• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מישהו מעוניין לשתף את מסעו בתקשורת?

הסולידית

מנהל
מייסדת
דירוג
5,925
כלי תקשורת גדול פנה אלי בשאלה אם יש לי גולשים שהיו מעוניינים לחשוף את מסעם לעצמאות כלכלית, ברוח הבלוג, בין אם כבר נמלטו ממרוץ העכברים ובין אם לאו. השבתי שלפי התרשמותי, סולידיים נוטים להיות חשאיים בנושאים הללו -- בעיקר כי מדובר בנושאים רגישים ואישיים כמו כסף, סגנון חיים (הוצאות), ומערכת היחסים עם הבוס. אם יש כאן מישהו שבכל זאת מעוניין להיחשף, אנא ציינו זאת ו/או צרו איתי קשר בפרטי. פוטנציאל החשיפה גדול מאוד.

למעוניינים -- בכאן11 עובדים כעת על סדרת כתבות בנושא עצמאות כלכלית וכו'. הם מארגנים מפגש (מצולם) במערכת של התאגיד בת"א שיתמקד בחסכון, השקעות, הקהילה סביב הנושא ועוד. הוצע לי להשתתף אבל זה, כידוע, לא יקרה. מה שכן, אם יש כאן מעוניינים בדבר, ניתן לפנות אל הכתב דניאל מורס במייל danielmoers1991 שטרודל ג'ימייל.

למעוניינים -- בכאן11 עובדים כעת על סדרת כתבות בנושא עצמאות כלכלית וכו'. הם מארגנים מפגש (מצולם) במערכת של התאגיד בת"א שיתמקד בחסכון, השקעות, הקהילה סביב הנושא ועוד. הוצע לי להשתתף אבל זה, כידוע, לא יקרה. מה שכן, אם יש כאן מעוניינים בדבר, ניתן לפנות אל הכתב דניאל מורס במייל danielmoers1991 שטרודל ג'ימייל.
יצא הפרק הראשון :)

יפה!

יצא הפרק הראשון
ראיתי לפני שעתיים והרגשתי רע עם זה.
אמנם גם לי יש בקבוקי זכוכית למילוי מי ברז אבל התחושה היתה של קמצנות בדרגות גבוהות מדי (חולצות מהפח? באמת?).
אדם שרואה את זה בתוך מיסגור של יציאה לעצמאות בגיל 50, יכול ממש להתייאש מהרעיון של פרישה מוקדמת...חבל.

איזה תותח! הסביר הכל הכי פשוט שאפשר

אמנם גם לי יש בקבוקי זכוכית למילוי מי ברז אבל התחושה היתה של קמצנות בדרגות גבוהות מדי (חולצות מהפח? באמת?).
אדם שרואה את זה בתוך מיסגור של יציאה לעצמאות בגיל 50, יכול ממש להתייאש מהרעיון של פרישה מוקדמת...חבל.
אני חושב שזה די דומה למי שקרא את הפוסט הויראלי של הסולידית על מקלחת קרה ועדשים...
רעיון החופש הפיננסי, העובדה שאפשר לחיות במרכז ועדיין לחסוך 50% ויותר מההכנסה, האנטי-צרכנות הם העיקר.
וגם, כל אחד יכול לקחת את העקרונות לכל גוון צבע שמתאים לו, כמו שבפורום יש גולשים בתחילת דרכם מול כאלו שכבר פרשו, כאלה שחוסכים 10% וכאלה שחוסכים מעל 70% מהכנסת החודשית, ובעיקר כל מה שבאמצע.

שכל אחד יעשה מה שטוב לו...
לך זה קשוח ואצלו זו דרך חיים.
דווקא הביא אחלה חולצות לדעתי.

במיסגור של הסביבה התל אביבית יש המון בגדים ושאר פריטים שמוצעים ברחוב לכל המוכן לקחת. במשפחה הקרובה מכנים זאת בוטיק רחוב והמדף של הגדר החיה ויש פריטים לא מועטים שמגיעים אלינו שנמצאו כך.
וגם המקרר שלנו מלא בקבוקי זכוכית...

חושב שהפרק הראשון נועד להגחיך ולהרחיק אנשים.
גם ככה אני נתקל בקשיים עם משפחות כשאני מדבר על לצמצם צריכה,
אז עכשיו ישאלו אותי אם אני מתכנן לשלוח אותם לאסוף בגדים ברחוב.
את הקטע הזה אני מקבל יותר, כי מציגים גם כאלו שגרים אצל ההורים בליית ברירה.

נערך לאחרונה ב:
חושב שהפרק הראשון נועד להגחיך ולהרחיק אנשים.

נדמה לי שנשוא הכתבה בפרק, הוא העיתונאי שיזם/הפיק את הסדרה? כך לפחות לפי השם וכתובת המייל שנתנה הסולידית
בדבר, ניתן לפנות אל הכתב דניאל מורס במייל danielmoers1991 שטרודל ג'ימייל.
https://www.kan.org.il/tags/tag.aspx?tagid=2401

קשה לי להאמין שהוא התכוון במודע להגחיך ולהרחיק, אבל מסכים שהיה אפשר להציג משהו פחות קיצוני בתור התחלה.

שכל אחד יעשה מה שטוב לו...
לך זה קשוח ואצלו זו דרך חיים.
גם אצלי זאת דרך חיים, אבל הסדרה נועדה לציבור הרחב כדי להראות איך אפשר להגיע לפרישה מוקדמת בגיל 50.
אדם מן השורה שרואה את הפרק הראשון, יכול להבין איזו הקרבה עצומה נדרשת בהווה המתמשך של 20-30 השנים הקרובות כדי להגיע לפרישה המיוחלת ולוותר
על הרעיון. אני דווקא בעד שאנשים יפרשו מוקדם ולכן מתאכזבת מהדרך המוצקת.
אגב, שאול אמסטרדמסקי העלה סרטון קצרצר לפני כשבוע על הרעיון אבל מזווית אחרת, זאת שחברי הפורום בחרו בה (להשקיע את הכסף).

גם אצלי זאת דרך חיים,
את מוציאה בגדים מהזבל?;)
מסכימה איתך שזה פרק קשוח וקיצוני (למרות שהבחור חמוד לאללה). וגם לדעתי כאשר משהו מוצג בצורה כל כך קיצונית זה לרוב יותר מבריח ומעורר אנטי (לרוב האנשים) ואני לא חושבת שזו הייתה המטרה.

אגב, שאול אמסטרדמסקי העלה סרטון קצרצר לפני כשבוע על הרעיון אבל מזווית אחרת, זאת שחברי הפורום בחרו בה (להשקיע את הכסף).
יש לו שם טעויות חשבוניות קשות!

גם אצלי זאת דרך חיים, אבל הסדרה נועדה לציבור הרחב כדי להראות איך אפשר להגיע לפרישה מוקדמת בגיל 50.
אדם מן השורה שרואה את הפרק הראשון, יכול להבין איזו הקרבה עצומה נדרשת בהווה המתמשך של 20-30 השנים הקרובות כדי להגיע לפרישה המיוחלת ולוותר
על הרעיון. אני דווקא בעד שאנשים יפרשו מוקדם ולכן מתאכזבת מהדרך המוצקת.
להשקיע את הכסף זה חצי מהתמונה, כיון שהמטרה שלה היא לקבל בעתיד הכנסה קבועה.
החצי השני של התמונה זה לצמצם הוצאות.
אני מסכים איתך שיש הבדל בין לקחת פריטי לבוש יד שניה לבין להציג את זה כאילו מוצאים את הבגדים בזבל וזה בדיוק מה שמגיע לנקודה קצת קיצונית בספקטרום.

את מוציאה בגדים מהזבל?;)
עוד לא, אני קונה בחנות יד2 במושב שכן.
יש לו שם טעויות חשבוניות קשות!
נכון, והוא גם מתייחס רק לתכנית חסכון של הילדים, אבל הרעיון טוב ולא מכביד - לגרום לכל ילד להמשיך עם תכנית החסכון עד גיל 50 זה אחלה :)

יש לקנות בחנות יד שניה.
יש לחטט בשקיות מאחורי פח האשפה.

יפה שהציג שרכש מכשור כושר די מתקדם ועם הרבה אופציות כדוגמה למה יוצא מזה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ח החברים של נטאשה - מישהו מעוניין? אוף טופיק 0
Z החלטת האו״ם האחרונה, מישהו מוכן להסביר ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 18
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
Y מישהו שנמצא בפסגות טרייד? שוק ההון 4
Z בשעתיים אחרונות לא מצליח לקבל קוד אימות חד פעמי לאיזור אישי במס הכנסה, מישהו עוד נתקל בבעיה כזו? מיסים 0
נ פרויקט 'שובל ברמות' ירושלים מישהו מכיר? נדל"ן 0
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
מ השקעה בביטוח חיים של מישהו אחר השקעות אלטרנטיביות 16
U מישהו התנסה עם Passiv? שוק ההון 0
T מישהו שמע או התנסה עם בוליגו? השקעות מולטי פמילי ועוד השקעות אלטרנטיביות 3
A מישהו יודע מהו אתר המסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2
N מישהו מכיר מסלול במיטב הנקרא "מיטב גמל עוקב מדדים גמיש" פוסטים מאיכות נמוכה 3
M קורס ברוקר למסחר בבורסה של אינטראקטיב ישראל- מישהו מכיר יכול להמליץ ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
A מישהו יודע כיצד ניתן להשיג מידע על כמה הרוויחו המדדים המובילים שוק ההון 1
A האם מישהו מכיר מקור מידע שיראה לי בכמה עלו ממדי המניות של אירופה (stoxx600) , ארה"ב (S&P500) ומדד המניות העולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א מישהו יכול להמליץ על ספר כדאיות השקעות בנדלן? פוסטים מאיכות נמוכה 0
A מישהו מכיר רו״ח שיתאים לאזרח אמריקאי, תושב חוזר, עם הגשת מסים של סוחר תחת MTM election? מיסים 10
W האם מישהו מכיר שיטה יותר יעילה מ- cost average? פוסטים מאיכות נמוכה 19
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
Cleo הצהרה במשטרת הגבולות על יציאה/כניסה מהארץ בנתב"ג באותו יום (עבור תיירים) - אולי מישהו יודע אוף טופיק 1
מ tastyworks מישהו מכיר/משתמש? פוסטים מאיכות נמוכה 0
I מישהו מכיר סוכן של בית השקעות מומלץ? פוסטים מאיכות נמוכה 0
H האם מישהו כאן גר בישוב עם הטבות מס? צרכנות פיננסית 17
Z האם מישהו קיבל אי פעם הודעה כזאת באיזור אישי במס הכנסה מיסים 7
A מישהו יכול בבקשה להסביר לי (בתור מתחיל) מה זה קרנות איריות ומה זה בלאקרוק? שוק ההון 4
F מישהו משתמש במסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
F FAIR פלטפורמה חדשה לרכישת קרנות נאמנות נאמנות אקטיביות - האם מישהו התנסה? שוק ההון 27
S מישהו נוסע על סיאט אטקה 2019? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
ת פפר היום הודיעו באפליקציה, פיקדון עם ריבית של 5%. מישהו בדק פוסטים מאיכות נמוכה 2
O Boxabl, מישהו בדק אם ניתן לייבא לישראל? נדל"ן 2
B ניסיון עוקץ מוזר - מישהו מבין מה מטרתו? אוף טופיק 41
O מישהו יכול להסביר למה ETFs עוקבי TIPS יורדים בחודשים האחרונים? שוק ההון 2
M מישהו כאן יודע מבחינת מיסוי של עמותה? מיסים 14
Y מישהו עדיין חושב שBitcoin זה רעיון טוב? השקעות אלטרנטיביות 788
tomer111 מישהו פה קנה שטח חקלאי שהופשר לבניה? נדל"ן 8
tomer111 האם עוד מישהו כאן חושש ממצב שחשבון ההשקעות נעלם? שוק ההון 12
stamEhad BloxTax - שירותי מיסוי עבור קריפטו. האם מישהו התנסה? השקעות אלטרנטיביות 5
בובין חוט-השני דמי תייווך כרוכש דירה - מישהו הצליח להתחמק? נדל"ן 195
E מחפש מישהו שמבין בגיטרה בסיסית לפנענח טאבים פשוטים פוסטים מאיכות נמוכה 3
G שאלת מטח עם מישהו מכיר שוק ההון 5
A מישהו יודע איזה השקעות צמודות מדד יש היום? שוק ההון 10
Y חברת "סלייס" - מישהו יודע מה קורה שם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Adrian אשמח אם מישהו יכול להסביר לי יותר לעומק שוק ההון 13
ד האם מישהו יכול לתת רקע על מניית יאללה גרופ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
aminadav מישהו מצליח להבין למה נדל"ן בנייה ומניב יורדים כל כך הרבה בחודשים האחרונים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
ה מישהו יודע איך אפשר להגיע לDB שמדלן עובדים איתו ? נדל"ן 6
E הציעו לי להצטרף לBNI האם שווה ? מישהו מכיר ויכול להמליץ? פוסטים מאיכות נמוכה 6
L פער מחירי דירות באריאל - מישהו יודע להסביר בבקשה נדל"ן 3

נושאים דומים

Back
למעלה