• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מציאת קרן לאגח קונצרני בתיק

bob95

משתמש סולידי
דירוג
23
שלום לכולם,
אתחיל ואומר שאני מודע לחלוטין לדעה הרווחת בפורום בנושא אגח קונצרני וגם קראתי את כל הפוסטים הקודמים על אגח קונצרני ואני לא רואה סיבה לפתוח את הנושא הזה שוב, ולכן אציין מראש שזה לא פוסט התייעצות לגבי אקח קונצרני כן או לא.

אני מתלבט האם להוסיף קצת אגח קונצרני לפלח אגח בתיק שלי (בערך 20 אחוז מתוך האגח שיהיה קונצרני ו80 אחוז ממשלתי). בהתחלה חשבתי על אגח חול עולמי מנוטרל מטח אבל לא הצלחתי למצוא קרנות מחקות בדמי ניהול סבירים (דמי ניהול סבירים = פחות מ 0.25%). אם אתם מכירים אחת כזו - אשמח שתכתבו.

אח"כ חשבתי על AGGU של iShares אבל היא מגודרת לדולר ולא לשקל ויכול להיות שעדיף להמנע מסיכון מטח בפלח האגחי של התיק.

לכן נשארתי עם האפשרות להשקיע בקרן מחקה תל בונד מאגר וכך ביחד עם החלק הגדול של אגח ממשלתי כללי אייצר לעצמי חלופה ישראלית ל BND.

אשמח לדעת מה אתם חושבים - עדיף תל בונד מאגר (חיסרון של פחות פיזור ויתרון של גידור לשקל) או AGGU (חיסרון של חשיפה למטח ויתרון של פיזור רחב מאוד וגידור לדולר ולא ללא גידור בכלל)
תודה!

ויתרון של פיזור רחב מאוד וגידור לדולר
למה גידור לדולר הוא יתרון?
נניח אתה מחזיק אגח שנקוב באירו, מה היתרון להמיר את סיכון המטבע בסיכון מטבע אחר ועוד לשלם על זה כסף?.
בכל מקרה במטבעות העיקריים שאינם דולר הריבית נמוכה מאד על סף האפס. תבדוק אם זה כדאי לך מול הימור המטח שאתה לוקח.

למה גידור לדולר הוא יתרון?
צודק, אני לא בטוח שהוא יתרון.
התכוונתי שזה מגודר לאיזשהו מטבע שהוא בשימוש גלובלי ורחב ולא חשוף לכל המטבעות במדד.

צודק, אני לא בטוח שהוא יתרון.
התכוונתי שזה מגודר לאיזשהו מטבע שהוא בשימוש גלובלי ורחב ולא חשוף לכל המטבעות במדד.
גם בהיבט הזה, בעיני עדיף פיזור הסיכון על פני חשיפה למטבע של מדינה אחת, עשירה וחברותית כלפינו, אבל בחדלות פירעון שיכולה יום אחד להתפוצץ לה בפנים.

כלומר אתה חושב שעדיף פחות פיזור וגידור לשקל? קרי תל בונד מאגר?
עדיף לי או לך?
אני מאמין שהסיכון לקריסת השקל גדול מהסיכון לקריסת הדולר, שמאפייני העבודה שלי מכתיבים פחות חשיפה לשקל ויותר לדולר, שהריבית השקלית כה נמוכה שההשקעה באג"ח קונצרני לא כדאית, שהממשל התאגידי בחברות ציבוריות בארץ הוא בזיון ועוד.
כל אלו דברי כפירה בדת הפסיבית שבדרך כלל אני בין מאמיניה.
מה עדיף לך, רק אתה יודע.

כל אלו דברי כפירה בדת הפסיבית שבדרך כלל אני בין מאמיניה.
לדת הפסיבית יש הנחות מסויימות. לדוגמה, שהרבה אנליסטים בלתי תלויים מסתכלים על החברה, שאין קשרים סמויים בין בעלי תפקדים, שהחוק מעניש את מי שלא עומד בהתחייבויות שלו ועוד כהנה וכהנה.

לא בטוח שההנחות האלה מתקיימות באג"ח קונצרני ישראלי.

לדת הפסיבית יש הנחות מסויימות. לדוגמה, שהרבה אנליסטים בלתי תלויים מסתכלים על החברה, שאין קשרים סמויים בין בעלי תפקדים, שהחוק מעניש את מי שלא עומד בהתחייבויות שלו ועוד כהנה וכהנה.
אני לא יודע אם אלו ההנחות שלה... אבל אני חושב שהנחה של "הדת הפאסיבית" שכולנו נסכים עליה היא שבטווח הארוך יותר חברות יחזירו את החוב שלהן מאשר חברות שלא יחזירו ויותר חברות יצמחו וישגשגו מאשר חברות שיכשלו
לא בטוח שההנחות האלה מתקיימות באג"ח קונצרני ישראלי.
אבל עם זה אני לגמרי מסכים... יכול מאוד להיות שאתם צודקים בהקשר הזה. אני הלכתי לכיוון הזה רק כי אין אגח עולמי מנוטרל מטח בארץ (לפחות לא בדמי ניהול שפויים, כאמור).
בתכלס, ל BND יש באיזור ה10000 אגחים שונים ובתל בונד מאגר יחד עם אגח ממשלתי כללי בקושי 400... ייתכן שזה באמת לא פיזור מאוד מוצלח...

אני מסכים עם כל מה ש @גרהם כתב.

מה עם AGGG הקרן מחקה את אותו מדד רק שאינה צוברת ואינה מגודרת לדולר, רק נקובה בו.

ככה יש לך גם פיזור על פני עשרות מטבעות, דבר שאני אישית רואה כיתרון

נערך לאחרונה ב:
מה עם AGGG הקרן מחקה את אותו מדד רק שאינה צוברת ואינה מגודרת לדולר רק נקובה בו. ככה יש לך גם פיזור על פני עשרות מטבעות
בהחלט כרגע זה נראה הכיוון הכי טוב

GLAG של spdr גם מחקה אחר אותו מדד
GLAG / AGGG היחידות שאינן מגודרות, אך גם אינן צוברות

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס מציאת סימול של קרן מחקה מדד שוק ההון 2
Liron2035 מציאת קרן אג"ח ממשלתי שקלי עבור החלק הסולידי בתיק "קלאסי" (30/70) לפי קריטריונים שוק ההון 134
L עזרה - מציאת שער קניה בפלטפורמות פוסטים מאיכות נמוכה 5
S מציאת עבודה בפיתוח תוכנה (אמבדד) בברלין אוף טופיק 6
נ מציאת עבודה התפתחות אישית 7
C מציאת משרת סטודנט בפיתוח ע"י חברות השמה התפתחות אישית 44
ה מציאת דירה בשיווק בשלב א נדל"ן 3
L בחירת גודל רכב - בטיחות מול נוחות מציאת חניה ועלות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 48
F מציאת מקום עבודה במהלך התואר התפתחות אישית 1
S מציאת רשימת הרכיבים לסוגי מזון לחתולים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
T מציאת מידע על אג״ח של חברות בחו״ל שוק ההון 1
ה מציאת איזון בתחביב יקר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
ש מניות שיעלו עם מציאת החיסון שוק ההון 24
D מציאת שוכר - על מה לשים דגש בזמנים כאלה? נדל"ן 26
Z מציאת תעודת סל מחקה מדד S&P500 שוק ההון 3
N מציאת שער המרת שקלים (ILS) לדולרים (USD) ולהיפך בחשבון ב-IB. שוק ההון 1
S מציאת נתונים היסטוריים של total return שוק ההון 1
ד מציאת משתנים עם portfolio visualizer שוק ההון 3
Q מציאת משמעות במצב של עצמאות כלכלית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 34
Cfy בורסת ת"א - מציאת מידע שוק ההון 6
מ השקעה, קרן כספית ועו"ש שוק ההון 2
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A קנית קרן מחקה ל S&P500 ו-Russel2000 שוק ההון 10
N האם להוציא קרן השתלמות אחרי 6 שנים? שוק ההון 86
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
B ניכוי מס קרן כספית מיסים 5
C קנית קרן כספית - למה מסווגת כפעולה מחוץ לבורסה? שוק ההון 2
R חשיפה לסל מדדי מניות עולמיים עם קרן מובטחת - האם כדאי? שוק ההון 32
R איך מאזנים קרן השתלמות IRA כשאין הפקדות? שוק ההון 6
ב דו"ח מס שנתי - קרן השתלמות ובטוח לאומי מיסים 0
ל האם למשוך קרן השתלמות לטובת סילוק הלוואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N סגירת חובות באמצעות קרן חירום מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
M האם יש קרן סל שקלית עוקבת RUSSELL 2000? שוק ההון 9
Y קרן השתלמות הטבת פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
L האם יש קרן סל מחקה מדד עולמי שנסחרת ביורו? שוק ההון 1
קפיטליסט_מרושע עמלת קניית קרן כספית צרכנות פיננסית 5
ש קרן השתלמות לעצמאי/ת כדאית אל מול הפרשה לחשבון פרטי ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
S עודפי עו"ש לטווח קצר - הכדאי ביותר הנוכחי? One Zero/קרן כספית ואיזה? שוק ההון 6
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
N קרן כספיתת בgoogle finance פוסטים מאיכות נמוכה 1
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
L באיזה קרן השתלמות לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
צ קרן השתלמות לעצמאי - מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8

נושאים דומים

Back
למעלה