• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מיזם בתחום החסכונות/השקעות

טקבק

משתמש רגיל
דירוג
63
שלום לכולם,
אני מגיע מרקע עסקי-מוצרי.

הבעיה הקשה שאני מזהה היא כמובן אנשים שנרתעים מלהתקרב לתפעול החסכונות/השקעות שלהם.
הדומיין מאוד מעניין ואנשים יהיו מוכנים לשלם לא מעט בשביל שמישהו ייקח את זה מידיהם. מן הסתם גם לי כמו לרבים מהפורום יש תשוקה עזה לתחום.

המכשול העיקרי שאני מזהה בתחום הוא הרגולציה המקומית שמקשה על מיזם להיות גלובאלי. אני אפילו לא מדבר על הצורך ברישיון (שהוא פתיר) אלא על הצורך במעקב על תנאי הרגולציה המשתנים ובחירת תהליכים חכמים ואטרקטיביים בתנאים משתנים.

הייתי שמח לשמוע אם לעוד מישהו/י יצא לחשוב על מיזם בתחום, אם בא לכם לפרט, אילו אתגרים אתם מזהים בדומיין מלבד מה שציינתי ובכלל כל מחשבה שהייתה לכם בנושא תהיה מעניינת.

חג שמח!

נערך לאחרונה ב:
הבעיה הקשה שאני מזהה היא כמובן אנשים שנרתעים מלהתקרב לתפעול החסכונות/השקעות שלהם.
הדומיין מאוד מעניין ואנשים יהיו מוכנים לשלם לא מעט בשביל שמישהו ייקח את זה מידיהם.
בדיוק בשביל זה המציאו את קרנות הפנסיה, לא?

בדיוק בשביל זה המציאו את קרנות הפנסיה, לא?
אני לא בטוח מה המיזם שאתה חושב עליו, אבל אם נלך בכיוון של פנסיה, גם כאן ברוב המקרים היום אתה עובד מול סוכן, שלא בהכרח דואג לאינטרסים שלך, ואתה משלם לא מעט על עמלות. כמובן שאתה יכול לקחת יותר אחריות ולנהל את הפנסיה שלך בעצמך, או לשאול שאלות קשות את הסוכן, אבל רוב האוכלוסייה כאמור נרתעת מזה.

וכשזה נאמר, הייתי מעדיף להישאר בדיון על השוק ועל הדומיין ופחות על פתרונות ספציפיים.

הדומיין מאוד מעניין ואנשים יהיו מוכנים לשלם לא מעט בשביל שמישהו ייקח את זה מידיהם. מן הסתם גם לי כמו לרבים מהפורום יש תשוקה עזה לתחום.
על מה בדיוק אתה מדבר?
להקים בית השקעות?
לפתוח פוליסת חיסכון? קרן סל?

שלום לכולם,
אני מגיע מרקע עסקי-מוצרי.

המכשול העיקרי שאני מזהה בתחום הוא הרגולציה המקומית שמקשה על מיזם להיות גלובאלי. אני אפילו לא מדבר על הצורך ברישיון (שהוא פתיר) אלא על הצורך במעקב על תנאי הרגולציה המשתנים ובחירת תהליכים חכמים ואטרקטיביים בתנאים משתנים.

הייתי שמח לשמוע אם לעוד מישהו/י יצא לחשוב על מיזם בתחום, אם בא לכם לפרט, אילו אתגרים אתם מזהים בדומיין מלבד מה שציינתי ובכלל כל מחשבה שהייתה לכם בנושא תהיה מעניינת.

חג שמח!
זה די בסגנון של פמלי אופיס ויש הרבה כאלה היום

וגם הרבה שהם יועצים פננסים (לרוב יועצים פנסיונים שמתרחבים) ואז הם יעשו לך הכל
ןאתה יכול לבחור אם לשלם להם חודשי קבוע או שיקחו עמלות בדילים עם הבתי השקעות

אילו אתגרים אתם מזהים בדומיין מלבד מה שציינתי ובכלל כל מחשבה שהייתה לכם בנושא תהיה מעניינת.
עסקתי רבות בתחום, אכן הרגולציה מאד מגבילה וגם היצע המוצרים/שירותים שעומדים בה (או שלא) הוא נרחב.
אחת הפתרונות הוא לפנות רק ללקוחות כשירים שזה כמובן מאד מגביל וזה גם מאד תלוי במה אתה רוצה לעשות, יש פתרונות שונים למטרות שונות.
פמילי אופיסים יש כבר המון וכל זב חותם פותח אחד כזה כי הוא דווקא נופל קצת בין הכסאות וחסם הכניסה הוא אפסי.

אכן הדומיין שאני מדבר עליו הוא יותר בכיוון של להחליף יועצים פנסיוניים/פיננסיים/כלכליים וכו'. בשונה מפמילי אופיס, אין בהכרח צורך בהגדרת סכומי סף, ובנוסף, בעוד שאלו מתיימרים להציע תשואות (שכלל לא מובטחות), המטרה כאן היא יותר להתמודד עם התהליכים המייגעים של הניהול הבירוקרטי מאשר הרכבת תיק "חכם"

אכן הדומיין שאני מדבר עליו הוא יותר בכיוון של להחליף יועצים פנסיוניים/פיננסיים/כלכליים וכו'. בשונה מפמילי אופיס, אין בהכרח צורך בהגדרת סכומי סף, ובנוסף, בעוד שאלו מתיימרים להציע תשואות (שכלל לא מובטחות), המטרה כאן היא יותר להתמודד עם התהליכים המייגעים של הניהול הבירוקרטי מאשר הרכבת תיק "חכם"
לי קיים סוכן פנסיוני שאני מאוד מרוצה ממנו שפשוט עושה את העבודה מעודכן בכל החידושים הבירוקרטיים והמסחריים הוא מגובה גם בגב מקצועי חזק (המוכר פה לרובנו נמנעת מפרסומת). העמלות מול הסוכנים אינן משולמות על ידי הלקוח ואם תקיים שיח ישיר לא תזכה לתנאים טובים יותר לרוב.אז לא בטוחה שאני מבינה את רעיון המיזם. אולי פשוט צריך סוכן פנסיוני טוב.

המטרה כאן היא יותר להתמודד עם התהליכים המייגעים של הניהול הבירוקרטי מאשר הרכבת תיק "חכם"
איזה תהליכים ביוקרטיים?אם פסנסיוני אז בשביל זה יש סוכנים.

אני חושב שהוא יותר לכיוון פעמונים. אופטימיזציה של ניהול כלכלת בית שבין היותר כולל ניהול כספי חיסכון ופנסיה אבל גם מאזן חודשי/שנתי, הלוואות, נדל"ן וכו'...

סוכנים מוטים לטובת בית השקעות.
יועצים נאלצים להתמודד עם לא מעט בירוקרטיה בעצמם, יצירת אוטומציות להליכי הייעוץ יכולה לייצר סקייל

בהנחה ולזה התכוונת, יש כיום חברות פינטק שעוסקות במתן כלים ליועצים פיננסים לטובת ניהול החסכונות של הלקוחות שלהם, אחת מהן אפילו ישראלית (Pontera), אבל למיטב ידיעתי, רובן, אם לא כולן, אינן פועלות בישראל כרגע.

סוכנים מוטים לטובת בית השקעות.
יועצים נאלצים להתמודד עם לא מעט בירוקרטיה בעצמם, יצירת אוטומציות להליכי הייעוץ יכולה לייצר סקייל
מזה שאתה לא רוצה לרשום מפורש את המקצוע נראה לי שאני הצלחתי לנחש ועל סמך זה אני עונה לך

אתה צודק שאין באמת לאדם הפשוט אופציה נורמלית לניהול תיק בלי לקבל יעוץ שברוב המוחלט של המקרים אם הוא היה מבין מה המשמעות של התיק שהרכיבו לו, הוא לא היה מרכיב כזה תיק

אבל צריך להבין שיש סיבות למה זה כך. בנושאים של כסף תוך שניה אתה נהפך למושחת ומפיל בפח אנשים תמימים.

אבל גם אני חושב שחבל שזה כך וחבל מאוד שאין פתרון מאוזן וזה טוב שאתה מנסה לחושב על פתרון

אתה צודק שאין באמת לאדם הפשוט אופציה נורמלית לניהול תיק בלי לקבל יעוץ שברוב המוחלט של המקרים אם הוא היה מבין מה המשמעות של התיק שהרכיבו לו, הוא לא היה מרכיב כזה תיק

אבל צריך להבין שיש סיבות למה זה כך. בנושאים של כסף תוך שניה אתה נהפך למושחת ומפיל בפח אנשים תמימים.

אבל גם אני חושב שחבל שזה כך וחבל מאוד שאין פתרון מאוזן וזה טוב שאתה מנסה לחושב על פתרון
האמת שאני עוד לא ממש חושב על הפתרון. יותר על הבעיה. אתה צודק שיש אתגר גדול בלתת לאנשים לסמוך עליך עם הכסף שלהם.

בהנחה ולזה התכוונת, יש כיום חברות פינטק שעוסקות במתן כלים ליועצים פיננסים לטובת ניהול החסכונות של הלקוחות שלהם, אחת מהן אפילו ישראלית (Pontera), אבל למיטב ידיעתי, רובן, אם לא כולן, אינן פועלות בישראל כרגע.
מעניין, לא הכרתי

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
littleSeal פתיחת מיזם או עסק התפתחות אישית 3
ח מימון בתחילת עסקת רכישת בית מיזם נדל"ן 4
P מקווה שלא עליתי על מיזם :) אוף טופיק 4
Jane Doe מיזם להוזלת סל הקניות ברחובות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
M מתלבט על הצעד הבא בתחום הנדל״ן נדל"ן 6
ETF Shark צעדים ראשונים בתחום ה-Data Science: תואר ראשון והתחבטויות התפתחות אישית 9
T עבודה ראשונה בתחום אחרי התואר התפתחות אישית 1
E בן 19 חדש בתחום דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 2
הפרופסור משרה ראשונה בתחום לא כזה מעניין ובתנאים לא מצויינים התפתחות אישית 10
ר מה דעתכם על השקעות בתחום הנשק? שוק ההון 9
S עצמאי בתחום היעוץ בנוסף להיותי שכיר... התפתחות אישית 16
נ מעוניין לעבור להיות יועץ עצמאי בתחום שלי, לפי פרוייקטים בתחום המומחיות שלי, התפתחות אישית 4
ג מקצוע בתחום הטיפול(פיזי) אוף טופיק 2
Body Solid בנק ישראל בטיוטת הוראות לבנקים: לא יוכלו עוד לסרב באופן גורף לפעול בתחום הקריפטו השקעות אלטרנטיביות 56
ח כשל שוק בתחום הטיסות ואזהרה על חברת אל על אוף טופיק 126
ע כמה שאלות של חדש בתחום נדל"ן 0
M עסק בתחום פינוי המתכות אוף טופיק 8
C פתיחת חסכון עם 0 ידע/זמן בתחום. שוק ההון 5
Blue מחפש הכוונה - מקצוע בתחום הפיננסי התפתחות אישית 25
ב שאלה למבינים בתחום - חובות עו"ד כלפי מוכר הדירה נדל"ן 15
S קורסים בתחום הנדלן. התפתחות אישית 17
A עבודה בתחום הmachine learning ,deep learning התפתחות אישית 1
M עצמאות בתחום הדיגיטל התפתחות אישית 3
D זיכיון לייבא מוצר לחסר ניסיון בתחום אוף טופיק 15
S גיוס משקיעים בתחום הנדל"ן - שאלה נדל"ן 1
L צעדים ראשונים בתחום - מספר שאלות שוק ההון 6
ג מניות הריטייל בארה"ב - בתחום הלבשה ואופנה שוק ההון 34
מ המלצה על קורס בתחום ההייטק התפתחות אישית 4
ח מבקש רעיונות לקורס שיכול לקדם מקצועית בתחום מערכות המידע התפתחות אישית 3
wa11a עז״ב [עשה זאת בעצמך] בתחום הרכב התפתחות אישית 16
Y חדש בתחום שוק ההון 3
ד השתלבות בתחום החינוך התפתחות אישית 2
P קרן REIT ישראלית בתחום דירות מגורים נדל"ן 46
chen15 רכישת רכב סולידית - עזרה לחדשים בתחום מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 52
U הדיוט בתחום, התפטרתי, מה מגיע לי? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
א חיפוש עבודה בתחום ה BI התפתחות אישית 0
oz1987 מחקה מדד בתחום ההייטק שוק ההון 12
משה איך אתם יודעים מה המיומנויות הספציפיות ששווה לרכוש בתחום שלכם? התפתחות אישית 14
ל מתחיל בתחום ההשקעות, השקעה ראשונה שוק ההון 2
ע בניית תיק השקעות(חדש בתחום) שוק ההון 16
א ETF בתחום ה-REIT שוק ההון 3
waskindalost איזה חברה היא המובילה ביותר בתחום עיצוב אתרי רשת (Web design) ? אוף טופיק 3
M שאלה של חדש בתחום (בנושא חלוקת דיבידנד) שוק ההון 1
ל תשלום נסיעות במסגרת מלגה בתחום החברתי. אוף טופיק 15
Fitch חדש בתחום - השקעת ETF בחו"ל - מיסים, דמ"נ, המרות מט"ח וכד' שוק ההון 15
O חדש בתחום, למה לא להחזיק רק MSCI World? שוק ההון 128
ש חדש בתחום, תוהה מהי הדרך הנכונה שוק ההון 58
AlexNOSAM פיתוח אישי בתחום התוכנה התפתחות אישית 41
משה הרצאה על יעילות בתחום המזון אוף טופיק 23

נושאים דומים

Back
למעלה