• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מכבי שלי או מכבי זהב

• פותח הנושא AF1k
  • פורסם בתאריך

AF1k

משתמש רגיל
דירוג
555
שלום לכולם,

אני מבוטח כרגע במכבי שלי ושעברתי על ההבדלים בין מכבי שלי למכבי זהב ראיתי שעיקר ההרחבות הם לדברים שלא שימושיים עבורי (לפחות בשלב הזה) כגון בדיקות היריון, משקפי ראייה, ניתוחים פלסטיים, אימוני כושר וכ'.

רציתי לשאול האם יש כאן מישהו שעבר ממכבי שלי למכבי זהב ויכול להצביע על ההבדלים העיקריים? לא ראיתי משהו שקריטי עבורי לשלם עוד 40 ש"ח בחודש עבורו.

תודה מראש.

ראיתי שעיקר ההרחבות הם לדברים שלא שימושיים עבורי (לפחות בשלב הזה) כגון בדיקות היריון, משקפי ראייה, ניתוחים פלסטיים, אימוני כושר וכ'.
אתה לגמרי צודק. זה גימיק שנועד להקטין את הגירעון של הקופה.
הרעיון הוא שתשלם על דברים לא שימושיים לך או לכל הפחות על שירותים שתוכל לקבל באיכות טובה יותר אצל גורם פרטי (לשמל קניית משקפיים).

מכבי שלי טוב לנשים שמתכננות היריון, לכל השאר די בזבוז.

הוא מאפשר טיפול שיניים משמר ב-22₪.(נראה לי בעיקר סתימות)

בנוגע למשקפים זה לא שימושי בעליל.
היה איזה 1-2 אופטומטריסטים שגבו מחיר כל כך מופקע שיצא שקניתי משקפים בחנות אחרות שעלתה יותר זול מהמחיר אחרי ה-50% הנחה.

אני שנמכתי למכבי זהב.

הוא מאפשר טיפול שיניים משמר ב-22₪.(נראה לי בעיקר סתימות)

בנוגע למשקפים זה לא שימושי בעליל.
היה איזה 1-2 אופטומטריסטים שגבו מחיר כל כך מופקע שיצא שקניתי משקפים בחנות אחרות שעלתה יותר זול מהמחיר אחרי ה-50% הנחה.

אני שנמכתי למכבי זהב.
כן זו ההרחבה העיקרית שאני לפחות אשתמש בה, טיפולי שיניים למיניהם. אבל העלות של הסתימה במכבי זהב שווה 2 חודשי חיסכון ממכבי שלי, אז נראה לי שגם אעבור לזהב בסופו של דבר.

יש שם גם כל מיני טיפולים של פסאודוסיינס למי שבענין

הטעות היא לשנמך ל"מכבי זהב". הנכון זה לשנמך ללא משלם בכלל!
זה מה שאני עשיתי. לכל המתלבטים תנסו להבין מה אתם מקבלים ב"מכבי זהב" ותבינו אם זה משתלם עבורכם.

טיפולי השיניים הם לא רק סתימות אלא גם עקירות (כולל כירורגיות) וטיפולי שורש ב-22 ש"ח לטיפול. טיפולי השיניים המשקמים הם ב-50% הנחה לעומת 25% לכל טיפולי השיניים בזהב. שיננית אין הבדל. קרי, טיפולי שיניים, הריון ותוספת לניתוחים בחו"ל (מכבי זהב זה 100% מהמחיר בארץ, מכבי שלי 200% עם הcaveat של רק 'אם זה לא קיים בארץ') אלה ההבדלים היחידים באמת. אחרת, לא שווה. אלא אם כן טיפולי רפואה משלימה או
יש שם גם כל מיני טיפולים של פסאודוסיינס למי שבענין
זה מה שמעניין אתכם.

לא מחזיק (לא חבר), לא ממליץ (לא עובד), סתם מכיר.

למה לשלם אפילו למכבי זהב? למה לא לרדת עוד יותר? השוואתי בין המסלולים ובאמת שחוץ מטיפולי שיניים(וגם זה לא משהו בגלל מכבידנט) אין שם שום דבר ששווה לשלם בשבילו את האקסטרה כול חודש

הייתי במכבי שלי ועברתי עכשיו לכללית פלטינום(או שם שקר כלשהו אחר) ועכשיו אני משלם 40 שקל לעומת 120.

ראשית, אפשר לראות באתר של מכבי את ההבדלים בין מכבי 'שלי' למכבי 'זהב'.
בגדול ההפרש הוא לכ-40 ש"ח למבוגר וכ-17 ש"ח לילד בחודש (לא מעט כסף תלוי בהרכב המשפחתי)
אם מתעמקים בהבדלים בין 2 התכניות, אין סיבה אמיתית לשלם למכבי 'זהב' מהסיבה הפשוטה שרוב הכיסויים במכבי 'זהב' רלוונטיים בעיקר לאנשים מעל גיל 50 ובנוסף לחלק מהכיסויים רוב האוכלוסייה לא באמת משתמשת בהם (רפואה משלימה וכו').
בנוגע לרפואת שיניים - עד גיל 6 טיפולי שיניים בחינם לילדים. בנוגע למבוגרים - אינדיבידואלי כל אחד למצבו.
למיטב ידיעתי גם מנכ"ל משרד הבריאות התבטא בנושא ואמר שבגדול אין באמת צורך להרחיב את הכיסויים הרפואיים של קופות החולים.
אני ישבתי וניתחתי את זה בדיוק לפני שבועיים והחזרתי את אישתי ובנותיי למכבי 'שלי' המשמעות של זה חיסכון של כ-1,200 ש"ח בשנה.
בשורה התחתונה - צריך לבדוק טוב. קופות החולים הם בדיוק כמו יתר חברות הביטוח שמוכרות לנו פוליסות ביטוחי בריאות שונים.

אין סיבה אמיתית לשלם למכבי 'זהב' מהסיבה הפשוטה שרוב הכיסויים במכבי 'זהב' רלוונטיים בעיקר לאנשים מעל גיל 50

ומה, בני חמישים הם לא בני אדם? כשיורקים עלינו אנחנו לא נרטבים? בקופת חולים אנחנו לא מתלוננים? בדמי חבר אנחנו לא מתקמצנים?
;)

ומה, בני חמישים הם לא בני אדם? כשיורקים עלינו אנחנו לא נרטבים? בקופת חולים אנחנו לא מתלוננים? בדמי חבר אנחנו לא מתקמצנים?
;)
חזק אתה;)
עם זאת, כוונתי הייתה שהביטוח המשלים מתאים רק לחלק מסויים מהאוכלוסייה ואין שום סיבה בעולם לקחת אותו כברירת מחדל.

השנקל שלי על ביטוחים משלימים באופן כללי, מתי זה שווה:
- לילדים שמקבלים משקפיים כל שנה (במאוחדת שיא אאל"ט) , צריך לבדוק אם זה שווה
- לנשים מזמן תכנון ההריון בתנאי שהן יוצאות כמה חודשים אחרי הלידה (אם הן משתמשות בבדיקות פרטיות / תומכת לידה / לידה פרטית/ משאבה וכו')
- לאנשים מבוגרים שרבים הסיכויים שהם יצטרכו ניתוח ויעדיפו לעשות אותו בצורה פרטית.
גם פה זה שיקול, כי הרבה פעמים אפשר לחכות חצי שנה , ולפעמים לא.

לאנשים מבוגרים שרבים הסיכויים שהם יצטרכו ניתוח ויעדיפו לעשות אותו בצורה פרטית.
מה ההבדל בין האפשרויות שמוצעות לך כמבוטח בביטוח משלים בכל מה שנוגע לניתוחים,ומי שמבוטח בביטוח פרטי? ראיתי שגם בביטוח פרטי של הראל ,וגם בפלטינום של כללית מציעים "פריבילגיות" אם צריך ניתוחים איך מבררים את ההבדלים בין 2 הביטוחים בנושא הזה? (חוץ מאשר להתקשר אליהם,מעדיף להתייעץ קודם עם מישהו לא תלוי)
שאלה נוספת כשכתוב למשל "תרופות מחוץ לסל" בפירוט הביטוח למה מתכוונים? האם כל תרופה,? חלק מהתרופות ? על חלק מהמחלות? הם יכולים לטעון שעל מחלה מסוימת הם לא מספקים תרופה שנמצאת מחוץ לסל?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
R ביטוח בריאות פרטי + מכבי - האם הכרחי? צרכנות פיננסית 1
flower מרשם ידני - מכבי שירותי בריאות אוף טופיק 8
TheOneTech לקוחות קופ"ח מכבי שצורפו לביטוח סיעודי ללא ידיעתם צרכנות פיננסית 6
4 האם המנוי ל"מכבי שלי" מצדיק את עצמו? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16
ת יש כאן מבוטחי מכבי שנעזרו בסיוע של קרן מכבי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
M חיסכון לילדים או תיק השקעות מרוכז שוק ההון 3
M פחת על דירה כהוצאה מוכרת לעצמאי שעובד מהבית - רעיון טוב או לא? מיסים 6
H מכירת מניות או הלוואה צרכנות פיננסית 7
S אדריכל או מעצב פנים - עבור דירת קבלן אוף טופיק 13
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
M מטבע Base בחשבון IB - שקל או דולר? שוק ההון 5
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 20
E להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני? התפתחות אישית 5
J פריסייל אמיתי או פקטיבי נדל"ן 4
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
M מתימטיקה, פיסיקה או מדמ"ח התפתחות אישית 7
S דירה בהנחה - רווק או ידועים בציבור? נדל"ן 5
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
רוטב פיצה שכונת הפארק בבאר שבע-בעד או נגד. נדל"ן 3
I כלכלה ומשפטים או כלכלה חשבונאות? התפתחות אישית 3
S IBKR או מיטב טרייד? שוק ההון 8
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
littleSeal פתיחת מיזם או עסק התפתחות אישית 3
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17
עידו ג לימודים - לרוחב או לעומק? התפתחות אישית 7
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
מ Interactive brokers העולמית או ישראל שוק ההון 7
M איך כדאי למשוך RSU פירותי? בפעימה אחת או פעימות קטנות? מיסים 27
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
E הלוואת ״חרבות ברזל״ או פתיחת חסכונות - צורך בכסף זמין צרכנות פיננסית 1
P מתלבט אם להשאיר בבנק או להעביר לאינטראקטיב שוק ההון 43
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
צ אקזיטון כן או לא? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19

נושאים דומים

Back
למעלה