• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מישהו יכול לשפוך אור על שורט טרייד שפשטו את הרגל ?

הסבר קצר על עניין הרישומים- אם אתם קונים דרך ברוקר ישראלי נייר ישראלי הנייר נרשם בבורסה על שם הברוקר ורק אצל הברוקר הוא נרשם על שמכם. עכשיו אם אתם קונים דרך ברוקר ישראלי נייר זר הנייר נרשם בבורסה האמריקאית על שם הברוקר האמריקאי, אצל הברוקר האמריקאי הוא נרשם על שם הברוקר הישראלי, ואצל הברוקר הישראלי הוא נרשם על שמכם. בכל אחד מהמקרים הסיכון דיי זניח אם הברוקר מבוטח היטב ואמין.

ניירות בארץ:
נרשמים בבורסה על שם חבר הבורסה + קוד מזהה מוצפן של חבר הבורסה. הבורסה לא יודעת מה מספר החשבון או מי עומד מאחורי ההוראה.
בחבר הבורסה - המניות נרשמות על שם הלקוח.

במידה ויש אירוע כלשהו, הרשות לניירות ערך מבקשת את הקוד מהבורסה ובצו בית משפט את פרטי הלקוח מחבר הבורסה.

לרשות לניירות ערך יש מערכת BI מהוללת שבכל פיפס מנסים לשווק אותה כמערכת שתופסת כל ניסיון לא לגיטימי למסחר, בפועל מדובר ב-5 שרתים ו-Netapp (במונחים של BI מדובר במערכת קטנה מאוד).

על הסעיף הראשון קראתי בגלובס או כלכליסט, עם ה-CTO/sysadmin של הרשות.
את הסעיף השני ראיתי בראיון של האוזר בחדר שרתים מצוקמק

אם אתם קונים דרך ברוקר ישראלי נייר ישראלי הנייר נרשם בבורסה על שם הברוקר ורק אצל הברוקר
אז איך תסביר את העובדה שאני מקבל למייל טופסי הצבעה/פרוקסי על שמי?
תיק ההשקעות שלי אצל מייטב דש ומנוהל עצמי.

נערך לאחרונה ב:
אז איך תסביר את העובדה שאני מקבל למייל טופסי הצבעה/פרוקסי על שמי?
כמובן שהשם רשום אצל הברוקר והוא דואג לכל העניינים הללו ושמכל בחינה אתה הבעלים של המניות, הרישום זה בעיקר עניין טכני, אבל זה עדיין מידע שלא כדאי לשכוח.

צריך להפריד בין שני מקרים שונים בתכלית.
1) בנק\ברוקר אמיתי שנופל.
2) גוף שכל תכליתו היא לגנוב את כספי הלקוחות.
ההבדל בין שני המקרים הוא תהומי. במקרה השני, ברגע ששמת שם את הכסף הוא די הלך. במקרה הראשון, הסיכוי לבעיות הוא מאוד קטן, וגם כשהן קורות, רוב הסיכויים שתקבל את הכסף בחזרה בסופו של דבר.
שורט טרייד, USGCapital ודומיהם בהחלט נראים כנופלים לקטגוריה השניה. במקרים שראיתי האתרים שלהם והתקנונים שלהם די מסגירים אותם. איכשהו הם תמיד נראים חשודים מאוד. זה כמו המטענים הסיניים המזויפים האלה, שתמיד כתוב עליהם עם שגיאות כתיב. או שהם עושים את זה מתוך חוסר הבנה, או שהם עושים את זה בכוונה כדי למשוך רק לקוחות חסרי הבנה ולסנן מראש את כל אלה שיעשו להם בעיות.
כפי שכבר כתבו פה, למסחר בישראל תלך רק על חברי בורסה בישראל. אפשר לעשות בדיקות דומות גם בארה"ב.
לגבי המקרה הראשון, יש כל מני הגנות. ראו
https://www.sipc.org/for-investors/what-sipc-protects
https://www.fdic.gov/deposit/
הרבה ברוקרים רוכשים ביטוח שנותן הגנות נוספות. ראו למשל:
https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=111
עכשיו IB גם העלו את ההגנה על כסף שיושב בחשבון ל-2.75 מיליון דולר ע"י זה שהם מפזרים את הכסף בין מספר בנקים, כאשר בכל בנק הם לא עוברים את ה-$250,000 המוגנים.

לי יש כלל פשוט: הכסף שלי מושקע רק בגופים מפוקחים.

הסבר קצר על עניין הרישומים- אם אתם קונים דרך ברוקר ישראלי נייר ישראלי הנייר נרשם בבורסה על שם הברוקר ורק אצל הברוקר הוא נרשם על שמכם. עכשיו אם אתם קונים דרך ברוקר ישראלי נייר זר הנייר נרשם בבורסה האמריקאית על שם הברוקר האמריקאי, אצל הברוקר האמריקאי הוא נרשם על שם הברוקר הישראלי, ואצל הברוקר הישראלי הוא נרשם על שמכם. בכל אחד מהמקרים הסיכון דיי זניח אם הברוקר מבוטח היטב ואמין.

למה בעצם?

מדוע השם שלי עם מספר תעודת זהות לא נרשם כבעל נייר הערך בבורסה האמריקאית עצמה? זה לא מאד מסובך לביצוע בשנת 2018 ממילא הכל ממוחשב.
זה היה הופך את כל הבעלות על מניות לבטוח הרבה יותר.

אני בעצם צריך לסמוך על זה שהרישום של הברוקר בו אני סוחר הוא תקין? ואם יש שם מעילה / טעות? אין לי שום דרך להוכיח שהמניות שלי?
בעלות על דירה: השם שלי רשום בטאבו. לא של ברוקר (או עו"ד) ואני רשום אצלו.
אם מישהו יכול לשפוך אור על הנושא - אשמח.

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3737422,00.html

"למען ההמחשה בדבר סדר גודל ההשקעות שבוצעו בחברה, יצוין כי היא התקשרה עם מכללות ללימודי מסחר שם הציגה לתלמידים כי היא חברה סולידית ואיתנה הפועלת בשוק האמריקאי וכפופה לרגולציה של הרשויות האמריקאיות. לצורך הדוגמא החברה התקשרה עם כ-1,500 תלמידי מכללת BIG SHOT אשר ביצעו השקעות בסדר גודל של מיליוני שקלים".

אוי. שיט.

אם מישהו יכול לשפוך אור על הנושא - אשמח.
לדעתי הסיבה היא שככה זה היה פעם וככה זה נשאר. אין סיבה הגיונית, אבל בכל מקרה זה לא מאוד משנה כי אני לא יודע על מקרה אחד שבו בגלל שהנתונים של הברוקר נמחקו הלקוחות הפסידו את המניות שלהם, אז ככל הנראה הסיכון לכך קטן למדי.

ציטוט מביזפורטל -
הקריסה החלה בהשקעה באחת מחברות הקנאביס
נוימן טען שהסתבך בעסקה מול קבוצת משקיעים שהיו גם לקוחות של החברה. Short Trade ביצעה עבורם עסקה של הנפקת אחת מחברות הקנאביס, כאשר מחיר המניה בשעת ההנפקה היה נמוך מאוד, אולם לאחר מכן בגלל קשיים רגולטוריים לא ניתן היה לסחור במניות. המניות עלו בשיעור חד וניתן מצג שווא למשקיעים כי ניתן לסחור במניות, המשקיעים הזרימו פעולות קניה ומכירה שלא בוצעו בפועל וכך נוצר חוב על הנייר של כ-11 מיליון דולר כלפי אותם משקיעים אשר לחצו לקבל את כספם. נוימן שילם להם חלק מהחוב במזומן, מתוך כספי לקוחות אחרים של החברה וחלק באמצעות מניות.

על סמך מה שכתוב, למה שנוימן יעדיף לשלם לקבוצת המשקיעים בעדיפות גבוהה על לקוחותיו הקיימים ? הם שייכים לעולם התחתון ? יש להם קשרים מיוחדים ?
נראה שחשבון הברוקראז היה בבעלות פרטית של נוימן שבעצם שלט בכספם של אנשים אחרים ללא רשות. מחדל ענק. הרשות לניירות ערך חייבת להיכנס גם בוואקום הזה.

הרשות לניירות ערך חייבת להיכנס גם בוואקום הזה.
הרשות הם חבורה של חדלי אישים העסוקים בעיקר לאמלל את החברות שכן תחת רגולציה, כל ההונאות השונות שרצות בארץ כל שני וחמישי (חלקן עדיין פועלים) התשובה שלהם תמיד זהה: הגוף הזה לא היה מפוקח.

הרשות הם חבורה של חדלי אישים העסוקים בעיקר לאמלל את החברות שכן תחת רגולציה, כל ההונאות השונות שרצות בארץ כל שני וחמישי (חלקן עדיין פועלים) התשובה שלהם תמיד זהה: הגוף הזה לא היה מפוקח.
צודקים לחלוטין.

מי שבוחר לתת כסף לחברה שמאוגדת באיי הבתולה...

ובכלל זה עניין למפלג הונאה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A מישהו מכיר את הבנקים האלו: צרכנות פיננסית 0
Z החלטת האו״ם האחרונה, מישהו מוכן להסביר ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 18
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
Y מישהו שנמצא בפסגות טרייד? שוק ההון 4
Z בשעתיים אחרונות לא מצליח לקבל קוד אימות חד פעמי לאיזור אישי במס הכנסה, מישהו עוד נתקל בבעיה כזו? מיסים 0
נ פרויקט 'שובל ברמות' ירושלים מישהו מכיר? נדל"ן 0
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
מ השקעה בביטוח חיים של מישהו אחר השקעות אלטרנטיביות 16
U מישהו התנסה עם Passiv? שוק ההון 0
T מישהו שמע או התנסה עם בוליגו? השקעות מולטי פמילי ועוד השקעות אלטרנטיביות 3
A מישהו יודע מהו אתר המסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2
N מישהו מכיר מסלול במיטב הנקרא "מיטב גמל עוקב מדדים גמיש" פוסטים מאיכות נמוכה 3
M קורס ברוקר למסחר בבורסה של אינטראקטיב ישראל- מישהו מכיר יכול להמליץ ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
A מישהו יודע כיצד ניתן להשיג מידע על כמה הרוויחו המדדים המובילים שוק ההון 1
A האם מישהו מכיר מקור מידע שיראה לי בכמה עלו ממדי המניות של אירופה (stoxx600) , ארה"ב (S&P500) ומדד המניות העולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א מישהו יכול להמליץ על ספר כדאיות השקעות בנדלן? פוסטים מאיכות נמוכה 0
A מישהו מכיר רו״ח שיתאים לאזרח אמריקאי, תושב חוזר, עם הגשת מסים של סוחר תחת MTM election? מיסים 10
W האם מישהו מכיר שיטה יותר יעילה מ- cost average? פוסטים מאיכות נמוכה 19
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
Cleo הצהרה במשטרת הגבולות על יציאה/כניסה מהארץ בנתב"ג באותו יום (עבור תיירים) - אולי מישהו יודע אוף טופיק 1
מ tastyworks מישהו מכיר/משתמש? פוסטים מאיכות נמוכה 0
I מישהו מכיר סוכן של בית השקעות מומלץ? פוסטים מאיכות נמוכה 0
H האם מישהו כאן גר בישוב עם הטבות מס? צרכנות פיננסית 17
Z האם מישהו קיבל אי פעם הודעה כזאת באיזור אישי במס הכנסה מיסים 7
A מישהו יכול בבקשה להסביר לי (בתור מתחיל) מה זה קרנות איריות ומה זה בלאקרוק? שוק ההון 4
F מישהו משתמש במסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
F FAIR פלטפורמה חדשה לרכישת קרנות נאמנות נאמנות אקטיביות - האם מישהו התנסה? שוק ההון 27
S מישהו נוסע על סיאט אטקה 2019? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
ת פפר היום הודיעו באפליקציה, פיקדון עם ריבית של 5%. מישהו בדק פוסטים מאיכות נמוכה 2
O Boxabl, מישהו בדק אם ניתן לייבא לישראל? נדל"ן 2
B ניסיון עוקץ מוזר - מישהו מבין מה מטרתו? אוף טופיק 41
O מישהו יכול להסביר למה ETFs עוקבי TIPS יורדים בחודשים האחרונים? שוק ההון 2
M מישהו כאן יודע מבחינת מיסוי של עמותה? מיסים 14
Y מישהו עדיין חושב שBitcoin זה רעיון טוב? השקעות אלטרנטיביות 788
tomer111 מישהו פה קנה שטח חקלאי שהופשר לבניה? נדל"ן 8
tomer111 האם עוד מישהו כאן חושש ממצב שחשבון ההשקעות נעלם? שוק ההון 12
stamEhad BloxTax - שירותי מיסוי עבור קריפטו. האם מישהו התנסה? השקעות אלטרנטיביות 5
בובין חוט-השני דמי תייווך כרוכש דירה - מישהו הצליח להתחמק? נדל"ן 195
E מחפש מישהו שמבין בגיטרה בסיסית לפנענח טאבים פשוטים פוסטים מאיכות נמוכה 3
G שאלת מטח עם מישהו מכיר שוק ההון 5
A מישהו יודע איזה השקעות צמודות מדד יש היום? שוק ההון 10
Y חברת "סלייס" - מישהו יודע מה קורה שם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Adrian אשמח אם מישהו יכול להסביר לי יותר לעומק שוק ההון 13
ד האם מישהו יכול לתת רקע על מניית יאללה גרופ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
aminadav מישהו מצליח להבין למה נדל"ן בנייה ומניב יורדים כל כך הרבה בחודשים האחרונים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
ה מישהו יודע איך אפשר להגיע לDB שמדלן עובדים איתו ? נדל"ן 6
E הציעו לי להצטרף לBNI האם שווה ? מישהו מכיר ויכול להמליץ? פוסטים מאיכות נמוכה 6
L פער מחירי דירות באריאל - מישהו יודע להסביר בבקשה נדל"ן 3

נושאים דומים

Back
למעלה