• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משרת סטודנט, שנה א מדעי המחשב

ori5500

משתמש רשום
דירוג
1
היי חברים,
התחלתי השנה ללמוד מדעי המחשב (בבר אילן), אחרי ממוצע ציונים חמוד (80 וקצת) בסימסטר א' בתקווה לשפר בסימסטר הזה...
בכל מקרה, כמו שקראתי רבות ניסיון חשוב הרבה יותר בתחום, והמטרה שלי היא למצוא משרת סטודנט בתוך שנה מהיום.
השאלה הגדולה לבלוג המתכנתים של ישראל, היא איך כדאי לעשות זאת בצורה המייטבית, בהנחה שאני לא יודע לאיזה תחום בדיוק אני שואף להגיע... קראתי על הרבה תחומים, אוהב מתמטיקה , תכנות פתרון בעיות ועבודה עם אנשים, אבל אני לא יודע איך זה בתכלס מרגיש להיות בתפקיד X בחברה Y עד שתכלס אני לא אהיה שם.
לשריין מס' פעמים בשבוע לחרוש cracking the code interview (ראיתי שהרבה דברים שם מזכירים את הקורס במבנה נתונים)?
לחשוב על פרויקט עצמי להתחיל לפתח לבד(עובד בכל מקרה על מטלות תכנות בתואר)?
אשמח לעצות מאנשים שהיו / מכירים אנשים שנמצאים בסיטואציה בה אני נמצא בחיים, ולקחו החלטות שהטיבו עימם :)
*המטרה היא כמובן להסתכל על הסיטואציה ממבט על בראייה מקצועית. פחות חשוב כרגע הפן הכלכלי במציאת עבודה כרגע.
תודה מראש!

נערך לאחרונה ב:
תשקיע במיוחד בקורסי תיכנות ואלגוריתמיקה, זה התחומים שנשאלים עליהם ברוב הראיונות עבודה למשרות האלה.

פרויקטים אישיים זה משהו שיכול מאוד לעזור בשיחה בראיון עבודה, כדי להציג משהו שעשית ולדעת לדבר על ההיבטים הטכניים שלו.

כמובן שניסיון קודם (בפרט בפרויקט אישי) בתחום המשרה שאליו אתה מתראיין זה גם מעולה. אם אתה רוצה לחפש משרות back-end בחברת אבטחת מידע ועשית פרויקט frontend בנושא כלכלה, אז הפרויקט פחות רלוונטי כמו שאתה מבין

אין לך את הפריווילגיה בתור סטודנט שעבר רק סמסטר 1 שעיקרו קורסי בסיס לברור בין עבודות.
אם אתה חסר נסיון בכלל בתחום, תהיה חייב לדעתי להציג פרוייקטים ולציין זאת בקו״ח, אחרת לא יחזרו אליך.
אני מכיר בוגרים ממכללות ובעלי פרויקט גמר שמתקשים בלמצוא עבודה(נכון, הם לא העפרונות הכי מחודדים, אבל עדיין בעלי תואר).
לא מחשיב מטלות תכנות בקורסים כנסיון כלשהו, זה לא רלוונטי לשוק העבודה.
Cracking the code interview לא רלוונטי אליך כרגע, כי אתה לא במצב שיזמנו אותך לראיונות.
המלצתי היא, אם אתה רוצה לעבוד במקביל ללימודים(דבר שקשה בפני עצמו) ולא רוצה לחכות לסיום התואר, זה ללמוד לבד ולהתחיל לכתוב קוד

אין לך את הפריווילגיה בתור סטודנט שעבר רק סמסטר 1 שעיקרו קורסי בסיס לברור בין עבודות.
אם אתה חסר נסיון בכלל בתחום, תהיה חייב לדעתי להציג פרוייקטים ולציין זאת בקו״ח, אחרת לא יחזרו אליך.
אני מכיר בוגרים ממכללות ובעלי פרויקט גמר שמתקשים בלמצוא עבודה(נכון, הם לא העפרונות הכי מחודדים, אבל עדיין בעלי תואר).
לא מחשיב מטלות תכנות בקורסים כנסיון כלשהו, זה לא רלוונטי לשוק העבודה.
Cracking the code interview לא רלוונטי אליך כרגע, כי אתה לא במצב שיזמנו אותך לראיונות.
המלצתי היא, אם אתה רוצה לעבוד במקביל ללימודים(דבר שקשה בפני עצמו) ולא רוצה לחכות לסיום התואר, זה ללמוד לבד ולהתחיל לכתוב קוד
הרעיון של משרת הסטודנט היא צבירת הניסיון... אם אין לי פריווילגיה לבחור את התחום איך אדע במה להתמקד כשאני מנסה לכתוב פרויקט בעצמ?
כמה מסובך יהיה אחרי תפקיד / שניים לנסות לעבור לתחום אחר אם הוא יותר ידבר אליי?

חבל שאין איזה "ספר חוקים" של כדאי/ לא כדאי לעשות לסטודנט המתחיל, המידע באינטרנט דל יחסית.

כי אין חוקים מוגדרים, שים את עצמך בנעליו של המעסיק, הוא ירצה להעסיק עובד שייתן לו הכי הרבה value.
כסטודנט שנה א ללא נסיון יהיה קשה לשכנע ״קחו דווקא אותי״ מכל מאות המועמדים האחרים.
בהודעה הקודמת דיברתי על משרה מלאה, משרת סטודנט זה משהו אחר. אין הרבה משרות כאלו,אלו בדכ חברות מבוססות שיכולות ״לממן״ פרוייקטים כאלה ופחות סטארטאפים לדוגמא.
ההיצע למשרות כאלה הוא אדיר, אתה חייב להיות ממש מיוחד כדי לקבל ראיון(לא חושב שממוצע 80 מספיק) ועוד יותר להפציץ בראיון, למרות זאת-כן הייתי מגיש קוח למשרות כאלה כי אם יש צורך באנשים יתקשרו אליך.
בנוגע לשאלת ההתמקדות, זה מחקר עצמאי שתיאלץ לעשות לבד. אני מציע להתחיל לשוטט באינטרנט, פחות להתמקד בשפת התכנות כי זה לא באמת משנה. אלא יותר על אופי העבודה(מה פיתוח בקאנד שונה מפרונט לדוגמא, מה זה פיתוח embedded וכו),בנוסף תכנס ללינקדין תראה איזה משרות פתוחות יש ואיזה נסיון מחפשים כרגע בשוק זה גם יכול לתת כיוון טוב.
כמו כן אני מציע לחפש כאן בפורום נושאים דומים, כי שאלות כאלו נשאלו פה כבר המון פעמים.
חשוב לי לציין - שזאת דעתי בלבד, למרות שאני עובד בתחום ובעל תואר ראשון במדמח, אני עדיין אדם רנדומלי במרשתת.

הרעיון של משרת הסטודנט היא צבירת הניסיון... אם אין לי פריווילגיה לבחור את התחום איך אדע במה להתמקד כשאני מנסה לכתוב פרויקט בעצמ?
כמה מסובך יהיה אחרי תפקיד / שניים לנסות לעבור לתחום אחר אם הוא יותר ידבר אליי?

חבל שאין איזה "ספר חוקים" של כדאי/ לא כדאי לעשות לסטודנט המתחיל, המידע באינטרנט דל יחסית.

כל המידע קיים. כפי שרשמתי בעבר, עצלנות היא מילה גסה.

משרת סטודנט עוזרת בעיקר למעסיק לבחון אותך טוב יותר ולהבין עם שווה לו להשקיע בך ללא מחוייבות מצידו.
בד"כ הנסיון בתקופת הלימודים הוא מוגבל ובעיקר עוזר למעסיק לבחון אותך יותר טוב. קשה להכשיר מישהו עם יומיים בשבוע לא כולל תקופת מבחנים. המוכשרים והחרוצים יותר מצליחים לצבור נסיון משמעותי ואותם המעסיקים מחפשים.
תרצה מקום שידאג לך ויכשיר אותך אבל גם כזה שהשורה בקורות חיים תהיה משמעותית למעסיק הבא.

יש משרות לשנה ראשונה אבל אתה צריך להיות עם ממוצע מפוצץ ממקום נחשב ו\או עם נסיון קודם כדי שמעסיקים יריבו על הפוטנציאל וראיתי כאלו מועמדים.
סליחה שאני מבעס אבל אתה שנה ראשונה, עם ממוצע נמוך מאוניברסיטה שנחשבת פחות בדירוג האוניברסיטאות. אולי שכנה של אריאל. כרגע, אין לך מה לתרום למעסיק איכותי ואין לו סיבה לבחון את קורות החיים שלך.

המלצה שלי: עזוב את הרעיון לעת עתה. תשקיע ותפגיז בממוצע. בזמן הפנוי תלמד עוד ותנסה להיות מעורב בפרוייקטי קוד פתוח או פרוייקטים למגירה אבל בעיקר תראה חריצות.

כל המידע קיים. כפי שרשמתי בעבר, עצלנות היא מילה גסה.

משרת סטודנט עוזרת בעיקר למעסיק לבחון אותך טוב יותר ולהבין עם שווה לו להשקיע בך ללא מחוייבות מצידו.
בד"כ הנסיון בתקופת הלימודים הוא מוגבל ובעיקר עוזר למעסיק לבחון אותך יותר טוב. קשה להכשיר מישהו עם יומיים בשבוע לא כולל תקופת מבחנים. המוכשרים והחרוצים יותר מצליחים לצבור נסיון משמעותי ואותם המעסיקים מחפשים.
תרצה מקום שידאג לך ויכשיר אותך אבל גם כזה שהשורה בקורות חיים תהיה משמעותית למעסיק הבא.

יש משרות לשנה ראשונה אבל אתה צריך להיות עם ממוצע מפוצץ ממקום נחשב ו\או עם נסיון קודם כדי שמעסיקים יריבו על הפוטנציאל וראיתי כאלו מועמדים.
סליחה שאני מבעס אבל אתה שנה ראשונה, עם ממוצע נמוך מאוניברסיטה שנחשבת פחות בדירוג האוניברסיטאות. אולי שכנה של אריאל. כרגע, אין לך מה לתרום למעסיק איכותי ואין לו סיבה לבחון את קורות החיים שלך.

המלצה שלי: עזוב את הרעיון לעת עתה. תשקיע ותפגיז בממוצע. בזמן הפנוי תלמד עוד ותנסה להיות מעורב בפרוייקטי קוד פתוח או פרוייקטים למגירה אבל בעיקר תראה חריצות.
מה שכתבת נכון כשמדובר בדירוג הארצי של האונ׳ כולה, אבל אינו נכון ספציפית לגבי המחלקה למדמ״ח.

@leibo

אין לי מושג לגבי הדירוג הכללי.
רשמתי את מה שרשמתי על בסיס נסיון אישי נרחב (מאוד), בכמה ארגונים גדולים ב 6 שנים האחרונות. רמת המועמדים מבר אילן (ואריאל) נמוכה יחסית (לא עוברים ראיון ראשון) ביחס לממוצע הציונים שלהם. אני מדבר רק על בוגרים טריים וסטודנטים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B משרת סטודנט מדעי המחשב למישהו עם ניסיון התפתחות אישית 9
א פרמטרים לבחירת משרת סטודנט הנדסת חשמל התפתחות אישית 0
א משרת סטודנט הנדסת חשמל התפתחות אישית 3
ל ציפיות שכר משרת סטודנט בגמפ"א + איך להתמקח התפתחות אישית 9
י משרת סטודנט או להתמקד בלימודים? התפתחות אישית 9
M הייטק- משרת סטודנט התפתחות אישית 1
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
Y משרת סטודנט - מדמח התפתחות אישית 5
C מציאת משרת סטודנט בפיתוח ע"י חברות השמה התפתחות אישית 44
O התייעצות לגבי משרת סטודנט ראשונה - מדמ"ח התפתחות אישית 3
M משרת סטודנט התפתחות אישית 14
C משרת סטודנט מול מחקר בהנחיית פרופסור - התייחסות בתעשייה התפתחות אישית 7
G סטודנט שרוצה כבר לצאת לדרך ולהתחיל התפתחות אישית 3
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
T הגירה לקנדה - סטודנט לחשבונאות התפתחות אישית 58
W פרוייקטים שאפשר לעשות בתור סטודנט למדמח התפתחות אישית 23
H יומן מסע - סטודנט לקראת הסוף (וההתחלה...) יומני מסע אישיים 7
O סטודנט למדמ"ח שרוצה לשפר את הפורטופוליו שלו התפתחות אישית 5
ה סטודנט לסטטיסטיקה - מתי להתחיל לחפש עבודה? התפתחות אישית 9
N האם למכור את הרכב? (סטודנט) צרכנות פיננסית 10
V לאן להמשיך מכאן-סטודנט למשפטים התפתחות אישית 8
מ סטודנט בדילמה שוק ההון 9
T תיק השקעות מתחיל- סטודנט שוק ההון 19
M סטודנט למדמח עם ממוצע נמוך התפתחות אישית 28
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 43
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 0
D התלבטויות עבור סטודנט שוק ההון 3
Tim_Duncan סטודנט בן 25 עם תיק השקעות ראשון יומני מסע אישיים 52
G סטודנט שנה א למדעי המחשב, התקבלתי לחברה אך תוהה לגבי העתיד התפתחות אישית 30
D ההורים פתחו לי קופת גמל לחיסכון לפני שנת 2000, אשמח להכוונה/ייעוץ. (בן 25, סטודנט) שוק ההון 5
T השקעה עצמית ראשונה בשוק ההון (סטודנט) שוק ההון 0
ה יומנו של סטודנט ומחשבות על העתיד יומני מסע אישיים 20
S פידבק על תיק השקעות - סטודנט שוק ההון 6
Yonatanlou פידבק על תיק השקעות של סטודנט שוק ההון 8
Elliott סטודנט עם סכום בצד, מה האפשרויות? שוק ההון 8
שמנת חמוצה מסע בחייו של סטודנט יומני מסע אישיים 10
ד שואל בקשר לאח שלי (סטודנט) צרכנות פיננסית 12
Will Smith דמי אבטלה בזמן היותי סטודנט צרכנות פיננסית 8
M סטודנט - מחפש טיפים כלכליים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
G חובש בטיולים כעבודת סטודנט. אוף טופיק 18
A חשבון סטודנט, יחס תמוה מהבנק, ומעבר בנק? צרכנות פיננסית 55
ס סטודנט עם 100אלף בקופת גמל פטורה ממס- רוצה להחליף השקעה. אשמח לדעות שוק ההון 31
פ סטודנט שמבקש הסבר לקופת גמל עם 100 אלף ,לא מניבה שמנוהלת ע"י הבנק ..אשמח לעזרה שוק ההון 8
דוג לעבוד במשרת סטודנט או לפתח משהו בעצמי (תוכנה) התפתחות אישית 18
דוג האם לשכור דירה שנמצאת ממש קרוב לאנטנות סלולריות (בתור סטודנט) אוף טופיק 31
תומס מצב כלכלי סטודנט התפתחות אישית 0
ס סטודנט בגרמניה שוק ההון 2
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
M עד לפני שנה לא ידעתי מה זו מניה. בהצלחה לי יומני מסע אישיים 6
ד משכנתא במטרה לפרוע תוך שנה נדל"ן 13

נושאים דומים

Back
למעלה