לחץ בהייטק אוף טופיק 256
Y השוואת משכורות בהייטק התפתחות אישית 12
Captain Sparo ראיונות עבודה בהייטק - הצד של המעסיק אוף טופיק 152
Lemonade כמה שאלות בנושא עבודה בהייטק מכירות התפתחות אישית 1
ר כל כמה זמן נהוג להחליף מקום עבודה בהייטק? התפתחות אישית 37
מ ציפיות שכר בהייטק ואיזון בית עבודה אוף טופיק 173
A השקעת הכנסה בהייטק בחברה אחרת - חברת ארנק? התפתחות אישית 7
1337justme אבטלה בהייטק - סוגיות אוף טופיק 190
U משכורות לא בהייטק. התפתחות אישית 27
sogi אסטרטגיה להעלאת השכר בהייטק התפתחות אישית 146
M איך מתחילים תהליך חיפוש עבודה לטובת רילוקיישן בהייטק? אוף טופיק 7
K קריירה בהייטק - צומת דרכים התפתחות אישית 17
S שאלה למי שעובד בהייטק בשכר של 18+ ברוטו, כמה שעות אתם עובדים ביום אוף טופיק 31
ל פיפלביז והשקעות בהייטק-מה דעתכם? שוק ההון 1
ח התייעצות בנוגע לשינוי תפקיד בהייטק התפתחות אישית 1
unrealx התלבטות קריירה קשה - מעבר עבודה בהייטק התפתחות אישית 77
tpr הפרשות מעסיק בהייטק (עצמאי מבולבל) צרכנות פיננסית 11
L מעבר ראיון עבודה לעבודה ראשונה בהייטק התפתחות אישית 73
the_newbie האם מקבלים לפטופ בהייטק? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 40
נ עבודה ראשונה בהייטק ותכנון קריירה התפתחות אישית 2
ע התייעצות על הסכם שכר בהייטק אוף טופיק 4
ע התייעצות על הסכם שכר בהייטק אוף טופיק 18

נושאים דומים

Back
למעלה