• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מישהו מעוניין לשתף את מסעו בתקשורת?

משכורת נטו חציונית, נכון לדצמבר 2021 היא קצת פחות מ-6K ש"ח.
בעפולה, עיר פריפריאלית למהדרין, שכ"ד לדירת 2 חדרים (נכון להיום) הוא 2K בחודש. תוסיף את כל ההוצאות האחרות ההכרחיות לקיום, ועוד כמה לנפש, וכנראה שזה יהיה קרוב יותר ל-4K בחודש במקרה הטוב..
ואם תיקח משהו יותר נידח, נניח קיבוץ בעמק - דירת חדר לרווק (משהו ענתיקה בן 70 שנה לפחות על כל המשתמע במצבה) עולה בסביבות 1200 ש"ח, אבל אז צריך להוסיף רכב להתניידות ומחירים גבוהים במרכולית בקיבוץ. בסוף זה מתכנס לאותה הוצאה.
מזכיר לי את המימ הבא

1646562587310.png

את יכולה בבקשה לתת קישור למידע הזה?
אני לא מצאתי, הכי קרוב שמצאתי זה שכר חציוני של 8K ברוטו ב2018 כלומר נטו למשפחה עם ילדים סביב ה7300

לפי בט"ל ב-2019, חציוני של כ-6,900₪ (בעמוד 21 הממוספר).

לפי מס"ב (?!) לדצמבר 2021, חציוני כ-6,000₪, ממוצע כ-7,300₪.

מה שלא יהיו נתוני המס"ב (שכירים, ולפי הפרסום לעיל של בט"ל שכירים מרוויחים יותר מעצמאיים), ולא מצאתי את נתוני המקור, הרושם הוא שהם נמוכים ממקורות מידע אחרים, כגון הלמ"ס שאומרת שבאוקטובר 2021 הממוצע היה כ-11 אלף. אולי הלמ"ס מתייחסת לעובדים ישראלים, ומס"ב גם לזרים?

נערך לאחרונה ב:
לפי בט"ל ב-2019, כ-6,900₪ (בעמוד 21 הממוספר).
לא ממש ניתן להבין אם זה נטו או ברוטו

בכל מקרה לפי הקישור הזה

אני כן מבין שלרוב מדברים על ערכים נטו, וכנראה ב2018 לפני הקורונה השכר היה יותר גבוה
כי מאז הקורונה הרבה עובדים במשרה חלקית אז מרווחים בסה"כ פחות

כך או כך אם זה 6K נטו אני חייב להגיד זה נראה לי נמוך מידי כי שכר מינמום הוא 5300 ויש על זה"מענק עבודה" / מס הכנסה שלילי
למי שמרוויח בממוצע מתחת ל7K בחודש (כמובן נשואים עם ילדים)

גם מורים ומלצרים מרוויחים הרבה יותר מזה

אבל בו ניקח את המצב של זוג + 3 שמרווחים 6K נטו כל אחד
האישה תקבל מענק עבודה של 4300 בשנה > 360 תוספת לחודש
הגבר יקבל מענק של 2900 > 240 לחודש

כלומר הנטו שלהם יעלה 12.6K
עבור אותה דירה בעפולה ואני משדרג אותה ל3 חדרים
אז 2500 שכ"ד
ארנונה 350, חשמל 300, מים 200, גז ועד בית ושאר ירקות 150
הגענו ל3500 הוצאות קבועות

פעוטון וצהרונים מסובסדים - נניח ביחד תוספת 600 ש"ח

אוכל עוד 2000 > נניח היו התייקרויות ויש מטרה לילד הקטן אז 2400

אנחנו 6500 הוצאות (כמעט חצי מההכנסה)

נניח עוד 1000 שקל על הוצאות תחבורה (למרות שמעבודה לרוב יממנו חופשי חודשי...)

נוסיף עוד 500 שקל על נטפליקס, הוצאות בית ספר, ימי הולדת, משחקים, בגדים פארם וכו

הגענו להוצאה של 8000 ש"ח

כלומר 37% חיסכון
נניח לאחר ההורים יש קרן השתלמות > כבר קפצנו ל41 אחוז חיסכון

לא אומר שזה פשוט, ובטח אולי לא מתכתב עם התרבות צריכה האחרונה שכריך במסעדה עולה 50 שקל
או אוזן המן נמכרת ב140 שקל לקילו (יותר יקר מאנטריקוט)
אבל בהחלט אפשרי

בתור אחד שנמצא בהייטק אני לא מסכים גם עם הסטריאוטיפ וגם עם הקביעה שקשה לשמור על רמת הוצאות שיהיה קל לפרוש איתה
כמה הייטקיסטים יש כאן בפורום?
כמה הייטקיסטים בדימוס יש כאן בפורום?
לפי הסטטיסטיקה של חברי הפורום זה לא פשוט בכלל.

כשאתה בסביבה הייטקיסטית מגניבה וכולם מסתובבים עם שעוני אפל ומשוויצים בצימר/מסעדה של הביוקר - קצת קשה לשמור על רמת הוצאות שיהיה קל לפרוש איתה.
אתם שניכם מתמקדים בטפל. עזבו את השעוני אפל.
אני מסכים עם בת העמק שסביבה הייטקיסטית היא סביבה שקשה לחסוך בה, אבל הבעיה היא לא השעונים והצימרים.
המשאב העיקרי שחסר לאנשי הייטק הוא זמן. זמן הוא הכרחי למי שמחפש לחסוך כסף כי רוב הדרכים לחסוך בסופו של דבר עולים לנו בזמננו הפנוי.
לבשל, לשפץ, לעשות כושר, לכתוב בפורום הסולידית - כל אלו גוזלים מזמן שבו יכלתי לדבג.

כן יש מספיק אנשי הייטק שלא נופלים לסמלי סטאטוס כאלה כמו מוצרים של אפל או גוגל או טסלה,
אבל טרם פגשתי הייטקיסט שמרוצה ממספר השעות בשבוע שהוא נאלץ להקדיש לעבודה.
האתגר העיקרי בצמצום הוצאות כהייטקיסט הוא בהקצאת זמן למטלות השונות, שם הרוב המוחלט נופלים.

יש לי קושי עם הנתונים האלה, גם שהם לא ממש רשמים
וגם שיש פער מאוד גדול בין המשכורת הממוצעת נטו שלהם למה שיש היום
לפי הנתונים הרשמים
השכר הממוצע הוא 11772 ברטו
כלומר הפער במיסוי מאוד מאוד גדול

ועדין לדעתי זה משקף המון משרות חלקיות או משכורת בשחור
מניח שחלק גדול מהמלצרים היום לא מדווחים על הכנסה מלאה של הטיפים וזה לא כלול פה
כל הרבה מאוד עובדי משק בית
וכמובן גם כל מי שבוחר לעבוד בחצי משרה עדין נכנס לחישוב הזה אז הוא יחסית מעוות

המשאב העיקרי שחסר לאנשי הייטק הוא זמן
בזה ההייטק לא יוצא דופן. כל אמא שעובדת בחוץ מכירה את המחסור הזה.
וזה כמובן לא קשור ברמת ההוצאות. פשוט להייטקיסטים יש יותר כסף (ורצון?) לממן אאוטסורסינג של ניקוי, בישול וטיפול מאשר להורים שעובדים במשכורת ממוצעת.
ומה קורה אחרי שנים של אאוטסורסינג? נכון, "שרירי" הבישול, הניקוי, התיחזוק והטיפול מתנוונים וצריך להמשיך לשלם. מהצד השני - "שרירי" הריגושים התפתחו היטב והם דורשים עוד ועוד חמצן גם כן. זה הלופ שדיברתי עליו.

לא ממש ניתן להבין אם זה נטו או ברוטו
במסמך מהבט"ל, בעמוד 1: "שכר הוא השכר ברוטו לחודש".
בכל מקרה במשכורות נמוכות ההבדל בין נטו לברוטו קטן או אפסי.

לגבי ההבדל בין הממוצע הנמוך לפי מס"ב לעומת הגבוה יותר לפי הלמ"ס, כאמור, זה עשוי להיות ההבדל בין משכורות לאזרחים, למשכורות לכלל העובדים כולל זרים.

נערך לאחרונה ב:
  • אהבתי
Reactions: A42
השכר הממוצע הוא 11772 ברטו
כן, הוא פשוט כולל את השכר של ההייטקיסטים שקפץ מאד.
מחצית מהעובדים בישראל מביאים פחות מ-6K ש"ח הביתה לקיום היומיומי. חשוב לזכור שעומד לזכותם עוד סכום לטובתם, קרן פנסיה, אבל זה לא עוזר להוצאות של היום.

בזה ההייטק לא יוצא דופן.
ההייטק יוצא דופן במספר שעות העבודה בו.
פשוט להייטקיסטים יש יותר כסף (ורצון?) לממן אאוטסורסינג של ניקוי, בישול וטיפול מאשר להורים שעובדים במשכורת ממוצעת.
חברות הייטק לא רוצות שעובדיהן יבזבזו זמן על בישול, ניקוי, וטיפול - ומשם כוחות השוק עושים את שלהם והמשכורות בענף מייצבות על ערכן הנוכחי.

כמה הייטקיסטים יש כאן בפורום?
אין לי מושג
כמה הייטקיסטים בדימוס יש כאן בפורום?
גם אין לי מושג
המשאב העיקרי שחסר לאנשי הייטק הוא זמן. זמן הוא הכרחי למי שמחפש לחסוך כסף כי רוב הדרכים לחסוך בסופו של דבר עולים לנו בזמננו הפנוי.
לבשל, לשפץ, לעשות כושר, לכתוב בפורום הסולידית - כל אלו גוזלים מזמן שבו יכלתי לדבג.
על מה אתה מדבר?
או שאתה עצמאי ולכן אתה יכול לעשות שיקול של עלות-תועלת ולבחור לעבוד כשזה יותר משתלם לך מאשר לעשות לבדך מטלות בבית.
או שאתה שכיר ואז אם אתה בוחר לעבוד שעות נוספות ללא תשלום וגם להוציא בגלל זה יותר כסף על דברים שאתה יכול לעשות לבדך אז אל תפיל את זה על המעסיק שלך.

או שאתה שכיר ואז אם אתה בוחר לעבוד שעות נוספות ללא תשלום וגם להוציא בגלל זה יותר כסף על דברים שאתה יכול לעשות לבדך אז אל תפיל את זה על המעסיק שלך.
אני רואה שאתה נורא אוהב להרוג את הדיונים איתי עם טענות איש-קש.
האם אינך מסכים איתי שעבודה מעבר למשרה מלאה היא תופעה פופולארית בענף ההייטק?

אני רואה שאתה נורא אוהב להרוג את הדיונים איתי עם טענות איש-קש.
אתה נהנה להציג את הדעות שלך כעובדות מוחלטות בלי לבסס את זה על נתונים.
אם אומרים לך שזה לא הגיוני שאתה עושה את זה אתה אומר שמשתמשים נגדך באיש קש / מבקש מאחרים שיוכיחו שמה שאמרת זה לא נכון (או שיספקו לך נתונים שהיית אמור לספק בעצמך כשציינת את ה"עובדות").

לצורך העניין, אם אני הייתי נכנס לשרשור ואומר:
אי אפשר לפרוש בגיל מוקדם, נקודה.
ואתה היית נכנס ואומר:
לא נכון, הנה יש אנשים שעושים את זה.
ואז הייתי אומר:
כמה כאלה יש בפורום?
כמה אנשים יש בפורום שהם לא כאלה?
כנראה שבאמת אי אפשר לפרוש בגיל מוקדם
ואז היית אומר:
זה שאתה בפורום ולא פרשת בגיל מוקדם זה לא אומר שאי אפשר לעשות את זה
ואז אני הייתי אומר:
"אבל איש קש איש קש, אל תעמת אותי עם המציאות".

אתה מבין כמה זה מוזר?

מילא, היית אומר:
ספרתי, יש בפורום מלאנתלפים הייטקיסטים, מתוכם זיליון בערך היו בפורום כבר 10 שנים ורק איזה 10 כבר יצאו לפרישה מוקדמת, אז כנראה שזה לא שכיח (בלי קשר ישיר לאם זה קל או לא)
הייתי אומר:
וואלה, עשית עבודת מחקר מקיפה, אני מוכן להסכים שאולי זה לא שכיח.

בפועל, לא עשית את זה אלא רק שלחת אותי לעשות עבודת מחקר ואז הוספת בטענה נפרדת שמה שחסר לכל ההייטקיסטים זה זמן ושהם נאלצים בעל כורחם לשלם מלא כסף כי אין להם זמן מרוב כמה שהם עובדים.

האם אינך מסכים איתי שעבודה מעבר למשרה מלאה היא תופעה פופולארית בענף ההייטק?
לא בהכרח.
כן, זה קיים (בטח שבעבר זה היה גם יחסית שכיח), אבל מהצד השני גם יש הרבה אבטלה סמויה (בין אם זה בסביבה משרדית ובין אם זה בבית).
וגם איפה שיחסית שכיח לעבוד מעבר ל-9 עד 5 זה לא שאין זמן במהלך היום להכין סלט (או לפני שהולכים לעבודה להכין משהו לאכול במהלך היום, אם זה לא מסופק על ידי המשרד) וזה לא שהוצאה נוספת של 500 ש"ח על מנקה בחודש (או חס וחלילה, 1000 ש"ח) תמוטט כלכלית הייטקיסט או אפילו תמנע ממנו לחסוך חלק נכבד ממשכורתו (גם אם זו הוצאה שרוב ההייטקיסטים לא באמת חייבים להוציא, גם אלה שטוחנים שעות נוספות בין אם בצדק ובין אם לא).

אוף, למה מחקת?
התכוונתי להגיב.

בכל מקרה:
אני עובד אצלך?
חס וחלילה

מותר לי להגיד שהשמש זרחה היום בבוקר, או שאני חייב לספק לך צילומי לווינים שיוכיחו את דברי?
בתור אחד שכל הזמן מתלונן על אחרים שהם משתמשים בכשלים לוגיים, אתה חופשי משתמש בהם בעצמך (אד הומינם מקודם, עכשיו אתה יוצר השוואה לא רלוונטית [false equivalence]).
בשורה התחתונה, האם אתה יודע להגיד, מעבר להרגשה האישית שלך, שמספר ההייטקיסטים שעברו בפורום והגיעו לפרישה מוקדמת לאחר מספר שנים הוא זניח ביחס למספר ההייטקיסטים שעברו בפורום?
אם לא, אל תציג את זה כטיעון שמוכיח כמה זה בעצם קשה (וכמו שציינתי, אפילו אם היית מוכיח שזה לא שכיח, זה לא שקול להוכיח שזה קשה. למשל, ללמוד לדבר עברית זה סה"כ לא קשה אבל רוב האנשים בעולם לא עושים את זה).

לגבי שרשרת הטענות הלוגיות שלך שלכאורה מסתמכות רק על הנחת יסוד אחת (שלדעתך היא ברורה מאליה):
אתם שניכם מתמקדים בטפל. עזבו את השעוני אפל.
אני מסכים עם בת העמק שסביבה הייטקיסטית היא סביבה שקשה לחסוך בה, אבל הבעיה היא לא השעונים והצימרים.

כן יש מספיק אנשי הייטק שלא נופלים לסמלי סטאטוס כאלה כמו מוצרים של אפל או גוגל או טסלה,
אבל טרם פגשתי הייטקיסט שמרוצה ממספר השעות בשבוע שהוא נאלץ להקדיש לעבודה.
האתגר העיקרי בצמצום הוצאות כהייטקיסט הוא בהקצאת זמן למטלות השונות, שם הרוב המוחלט נופלים.
1. אתה מניח שהוצאות על שעונים / סמלי סטאטוס הם "טפל" (זו הנחה נוספת, והיא נדרשת אם רוצים להגיע למסקנה שמה שהכי עוצר הייטקיסטים מלהגיע לפרישה מוקדמת זה מחסור בזמן). בפועל יש לא מעט אנשים שזה חלק משמעותי מהסיבה שהם לא מצליחים לפרוש בגיל מוקדם (סמלי סטאטוס זה גם הטלפון / מחשב / רכב / בית שקונים יקר יותר ולעתים קרובות יותר, וגם תחרות על מספר ילדים)
2. אתה מניח שהמשאב העיקרי שחסר לאנשי הייטק הוא זמן: ראשית, אני לא בטוח שכיום זה נכון להגיד שאנשי הייטק עובדים יותר זמן מאשר אנשים אחרים (עובדים נטו, לא 'נמצאים במשרד' או 'נגישים בטלפון') ושנית, אני חושב שהתגמול שהייטקיסטים ככלל מקבלים על כמה שעות נוספות שנראה לך שאנחנו עובדים הוא בהרבה יותר גבוה מהעלות של השירותים הנוספים שאנחנו "נאלצים" לשלם עליהם (לכאורה, כי כמו שאמרתי, אני מכיר בסביבתי לא מעט אנשים שמכינים לעצמם אוכל, מנקים בעצמם את הבית, ונעזרים באנשי מקצוע לשיפוצים/תיקונים לא בגלל מחסור בזמן אלא בגלל זהירות)
3. אתה מניח שרוב הדרכים לחסוך עולים לנו בזמננו הפנוי, בפועל החסכון הכי גדול הוא בהמנעות מקנייה של דברים שאין בהם הכרח (וכפועל יוצא מזה, אם יש לך עוד זמן פנוי, ואתה מחליט לנצל אותו כדי להמנע מקנייה של שירותים / מוצרים שאין לך בהם הכרח, אתה יכול לחסוך עוד, סבבה)

כלומר, לפחות 3 הנחות שלא נובעות אחת מן השנייה ושלפחות מנקודת המבט שלי נראות שגויות לגמרי (או לכל הפחות, לא ברורות מאליהן).

כן, הוא פשוט כולל את השכר של ההייטקיסטים שקפץ מאד.
מחצית מהעובדים בישראל מביאים פחות מ-6K ש"ח הביתה לקיום היומיומי. חשוב לזכור שעומד לזכותם עוד סכום לטובתם, קרן פנסיה, אבל זה לא עוזר להוצאות של היום.
אני חושב שיש הרבה יותר עובדים בישראל במשרה חלקית מאשר הייטקיסטים
בישראל יש היום כ3.5 מיליון משרות שכיר (לדעתי נמוך מידי אבל אלה הנתונים)
בערך 10 אחוז עובדים בענף הייטק, ממה שקראתי יש בין 300 אלף ל360 אלף - תלוי איך סופרים ומי סופרים כי לא כל מי שעובד בענף הוא הריי מתכנת וגם שם יש עובדים בשכר נמוך.

צריך לזכור שלאותם נתונים של החציון נכנסים לחישוב גם:
1. כל הסטודנטים שעובדים רובם במשרה חלקית, רק שיהיה מספרים ב2021 היו 350 אלף סטודנטים בישראל
2. מלצרים שלרוב עובדים בשכר מינימום + טיפים (ויש גם הרבה שלא מדווחים)
3. עובדי ענף הבניה, לרוב מהמגזר הערבי שעובדים בשכר מינימום רשמי - למרות שבפועל השכר יכול להיות יותר גבוה בגלל הרבה סיבות מכסות שבחים וכו
4. עובדי הרשות הפלסטינים עם אישור עבודה - שנכנסים כל יום ישראל לעבוד - שכר מינימום
5. עובדים זרים, מטפלים סיעודים, עובדים בחקלאות, בניה וכו
6. אמהות (הייתי מעדיף לרשום הורים, אבל אחרי 3 ילדים שבאמת ניסו אני רואה שזה כמעט ללא היתכנות כלכלית) שבוחרות לעבוד במשרה חלקית בגלל הוצאות הילדים מהמסגרות המסובסדות (לרוב רק עד 14:00)
7. אמהות בחופשת לידה שמאריכות מעל ל3 חודשים (בממוצע השנתי השכר נמוך) - רק שנדבר על מספרים ב2020 היה זה 177 אלף לידות, כלומר אם בממוצע האישה שוהה בחופשת לידה ללא תשלום של 3 חודשים, אז ל177 אלף משרות השכר יורד כל שנה ב25 אחוז
8. נכים, שעובדים בשכר מופחת או בשעות מופחות
9. עובדים בשחור - שלא מדווחים על חלק מההכנסה ולא צריך ללכת רחוק זה יכול להיות מטפלת בגן שעושה ביביסטר אחהצ, מנקה בחברת כ"א שמנקה בתים פרטיים אחהצ/סופשים, מורה שעושה שיעורים פרטים ועוד ועוד - בסוף מדווח עליהם לרוב משכורת מינימום למרות שבפעול ההכנסה שלהם יותר גבוה
10. בני נוער, או עובדים במשרה זמנית שעובדים רק חלק משנה
11. צה"ל -לא יודע אם חיילי החובה נחשבים עובדים או לא, מקווה שלא אחרת זה באמת מעוות
12. תלמידי ישיבה - שלרוב מרוויחים 3K בחודש בלבש
13. בכלל המגזר החרידי שמרוויח (רישמית) סכומים מאוד נמוכים (בעיקר הגברים) בגלל שילוב לימודים, קצבאות גבוהות שמותנות בשכר נמוך וכו

קיצר הנקודה שרוצה להבהיר (מעבר לזה שיש הרבה אי צדק במגזר של העובדים בארץ - אבל זה דיון ארוך אחר ומורכב)
שנתוני החציון כנראה לא משקפים את מי שאנחנו באים להביא כדוגמא
אם נבחר משפחה X מעפולה שרוצה למצות את כל כושר ההכנסה שלה
ורוצה לפרוש מוקדם ומוכנה לעבוד קשה בשביל זה
גם ללא ההייטק או השכלה אקדמית בכלל בהחלט הדבר אפשרי
(עובד זבל במחלקת תעבורה מרוויח בממוצע 16K בחודש, מלצר יכול להרוויח 10-20K עבור משרה מלאה(50-100 שקל לשעה כולל טיפים), מנקה בתים ירוויח סביב ה11K למשרה מלאה (60 שקל) ועוד הרבה משרות כאלה...)

ברור שיש הרבה אוכלוסיות מוחלשות שלא יכולות לעבוד במשרה מלאה, או במשרה שמשלמת רק שכר מינימום מהרבה סיבות
אבל שוב זה דיון אחר ושם אולי נכון יותר לדבר על קצבאות...

בדקת וכל הסעיפים נכנסים באמת לחישוב?
גם פלשתינאים, עובדים זרים אחרים, עובדים בשחור? וגם כל השאר?
אם זה על בסיס עובדות, אשמח שתלנקק את החישוב.

.......
קיצר הנקודה שרוצה להבהיר (מעבר לזה שיש הרבה אי צדק במגזר של העובדים בארץ - אבל זה דיון ארוך אחר ומורכב)
שנתוני החציון כנראה לא משקפים את מי שאנחנו באים להביא כדוגמא
משום מה חשבתי שהנתונים מנורמלים לשיעור משרה אחיד בכל המדגם לפני חישוב החציון, טעיתי ?!

בדקת וכל הסעיפים נכנסים באמת לחישוב?
גם פלשתינאים, עובדים זרים אחרים, עובדים בשחור? וגם כל השאר?
אם זה על בסיס עובדות, אשמח שתלנקק את החישוב.
1. כל הסטודנטים שעובדים רובם במשרה חלקית, רק שיהיה מספרים ב2021 היו 350 אלף סטודנטים בישראל
> משרה רגילה מבחינת המדינה

2. מלצרים שלרוב עובדים בשכר מינימום + טיפים (ויש גם הרבה שלא מדווחים)
> משרה רגילה מבחינת המדינה, המדינה לא יודעת על טיפים לא רשומים (בתהליכי הסדרה כבר שנים אבל אין עוד פיתרון מקיף)

3. עובדי ענף הבניה, לרוב מהמגזר הערבי שעובדים בשכר מינימום רשמי - למרות שבפועל השכר יכול להיות יותר גבוה בגלל הרבה סיבות מכסות שבחים וכו
> שכר מינימום לענף הבניהשכר מינימום לענף הבניה
> הבדלי שכר בענף הבניה בין יהודים לערבים
> בכל מקרה זה משרה רגילה ונכנסת לחישוב

4. עובדי הרשות הפלסטינים עם אישור עבודה - שנכנסים כל יום ישראל לעבוד - שכר מינימום
> תנאי עבודה עובדים מהרשות
>"...
משרות שכיר: מספר המשרות של עובדים (קבועים וארעיים) שעבדו באותו חודש לפחות יום אחד (או נעדרו זמנית בתשלום עקב מחלה, חופשה, מילואים וכו'), המופיעות בגיליונות התשלומים של מפעלים או מוסדות. משרות המופיעות בגיליונות התשלומים של יותר ממפעל או מוסד אחד באותו חודש, נספרות כמספר הפעמים שהן מופיעות, כך שלמעשה הנתונים מתייחסים למספר המשרות שבעבורן שולם שכר באותו החודש, ללא התייחסות להיקף המשרה של העובד.

משרות שכיר של עובדים זרים: מספר המשרות של עובדים מחוץ לארץ וכן משרות של עובדים מהרשות הפלסטינית...."

נתוני משרות שכיר ושכר ממוצע למשרת שכיר של כלל העובדים במשק (עובדים ישראלים ועובדים זרים) מתקבלים מדי חודש ממדגם מדדי תעסוקה ושכר.
> בקצרה, זה נכנס לחישוב תחת עובדים זרים שזה חלק מהתחשיב כלל המשרות שכיר בישראל

5. עובדים זרים, מטפלים סיעודים, עובדים בחקלאות, בניה וכו
> נכנס לחישוב ראו לינק למעלה

6. אמהות (הייתי מעדיף לרשום הורים, אבל אחרי 3 ילדים שבאמת ניסו אני רואה שזה כמעט ללא היתכנות כלכלית) שבוחרות לעבוד במשרה חלקית בגלל הוצאות הילדים מהמסגרות המסובסדות (לרוב רק עד 14:00)
> משרה רגילה לכל דבר ונכנס לחישוב

7. אמהות בחופשת לידה שמאריכות מעל ל3 חודשים (בממוצע השנתי השכר נמוך) - רק שנדבר על מספרים ב2020 היה זה 177 אלף לידות, כלומר אם בממוצע האישה שוהה בחופשת לידה ללא תשלום של 3 חודשים, אז ל177 אלף משרות השכר יורד כל שנה ב25 אחוז
> נכנס לחישוב ( מלבד שאם לא עבודו כלל בכל שנת המס)

8. נכים, שעובדים בשכר מופחת או בשעות מופחות
> משרה לכל דבר ונכנס לחישוב, לרוב בשכר מופחת (לפעמים שקלים בודדים לשעה, לפעמים שעות בודדות בחודש)
> על אותו משקל לדעתי גם אסירים שעובדים בכלא אבל פה אני לא בטוח

9. עובדים בשחור - שלא מדווחים על חלק מההכנסה ולא צריך ללכת רחוק זה יכול להיות מטפלת בגן שעושה ביביסטר אחהצ, מנקה בחברת כ"א שמנקה בתים פרטיים אחהצ/סופשים, מורה שעושה שיעורים פרטים ועוד ועוד - בסוף מדווח עליהם לרוב משכורת מינימום למרות שבפעול ההכנסה שלהם יותר גבוה
> אפשר לקרוא פה ש23% מהתוצר הוא עבודה בשחור
כלומר 23 אחוז מהמשכורות של השכירים משולמים בשחור (אומנם זה רק חלק מסוים שהולך למשכורות ולא דברים אחרים אבל ככה זה גם התוצר - אז נשארים באחוזים)
אפשר להניח שהרוב הולך למקבלי קצבאות או שכר נמוך בשביל שיוכלו לקבל הטבות / להימנע ממסים/ בירוקרטיה
לא חושב שהייטקיסט יעשה את זה

10. בני נוער, או עובדים במשרה זמנית שעובדים רק חלק משנה
> משרה רגילה לכל דבר שנכנסת לחישוב, אפשר לחשוב על עבודה במלנאות בתקופות החגים/ קיץ, בני נוער שמועסקים בחופש הגדול

11. צה"ל -לא יודע אם חיילי החובה נחשבים עובדים או לא, מקווה שלא אחרת זה באמת מעוות
12. תלמידי ישיבה - שלרוב מרוויחים 3K בחודש בלבש
> 2604 שקל בממוצע
> בזמנו אני זוכר שישיבות היו מוציאות תשלושי עבודה על סך של 30 שקל בחודש בשביל שישלמו דמי ביטוח לאומי באחוזים (5 אחוז) מהסכום הזה ולא את ה120 שקל בחודש לתלמיד ישיבה/ סטודנט

13. בכלל המגזר החרידי שמרוויח (רישמית) סכומים מאוד נמוכים (בעיקר הגברים) בגלל שילוב לימודים, קצבאות גבוהות שמותנות בשכר נמוך וכו
תמריץ לעבודה בשחור או לעבודה במשרה חלקית במגזר החרדי
> בכללי בגלל הקצבאות וההנחות המרובות הרבה באמת לא מצהירים על עבודה או מצהירים בשכר מאוד נמוך
זה לפעמים משהו כמו, אמא שפותחת בבית שלה משפחתון לא רישמי ושומרת במהלך היום על 5-6 ילדים נוספים של השכנה

משום מה חשבתי שהנתונים מנורמלים לשיעור משרה אחיד בכל המדגם לפני חישוב החציון, טעיתי ?!
להבנתי וממה שקראתי, מסתכלים על תשלוש השכר כשכר סופי

כמו שהייטקיסט שעובד 220 אחוז עם שעות נוספות נחשב למשכורת יחידה
ככה גם עובד יומי שעבד 9 שעות בכל החודש נחשב למשכורת יחידה

זה בדיוק מה שמעוות פה

אישתי מורה, עובדת 80 אחוז משרה (רישמי) בפועל רק 90 שעות בחודש בממוצע (כי יום עבודה יותר קצר ויש הרבה חופשים)
לא מכפילים לה את השכר בגלל זה בחישוב > אם כך לא היה הרבה הבדל מול ההייטק (-;

לא נפלתי מהפרקים. לא מספרים יותר מדי בהשוואה למידע שיש כאן בבלוג ובפורום. ממש נוגעים רק בקצה המזלג ונתפסים יותר מדי על גימיקים של מיחזור בגדים ודברים שעלולים להיתפס לצופה מהצד כקיצוניים, ומכאן רק לעורר סלידה ולא סקרנות .

וגם, מישהו צריך לומר את האמת הלא נעימה - הטורט והטיקים התכופים בזמן ההגשה די מפריעים להעברת המסרים, מצטער.

הערת צד -
יש לי תחושה שהשם שהיא בחרה לאתר שלה ״האופטימית״ , הוא לא מקרי. מצלצל מוכר משהו.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ח החברים של נטאשה - מישהו מעוניין? אוף טופיק 0
A מישהו מכיר את הבנקים האלו: צרכנות פיננסית 0
Z החלטת האו״ם האחרונה, מישהו מוכן להסביר ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 18
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
Y מישהו שנמצא בפסגות טרייד? שוק ההון 4
Z בשעתיים אחרונות לא מצליח לקבל קוד אימות חד פעמי לאיזור אישי במס הכנסה, מישהו עוד נתקל בבעיה כזו? מיסים 0
נ פרויקט 'שובל ברמות' ירושלים מישהו מכיר? נדל"ן 0
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
מ השקעה בביטוח חיים של מישהו אחר השקעות אלטרנטיביות 16
U מישהו התנסה עם Passiv? שוק ההון 0
T מישהו שמע או התנסה עם בוליגו? השקעות מולטי פמילי ועוד השקעות אלטרנטיביות 3
A מישהו יודע מהו אתר המסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2
N מישהו מכיר מסלול במיטב הנקרא "מיטב גמל עוקב מדדים גמיש" פוסטים מאיכות נמוכה 3
M קורס ברוקר למסחר בבורסה של אינטראקטיב ישראל- מישהו מכיר יכול להמליץ ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
A מישהו יודע כיצד ניתן להשיג מידע על כמה הרוויחו המדדים המובילים שוק ההון 1
A האם מישהו מכיר מקור מידע שיראה לי בכמה עלו ממדי המניות של אירופה (stoxx600) , ארה"ב (S&P500) ומדד המניות העולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א מישהו יכול להמליץ על ספר כדאיות השקעות בנדלן? פוסטים מאיכות נמוכה 0
A מישהו מכיר רו״ח שיתאים לאזרח אמריקאי, תושב חוזר, עם הגשת מסים של סוחר תחת MTM election? מיסים 10
W האם מישהו מכיר שיטה יותר יעילה מ- cost average? פוסטים מאיכות נמוכה 19
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
Cleo הצהרה במשטרת הגבולות על יציאה/כניסה מהארץ בנתב"ג באותו יום (עבור תיירים) - אולי מישהו יודע אוף טופיק 1
מ tastyworks מישהו מכיר/משתמש? פוסטים מאיכות נמוכה 0
I מישהו מכיר סוכן של בית השקעות מומלץ? פוסטים מאיכות נמוכה 0
H האם מישהו כאן גר בישוב עם הטבות מס? צרכנות פיננסית 17
Z האם מישהו קיבל אי פעם הודעה כזאת באיזור אישי במס הכנסה מיסים 7
A מישהו יכול בבקשה להסביר לי (בתור מתחיל) מה זה קרנות איריות ומה זה בלאקרוק? שוק ההון 4
F מישהו משתמש במסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
F FAIR פלטפורמה חדשה לרכישת קרנות נאמנות נאמנות אקטיביות - האם מישהו התנסה? שוק ההון 27
S מישהו נוסע על סיאט אטקה 2019? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
ת פפר היום הודיעו באפליקציה, פיקדון עם ריבית של 5%. מישהו בדק פוסטים מאיכות נמוכה 2
O Boxabl, מישהו בדק אם ניתן לייבא לישראל? נדל"ן 2
B ניסיון עוקץ מוזר - מישהו מבין מה מטרתו? אוף טופיק 41
O מישהו יכול להסביר למה ETFs עוקבי TIPS יורדים בחודשים האחרונים? שוק ההון 2
M מישהו כאן יודע מבחינת מיסוי של עמותה? מיסים 14
Y מישהו עדיין חושב שBitcoin זה רעיון טוב? השקעות אלטרנטיביות 788
tomer111 מישהו פה קנה שטח חקלאי שהופשר לבניה? נדל"ן 8
tomer111 האם עוד מישהו כאן חושש ממצב שחשבון ההשקעות נעלם? שוק ההון 12
stamEhad BloxTax - שירותי מיסוי עבור קריפטו. האם מישהו התנסה? השקעות אלטרנטיביות 5
בובין חוט-השני דמי תייווך כרוכש דירה - מישהו הצליח להתחמק? נדל"ן 195
E מחפש מישהו שמבין בגיטרה בסיסית לפנענח טאבים פשוטים פוסטים מאיכות נמוכה 3
G שאלת מטח עם מישהו מכיר שוק ההון 5
A מישהו יודע איזה השקעות צמודות מדד יש היום? שוק ההון 10
Y חברת "סלייס" - מישהו יודע מה קורה שם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Adrian אשמח אם מישהו יכול להסביר לי יותר לעומק שוק ההון 13
ד האם מישהו יכול לתת רקע על מניית יאללה גרופ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
aminadav מישהו מצליח להבין למה נדל"ן בנייה ומניב יורדים כל כך הרבה בחודשים האחרונים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
ה מישהו יודע איך אפשר להגיע לDB שמדלן עובדים איתו ? נדל"ן 6
E הציעו לי להצטרף לBNI האם שווה ? מישהו מכיר ויכול להמליץ? פוסטים מאיכות נמוכה 6

נושאים דומים

Back
למעלה