• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מישהו רוצה לעבוד ב-AMAZON?

• פותח הנושא c881
  • פורסם בתאריך
1. רשמת שזה אומר משהו עליו, מה זה יכול להגיד עליו? כתב קוח בהם רשם שהוא סטודנט שנה אחרונה להנדסת תוכנה במכללת שנקר, ממוצע ציונים נמוך יחסית, נניח 70. הוא מבין שזה מכללה, ומבין שיש לו ממוצע נמוך ולכן מוכן להתחיל מכל שכר על מנת לצבור ניסיון ולהגיע לשכר סביר. ואת עניין השכר כמובן רשם אחרי שהתייאש מהעסק....
כבר שילם 4 שנים, אז לפחות מנסה לעבוד..עוד שנה יסיים ויתחיל הסבה מקצועית למקצוע אמיתי... ככל הנראה עבודה לא ימצא כמהנדס תוכנה.
2.רשמת אם הוא טוב אז ימצא עבודה.. איך יכול להיות טוב אם מעולם לא עבד בתחום.. מה שלמד במכללה זה מה שהוא יודע .. וזהו. אחרי שיעבוד כמה שנים ידע אם הוא טוב.
3. בינימין רשם על עניינים אישיים... הבןאדם שלח קוח ואף פעם לא חזרו אליו, כך שפשוט אין עבודה, אם היה מזומן לראיונות ולא מתקבל הייתי מקשר את זה אליו.
4. אני לא יודע באיזה רמה אתם, אבל, בכל מקצוע אפשר להתעשר אם ממש טובים בו.
נגר , טבח, פלאפל, סוחר מכוניות, אדריכל, קצין בצבא(רמטכל נניח עושה 80 אלף בחודש) והממוצעים, הרגילים ברוב המקצועות איפשהו באמצע, בתוכנה מי שמצטיין מרוויח עשרים(אגב זה השכר הממוצע במשרד ביטחון) ו80 אחוז לא סוגרים את החודש, או עושים הסבה למקצוע נורמלי. בדומה להיסטוריון, טבח וכו.
5. אני הנדסאי מכטרוניקה ויועץ מס. בזמנו כששקלתי להשתחרר, הכי טוב שמצאתי היה 6000 בחודש(ממוצע 93-סיימתי בהצטיינות) יועץ מס לעומת זאת מרוויח הרבה יותר, וזאת תעודה שבישבילה לומדים יום בשבוע למשך שנתיים שעשיתי לכיף. כמובן שניהם לא משתווים למערכת הביטחון.
  1. זה יכול להעיד עליו שהוא מהנדס לא טוב. זה יכול להעיד עליו שהוא לא כותב את קורות החיים שלו כמו שצריך. ממוצע של 70 ממכללה בינונית מעיד על סטודנט בינוני. וחברות רבות מחפשות סטודנטים עם נתונים יותר טובים.
  2. הוא צריך להראות שהוא סטודנט טוב, כלומר ללמוד במוסד שהוא נחשב ולקבל בו ציונים טובים. ברגע שאין לך לא את זה ולא את זה אתה בבעיה. זה עדין לא אבוד, והוא יכול להצטרף לכל מיני פרויקים של קוד פתוח שיכולים לפצות על נתוניו ההתחלתיים החלשים.
  3. לא חזרו אליו כי הוא לא עבר את הרף הראשוני. זה לא שאין עבדוה, זה הוא פשוט לא עבר את הסינון הראשוני.
  4. אנחנו לא מדברים על מתי מעט. אנחנו מדברים על אלפי מהנדסים בשנה שמסימים ומוצאים בקלות עבודה. יעידו על אזורי התעשיה והייטק ומספר החברות הבינלאומיות שמגיעיות לארץ ופותחות פה סניפים.
    בהייטק השכר ההתחלתי הוא כ-20K והוא עולה. זה ממש לא נכון ש-80% לא סוגרים את החודש. אשמח לראות מאיפה אתה מביא את הנתונים שלך.
  5. ממתי כמות ההשקעה וזמן ההכשרה מעידים על גובה השכר והתגמול?

אני לא קשור למקצוע הזה(אני מפ בצבא קבע).. כך שאין לי מירמור.
אני מכיר מישהו, שמישהו כמוך רימה אותו, שבגללו הלך ללמוד הנדסת תוכנה, כרגע בשנה אחרונה מחפש עבודה כבר מעל שנה ולא מוצא, שלח מעל אלף קוח ובחלקם ציין שמוכן לעבוד בכל שכר, אפילו לא זומן לראיון עבודה, אפילו לא אחד...
אם היה הולך למשטרה נניח.. אחרי וותק של 5 שנים כבר היה מגיע ל10 אלף בנטו... צבא קבע כנל, אחות בביח כנל..
בקיצור, איך שלא תהפוך את זה- המקצוע גרוע ועדיין לא דיברתי על ביטחון תעסוקתי
כבר ענו לך אבל אוסיף את שני השקל שלי בתור מישהו שקרא מאות קורות חיים בשלל מקצועות אבל לא מבין בתכנות. צריך לדעת איך להכנס לשוק העבודה. עדיף לשלוח 20 קורות חיים או 10 אם יודעים איך עושים את זה. זה אומר בין השאר להבין באופן מינימלי לפחות איך השוק עובד, ולא להניח שיש פשוט עבודות שמחכות לכולם. זה אומר להכיר את החברות שרוצים לעבוד שהן ולנהין מה הן רוצות.
חבל שבמכללות לא מלמדים דברים בסיסיים על החיים כמו העובדה הבאה: מעסיקים לא מחפשים עובדים גרועים שאפשר לשלם להם מעט אלא עובדעם טובים שאפשר לשלם להם הרבה. החבר שלך צריך ייעוץ קריירה ולא שינוי מקצוע בהכרח. הייעוץ צריך לעזור לו לשפר את קורות החיים כדי שיוכל לעבור בשער הכניסה. לפעמים לא מדובר על שיפוץ קוסמטי אלא שיפוץ עמוק יותר שכולל רכישת נסיון עבודה ושיפור ציונים או המשך לימודים.

אני לא קשור למקצוע הזה(אני מפ בצבא קבע).. כך שאין לי מירמור.
אני מכיר מישהו, שמישהו כמוך רימה אותו, שבגללו הלך ללמוד הנדסת תוכנה, כרגע בשנה אחרונה מחפש עבודה כבר מעל שנה ולא מוצא, שלח מעל אלף קוח ובחלקם ציין שמוכן לעבוד בכל שכר, אפילו לא זומן לראיון עבודה, אפילו לא אחד...
אם היה הולך למשטרה נניח.. אחרי וותק של 5 שנים כבר היה מגיע ל10 אלף בנטו... צבא קבע כנל, אחות בביח כנל..
בקיצור, איך שלא תהפוך את זה- המקצוע גרוע ועדיין לא דיברתי על ביטחון תעסוקתי
כבר ענו לך אבל אוסיף את שני השקל שלי בתור מישהו שקרא מאות קורות חיים בשלל מקצועות אבל לא מבין בתכנות. צריך לדעת איך להכנס לשוק העבודה. עדיף לשלוח 20 קורות חיים או 10 אם יודעים איך עושים את זה. זה אומר בין השאר להבין באופן מינימלי לפחות איך השוק עובד, ולא להניח שיש פשוט עבודות שמחכות לכולם. זה אומר להכיר את החברות שרוצים לעבוד שהן ולנהין מה הן רוצות.
חבל שבמכללות לא מלמדים דברים בסיסיים על החיים כמו העובדה הבאה: מעסיקים לא מחפשים עובדים גרועים שאפשר לשלם להם מעט אלא עובדעם טובים שאפשר לשלם להם הרבה. החבר שלך צריך ייעוץ קריירה ולא שינוי מקצוע בהכרח. הייעוץ צריך לעזור לו לשפר את קורות החיים כדי שיוכל לעבור בשער הכניסה. לפעמים לא מדובר על שיפוץ קוסמטי אלא שיפוץ עמוק יותר שכולל רכישת נסיון עבודה ושיפור ציונים או המשך לימודים.

הבעיה העיקרית היא שהוא למד במכללה, ולא משנה מה הממוצע שלו. ברגע שמעסיק רואה קורות חיים של מישהו שלמד מדעי המחשב בשנקר שם זה נגמר, הם הולכים לפח.
מי שמרמה את האנשים הם המכללות. הן מספרות סיפורים יפים בפרסומות ובעלוני הפרסום, מקצוע נחשק, עזרה בהשמה, סיפורי בוגרים...
דרישות הקבלה נמוכות, הלימודים קלים ונוחים, וזאת בדיוק הסיבה שמעסיק יעדיף בוגר טכניון, שאם נקביל את זה לעולם המושגים שלך מהצבא, עבר מיונים וטירונות של סיירת מטכל על פני שקמיסט שעשה כלל צהלית.
זה עגום שאנשים מבזבזים הרבה כסף וכמה שנים על כלום, אבל זאת המציאות, ולעבוד בחינם או בשכר מינימום לא יעזור לו כי מעסיק לא רוצה את כאב הראש בלהכשיר במשך חצי שנה עובד חדש, שיש סיכוי גבוה שהוא לא משהו (למד במכללה ואפילו שם יש לו ציון נמוך למדי כשמכללות מחלקות ציונים גבוהים בקלות)
אז לחבר שלך כנראה אין הרבה סיכוי למצוא עבודה, אבל אל תשליך מזה על כל התחום. בוגר אוניברסיטה נורמלית עם ממוצע סביר ימצא עבודה די בקלות.

הבעיה העיקרית היא שהוא למד במכללה, ולא משנה מה הממוצע שלו. ברגע שמעסיק רואה קורות חיים של מישהו שלמד מדעי המחשב בשנקר שם זה נגמר, הם הולכים לפח.
מי שמרמה את האנשים הם המכללות. הן מספרות סיפורים יפים בפרסומות ובעלוני הפרסום, מקצוע נחשק, עזרה בהשמה, סיפורי בוגרים...
דרישות הקבלה נמוכות, הלימודים קלים ונוחים, וזאת בדיוק הסיבה שמעסיק יעדיף בוגר טכניון, שאם נקביל את זה לעולם המושגים שלך מהצבא, עבר מיונים וטירונות של סיירת מטכל על פני שקמיסט שעשה כלל צהלית.
זה עגום שאנשים מבזבזים הרבה כסף וכמה שנים על כלום, אבל זאת המציאות, ולעבוד בחינם או בשכר מינימום לא יעזור לו כי מעסיק לא רוצה את כאב הראש בלהכשיר במשך חצי שנה עובד חדש, שיש סיכוי גבוה שהוא לא משהו (למד במכללה ואפילו שם יש לו ציון נמוך למדי כשמכללות מחלקות ציונים גבוהים בקלות)
אז לחבר שלך כנראה אין הרבה סיכוי למצוא עבודה, אבל אל תשליך מזה על כל התחום. בוגר אוניברסיטה נורמלית עם ממוצע סביר ימצא עבודה די בקלות.
אני ממש מתאפק לא להתחיל את התגובה במשפט מלא בוז וזלזול לדברים שכתבת.

יש לי לא מעט חברים שלמדו במכללות, בעיקר אפקה, והמכללה למנהל. כולם מצאו עבודה. הרוב ללא מאמץ מיוחד. שניים, שאני זוכר שהתקשו בחיפושי העבודה בתחילה, היום בתפקידי ניהול. אישית למדתי שנה בבינתחומי לפני שעברתי לאו"פ. המחזור שלי בדיוק מסיימים או ממש לקראת, הרוב כבר מצאו משרות סטודנט, וכמה כבר השתלבו בחברות מובילות.

מהניסיון שלי, המכללות הטובות נותנות הרבה יותר ידע מעשי, ומוציאות בוגרים שדורשים פחות הכשרה. לגבי איזה בוגרים טובים יותר? ברור שבוגרי האוניברסיטאות עדיפים אבל ה variance בשתי הקבוצות עצום. ואם אתה מחפש דברים כמו: מחשבה יצירתית, עצמאות, חדשנות, resourcefulness, אז מוסד הלימודים ממש לא מהווה פרמטר שיעזור לך למיין.

לא אמרתי שבהכרח בוגרי מכללות לא טובים. כשעבדתי בארץ היו לנו לא מעט חברה מבראודה שחלקם היו מצויינים,אבל כשזה מגיע לקבלה לעבודה אז מאד תלוי מה מצב השוק. כשהמצב לא טוב וזה שוק של מעסיקים אז קורות חיים של בוגרי מכללות נזרקים לפח, והאמן לי, השתתפתי במיון קוח אחרי התפוצצות הבועה ב2001. עכשיו זה שוב שוק של עובדים, ויש שיגידו (אני) שוב בועה, אז שוב יש קורסים של הסבה לתוכנה (סליחה, בוטקמפס) ושוב כתבות על הפינוקים בחברות הייטק, ושוב כל סטארטאפ בלי מודל עיסקי מגייס מליונים, אז כן בשנים האחרונות קל יותר לבוגרי מכללות להתקבל, והמכללות רוכבות גם על הגל (לי זכור ששנקר זה בכלל מכללה לעיצוב בגדים) כדי להרוויח כסף.
חכה שנה שנתיים, 2001 ץחזור ותראה איך בוגרי מכללות שוב הופכים למצורעים

אני ממש מתאפק לא להתחיל את התגובה במשפט מלא בוז וזלזול לדברים שכתבת.

יש לי לא מעט חברים שלמדו במכללות, בעיקר אפקה, והמכללה למנהל. כולם מצאו עבודה. הרוב ללא מאמץ מיוחד. שניים, שאני זוכר שהתקשו בחיפושי העבודה בתחילה, היום בתפקידי ניהול. אישית למדתי שנה בבינתחומי לפני שעברתי לאו"פ. המחזור שלי בדיוק מסיימים או ממש לקראת, הרוב כבר מצאו משרות סטודנט, וכמה כבר השתלבו בחברות מובילות.

מהניסיון שלי, המכללות הטובות נותנות הרבה יותר ידע מעשי, ומוציאות בוגרים שדורשים פחות הכשרה. לגבי איזה בוגרים טובים יותר? ברור שבוגרי האוניברסיטאות עדיפים אבל ה variance בשתי הקבוצות עצום. ואם אתה מחפש דברים כמו: מחשבה יצירתית, עצמאות, חדשנות, resourcefulness, אז מוסד הלימודים ממש לא מהווה פרמטר שיעזור לך למיין.

שמעו, במכללת שנקר, שליש מהסטודנטים עוברים ושני שליש לא עוברים ומסיימים בלי התואר מהנדס תוכנה. כך שלא מחלקים שם ציונים גבוהים בקלות.. ממוצע כיתתי של 50-70 בכל מבחן. אולי לא מלמדים טוב והרמה של המבחנים היא כמו באוניברסיטה, לא יודע.. אבל מה שבטוח, לא קל..
אבל לפי מה שאתם אומרים.. עכשיו ברורה הסיבה למה לא מוצא עבודה, למרות שלי באופן אישי, תחתי לפעמים אני יעדיף שני עובדים בינונים על אחד טוב לטובת תפוקת עבודה.. כמובן שכל מעסיק והראיה שלו..
אגב, זה קרוב משפחה שלי.
אבל מה יכול לעשות בשביל לעבוד? לכל משרה שולחים 100, מלכתחילה הוא יהיה מדורג נמוך יותר.. מה ירשום כדי להיכנס? הוא אומר שהבעיה המרכזית שלו זה האנגלית, מצד שני הוא ממש טוב בלוגיקה ומתמטיקה. הסיבה לציונים הנמוכים היא כי הכל באנגלית. באמת חייב אנגלית? יש נישה בתחום התוכנה שלא מחייבת אנגלית גבוהה?

נערך לאחרונה ב:
לפעמים אני יעדיף שני עובדים בינונים על אחד טוב לטובת תפוקת עבודה.. כמובן שכל מעסיק והראיה שלו..
אגב, זה קרוב משפחה שלי
עוברים כמה חודשים טובים עד שהעובד מסיים הכשרה ומתחילים לקבל ממנו תפוקה.
בזמן הזה הוא לוקח לא מעט משאבים משאר העובדים בחפיפה שלו.
בלי שום קשר עובד בינוני גם יכול לעשות נזק.
בקיצור רוב החברות מוכנות לשלם יותר ולקבל עובד יותר מוכשר מאחד בינוני.

באמת חייב אנגלית? יש נישה בתחום התוכנה שלא מחייבת אנגלית גבוהה?
באמת חייב אנגלית. מתכנתים הרבה באנגלית וכל החומר הטכני כתוב באנגלית.
זה השוק ואין מה לעשות.
אם האנגלית שלו חלשה יכול להיות ששווה לו ללכת ולעשות קורס.

אבל מה יכול לעשות בשביל לעבוד?
כסטודנט? אין לו סיכוי. אפילו ל QA לא יקחו אותו. לא קשור לכמה הוא טוב, אלא בגלל החשש שהוא לא ישקיע בעבודה. הציונים תמיד יורדים כשמתחילים לעבוד, ושלו ממילא נמוכים מידי.

מה יכול לעשות בשביל לעבוד?
באחת ההודעות מקודם פירטתי רשימה ארוכה.
הוא אומר שהבעיה המרכזית שלו זה האנגלית
נדיר מאוד שבודקים אנגלית בראיונות... או שמישהו שם לזה לב.

אישית חד משמעית לא הייתי מעסיק מתכנת שלא יודע אנגלית ברמה של לקרוא תיעוד טכני ולדבר עם לקוח אמריקאי

לפעמים אני יעדיף שני עובדים בינונים על אחד טוב לטובת תפוקת עבודה.. כמובן שכל מעסיק והראיה שלו..
בעולם ההיטק עובד בינוני לרוב יעשה יותר נזק מתועלת. רוב המעסיקים יעדיפו שיהיה להם מחסור בעובדים מאשר להעסיק מישהו גרוע.
לא יודע איך זה בתחום שלך, אבל בהייטק סתם להוסיף עובדים לא מעלה את התפוקה, אם כבר להיפך - להגדיל צוות (גם באנשים מצטיינים עם נסיון) מוריד את התפוקה של הצוות לטווח הקצר.
הוא אומר שהבעיה המרכזית שלו זה האנגלית, מצד שני הוא ממש טוב בלוגיקה ומתמטיקה. הסיבה לציונים הנמוכים היא כי הכל באנגלית. באמת חייב אנגלית? יש נישה בתחום התוכנה שלא מחייבת אנגלית גבוהה?
כן, באמת חייב אנגלית. מי שלא מסוגל לקרוא חומר טכני באנגלית (והרבה ממנו), אני לא חושב שיצליח להסתדר בעולם ההיטק.
אני לא בטוח שחייבים רמה גבוהה של דיבור/כתיבה. לא בכל המקומות יש לקוחות בחו"ל, ולא כל התפקידים דורשים עבודה מול לקוחות, אבל אין דרך להתחמק מהעבודה שכל החומר הטכני (וכל stackoverflow) הוא באנגלית.

בחברה בה אני עובדת (ובעוד חברה בה התראיינתי בעבר) - יש לפחות ראיון אחד באנגלית.
אכן. ראיין אותי בחור ממדריד....

אבל החברה שלך יוצאת דופן בקטע הזה.

בוגר שנקר. הנדסת תוכנה.
מהשנים שעוד עברו 4 קורסי חובה במכונות/אריגה/תוויה/ולא זוכר - כי המכללה היא התחילה מתעשיית הטקסטיל.
לא אשקר - זו לא היתה הבחירה הראשונה/שניה וגם לא הרביעית שלי במקור.
אבל, אילוצים משפחתיים באותה תקופה גרמו לכך שלא יכולתי לפנות זמן להגיע לטכניון ו-בר אילן היתה עדיין בתחושת בועה (ממוצע 110 בבגרויות ופסיכומטרי של 760), שוב האילוצים שמנעו מלהגיע לטכניון גם לא איפשרו ללמוד שנתיים באשקלון/בר אילן ולהשלים שנה אחרונה בבר אילן.
טעות אישית שלי, שלא חיפשתי משרות סטודנטים כדי לצבור נסיון במהלך הלימודים, אז בזבזתי שנתיים נוספות ב-QA/תמיכה.
כן, היו חברים שעבדו כסטודנטים תוך כדי לימודים ופשוט המשיכו.

בזמנו פגשתי גם מישהי מ-תל חי שדאגה שבגלל עבודה כסטודנטית בחברה, הציונים שלה לא ברמה המקסימילית שהיא יכלה להגיע...
מצד שני, היו לה שנתיים נסיון, כשהחברות שלה סיימו איתה את אותו מסלול.

חוץ מכל מה שאמרו כאן על מכללה, ציונים נמוכים וכן הלאה, יש גם מקרים אחרים שאינם באשמת המועמד: למשל אני מכירה מישהו שלא מצא עבודה עד שהחליף את שם משפחתו המזרחי (כן כן, בימינו). אני לא מתחילה בכלל לדבר על מי ששמו הפרטי הוא מוחמד. יש בודאי גם נתונים אישיים אחרים שגורמים לפסילת קורות חיים של מי שגם ככה הוא לא בראש הערימה, כמו גיל מבוגר יחסית בסיום התואר או מצב משפחתי שנראה בעייתי (אני בעד לא לכתוב אף פרט על מצב משפחתי או גיל בקורות החיים). כדאי להתייעץ עם מישהו מקצועי לגבי עריכת קורות החיים שיהיו יותר אטרקטיביים. יכול להיות אפילו שיש לו שגיאות כתיב בקורות החיים או שהם כתובים בצורה מבולגנת, שגורמת למי שעובר עליהם לפסול אותו מיידית.

כדאי להתייעץ עם מישהו מקצועי לגבי עריכת קורות החיים שיהיו יותר אטרקטיביים. יכול להיות אפילו שיש לו שגיאות כתיב בקורות החיים או שהם כתובים בצורה מבולגנת, שגורמת למי שעובר עליהם לפסול אותו מיידית.
+1
פעם העברתי קו"ח (של בוגר מכללה, אגב) אצלנו.
הם היו נראים מזעזע. העברתי לו קורס בכתיבת קו"ח, והוא הוזמן לראיון!
חבל שהוא היה ממש גרוע בראיונות ולא התקבל... לפחות הוא יכול עכשיו להשיג ראיונות

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O איזה תנאים אפשר לקבל בבית השקעות בארץ לחשבון של 250 אש"ח? מישהו רוצה לעזור לי עם מבצע חבר מביא חבר? שוק ההון 7
A מישהו מכיר את הבנקים האלו: צרכנות פיננסית 0
Z החלטת האו״ם האחרונה, מישהו מוכן להסביר ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 18
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
Y מישהו שנמצא בפסגות טרייד? שוק ההון 4
Z בשעתיים אחרונות לא מצליח לקבל קוד אימות חד פעמי לאיזור אישי במס הכנסה, מישהו עוד נתקל בבעיה כזו? מיסים 0
נ פרויקט 'שובל ברמות' ירושלים מישהו מכיר? נדל"ן 0
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
מ השקעה בביטוח חיים של מישהו אחר השקעות אלטרנטיביות 16
U מישהו התנסה עם Passiv? שוק ההון 0
T מישהו שמע או התנסה עם בוליגו? השקעות מולטי פמילי ועוד השקעות אלטרנטיביות 3
A מישהו יודע מהו אתר המסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2
N מישהו מכיר מסלול במיטב הנקרא "מיטב גמל עוקב מדדים גמיש" פוסטים מאיכות נמוכה 3
M קורס ברוקר למסחר בבורסה של אינטראקטיב ישראל- מישהו מכיר יכול להמליץ ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
A מישהו יודע כיצד ניתן להשיג מידע על כמה הרוויחו המדדים המובילים שוק ההון 1
A האם מישהו מכיר מקור מידע שיראה לי בכמה עלו ממדי המניות של אירופה (stoxx600) , ארה"ב (S&P500) ומדד המניות העולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א מישהו יכול להמליץ על ספר כדאיות השקעות בנדלן? פוסטים מאיכות נמוכה 0
A מישהו מכיר רו״ח שיתאים לאזרח אמריקאי, תושב חוזר, עם הגשת מסים של סוחר תחת MTM election? מיסים 10
W האם מישהו מכיר שיטה יותר יעילה מ- cost average? פוסטים מאיכות נמוכה 19
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
Cleo הצהרה במשטרת הגבולות על יציאה/כניסה מהארץ בנתב"ג באותו יום (עבור תיירים) - אולי מישהו יודע אוף טופיק 1
מ tastyworks מישהו מכיר/משתמש? פוסטים מאיכות נמוכה 0
I מישהו מכיר סוכן של בית השקעות מומלץ? פוסטים מאיכות נמוכה 0
H האם מישהו כאן גר בישוב עם הטבות מס? צרכנות פיננסית 17
Z האם מישהו קיבל אי פעם הודעה כזאת באיזור אישי במס הכנסה מיסים 7
A מישהו יכול בבקשה להסביר לי (בתור מתחיל) מה זה קרנות איריות ומה זה בלאקרוק? שוק ההון 4
F מישהו משתמש במסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
F FAIR פלטפורמה חדשה לרכישת קרנות נאמנות נאמנות אקטיביות - האם מישהו התנסה? שוק ההון 28
S מישהו נוסע על סיאט אטקה 2019? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
ת פפר היום הודיעו באפליקציה, פיקדון עם ריבית של 5%. מישהו בדק פוסטים מאיכות נמוכה 2
O Boxabl, מישהו בדק אם ניתן לייבא לישראל? נדל"ן 2
B ניסיון עוקץ מוזר - מישהו מבין מה מטרתו? אוף טופיק 41
O מישהו יכול להסביר למה ETFs עוקבי TIPS יורדים בחודשים האחרונים? שוק ההון 2
M מישהו כאן יודע מבחינת מיסוי של עמותה? מיסים 14
Y מישהו עדיין חושב שBitcoin זה רעיון טוב? השקעות אלטרנטיביות 788
tomer111 מישהו פה קנה שטח חקלאי שהופשר לבניה? נדל"ן 8
tomer111 האם עוד מישהו כאן חושש ממצב שחשבון ההשקעות נעלם? שוק ההון 12
stamEhad BloxTax - שירותי מיסוי עבור קריפטו. האם מישהו התנסה? השקעות אלטרנטיביות 5
בובין חוט-השני דמי תייווך כרוכש דירה - מישהו הצליח להתחמק? נדל"ן 195
E מחפש מישהו שמבין בגיטרה בסיסית לפנענח טאבים פשוטים פוסטים מאיכות נמוכה 3
G שאלת מטח עם מישהו מכיר שוק ההון 5
A מישהו יודע איזה השקעות צמודות מדד יש היום? שוק ההון 10
Y חברת "סלייס" - מישהו יודע מה קורה שם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Adrian אשמח אם מישהו יכול להסביר לי יותר לעומק שוק ההון 13
ד האם מישהו יכול לתת רקע על מניית יאללה גרופ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
aminadav מישהו מצליח להבין למה נדל"ן בנייה ומניב יורדים כל כך הרבה בחודשים האחרונים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
ה מישהו יודע איך אפשר להגיע לDB שמדלן עובדים איתו ? נדל"ן 6
E הציעו לי להצטרף לBNI האם שווה ? מישהו מכיר ויכול להמליץ? פוסטים מאיכות נמוכה 6

נושאים דומים

Back
למעלה