• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מישהו עדיין חושב שBitcoin זה רעיון טוב?

yik - financial planner

משתמש בכיר
דירוג
2,088
קריסה טוטלית.

1655126843207.png

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
איך זה נמצא בכסף והשקעות ולא בפוסטים באיכות נמוכה?
בנוגע לביטקוין , ברור שזה רעיון טוב , מי שבנה את זה הרוויח הרבה מאוד והביא ערך ללא מעט אנשים ומדינות.
כרגע הוא משום מה צמוד למדדי המניות - אשמח אם מישהו יוכל להסביר למה הקורלציה הזו קיימת כרגע.
בכל מקרה אתה לא מבין את הרעיון מאחורי זה ולא אני לא אוהב ביטקויין יותר מידי כי הוא לא מייצר כלום אבל הוא פתרון יותר טוב מכסף שהמדינה מדפיסה
(או לפחות מנסה להיות כזה), הערך שלו הוא שהוא מאפשר לך לשמור את הכסף שלך אצלך אבל כמובן בשביל שזה יהיה ערך אמיתי נדרש שהוא יהיה הילך חוקי בלעדי במדינות מסויימות.
אני אצרף לך גרף של האינפלציה שהייתה בגרמניה, כפי שניתן לראות המזומן עשה תשואות הרבה יותר יפות :lol:
1655127324884.png

נערך לאחרונה ב:
בסוף הוא סתם קורלטיבי לנאסדק.
עם כל הכבוד גם מדד כמו נאסדק נפל ב12% רק ב3 הימים האחרונים ו34% מהשיא..
אז ביטקויין נפל 60% מהשיא שזה פחות אפילו מהנפילה של NVDA מהשיא
אני לא משקיע בביטקויין אבל לא חושב שהוא נכס מסוכן יותר ממניה כלשהי

הבעיה כמו שאני רואה אותה היא לא הירידות. הבעיה היא הקשר לנאסדק לבנקים ולמטבעות הפיאט. לכאורה מטבע כמו הביטקוין לא אמור להיות מושפע מירידות בבורסות למשל. אבל הוא כן מושפע ומושפע הרבה. לטעמי זה גורם לאיבוד המשיכה של המטבעות הללו כהשקעה.

כרגע הוא משום מה צמוד למדדי המניות - אשמח אם מישהו יוכל להסביר למה הקורלציה הזו קיימת כרגע.

ניחוש שלי - השווי שלו, כמו של כל הנכסים בשוק ההון, נופח באמצעות הכסף הזול שזרם לשווקים. מעטים מאוד קונים ביטקוין כי הם מאמינים בו, הרוב קונה כדי למכור במחיר גבוה יותר.

מה אירוני? תעזור לי רגע.
הרבה אנשים משקיעים בביטקוין כדי להיות הקסטודיאן של עצמם, אבל בהרבה מקרים יש single point of failure, שזה די מוריד את כל הערך של הביטקוין.
בנוסף, לא להיות מסוגל לבצע משיכות והעברות כספים כי הבורסה שלך לא רוצה לעבוד היום, מוריד את כל ה ״לא להיות תלוי באף גוף חיצוני״.

הבעיה כמו שאני רואה אותה היא לא הירידות. הבעיה היא הקשר לנאסדק לבנקים ולמטבעות הפיאט. לכאורה מטבע כמו הביטקוין לא אמור להיות מושפע מירידות בבורסות למשל. אבל הוא כן מושפע ומושפע הרבה. לטעמי זה גורם לאיבוד המשיכה של המטבעות הללו כהשקעה.
עיקר ההצלחה של הביטקוין שהוא מבוזר בסיבות להשקיע בו.

גם אם עכשיו כולם רואים כמו שכתבת שהביטקוין הוא מתנהג כמו השקעה בנסדק, או שהביטקוין מגן מאינפלציה ועכשיו כולם רואים מה קורה באינפלציה לביטקוין, עדיין כל אחד שמאמין בביטקוין הוא יגיד לך 10 סיבות ואפילו אם 9 סיבות יוכחו כשטות מוחלטת עדיין יהיו משוכנעים כי נשאר הסיבה האחרונה שעדיין לא הוכח שזה שטות.

גם אם עכשיו כולם רואים כמו שכתבת שהביטקוין הוא מתנהג כמו השקעה בנסדק, או שהביטקוין מגן מאינפלציה ועכשיו כולם רואים מה קורה באינפלציה לביטקוין, עדיין כל אחד שמאמין בביטקוין הוא יגיד לך 10 סיבות ואפילו אם 9 סיבות יוכחו כשטות מוחלטת עדיין יהיו משוכנעים כי נשאר הסיבה האחרונה שעדיין לא הוכח שזה שטות.
כלומר לא כלכלה אלא אמונה ?

הרבה אנשים משקיעים בביטקוין כדי להיות הקסטודיאן של עצמם, אבל בהרבה מקרים יש single point of failure, שזה די מוריד את כל הערך של הביטקוין.
בנוסף, לא להיות מסוגל לבצע משיכות והעברות כספים כי הבורסה שלך לא רוצה לעבוד היום, מוריד את כל ה ״לא להיות תלוי באף גוף חיצוני״.
זה כמו שתגיד שביטקוין לא באמת עובד כי נפל לך האינטרנט בבית.

בורסת ביינאנס היא חברה, זה לא ביטקוין.

בנוגע לקסטודיאן של עצמך, גם ETF על זהב מוציא את כל הערך מהזהב, ועדיין קונים את זה. לאנשים שונים יש סיבות שונות להשקעה וזה בסדר גמור. ושוב, לא אומר כלום על ביטקוין עצמו.

ביטקוין עצמו כמו שאמרתי עובד מצוין, כולם מקשקשים אבל הבלוקים לא עוצרים. מכונה משומנת.

נערך לאחרונה ב:

הוא מוגן מאינפלציה מבחינה מתמטית, מה שחסר זה אמונה של אנשים. אין לי מושג למה כל כך מזלזלים במילה אמונה, כל החיים שלנו מבוססים על אמונות ודמיונות, ברוכים הבאים למציאות (הבנתם?).

זה בניגוד הפוך לדולר שבנוי מראש לקרוס אבל אנשים עדיין מאמינים שכדאי להחזיק בו (או יותר נכון מאוימים פיזית להחזיק בו).

הקטע הוא שהפרמטרים הטכניים לא משתנים, אבל האמונה\נרטיב דווקא כן.

הקטע הוא שהפרמטרים הטכניים לא משתנים, אבל האמונה\נרטיב דווקא כן.
זה סיכום שנראה מאוד נכון.

הבעיה שלי אישית היא כשאני בא לבחור במה להשקיע, נניח מניה מול ביטקויין אני מנתח את המנייה מכל מיני כיוונים פלוס כמובן האמונה שלי בחברה. בביטקויין זה נראה לי כרגע רק אמונה מבלי אפשרות ניתוח כלשהיא. אז זה בעצם הימור/אמונה, לא עדיף לנסוע לקזינו ? או פוקר ? לפחות נהנים יותר. כרגע בכל אופן.

זה סיכום שנראה מאוד נכון.

הבעיה שלי אישית היא כשאני בא לבחור במה להשקיע, נניח מניה מול ביטקויין אני מנתח את המנייה מכל מיני כיוונים פלוס כמובן האמונה שלי בחברה. בביטקויין זה נראה לי כרגע רק אמונה מבלי אפשרות ניתוח כלשהיא. אז זה בעצם הימור/אמונה, לא עדיף לנסוע לקזינו ? או פוקר ? לפחות נהנים יותר. כרגע בכל אופן.
תשמע יש המון מידע על ביטקוין, לא יודע מה ראית ומה לא. בכל מקרה אם לא מצאת דרך לנתח את ביטקוין כמו שצריך אז באמת אל תשקיע. המידע נהיה יותר נגיש עם השנים, תיאזר בסבלנות ואולי בעתיד יסתייע בידך.

זה הפעם ה 35 בערך שהביטקוין מת
נסה 453....

"הכלבים נובחים והשיירה עוברת"...

אגב, בנתיים הוא מחזיק את הטרנד מהיווסדו ליפול לשיא הקודם שלו, כך היה ב2013 כך גם היה ב2017-2018 כך גם קורה ממש עכשיו. ולחשוב שרק לפני שנתיים יכלתם לקנות ביטקוין ב9000$ ואתם בוכים לי פה על ירידה ל23.5K....

איזה הגזמה.. קודם כל היה אפשר למשוך בכל רגע נתון, פשוט דרך erc20 וbep20.
שנית, זה היה רק לשעתיים. להזכירך בבורסות רגילות צריך לחכות לפעמים כמה ימים עד שאתה רואה את הכסף.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D מישהו יודע למה יש תקלה בכניסה בחשבון מסחר עצמאי בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
Z החלטת האו״ם האחרונה, מישהו מוכן להסביר ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 18
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
Y מישהו שנמצא בפסגות טרייד? שוק ההון 4
Z בשעתיים אחרונות לא מצליח לקבל קוד אימות חד פעמי לאיזור אישי במס הכנסה, מישהו עוד נתקל בבעיה כזו? מיסים 0
נ פרויקט 'שובל ברמות' ירושלים מישהו מכיר? נדל"ן 0
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
מ השקעה בביטוח חיים של מישהו אחר השקעות אלטרנטיביות 16
U מישהו התנסה עם Passiv? שוק ההון 0
T מישהו שמע או התנסה עם בוליגו? השקעות מולטי פמילי ועוד השקעות אלטרנטיביות 3
A מישהו יודע מהו אתר המסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2
N מישהו מכיר מסלול במיטב הנקרא "מיטב גמל עוקב מדדים גמיש" פוסטים מאיכות נמוכה 3
M קורס ברוקר למסחר בבורסה של אינטראקטיב ישראל- מישהו מכיר יכול להמליץ ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
A מישהו יודע כיצד ניתן להשיג מידע על כמה הרוויחו המדדים המובילים שוק ההון 1
A האם מישהו מכיר מקור מידע שיראה לי בכמה עלו ממדי המניות של אירופה (stoxx600) , ארה"ב (S&P500) ומדד המניות העולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א מישהו יכול להמליץ על ספר כדאיות השקעות בנדלן? פוסטים מאיכות נמוכה 0
A מישהו מכיר רו״ח שיתאים לאזרח אמריקאי, תושב חוזר, עם הגשת מסים של סוחר תחת MTM election? מיסים 10
W האם מישהו מכיר שיטה יותר יעילה מ- cost average? פוסטים מאיכות נמוכה 19
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
Cleo הצהרה במשטרת הגבולות על יציאה/כניסה מהארץ בנתב"ג באותו יום (עבור תיירים) - אולי מישהו יודע אוף טופיק 1
מ tastyworks מישהו מכיר/משתמש? פוסטים מאיכות נמוכה 0
I מישהו מכיר סוכן של בית השקעות מומלץ? פוסטים מאיכות נמוכה 0
H האם מישהו כאן גר בישוב עם הטבות מס? צרכנות פיננסית 17
Z האם מישהו קיבל אי פעם הודעה כזאת באיזור אישי במס הכנסה מיסים 7
A מישהו יכול בבקשה להסביר לי (בתור מתחיל) מה זה קרנות איריות ומה זה בלאקרוק? שוק ההון 4
F מישהו משתמש במסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
F FAIR פלטפורמה חדשה לרכישת קרנות נאמנות נאמנות אקטיביות - האם מישהו התנסה? שוק ההון 26
S מישהו נוסע על סיאט אטקה 2019? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
ת פפר היום הודיעו באפליקציה, פיקדון עם ריבית של 5%. מישהו בדק פוסטים מאיכות נמוכה 2
O Boxabl, מישהו בדק אם ניתן לייבא לישראל? נדל"ן 2
B ניסיון עוקץ מוזר - מישהו מבין מה מטרתו? אוף טופיק 41
O מישהו יכול להסביר למה ETFs עוקבי TIPS יורדים בחודשים האחרונים? שוק ההון 2
M מישהו כאן יודע מבחינת מיסוי של עמותה? מיסים 14
tomer111 מישהו פה קנה שטח חקלאי שהופשר לבניה? נדל"ן 8
tomer111 האם עוד מישהו כאן חושש ממצב שחשבון ההשקעות נעלם? שוק ההון 12
stamEhad BloxTax - שירותי מיסוי עבור קריפטו. האם מישהו התנסה? השקעות אלטרנטיביות 5
בובין חוט-השני דמי תייווך כרוכש דירה - מישהו הצליח להתחמק? נדל"ן 195
E מחפש מישהו שמבין בגיטרה בסיסית לפנענח טאבים פשוטים פוסטים מאיכות נמוכה 3
G שאלת מטח עם מישהו מכיר שוק ההון 5
A מישהו יודע איזה השקעות צמודות מדד יש היום? שוק ההון 10
Y חברת "סלייס" - מישהו יודע מה קורה שם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Adrian אשמח אם מישהו יכול להסביר לי יותר לעומק שוק ההון 13
ד האם מישהו יכול לתת רקע על מניית יאללה גרופ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
aminadav מישהו מצליח להבין למה נדל"ן בנייה ומניב יורדים כל כך הרבה בחודשים האחרונים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
ה מישהו יודע איך אפשר להגיע לDB שמדלן עובדים איתו ? נדל"ן 6
E הציעו לי להצטרף לBNI האם שווה ? מישהו מכיר ויכול להמליץ? פוסטים מאיכות נמוכה 6
L פער מחירי דירות באריאל - מישהו יודע להסביר בבקשה נדל"ן 3
S מישהו שם לב לעליות של 400%+ במניות של חברות שילוח המטענים בעולם? פוסטים מאיכות נמוכה 12

נושאים דומים

Back
למעלה