• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מישהו רוצה לעבוד ב-AMAZON?

• פותח הנושא c881
  • פורסם בתאריך
כל החברות הן מקומות פוליטיים. אם אתה עדיין בשלב הצעיר והמתלהב אתה לא שם לב לכך. בזמן שעבדתי בחברה גדולה ץמיד אמרתי שלא איכפת לי לא להתקדם כלפי מעלה כי המשכורת גם ככה עולה ומה זה משנה, אבל עם השנים אתה מתחיל להבין שכן יש משמעות כי בשלב כלשהו נפתח פער בין אלה שנמצאים בדרגות גבוהות לאלה שנשארים בתפקיד טכני. מעבר לכך בתקופות פיטורים יש סיכוי גדול יותר (אלא אם כן אתה בתפקיד קריטי) שיפטרו עובד ותיק (מבוגר) זוטר מאשר בכיר.
לגבי מכללות,ברור שיש אנשים טובים ממכללות וגרועים מאוניברסיטאות,אבל לאלה מהמכללות קשה להגיע לנקודה שרואים שהם טובים כי הם מנופים בשלב מוקדם

כל החברות הן מקומות פוליטיים. אם אתה עדיין בשלב הצעיר והמתלהב אתה לא שם לב לכך. בזמן שעבדתי בחברה גדולה ץמיד אמרתי שלא איכפת לי לא להתקדם כלפי מעלה כי המשכורת גם ככה עולה ומה זה משנה, אבל עם השנים אתה מתחיל להבין שכן יש משמעות כי בשלב כלשהו נפתח פער בין אלה שנמצאים בדרגות גבוהות לאלה שנשארים בתפקיד טכני. מעבר לכך בתקופות פיטורים יש סיכוי גדול יותר (אלא אם כן אתה בתפקיד קריטי) שיפטרו עובד ותיק (מבוגר) זוטר מאשר בכיר.
לגבי מכללות,ברור שיש אנשים טובים ממכללות וגרועים מאוניברסיטאות,אבל לאלה מהמכללות קשה להגיע לנקודה שרואים שהם טובים כי הם מנופים בשלב מוקדם

אם היית כותב "רוב" הייתי יכול קצת יותר להסכים.
אתה מדבר על חברות בינוניות וגדולות.
בחברות קטנות אין פוליטיקה, לפחות לא במובן הזה שיש מי להתחנף אליו בשביל להתקדם או שזה בכלל משפיע.
(בא נגדיר בהכללה גסה, חברה קטנה = הבעלים מכיר את כל העובדים אישית, זה יכול להיות גם 40 עובדים)

אני מסכים דבחברות קטנות יש פחות פוליטיקה, והסיבה הפשוטה היא שלרוב המבנה שלהן יותר שטוח כך שיש פחות לאן לטפס, לעומת חברות כמו אמדוקס בהן בין המנכל לעובד הזוטר יש לפחות 10 דרגות, אם לא יותר. מעבר לכך, אני אכן מסכים שבחברות קטנטנות יותר קשה לחרטט את ההנהלה כי יש יותר חשיפה, מהסיבה הקןדמת, שמבנה החברה שטוח יותר, למרות שאני יכול לומר לך מנסיון, שברגע שיש 3 אנשים בחברה, מנהל ושני עובדים, כבר תהיה פוליטיקה.

למרות שאני יכול לומר לך מנסיון, שברגע שיש 3 אנשים בחברה, מנהל ושני עובדים, כבר תהיה פוליטיקה.
נכון, כמו שיש גם פוליטיקה עם ועד הבית בבנין.
אבל לא כמו זו הלקקנית שתארת כאן.

באמדוקס יש 10 דרגות בין בין המנכ״ל לעובד זוטר? הולי שיט. איך מחולקים שם דברים?
באמזון יש 5 אנשים ביני לבין בזוס.

באמדוקס יש 10 דרגות בין בין המנכ״ל לעובד זוטר? הולי שיט. איך מחולקים שם דברים?
באמזון יש 5 אנשים ביני לבין בזוס.
אתה אומר שמוטת שליטה צרה זה לא טוב?

@amos1 תסלח לי אבל הפוסט שלך מרגיש כמו מרמור אחד גדול ולא בצדק.

זה אחד המקצועות הכי רווחים שאפשר להתפרנס מהם בארץ.
השכר שם פי כמה מהשכר הממוצע בארץ.

ממש לא מסכים.
הלימודים במדעי המחשב ממש מספקים מקצוע. בניגוד ללימודי מגדר, היסטוריה ושאר מדעי הדשא שכמעט ולא נותנים דבר לסטודנט.

כנראה שהסטודנטים שאתה מכיר פשוט לא מספיק טובים.
אני מכיר המון סטודנטים (וגם בעברי הייתי כזה) שמצאו עבודה תוך מספר שבועות בודד.
אם אתה טוב יחטפו אותך.

התחום הזה משווע לעובדים טובים והמון חברות נמצאות במחסור.
יש עבודה ויש כסף, רק צריך להיות מספיק טוב.
בניגוד להמון תחומי לימוד אחרים שאין בהם בכלל עבודה.
אני לא קשור למקצוע הזה(אני מפ בצבא קבע).. כך שאין לי מירמור.
אני מכיר מישהו, שמישהו כמוך רימה אותו, שבגללו הלך ללמוד הנדסת תוכנה, כרגע בשנה אחרונה מחפש עבודה כבר מעל שנה ולא מוצא, שלח מעל אלף קוח ובחלקם ציין שמוכן לעבוד בכל שכר, אפילו לא זומן לראיון עבודה, אפילו לא אחד...
אם היה הולך למשטרה נניח.. אחרי וותק של 5 שנים כבר היה מגיע ל10 אלף בנטו... צבא קבע כנל, אחות בביח כנל..
בקיצור, איך שלא תהפוך את זה- המקצוע גרוע ועדיין לא דיברתי על ביטחון תעסוקתי

נערך לאחרונה ב:
אני לא קשור למקצוע הזה(אני מפ בצבא קבע).. כך שאין לי מירמור.
אני מכיר מישהו, שמישהו כמוך רימה אותו, שבגללו הלך ללמוד הנדסת תוכנה, כרגע בשנה אחרונה מחפש עבודה כבר מעל שנה ולא מוצא, שלח מעל אלף קוח ובחלקם ציין שמוכן לעבוד בכל שכר, אפילו לא זומן לראיון עבודה, אפילו לא אחד...
אם היה הולך למשטרה נניח.. אחרי וותק של 5 שנים כבר היה מגיע ל10 אלף בנטו... צבא קבע כנל, אחות בביח כנל..
נו באמת...
לי, ולמאות שהכרתי בחיי, עולם ההייטק, ובמיוחד תחום פיתוח התוכנה, 'סידר את החיים', ומשכורות שמתחילות בפי שניים מהשכר הממוצע במשק, ופי ארבע מהחציוני.

בפרט, 5 בוגרי שנקר, כולל אחד שהיה רש"צ שלי.

תוציא את הראש מהתחת של צה''ל.

נו באמת...
לי, ולמאות שהכרתי בחיי, עולם ההייטק, ובמיוחד תחום פיתוח התוכנה, 'סידר את החיים', ומשכורות שמתחילות בפי שניים מהשכר הממוצע במשק, ופי ארבע מהחציוני.

בפרט, 5 בוגרי שנקר, כולל אחד שהיה רש"צ שלי.

תוציא את הראש מהתחת של צה''ל.

אז איך לא מוצא עבודה אפילו ב5000 לחודש כבר שנה?

ו.... האמצעי הכי טוב למוביליות חברתית בישראל.

אני סתם מנחש, החבר שלך למד במכללה?
אגב, לבוא לחברת הייטק ולומר שאתה מוכן לעבוד בחינם או תמורת שכר מינימום לא יגרום להם לקחת אותך, כי מי שמחפש הוא האנשים המקצועיים שהשכר לא יוצא מהכיס שלהם. מעבר לכך ברגע שהוא מוכר את עצמו בזול זה לא הופך אותו לאטרקטיבי אלא משדר יאוש, מה שאומר שהוא מחפש ולא מוצא, מה שאומר שהוא לא טוב (לא אומר שהוא בהכרח באמת לא טוב, אבל זה ההקשר הלוגי).

אני מכיר מישהו, שמישהו כמוך רימה אותו
אני לא הבטחתי שום דבר, ככה שלא רימיתי אף אחד.
אמרתי שזה מקצוע עם תמורה גובה ושאם הוא ישקיע ויהיה טוב הוא יוכל לקבל שכר גבוה.
לא הבטחתי לו בכלל עבודה.

שלח מעל אלף קוח ובחלקם ציין שמוכן לעבוד בכל שכר,
זה big no no.
אם יש מישהו שמוכן להתפשר כך על שכר, משדר נואשות.
ואם אף חברה עד כה לא רצתה לקבל אותו לעבודה זה בטח אומר משהו עליו...
עוד משהו בהרבה הקבוצות מקבלות headcount מספרי ולא תקציב של X.

המקצוע ממש לא גרוע, בוגרים יכולים להתחיל בשכר התחלתי של 20K ש"ח ומשלם לטפס.
תראה לי שכר התחלתי כזה בצבא/משטרה

איפה מי שאתה מכיר למד? מה הממוצע שלו?
כי אנשים שלמדו באונברסיטאות מובילות ויש להם ציונים גבוהים (מעל 80) מקבל בכיף ראיונות בהרבה חברות.

אז איך לא מוצא עבודה אפילו ב5000 לחודש כבר שנה?
מאיפה לי?

יכולות להיות הרבה סיבות... מקורות החיים, ועד עניינים אישיים. נתקלתי בכאלה שהתקשו למצוא, מסיבות מגוונות.

הוא כנראה צריך עזרה והכוונה.

אבל זה ממש היוצא מהכלל.

אני לא הבטחתי שום דבר, ככה שלא רימיתי אף אחד.
אמרתי שזה מקצוע עם תמורה גובה ושאם הוא ישקיע ויהיה טוב הוא יוכל לקבל שכר גבוה.
לא הבטחתי לו בכלל עבודה.

זה big no no.
אם יש מישהו שמוכן להתפשר כך על שכר, משדר נואשות.
ואם אף חברה עד כה לא רצתה לקבל אותו לעבודה זה בטח אומר משהו עליו...
עוד משהו בהרבה הקבוצות מקבלות headcount מספרי ולא תקציב של X.

המקצוע ממש לא גרוע, בוגרים יכולים להתחיל בשכר התחלתי של 20K ש"ח ומשלם לטפס.
תראה לי שכר התחלתי כזה בצבא/משטרה

איפה מי שאתה מכיר למד? מה הממוצע שלו?
כי אנשים שלמדו באונברסיטאות מובילות ויש להם ציונים גבוהים (מעל 80) מקבל בכיף ראיונות בהרבה חברות.
1. רשמת שזה אומר משהו עליו, מה זה יכול להגיד עליו? כתב קוח בהם רשם שהוא סטודנט שנה אחרונה להנדסת תוכנה במכללת שנקר, ממוצע ציונים נמוך יחסית, נניח 70. הוא מבין שזה מכללה, ומבין שיש לו ממוצע נמוך ולכן מוכן להתחיל מכל שכר על מנת לצבור ניסיון ולהגיע לשכר סביר. ואת עניין השכר כמובן רשם אחרי שהתייאש מהעסק....
כבר שילם 4 שנים, אז לפחות מנסה לעבוד..עוד שנה יסיים ויתחיל הסבה מקצועית למקצוע אמיתי... ככל הנראה עבודה לא ימצא כמהנדס תוכנה.
2.רשמת אם הוא טוב אז ימצא עבודה.. איך יכול להיות טוב אם מעולם לא עבד בתחום.. מה שלמד במכללה זה מה שהוא יודע .. וזהו. אחרי שיעבוד כמה שנים ידע אם הוא טוב.
3. בינימין רשם על עניינים אישיים... הבןאדם שלח קוח ואף פעם לא חזרו אליו, כך שפשוט אין עבודה, אם היה מזומן לראיונות ולא מתקבל הייתי מקשר את זה אליו.
4. אני לא יודע באיזה רמה אתם, אבל, בכל מקצוע אפשר להתעשר אם ממש טובים בו.
נגר , טבח, פלאפל, סוחר מכוניות, אדריכל, קצין בצבא(רמטכל נניח עושה 80 אלף בחודש) והממוצעים, הרגילים ברוב המקצועות איפשהו באמצע, בתוכנה מי שמצטיין מרוויח עשרים(אגב זה השכר הממוצע במשרד ביטחון) ו80 אחוז לא סוגרים את החודש, או עושים הסבה למקצוע נורמלי. בדומה להיסטוריון, טבח וכו.
5. אני הנדסאי מכטרוניקה ויועץ מס. בזמנו כששקלתי להשתחרר, הכי טוב שמצאתי היה 6000 בחודש(ממוצע 93-סיימתי בהצטיינות) יועץ מס לעומת זאת מרוויח הרבה יותר, וזאת תעודה שבישבילה לומדים יום בשבוע למשך שנתיים שעשיתי לכיף. כמובן שניהם לא משתווים למערכת הביטחון.

נערך לאחרונה ב:
1. רשמת שזה אומר משהו עליו, מה זה יכול להגיד עליו? כתב קוח בהם רשם שהוא סטודנט שנה אחרונה להנדסת תוכנה במכללת שנקר, ממוצע ציונים נמוך יחסית, נניח 70. הוא מבין שזה מכללה, ומבין שיש לו ממוצע נמוך ולכן מוכן להתחיל מכל שכר על מנת לצבור ניסיון ולהגיע לשכר סביר. ואת עניין השכר כמובן רשם אחרי שהתייאש מהעסק....
כבר שילם 4 שנים, אז לפחות מנסה לעבוד..עוד שנה יסיים ויתחיל הסבה מקצועית למקצוע אמיתי... ככל הנראה עבודה לא ימצא כמהנדס תוכנה.
2.רשמת אם הוא טוב אז ימצא עבודה.. איך יכול להיות טוב אם מעולם לא עבד בתחום.. מה שלמד במכללה זה מה שהוא יודע .. וזהו. אחרי שיעבוד כמה שנים ידע אם הוא טוב.
3. בינימין רשם על עניינים אישיים... הבןאדם שלח קוח ואף פעם לא חזרו אליו, כך שפשוט אין עבודה, אם היה מזומן לראיונות ולא מתקבל הייתי מקשר את זה אליו.
4. אני לא יודע באיזה רמה אתם, אבל, בכל מקצוע אפשר להתעשר אם ממש טובים בו.
נגר , טבח, פלאפל, סוחר מכוניות, אדריכל, קצין בצבא(רמטכל נניח עושה 80 אלף בחודש) והממוצעים, הרגילים ברוב המקצועות איפשהו באמצע, בתוכנה מי שמצטיין מרוויח עשרים(אגב זה השכר הממוצע במשרד ביטחון) ו80 אחוז לא סוגרים את החודש, או עושים הסבה למקצוע נורמלי. בדומה להיסטוריון, טבח וכו.
אף מעסיק שפוי לא יקח סטודנט לתפקיד מתכנת עם ממוצע פחות מ80-85 . ממוצע 70, זה אומר שהוא יורד בכמה נקודות והוא בסכנה לעוף, ולכן יתפטר. וודאי שהעבודה לא תהיה עיסוק עיקרי עבורו.

לכשיסים:
1. QA.
2. אוטומציה.
3. קוד פתוח
4. תיק עבודות
5. בניית אתרים כפרילנסר
6. פרוייקטים בהתמדה
7. בוט קאמפ
8. האקריו אקספריס וכד
9. קורס של משרד העבודה (יש כאלה שמבטיחים עבודה)

ושיתן למישהו לכתוב לו קו"ח. לא כותבים "מוכן לעבוד בשכר רעב" בקוח. כמגייס אעדיף לשלם יותר למפתח נורמאלי.

בתוכנה מי שמצטיין מרוויח עשרים ו80 אחוז לא סוגרים את החודש
הנתון הכי מומצא ששמעתי השנה, ושמעתי את קמפיין הבחירות של הלייבור.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O איזה תנאים אפשר לקבל בבית השקעות בארץ לחשבון של 250 אש"ח? מישהו רוצה לעזור לי עם מבצע חבר מביא חבר? שוק ההון 7
A מישהו מכיר את הבנקים האלו: צרכנות פיננסית 0
Z החלטת האו״ם האחרונה, מישהו מוכן להסביר ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 18
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
Y מישהו שנמצא בפסגות טרייד? שוק ההון 4
Z בשעתיים אחרונות לא מצליח לקבל קוד אימות חד פעמי לאיזור אישי במס הכנסה, מישהו עוד נתקל בבעיה כזו? מיסים 0
נ פרויקט 'שובל ברמות' ירושלים מישהו מכיר? נדל"ן 0
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
מ השקעה בביטוח חיים של מישהו אחר השקעות אלטרנטיביות 16
U מישהו התנסה עם Passiv? שוק ההון 0
T מישהו שמע או התנסה עם בוליגו? השקעות מולטי פמילי ועוד השקעות אלטרנטיביות 3
A מישהו יודע מהו אתר המסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2
N מישהו מכיר מסלול במיטב הנקרא "מיטב גמל עוקב מדדים גמיש" פוסטים מאיכות נמוכה 3
M קורס ברוקר למסחר בבורסה של אינטראקטיב ישראל- מישהו מכיר יכול להמליץ ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
A מישהו יודע כיצד ניתן להשיג מידע על כמה הרוויחו המדדים המובילים שוק ההון 1
A האם מישהו מכיר מקור מידע שיראה לי בכמה עלו ממדי המניות של אירופה (stoxx600) , ארה"ב (S&P500) ומדד המניות העולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א מישהו יכול להמליץ על ספר כדאיות השקעות בנדלן? פוסטים מאיכות נמוכה 0
A מישהו מכיר רו״ח שיתאים לאזרח אמריקאי, תושב חוזר, עם הגשת מסים של סוחר תחת MTM election? מיסים 10
W האם מישהו מכיר שיטה יותר יעילה מ- cost average? פוסטים מאיכות נמוכה 19
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
Cleo הצהרה במשטרת הגבולות על יציאה/כניסה מהארץ בנתב"ג באותו יום (עבור תיירים) - אולי מישהו יודע אוף טופיק 1
מ tastyworks מישהו מכיר/משתמש? פוסטים מאיכות נמוכה 0
I מישהו מכיר סוכן של בית השקעות מומלץ? פוסטים מאיכות נמוכה 0
H האם מישהו כאן גר בישוב עם הטבות מס? צרכנות פיננסית 17
Z האם מישהו קיבל אי פעם הודעה כזאת באיזור אישי במס הכנסה מיסים 7
A מישהו יכול בבקשה להסביר לי (בתור מתחיל) מה זה קרנות איריות ומה זה בלאקרוק? שוק ההון 4
F מישהו משתמש במסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
F FAIR פלטפורמה חדשה לרכישת קרנות נאמנות נאמנות אקטיביות - האם מישהו התנסה? שוק ההון 28
S מישהו נוסע על סיאט אטקה 2019? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
ת פפר היום הודיעו באפליקציה, פיקדון עם ריבית של 5%. מישהו בדק פוסטים מאיכות נמוכה 2
O Boxabl, מישהו בדק אם ניתן לייבא לישראל? נדל"ן 2
B ניסיון עוקץ מוזר - מישהו מבין מה מטרתו? אוף טופיק 41
O מישהו יכול להסביר למה ETFs עוקבי TIPS יורדים בחודשים האחרונים? שוק ההון 2
M מישהו כאן יודע מבחינת מיסוי של עמותה? מיסים 14
Y מישהו עדיין חושב שBitcoin זה רעיון טוב? השקעות אלטרנטיביות 788
tomer111 מישהו פה קנה שטח חקלאי שהופשר לבניה? נדל"ן 8
tomer111 האם עוד מישהו כאן חושש ממצב שחשבון ההשקעות נעלם? שוק ההון 12
stamEhad BloxTax - שירותי מיסוי עבור קריפטו. האם מישהו התנסה? השקעות אלטרנטיביות 5
בובין חוט-השני דמי תייווך כרוכש דירה - מישהו הצליח להתחמק? נדל"ן 195
E מחפש מישהו שמבין בגיטרה בסיסית לפנענח טאבים פשוטים פוסטים מאיכות נמוכה 3
G שאלת מטח עם מישהו מכיר שוק ההון 5
A מישהו יודע איזה השקעות צמודות מדד יש היום? שוק ההון 10
Y חברת "סלייס" - מישהו יודע מה קורה שם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Adrian אשמח אם מישהו יכול להסביר לי יותר לעומק שוק ההון 13
ד האם מישהו יכול לתת רקע על מניית יאללה גרופ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
aminadav מישהו מצליח להבין למה נדל"ן בנייה ומניב יורדים כל כך הרבה בחודשים האחרונים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
ה מישהו יודע איך אפשר להגיע לDB שמדלן עובדים איתו ? נדל"ן 6
E הציעו לי להצטרף לBNI האם שווה ? מישהו מכיר ויכול להמליץ? פוסטים מאיכות נמוכה 6

נושאים דומים

Back
למעלה