• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מקצוע ייחודי לי שאוכל למנף

• פותח הנושא AS7
  • פורסם בתאריך

AS7

משתמש סולידי
דירוג
22
שלום לכולם. אשמח לעזרת הרבים בנושא משמעותי להמשך חיי.

ראשית, אספר קצת עליי.
אני כיום בשלהי גיל השלושים, אחרי שהשקעתי שנים רבות בלימוד בישיבה וכבר מספר שנים אני מלמד.
יש לי ידע כללי רב (לא מגיע מחינוך חרדי) והייתי תלמיד די מחונן עם יכולת גבוהה מאוד במחשבים, גם האנגלית שלי טובה. גם בכלכלה ושוק ההון אני במצב הבנה גבוה בהרבה מהממוצע.

אני אוהב את העבודה שלי. אני מלמד תלמידים מצטיינים, בעיקר לימוד גמרא בעיון שהוא לימוד מאוד מעמיק, ובעיקר, אני עושה משהו שאני ממש טוב בו והוא להעביר רעיונות מסובכים בצורה פשוטה, ויד לי יכולת פדגוגית טובה - השיעורים שלי אהובים על התלמידים, אני גם נהנה מהם, ותלמידים מידי שנה אומרים שהם התקדמו הרבה ביכולת הלימודית שלהם - גם כאלה הפונים בסוף ללימודים אקדמיים אומרים לי שצורת החשיבה שהנחלתי להם עזרה להם מאוד.

כעת, לבעיה. חדי העין שקראו את הכותרת אולי זיהו את הכלל של Naval למקצוע שיכול להביא אותי לעצמאות כלכלית. אני לא יכול למנף את העבודה שלי, אמנם טוב לי אבל אין לי דרך להתפתח כלכלית במישור הזה. אני מתפרנס יחסית בסדר בתחום אבל מרגיש לי שב״שוק החופשי״ אוכל להרוויח הרבה יותר ולמנף את היכולות שלי במגוון צורות - הרבה מעבר למספר שיעורים מוצלחים בשבוע שאני מקבל עליהם משכורת צנועה וקבועה.

יש לי תואר גם בהוראה, ואני מלמד קצת גם במערכת החינוך, לא רואה שמשם תבוא הישועה.

האם לדעתם ההרגשה שלי נכונה? האם יש לכם רעיון, על תחום בו יש צורך ביכולת פדגוגית גבוהה, בעיקר בתחומים ריאליים, בו תהיה אפשרות להרוויח מעבר למשכורת קבועה חודשית?
לתחומים הפדגוגיים באקדמיה יש חסמי כניסה מפלצתיים (ולא מוצדקים בעיני בעליל) של תואר דוקטור וכדו׳.

מדגיש שאין לי בעיה כרגע גם ללמוד ולהתנסות כמה שנים במשהו חדש, אבל מאמין שיסודות של חכמה והתנהגות הם זהים ברוב המקצועות, סדנא דארעא חד הוא… לכן אף שייקח זמן ללמוד ״שפה״ חדשה, אוכל ללמד ברמה טובה גם משהו שהוא לא כוס התה שלי כיום.

תודה על הקריאה

רעיון חריג: תפתח קורסים ביודמי או בפלטפורמה דומה. או לחילופין ביוטיוב אם אתה מכוון לקהל אחר.

רעיון חריג: תפתח קורסים ביודמי או בפלטפורמה דומה. או לחילופין ביוטיוב אם אתה מכוון לקהל אחר.
האם אלו פלטפורמות שאפשר להרוויח דרכם? בייחוד כשהתוכן בעברית, זה תמיד נראה יותר כמו תחביב או עבודה סבירה ולא משהו משמעותי.
פרט לזה, לאיזה תחום לדעתך יוכל להיות ביקוש לקורסים כאלה? אני יכול לחשוב רק על כלכלה שיכול לעניין המון שלא למד על כך בבתי הספר

ברור שיש ביקוש למורים איכותיים למקצועות ה-stem. האם יש לך רקע חזק מספיק בתחומים אלה?
גמרא, אפעס, נשמע לי כמו מקצוע פחות מתגמל.

אם יש לך אוריינטציה טכנית ורצון ללמד גמרא, הייתי בודק האם יש מחסור בגמרא בטיקטוק.

אם יש לך אוריינטציה טכנית ורצון ללמד גמרא, הייתי בודק האם יש מחסור בגמרא בטיקטוק.
1) טיקטוק לא מצריך אורייטציה טכנית.
2)איני מצליח להבין אם אתה מתבדח. מצד אחד זה נשמע הזוי, מצד שני... טעיתי כל כך הרבה פעמים בעבר שכבר הפנמתי כי אני יודע רק כלום על שום דבר...

שלום לכולם. אשמח לעזרת הרבים בנושא משמעותי להמשך חיי.

ראשית, אספר קצת עליי.
אני כיום בשלהי גיל השלושים, אחרי שהשקעתי שנים רבות בלימוד בישיבה וכבר מספר שנים אני מלמד.
יש לי ידע כללי רב (לא מגיע מחינוך חרדי) והייתי תלמיד די מחונן עם יכולת גבוהה מאוד במחשבים, גם האנגלית שלי טובה. גם בכלכלה ושוק ההון אני במצב הבנה גבוה בהרבה מהממוצע.

אני אוהב את העבודה שלי. אני מלמד תלמידים מצטיינים, בעיקר לימוד גמרא בעיון שהוא לימוד מאוד מעמיק, ובעיקר, אני עושה משהו שאני ממש טוב בו והוא להעביר רעיונות מסובכים בצורה פשוטה, ויד לי יכולת פדגוגית טובה - השיעורים שלי אהובים על התלמידים, אני גם נהנה מהם, ותלמידים מידי שנה אומרים שהם התקדמו הרבה ביכולת הלימודית שלהם - גם כאלה הפונים בסוף ללימודים אקדמיים אומרים לי שצורת החשיבה שהנחלתי להם עזרה להם מאוד.

כעת, לבעיה. חדי העין שקראו את הכותרת אולי זיהו את הכלל של Naval למקצוע שיכול להביא אותי לעצמאות כלכלית. אני לא יכול למנף את העבודה שלי, אמנם טוב לי אבל אין לי דרך להתפתח כלכלית במישור הזה. אני מתפרנס יחסית בסדר בתחום אבל מרגיש לי שב״שוק החופשי״ אוכל להרוויח הרבה יותר ולמנף את היכולות שלי במגוון צורות - הרבה מעבר למספר שיעורים מוצלחים בשבוע שאני מקבל עליהם משכורת צנועה וקבועה.

יש לי תואר גם בהוראה, ואני מלמד קצת גם במערכת החינוך, לא רואה שמשם תבוא הישועה.

האם לדעתם ההרגשה שלי נכונה? האם יש לכם רעיון, על תחום בו יש צורך ביכולת פדגוגית גבוהה, בעיקר בתחומים ריאליים, בו תהיה אפשרות להרוויח מעבר למשכורת קבועה חודשית?
לתחומים הפדגוגיים באקדמיה יש חסמי כניסה מפלצתיים (ולא מוצדקים בעיני בעליל) של תואר דוקטור וכדו׳.

מדגיש שאין לי בעיה כרגע גם ללמוד ולהתנסות כמה שנים במשהו חדש, אבל מאמין שיסודות של חכמה והתנהגות הם זהים ברוב המקצועות, סדנא דארעא חד הוא… לכן אף שייקח זמן ללמוד ״שפה״ חדשה, אוכל ללמד ברמה טובה גם משהו שהוא לא כוס התה שלי כיום.

תודה על הקריאה
בתקשורת מספרים על פריחה גדולה של לימודי מחשבים בתחומים שונים במגזר החרדי.
אם זה נכון (אני מניח שאתה מכיר טוב ממני), אז נראה שלא חסרה עבודה במקומות האלו. אם אתה רוצה להרוויח יותר ויש לך אופי יזמי, אתה יכול לנסות להשתלב בהקמה / שותפות בעסק כזה. אוכלוסיה גדולה עם מעט הכרות פורמלית עם טכנולוגיה משנות הילדות ורצון "להשלים פערים" במגבלות ההלכתיות שמבחינתך הן ממילא ברירת המחדל - נשמע בדיוק מה שאתה מחפש.
מבחינת גובה ההכנסה - כמו בתחומים אחרים, ככל שהשרות שלך נדיר יותר תרוויח יותר. אם יש לך אופי יזמי, השמים הם הגבול (וגם הסיכון, אם כי בעסק ללא מלאי, עיקר הסיכון הוא באובדן הכנסת העבודה).

ברור שיש ביקוש למורים איכותיים למקצועות ה-stem. האם יש לך רקע חזק מספיק בתחומים אלה?
גמרא, אפעס, נשמע לי כמו מקצוע פחות מתגמל.
אני מבין שיש ביקוש (כפי שכתבתי אני כבר מלמד במערכת החינוך). אבל האופי הסוציאליסיטי של מערכת החינוך בארץ הוא איום. הדבר היחיד שיכול לצאת לך מזה שתהיה טוב הוא שתהיה לך עבודה יציבה. מעבר לכך, הכל זה ותק וקשקושים, לא משנה כמה אתה טוב. לא כ"כ שונה ממה שיש לי עכשיו, אפילו קשה יותר, מחפש מקום חופשי יותר.
בתקשורת מספרים על פריחה גדולה של לימודי מחשבים בתחומים שונים במגזר החרדי.
אם זה נכון (אני מניח שאתה מכיר טוב ממני), אז נראה שלא חסרה עבודה במקומות האלו. אם אתה רוצה להרוויח יותר ויש לך אופי יזמי, אתה יכול לנסות להשתלב בהקמה / שותפות בעסק כזה. אוכלוסיה גדולה עם מעט הכרות פורמלית עם טכנולוגיה משנות הילדות ורצון "להשלים פערים" במגבלות ההלכתיות שמבחינתך הן ממילא ברירת המחדל - נשמע בדיוק מה שאתה מחפש.
מבחינת גובה ההכנסה - כמו בתחומים אחרים, ככל שהשרות שלך נדיר יותר תרוויח יותר. אם יש לך אופי יזמי, השמים הם הגבול (וגם הסיכון, אם כי בעסק ללא מלאי, עיקר הסיכון הוא באובדן הכנסת העבודה).
רעיון יפה ומעניין, אבדוק. אני לא חרדי אגב, אלא מלמד בישיבות דתיות -לאומיות.

זה פאזל קשה לפיצוח, אבל אולי זו התחלה:
- במגזר החרדי ישנם פערים מהותיים בלימודי הליבה
- אתה יודע ללמד ואוהב את זה
- ולהבדיל מעוד מורה, אתה רוצה ליזום וליצור
נשמע שיש כאן בסיס שניתן לעבוד עליו, עד פה הגעתי בשתי דקות…

מורה פרטי להכנה לבגרויות? לשון, תושבע, או כל מקצוע אחר.
הכנה לפסיכומטרי?
שעות נוחות, שכר גבוה, כמעט תמיד יש ביקוש. חסמי הכניסה עבורך נמוכים.

1) טיקטוק לא מצריך אורייטציה טכנית.
2)איני מצליח להבין אם אתה מתבדח. מצד אחד זה נשמע הזוי, מצד שני... טעיתי כל כך הרבה פעמים בעבר שכבר הפנמתי כי אני יודע רק כלום על שום דבר...
לא אכחיש שהרעיון משעשע אותי, אבל אני באמת חושב שיש פה התכנות. כמובן לא יתאים לכל אחד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 21
M באיזה שלב כדאי לפנות לאנשי מקצוע (עו"ד, שמאי, מעצב פנים, קבלן שיפוצים) נדל"ן 9
B האם לעשות הסבת מקצוע? התפתחות אישית 11
T איך מוצאים מקצוע לחיים התפתחות אישית 19
מ לפתוח עסק? או ללמוד מקצוע ולפתוח עסק? התפתחות אישית 10
ל מחפש בעל מקצוע מתאים אוף טופיק 0
F לאן אפשר לפתח את מקצוע העו"ס כדי שיהיה כלכלי? התפתחות אישית 11
י תביעות קטנות-בעל מקצוע נעלם אוף טופיק 4
F מחפש איש מקצוע עם נסיון במסחר אוף טופיק 0
E הסבת מקצוע לפיתוח תוכנה בגיל מבוגר התפתחות אישית 49
Tsachi01 מיואש כבר מכמות ההמלצות המזויפות שרצות ברשת על בעלי מקצוע אוף טופיק 21
ל פלטפורמה לבעלי מקצוע שמציעים שירותים שונים מכל העולם אוף טופיק 4
חושב בגדול בעל מקצוע חופשי - רכישת משרד? נדל"ן 7
E שוקל להחליף מקצוע מצלם לנדל"ן, אבל ההתלבטות קשה. מה אומרים? אוף טופיק 34