• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן המעשי

לא יודע אם הנושא הזה עלה פה כבר אבל בכל מקרה אשאל...כרגע מחזיק מטבעות בארנק קר ויש לי גם חשבון IRA בקה"ש. האם לא כדאי לשקול למכור את המטבעות שיש לי (לשלם מס כמה שצריך), ולקנות תעודת סל GBTC ב IRA? גם חוסך את הסיכון של החזקה פיזית של מטבעות וגם אין תשלום מס רווחי הון. האם אני מפספס פה משהו?
אם החשיפה שלך לביטקוין נכנסת לקרן השתלמות (תקרת הפקדה השנתית), אז זה כן יחסוך תשלום מס רווחי הון
לגביי הסיכון של החזקה פיזית, אחד יגדיר זאת סיכון אחד יגדיר זאת "גידור סיכון"
GBTC זאת ת"ס והיא חשופה לסיכון מנפיק, אז או שאתה לא סומך על עצמך או על צד ג'

באופן אישי, מחזיק בכל החשבונות הפטורים GBTC
בלי שום קשר יש לי חשיפה פיזית גם ב"חשבון" (ארנק) עיסקי וגם בפרטי
(לא כאלה שאמכור בקרוב :))

שלום לכולם,
לפני כ10 שנים קניתי קצת ביטקוין, קיבלתי רגליים קרות ומכרתי קצת אחר כך (אוי איזה טעות).
אני מעוניין לקנות היום שוב בכמה אלפי שקלים, וכבר לא מעודכן איך/איפה לעשות זאת (קצת קשה לי לעבור על שירשור בן מספר שנים ולהבין מה עדיין רלוונטי).
קראתי על ביט אוף גולד ועל ביטוסי, העמלות שם נראות לי מטורפות (6%? WTF?), יש אלטרנטיבות מומלצות?

שלום לכולם,
לפני כ10 שנים קניתי קצת ביטקוין, קיבלתי רגליים קרות ומכרתי קצת אחר כך (אוי איזה טעות).
אני מעוניין לקנות היום שוב בכמה אלפי שקלים, וכבר לא מעודכן איך/איפה לעשות זאת (קצת קשה לי לעבור על שירשור בן מספר שנים ולהבין מה עדיין רלוונטי).
קראתי על ביט אוף גולד ועל ביטוסי, העמלות שם נראות לי מטורפות (6%? WTF?), יש אלטרנטיבות מומלצות?
הכי זול ל"נפטר משקלים" זה ביטוסי בהעברה בנקאית - 1% קניה (ומכירה) , משיכת שקלים חזרה 80 ש"ח
בכרטיס אשראי זה נע בין %5-7, כן
כנ"ל בכספומטים

הכי זול ל"נפטר משקלים" זה ביטוסי בהעברה בנקאית - 1% קניה (ומכירה) , משיכת שקלים חזרה 80 ש"ח
בכרטיס אשראי זה נע בין %5-7, כן
כנ"ל בכספומטים
תודה.
ואיך נפח המסחר? יש תזוזה שם?
דרך אגב, מה זאת התמסחרות הזאת? "צרף צילום של ת.ז", "המתן לאישור צוות הבורסה", מה נסגר? כל הכיף היה שיכולת להיות ג'ק המרטש וזה לא עניין אף אחד. מה הלאה? סניפים ברמת גן עם פינות ישיבה ועלונים לעיצוב הבית?

מה לגבי לקנות מאנשים?
למיטב זכרוני אפשר תחת פיקוח בשגרירות הביטקוין (לפחות לפני הקורונה היה אפשר).

דרך אגב, מה זאת התמסחרות הזאת? "צרף צילום של ת.ז", "המתן לאישור צוות הבורסה", מה נסגר? כל הכיף היה שיכולת להיות ג'ק
אתה לא יכול לצפות לפרטיות מהממשק עם "העולם הישן". רוצה פרטיות אל תרכוש מגוף מוסדי שמתפרנס מהמרות פיאט.
*הביטקוין בכל מקרה רחוק מלהיות פרטי.

אתה לא יכול לצפות לפרטיות מהממשק עם "העולם הישן". רוצה פרטיות אל תרכוש מגוף מוסדי שמתפרנס מהמרות פיאט.
*הביטקוין בכל מקרה רחוק מלהיות פרטי.
אוקיי
אז בשורה תחתונה, אם אני מדבר בסכומים נמוכים יחסית, אני יכול להסתפק בשירותים של ביטוסי להמרה שקל/ביטקוין ומסחר? אני מנסה לוודא שאני לא סתם אזרוק כסף על עמלות גבוהות ויחסי המרה גרועים

אוקיי
אז בשורה תחתונה, אם אני מדבר בסכומים נמוכים יחסית, אני יכול להסתפק בשירותים של ביטוסי להמרה שקל/ביטקוין ומסחר? אני מנסה לוודא שאני לא סתם אזרוק כסף על עמלות גבוהות ויחסי המרה גרועים
נפח המסחר הנמוך אכן קיים, אבל אלפי שקלים זה כעשירית הביטקוין ויש שם נפח לפחות של כמה ביטקוין ביממה
אני מעביר שקלים, רואה בחשבון למחרת, ממיר ישר משקלים, ויוצא הלאה לעולם
כרטיס אשראי ינעל לך את המחיר למועד הרכישה ותוכל להשתמש "מיידית" (לאחר שיעבור לארנק בבעלותך ברשת)

נפח המסחר הנמוך אכן קיים, אבל אלפי שקלים זה כעשירית הביטקוין ויש שם נפח לפחות של כמה ביטקוין ביממה
אני מעביר שקלים, רואה בחשבון למחרת, ממיר ישר משקלים, ויוצא הלאה לעולם
כרטיס אשראי ינעל לך את המחיר למועד הרכישה ותוכל להשתמש "מיידית" (לאחר שיעבור לארנק בבעלותך ברשת)
אבל כרטיס אשראי זה עוד איזה 4% עמלה, לא חבל?

כי הוא לא תוכנן מראש להיות כזה, ה-ledger שלו ציבורי לחלוטין. ניתן לנוע על פני ה-blockchain ולאתר כל עסקה ועסקה שבוצע איתו. הוא שונה מכסף מזומן או זהב שלהם אין היסטוריה.

אם אתה מוכר לי רכב ואני משלם לך במטבעות bitcoin יכול מאוד שידפקו לך בדלת כי לפני 2 העברות זיהו שהמטבעות שקיבלת היו מעורבים בעסקת נשק.

יש מטבעות כמו monero שמכוונים להיות כסף מזומן דיגיטלי. במטבעות כאלה אין לך דרך לדעת מאיפה המטבע הגיע ולאן הוא הלך.

אבל כרטיס אשראי זה עוד איזה 4% עמלה, לא חבל?
חבל
בחגים אמנם השתמשתי, היתה תקופה של bit2c לא זיכו חשבונות רק לאחר מספר ימים (ערבי חג כאלה)
זה מה שאתה משלם על קבלת הביטקוין תוך 10 דקות (24/7)

שרשור ארוך ומעניין.
האם דנתם כאן גם בחשיפה לקריפטו ע"י רכישת מניות של חברות כריית מטבעות? האם זה דומה כמו חשיפה לזהב ע"י קניה של חברות כריית זהב כמו barrick ו-KL?

חברות כריית קריפטו כמו RIOT, HIVE, מניח שגם קניה של NVIDIA ו-AMD תושפע מהקריפטו אבל לא בטוח שעליה במחיר הביטקוין תשפיע עליהן באותה מידה כמו הכורים.

אני רואים שהמחיר של חברות כאלו עלה באלפי אחוזים לפני כמה שנים ומאז התרסק.

חברים,
לאחר קריאה ממושכת אני לא מבין שני דברים (כנראה יש עוד דברים שאני לא מבין, רק שאני עוד לא יודע D:)
1. איך למעשה נקבע שער BITCOIN/USD ?
בדיוק כמו מניות? לפי שער העסקה האחרון באיזו בורסה? (ואם כן באיזו בורסה בדיוק?)
2. איך ניתן להסביר את הקורלציה הגבוהה בין ביטקוין לSP500 שאנחנו רואים מתחילת השנה? (למעט הימים האחרונים)
ההסבר שקראתי פה לפני כמה דפים -" אנשים רוצים מזומן ויותר קל להנזיל ביטקוין מאשר SP500 " לא כל כך מניח את הדעת...

1. איך למעשה נקבע שער BITCOIN/USD ?
הוא לא נקבע, הוא משתנה 24/7
הוא כן נסחר באלפי מקומות שונים כמעט באותו המחיר
מקומות שונים = בורסאות,חלפנים, אדם לאדם

כאשר מדד או חוזה שמבוסס על השער הזה רוצה לתמחר את עצמו הוא משתמש באיזה 3-5 בורסאות מפוקחות ו"מובילות" (במחזורים) ועושה ממוצע

איך ניתן להסביר
פשוט מאוד, כמה גופי השקעות רצו לסחור בסל נכסים מול הדולר ומימשקו את האלגו שלהם
בכל מקרה, זאת לא יד משמיים

שמעתם שפאיפאל הכריזו שיתמכו בקריפטו? זו הסיבה לעליה היום

הרגשתי :)

בכל מקרה, מי שנכנס לשוק רק בעקבות הידיעה, אז שיצפה תנודתיות, כי עכשיו זה ה"לחם" של הלויתינים, לאכול דגיגונים FOMOיסטים
נא להזהר בהתאם

ולמי ששאל האם חבל לשלם 5% על קניה מיידית בכרטיס אשראי, קיבל את הצד המרגש של התשובה :)

הוא לא נקבע, הוא משתנה 24/7
כאשר מדד או חוזה שמבוסס על השער הזה רוצה לתמחר את עצמו הוא משתמש באיזה 3-5 בורסאות מפוקחות ו"מובילות" (במחזורים) ועושה ממוצע"

כשאני כותב בגוגל bitxoin usd ככה מתבצע החישוב? אם אני קונה מחלפן נגיד bitofgold ככה החישוב מתבצע?

פשוט מאוד, כמה גופי השקעות רצו לסחור בסל נכסים מול הדולר ומימשקו את האלגו שלהם
בכל מקרה, זאת לא יד משמיים

אפשר הסבר לdummies ?

כשאני כותב בגוגל bitxoin usd ככה מתבצע החישוב?
לא יודע מה זה יציג לך
כנראה תוצאות חיפוש ממספר בורסאות

בכל מקרה, חלפן, בורסה או בן אדם פרטי יספק לך את המחיר המעודכן לדקה שבה העיסקה מתבצעת
המחיר נקבע בשוק בכל מקרה
בכל בורסה יכול להיות מחיר אחר בהפרשים של אפילו אחוזים (היום כבר אין ארביטרז כזה כמעט)
לפחות לא בגדולות

אפשר הסבר לdummies ?
אותם אנשים שלא אוהבים דולר סחרו גם בביטקוין וגם בנכס ריאלי שמגן עליהם מפני הדולר
איך הם עשו זאת? תיכנתו סידרה של פקודות שתעשה זאת
זה לא מלאכותי, זה מכוון

תודה
רוצה לוודא שהבנתי -
אתה אומר שהביטקוין משמש עבור קבוצה מסויימת כמעין גידור מהדולר, כמו שורט על הדולר.
כשsp500 ירד במרץ חזק, אז הדולר עלה ולכן ה"שורט" עליו (=אחזקה בביטקוין) ירדה גם כן?

אגב למישהו יש הסבר למה gbtc ירדה 25 אחוז לאחר המסחר?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
stamEhad מטבעות קריפטוגרפיים, ביטקוין ומיסים - איפה מתחילים? השקעות אלטרנטיביות 4
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הטכנולוגי השקעות אלטרנטיביות 252
A מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הכלכלי-פוליטי-חוקי השקעות אלטרנטיביות 3018
Daniel Guri לגבי מטבעות קריפטוגרפיים או חלופיים השקעות אלטרנטיביות 1
P ערך ריאלי מלפני ההיפראינפלציה, ושינוי מטבעות? שוק ההון 3
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 8
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ה גישה למסחר באופציות וניל (vanilla options) על צמדי מטבעות (FX) שוק ההון 0
חושב בגדול האיש העשיר ביותר בבבל - 'מכל עשרה מטבעות שאכניס אוציא רק תשעה' התפתחות אישית 8
P מטבעות זהב השקעות אלטרנטיביות 2
גראהם העברת מטבעות מBINANCE ל-KRAKEN השקעות אלטרנטיביות 18
G C20 - אינדקס של מטבעות השקעות אלטרנטיביות 8
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
stamEhad Binance Locked Staking - נעילת מטבעות וקבלת תשואה על כך - מה הסיכונים? השקעות אלטרנטיביות 42
M מחפש קרן מנוהלת של מטבעות דיגיטליים השקעות אלטרנטיביות 15
ד מטבעות אלטרנטיביים השקעות אלטרנטיביות 25
tomchoook קריפטו - ארנק דיגיטלי וקניית מטבעות פחות מוכרים השקעות אלטרנטיביות 4
Y הכנסות והוצאות בשני מטבעות צרכנות פיננסית 5
G איפה ניתן ללמוד/לקנות מטבעות קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
Gari קרנות שעוקבות אחר כמה מטבעות קריפטו באותה קרן השקעות אלטרנטיביות 0
A השקעה בכריית מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 65
ITS קרן מחקה על מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
סשה מטבעות בוליון זהב השקעות אלטרנטיביות 2
T מטבעות וירטואליים והצהרת הון מיסים 12
O מטבעות זהב בוליון - פטור אפשרי ממס בעת מכירה מיסים 4
O איפה לקנות מטבעות זהב בוליון בחו"ל, כספות, סוגי מטבעות השקעות אלטרנטיביות 22
א מכתב ממס הכנסה על פתיחת תיק בעקבות מכירת מטבעות (קריפטו) מיסים 119
T כיצד לדווח על רווח ממכירת מטבעות קריפטו מיסים 135
ש ארנק ללא מטבעות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
Y האם אתה מפזרים את ההשקעה על מספר מטבעות משיקולי מס? שוק ההון 45
ITS קניית מטבעות זהב בספרד (בוליון, לא לאספנות) - מבקש עצות השקעות אלטרנטיביות 34
ברננקי רכישת מטבעות בוליון כסף (סילבר) השקעות אלטרנטיביות 60
Henchman34 רכישת מטבעות זהב בוליון בישראל השקעות אלטרנטיביות 1
Izik דיווח על מטבעות זהב/ כסף בשדה התעופה השקעות אלטרנטיביות 15
Y לאיזה מטבעות הקרן הזו חשופה? שוק ההון 15
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 162
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ס אופציות על ETF ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
O לקנות ביטקוין שווה לקניית etf על ביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C איך אפשר למכור ביטקוין היום? השקעות אלטרנטיביות 10
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
ב קרן סל איישרס ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 2
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד כיצד קרן סל של ביטקוין משמשת כ"זהב דיגיטלי" ? השקעות אלטרנטיביות 8

נושאים דומים

Back
למעלה