• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן המעשי

בימים האחרונים מכרתי לbits of gold כמות ביטקונים בשווי של 150K, לאחר העברה קיבלתי מייל שאני נדרש להגיע אליהם לחתום על מסמכים עבור הרשות לאיסור הלבנת הון ורק לאחר מכן הם יעבירו לי את הכסף לחשבון בבנק,מישהו יודע מה המשמעות של זה? האם הבנק יסכים לקבל את הכסף? האם הבנק יכול לקחת אוטומטית 25% למס? ומה הדרך הטובה ביותר שבה כדאי לי לפעול??

תודה רבה
היי, תוכל לעדכן האם קיבלת את הכספים ? האם ניכו לך 25% מס, אם כן איך ידעו מה הרווח שעשית ?

האם למישהו יש ניסיון טוב או רע עם HitBTC? אני רואה תלונות על בעיות משיכה וכספים נעלמים (למשל זה), אבל לא ברור אם אלה בעיות זמניות (זמני = שבועות/חודשים) כתוצאה מהעומס של החודשים האחרונים, או שזה יותר מזה.

קשה למצוא בורסה ראויה. הפרמטרים החיוביים מפוזרים בין בורסות שונות, כל אחת לוקה בדברים מסוימים, ולא נראה שזה יפתר כל עוד הבורסות לא מבוזרות.
אין לי נסיון עם HitBTC אבל לדעתי מדובר בבורסה מפוקפקת. הם נתנו לביטקונקט להיסחר אצלם.

לאחרונה בזמן ירידות יש מחירים טובים בביטוסי.
הם מתגמלים אנשים שקונים בירידות (פרמיה שלילית) ומענישים אנשים שקונים בעליות (פרמיה של 5-15 אחוז). אני רואה בזה שירות טוב למשקיעים סולידיים. יש פחות מוטיבציה למכור בירידות.

אין לי נסיון עם HitBTC אבל לדעתי מדובר בבורסה מפוקפקת. הם נתנו לביטקונקט להיסחר אצלם.

לאחרונה בזמן ירידות יש מחירים טובים בביטוסי.
הם מתגמלים אנשים שקונים בירידות (פרמיה שלילית) ומענישים אנשים שקונים בעליות (פרמיה של 5-15 אחוז). אני רואה בזה שירות טוב למשקיעים סולידיים. יש פחות מוטיבציה למכור בירידות.
שירות טוב זה לתת לסחור במחיר שוק הוגן ללא פרמיה או הנחה.
אבל אין לביטוסי שום קשר לזה. הספר שם דליל נורא ובגלל זה כשיש לחץ לכיוון קניה או מכירה המסחר מתרחק מהמחיר בבורסאות אחרות.

כן, ברור שאין להם קשר לזה.
לי באופן אישי זה עזר כי אני לא רשום בבורסות זרות ובגלל הפרמיה הגבוהה האתר הציל אותי מלקנות ביטקוין במחירים מופקעים.

binance סגרו את האתר שלהם כבר מעל 12 שעות בטענה שהם צריכים לתחזק את הdatabase שלהם. מה שמוזר בזה שזה הגיע בהפתעה וגם ניסיתי למשוך כסף עוד לפני זה ולא עבד. מקווה מאוד שהם לא נפרצו.

פשוט יש להם הרבה סוגי מטבעות. המפוקפקות המסוימת שלהם היא אולי בגלל בעיות המשיכה שאנשים מדברים עליהן, אבל זה גם קורה ב-Coinbase.

האטרקציה שם, בין השאר, היא שאין עמלה ל-makers ויש להם נפח מסחר.
ב-OKEx היה זיכוי 0.1% ל-makers, אבל זה הופסק עכשיו, אז נראה לי ש-HitBTC הם היחידים כרגע ללא עמלה שזמינים לישראלים.

נערך לאחרונה ב:
ה' ישמרנו. הם דחו את הפתיחה בעוד 12 שעות.
hitbtc מאוד לא ממליץ. הכל היה בסדר אתם איזה תקופה ואז באתי למשוך והייתי צריך לחכות פאקינג 3 שבועות!!
אחרי זה הוצאתי את כל הכסף משם ולא חזרתי. אין מצב אני משאיר את הכסף במקום שנותן לך רק לסחור אבל לא נותן לך להוציא את הכסף.

השאלה אם מה שקורה ב-HitBTC מכוון או שזה בעיות טכניות. גם ב-Coinbase/GDAX יש הרבה בעיות בסגנון, למרות שהם נראים לי מהגופים היותר מפוקחים ומסודרים.

אגב, לגבי Binance, יש לאחרונה כל מיני מקרי phishing שמבוססים על שמות דומיין שמתחזים לאתר ע"י החלפת אותיות באותיות unicode שנראות אותו דבר, או כמעט אותו דבר. האתרים המזויפים מופיעים בפרסומות ב-Google. כמה דיונים בנושא.

מי שמחזיק סכומים לא טריוויאלים בקריפטו וגם מסיבה כזו או אחרת לא מוכן להשקיע את הזמן בהכנת תשתית Cold Storage מבוססת ארנקי נייר:
1. קנו ארנק חומרה. אישית אני מחזיק Ledger ואני מאוד מרוצה ממנו, אבל גם Trezor נחשב אמין.
[ג"נ: אין לי סכומים לא טרביאלים בקריפטו. יש לי בדיוק 0. אני משוכנע שהקריפטו הוא תופעה מיותרת שאיננה תורמת דבר, שתגווע בקרוב.]
אבל תן לי, ברשותך, לשאול שאלה: אני לתומי חשבתי שכל היופי בקריפטו זה שהכל בטוח. לא צריך בנקים. אין בעייה להחזיק סכומים גדולים.
בסוף, הכל נסמך על ארנק חומרה? אני אשים 40 מיליון דולר בארנק חומרה? ואם הבית ישרף לי והארנק ישרף? אז מה הפיתרון לקנות כמה ארנקים? אבל איפה לפזר אותם? בבית של חברים שלי? ומה אם אין לי חברים?

הרעיון בקריפטו הוא לא שהכל בטוח, אלא שלא צריך בנקים ומתווכים אחרים.

יש כל מיני דרכים לגבות ארנק. אחת מהן היא לרשום על דף 12 מילים, וזה כל מה שאתה צריך.

אם יש לך 40 מיליון דולר, אפשרות אחרת היא לשמור ארנק חומרה נוסף בכספת בבנק. מי אמר שלא צריך בנקים? :)

@Ron B ארנק חומרה לא שומר את המטבעות שלך בארנק. הוא עושה את העבודה של להצפין את הטרנסאקציות באופן מאובטח (שלא תלוי בהאם המחשב שלך נגוע או לא). שים לב שמחשב נגוע יכול לדפוק אותך בהרבה דרכים בלי קשר לקריפטו.
הגישה למטבעות ניתנת לשחזור עם סט של כתריסר או יותר מילים אקראיות שעוברות תרגום למפתח פרטי.
את המילים הללו אתה יכול לשמור על דף נייר, במנהל הססמאות, במייל, מתחת למקלדת שלך - תעשה מה שבא לך. זה לא קבור בארנק החומרה.

לגבי אבטחה באופן כללי בקריפטו אני מסכים, המצב היום הוא סוג של מערב פרוע, המון רמאויות המון פריצות, המון אנשים מאבדים כסף לשווא מבלי שעשו בעצמם טעות פטאלית.
זה לא תקין ואני משער שככל השוק ישתכלל המצב יהיה יותר טוב.
מה גם שמי שסוחר בבורסה קקיונית שלא יודעים מי מאחוריה או מה רמת האבטחה שלהם שלא יתפלא אם יקרה שם משהו רע.

פשוט יש להם הרבה סוגי מטבעות. המפוקפקות המסוימת שלהם היא אולי בגלל בעיות המשיכה שאנשים מדברים עליהן, אבל זה גם קורה ב-Coinbase.

האטרקציה שם, בין השאר, היא שאין עמלה ל-makers ויש להם נפח מסחר.
ב-OKEx היה זיכוי 0.1% ל-makers, אבל זה הופסק עכשיו, אז נראה לי ש-HitBTC הם היחידים כרגע ללא עמלה שזמינים לישראלים.
לדעתי לבורסות צריכה להיות אחריות מסויימת כלפי המשתמשים. אם הבורסה היא לא מבוזרת (כמו etherdelta שבה כל אחד יכול להוסיף מטבעות) ומישהו מחליט איזה מטבעות צריכים להיסחר שם, אז אני חושב שכדאי שהוא לא ייתן למטבעות שידועים כמו מפוקפקים להיסחר. בנוסף רצוי שהוא ימנע בלבול בכל מיני פורקים כמו bcash, שרישומם תחת שמם המלא מבלבל משתמשים חדשים.
אגב, בבינאנס ביקאש נסחר תחת הסימבול BCC (ביטקונקט). הם מעולם לא טרחו לתקן זאת.

בשביל איזה מטבעות אתה צריך את Hitbtc בנוסף לבינאנס ?

שים לב שמחשב נגוע יכול לדפוק אותך בהרבה דרכים בלי קשר לקריפטו.
מחשב נגוע זה לא נעים. אבל מחשב נגוע לא יעזור לאף אחד לגשת לכסף שלי בבנק.
ברור לי שהארנק לא מחזיק את המטבעות עצמם. אבל אם הוא מחזיק את קוד הגישה למטבעות: זה שקול. מי שיש לו את הארנק ואת הסיסמה שלי (למשל, הכניס מצלמה קטנה לבית שלי וראה אותי מקליד את הססמה): זהו. הכסף הלך.
אם יש לך 40 מיליון דולר, אפשרות אחרת היא לשמור ארנק חומרה נוסף בכספת בבנק.
ואם ישדדו לך את ארנק החומרה מהבנק? לך תוכיח שהיתה לך שם ססמא ל-40 מליון דולר. זה לא יקרה לך אם רשום לבנק שיש לך 40 מליון דולר.
מי אמר שלא צריך בנקים?
האנשים שהתחילו את הקריפטו והאנשים שטוענים ש"עזבו פיתרון לזקנה ולסרטן. הנה המפכה הבאה". אם צריך בנקים אז למה צריך קריפטו?

ואם ישדדו לך את ארנק החומרה מהבנק? לך תוכיח שהיתה לך שם ססמא ל-40 מליון דולר. זה לא יקרה לך אם רשום לבנק שיש לך 40 מליון דולר.
זה לא מספיק. המפתח גם מוגן ססמא.

מי שיש לו את הארנק ואת הסיסמה שלי (למשל, הכניס מצלמה קטנה לבית שלי וראה אותי מקליד את הססמה): זהו. הכסף הלך.
אתה חי בסרט - מי שיש לו כזה ידע עליך וגישה אליך פשוט מכוון לך אקדח לראש ואומר תעביר לי את הקריפטו או ש... (זה מה שאשכרה קרה כבר כמה פעמים).

hitbtc מאוד לא ממליץ. הכל היה בסדר אתם איזה תקופה ואז באתי למשוך והייתי צריך לחכות פאקינג 3 שבועות!!
זה קורה שם תכופות במטבעות מסוימים, פתאום מטבע X משהים את המשיכה או כותבים שיש עיכובים וקח בחשבון שיימשך עד 3 שבועות.
פשוט צריך לבדוק מה המצב לפני הקניה.
זה קורה אגב גם אצל Binance אם כי התרשמתי שפחות.
אז נראה לי ש-HitBTC הם היחידים כרגע ללא עמלה שזמינים לישראלים.
אבל משיכה של הרבה מאוד מטבעות עולה כפול מ Binance במקרה הטוב, ויקרה להחריד במקרה הפחות טוב. (תלוי איזה מטבעות)
מחשב נגוע זה לא נעים. אבל מחשב נגוע לא יעזור לאף אחד לגשת לכסף שלי בבנק.
יש לך הרשאות להעברה באינטרנט? מחשב נגוע יכול לחשוף אותך לגניבה, כמובן במגבלות סכום ולא 40M$

אבל משיכה של הרבה מאוד מטבעות עולה כפול מ Binance במקרה הטוב, ויקרה להחריד במקרה הפחות טוב.
צריך לשקלל את הסה"כ. אם השימוש הוא מסחר לאורך זמן זה פחות משנה.
עלות המשיכה לא משהו, אבל לרוב דומה לאחרים, כגון 0.001 ל-BTC.
LTC זול מהממוצע, עם 0.003, אבל יש זולים יותר.

מה שלא נעים, הם הוסיפו עמלת הפקדה לחלק מהמטבעות (BTC למשל). אבל ל-LTC אין עמלה כזו עד כמה שידוע לי.

למי שאוהב לבהות במסך של CMC (CoinMarketCap) או לרפרש אותו ללא הפסקה
ישנה אלטרנטיבה שמעדכת את המספרים על המסך בזמן אמת, אפשרות לבניית תיק מעקב ועוד סטטיסטיקות
באתר הבא

משהו שרציתי להעלות לדיון. אני לא מחבב את הרעיון של לתת צילומי ת"ז ופרטים נוספים לחברות, ובטח לחברות קטנות כגון אלה שבתחום בארץ. מעבר לחשש הכללי שלי בגלל שהן חברות קטנות נתקלתי גם בהתנהלות לא רצינית שמוסיפה לחשש.

לפני כמה שבועות יצא לי לעבור בת"א. עשיתי עיקוף כדי לנצל את ההזדמנות לבקר את הכספומט של BitsOfGold כדי לקנות BTC בסכום שלא דורש ת"ז. במקומות שונים הם כותבים סכומים שונים כ-סף שדורש ת"ז, אבל תיכננתי לא לעבור את המספר הנמוך ביותר שצוין. בדקתי מראש את שעות הפתיחה באתר שלהם (טוב, אתר "השגרירות").

כשהגעתי למקום הסתברו כמה דברים: למרות שהם פתוחים עד שעה מסוימת, הכספומט נחשב לפעיל רק עד 2-3 שעות לפני הסגירה. הכספומט מקולקל. הם כבר דורשים ת"ז לכל סכום (לא בגלל דרישות רגולציה).

בזמן שהייתי שם היו כמה אנשים שגם הם הגיעו בגלל הכסמופט. הבנתי שאחד מהם אפילו הגיע מרחוק במיוחד בשביל זה. כולם הופתעו מסיבה זו או אחרת: שהכספומט לא פתוח למרות שהמקום פתוח, שהוא מקולקל, ושצריך ת"ז לכל סכום. אם חברה לא מצליחה לעשות דברים בסיסיים כמו לפרסם באינטרנט מידע מלא ומעודכן כדי שאנשים לא יבזבזו את זמנם, זה רק מחזק את הרושם שאי אפשר לסמוך עליהם.

לגבי bit2c, הם עשו עלי רושם טוב יותר בגלל שהתמיכה שלהם עונה מהר הרבה יותר (אבל אולי בגלל שיש להם פחות לקוחות?). אבל יש להם כשלים רעיוניים באיך שהם מנהלים את הנתונים שלהם, וזה גורם לי לתהות לגבי כישורי האבטחה שלהם.

לקינוח, סיפור על זליגת מסמכים אישיים מפדקס.

בשביל איזה מטבעות אתה צריך את Hitbtc בנוסף לבינאנס ?
לא משהו ספציפי, אבל לא מזיק שיש את האפשרות. למרות שבהרבה מהם אין אצלם נפח גדול.

לפני כמה שבועות יצא לי לעבור בת"א. עשיתי עיקוף כדי לנצל את ההזדמנות לבקר את הכספומט של BitsOfGold כדי לקנות BTC בסכום שלא דורש ת"ז. במקומות שונים הם כותבים סכומים שונים כ-סף שדורש ת"ז, אבל תיכננתי לא לעבור את המספר הנמוך ביותר שצוין. בדקתי מראש את שעות הפתיחה באתר שלהם (טוב, אתר "השגרירות").

כשהגעתי למקום הסתברו כמה דברים: למרות שהם פתוחים עד שעה מסוימת, הכספומט נחשב לפעיל רק עד 2-3 שעות לפני הסגירה. הכספומט מקולקל. הם כבר דורשים ת"ז לכל סכום (לא בגלל דרישות רגולציה).

בזמן שהייתי שם היו כמה אנשים שגם הם הגיעו בגלל הכסמופט. הבנתי שאחד מהם אפילו הגיע מרחוק במיוחד בשביל זה. כולם הופתעו מסיבה זו או אחרת: שהכספומט לא פתוח למרות שהמקום פתוח, שהוא מקולקל, ושצריך ת"ז לכל סכום. אם חברה לא מצליחה לעשות דברים בסיסיים כמו לפרסם באינטרנט מידע מלא ומעודכן כדי שאנשים לא יבזבזו את זמנם, זה רק מחזק את הרושם שאי אפשר לסמוך עליהם.
למה שהם יוסיפו דרישה כזאת אם זה לא בשביל למלא רגולציה ?
איך זה שלפני כן זה לא היה דרוש ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
stamEhad מטבעות קריפטוגרפיים, ביטקוין ומיסים - איפה מתחילים? השקעות אלטרנטיביות 4
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הטכנולוגי השקעות אלטרנטיביות 252
A מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הכלכלי-פוליטי-חוקי השקעות אלטרנטיביות 2994
Daniel Guri לגבי מטבעות קריפטוגרפיים או חלופיים השקעות אלטרנטיביות 1
P ערך ריאלי מלפני ההיפראינפלציה, ושינוי מטבעות? שוק ההון 3
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 8
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ה גישה למסחר באופציות וניל (vanilla options) על צמדי מטבעות (FX) שוק ההון 0
חושב בגדול האיש העשיר ביותר בבבל - 'מכל עשרה מטבעות שאכניס אוציא רק תשעה' התפתחות אישית 8
P מטבעות זהב השקעות אלטרנטיביות 2
גראהם העברת מטבעות מBINANCE ל-KRAKEN השקעות אלטרנטיביות 18
G C20 - אינדקס של מטבעות השקעות אלטרנטיביות 8
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
stamEhad Binance Locked Staking - נעילת מטבעות וקבלת תשואה על כך - מה הסיכונים? השקעות אלטרנטיביות 42
M מחפש קרן מנוהלת של מטבעות דיגיטליים השקעות אלטרנטיביות 15
ד מטבעות אלטרנטיביים השקעות אלטרנטיביות 25
tomchoook קריפטו - ארנק דיגיטלי וקניית מטבעות פחות מוכרים השקעות אלטרנטיביות 4
Y הכנסות והוצאות בשני מטבעות צרכנות פיננסית 5
G איפה ניתן ללמוד/לקנות מטבעות קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
Gari קרנות שעוקבות אחר כמה מטבעות קריפטו באותה קרן השקעות אלטרנטיביות 0
A השקעה בכריית מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 65
ITS קרן מחקה על מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
סשה מטבעות בוליון זהב השקעות אלטרנטיביות 2
T מטבעות וירטואליים והצהרת הון מיסים 12
O מטבעות זהב בוליון - פטור אפשרי ממס בעת מכירה מיסים 4
O איפה לקנות מטבעות זהב בוליון בחו"ל, כספות, סוגי מטבעות השקעות אלטרנטיביות 22
א מכתב ממס הכנסה על פתיחת תיק בעקבות מכירת מטבעות (קריפטו) מיסים 119
T כיצד לדווח על רווח ממכירת מטבעות קריפטו מיסים 135
ש ארנק ללא מטבעות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
Y האם אתה מפזרים את ההשקעה על מספר מטבעות משיקולי מס? שוק ההון 45
ITS קניית מטבעות זהב בספרד (בוליון, לא לאספנות) - מבקש עצות השקעות אלטרנטיביות 34
ברננקי רכישת מטבעות בוליון כסף (סילבר) השקעות אלטרנטיביות 60
Henchman34 רכישת מטבעות זהב בוליון בישראל השקעות אלטרנטיביות 1
Izik דיווח על מטבעות זהב/ כסף בשדה התעופה השקעות אלטרנטיביות 15
Y לאיזה מטבעות הקרן הזו חשופה? שוק ההון 15
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 125
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ס אופציות על ETF ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
O לקנות ביטקוין שווה לקניית etf על ביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C איך אפשר למכור ביטקוין היום? השקעות אלטרנטיביות 10
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
ב קרן סל איישרס ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 2
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד כיצד קרן סל של ביטקוין משמשת כ"זהב דיגיטלי" ? השקעות אלטרנטיביות 8

נושאים דומים

Back
למעלה