• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הכלכלי-פוליטי-חוקי

לרוב כששמים כסף בפיקדון לא רוצים סיכון מט"ח. או שה-7% הוא שקלי?
מה יותר מסוכן, לעשות 0% על הכסף שלך או לעשות 7% אבל להחזיק אותו במטבע זר?
כל אחד עושה את השיקולים שלו

לעשות 7% אבל להחזיק אותו במטבע זר?
יש מטבע זר ויש מטבע זר יותר מסוכן.
אם כבר אני מחזיק מטבע זר, אני מעדיף לקנות נכסים מניבים ולא הבטחות של הבנק.

למה שדולר או אירו או פאונד יהיו מסוכנים יותר משקל?

בחלק המזומן של התיק אני גם ככה קונה הבטחות של בנק.
והבטחות של בנק ישראלי לא טובות יותר בעיניי מהבטחות של בנק זר. תלוי איזה בנק ואיזה מדינה.

איפה יש פקדונות ב-7% במטבעות הללו?
היה כאן פוסט (לא הצלחתי למצוא אותו) של בחור אחד ששאל לגבי פקדון של מדינה כלשהיא באפריקה.
היא מציעה פקדונות שנקובים בדולר / פאונד / אירו אם אני לא טועה.

היה כאן פוסט (לא הצלחתי למצוא אותו) של בחור אחד ששאל לגבי פקדון של מדינה כלשהיא באפריקה.
היא מציעה פקדונות שנקובים בדולר / פאונד / אירו אם אני לא טועה.
נקוב בדולר זה לא אותו דבר כמו פיקדון דולרי backed by the full faith and credit of the united states (or us bank)

ביטקוין זה ממש לא השקעה ספקולטיבית. אני נמצא בזירה הזו מאז 2009, כשכל העסק הזה התחיל, ועוקב אחרי זה מאז.
לא נכנסתי כשהוא עלה פחות מ-$50 כי הייתי אז ילד ולא היה לי כסף, אבל כן תפסתי פוזיציות במחירים משמעותית זולים מאשר כמה שהוא עולה היום.
אני לא הולך לפרוס כאן את כל המשנה שלי בעניין, כל דבר שאתם רוצים לדעת על מטבעות קריפטו יש באינטרנט ובשפע. אבל לקרוא לו "ספקולטיבי" זה ממש חטא לעיקר.

הראלי האחרון במחירים נבע מכמה התפתחויות:
- ציפיה לאישור ETF של ביטקוין (הבקשה סורבה, לבינתיים)
- אימוץ של ביטקוין כאמצעי תשלום חוקי ומפוקח ביפן - מה שגרם להסתערות של המון ספקולנטים בקוריאה ויפן

ברור שמי שנכנס באמצע הבועה הפסיד - כי הוא רצה לעשות ספקולציות. אבל ירידה של 35% מערך השיא לא משקפת אבדן אמון, אלא סה"כ הסתלקות של אלה שרצו לעשות סיבוב מהיר.
מי שמשקיע כל חודש, כמוני, לא נבהל מהבועות האלה שמדי פעם צצות.

ציפיה לאישור ETF של ביטקוין (הבקשה סורבה, לבינתיים)
מה עוזר ETF שיש לו נכס אחד? או שיכניסו לתוכו את כל הקריפטו הקיימים?
אימוץ של ביטקוין כאמצעי תשלום חוקי ומפוקח ביפן
זה לא מוריד מערך השימוש בו מלכתחילה?

הסיבות לראלי אולי הגיוניות (נקודתית) זה עדיין לא מסביר עלייה ארוכת טווח - אי לכך זה עדיין ספקולטיבי.

מה עוזר ETF שיש לו נכס אחד? או שיכניסו לתוכו את כל הקריפטו הקיימים?
מה קשור? למה, חסרים לך ETF של סחורות שכ"א מייצג סחורה אחת ויחידה?
זה לא מוריד מערך השימוש בו מלכתחילה?
למה שזה יוריד? אם כבר, זה צפוי רק להעלות את הביקושים. כרגע, להדיוט הממוצע קשה להיכנס לתחום כי זה יחסית מורכב טכנולוגית.
אבל ברגע שיהיה ETF, באמת נראה לך שמנהלי קרנות גידור וכד' ישארו אדישים לזה?! או סתם אנשים רגילים שפוחדים לקנות את זה כרגע מחוץ למסגרת הבורסאית?
ולגבי השימוש - רק הולך ומתרחב מדי יום. אולי בארץ פחות, אבל כיום יש מספיק חברות מכובדות שמקבלות תשלום בביטקוין. אולי לפני 3-5 שנים היית באמת יכול לומר שאין לזה שוק מלבד סוחרי וצרכני סמים, אבל זה לא ככה היום. והשוק היפני די גדול. אם היה די בכך בכדי להכפיל פי 7 את הערך של שוק הביטקוין, אני רק יכול לדמיין מה *יקרה* כשעוד מדינות יכנסו לתמונה. למרות שהטכנולוגיה עשתה כבר כברת דרך, היא עדיין בחיתולים מבחינת אימוץ.
שלא לדבר על זה שזה פשוט נפלא שהדוד שרוליק עדיין לא נמצא בכלל בתמונה כדי לבקש את "חלקו" בעסקה.
הסיבות לראלי אולי הגיוניות (נקודתית) זה עדיין לא מסביר עלייה ארוכת טווח - אי לכך זה עדיין ספקולטיבי.
אם להתעלם מהבועות שצצות פה ושם, הגרף בסה"כ עולה למעלה בקצב די מתון - אם כי מהיר ביותר בהשוואה להשקעות מסורתיות.
אם אתה מסתכל על התחום באופן נקודתי ורק לאורך כמה חודשים זה אכן נראה ספקולטיבי, אבל זה סתם תנודתי. בעיקר בגלל ספקולנטים אסיאתיים (הם גם אחראים לבועה הלפני-אחרונה שהיתה לפני 4 שנים).

לפי מיטב הבנתי טרייד על מטבעות, כל סוגי המטבעות, הוא ספקולציה מכוון שאין למטבע intrestic value

שוב, אני לא סוחר. אני משקיע. קונה כשזול ולטווח ארוך.
אתם מסתכלים על זה דרך המשקפיים שלכם של השקעות מסורתיות.

אני רואה בביטקוין קודם כל טכנולוגיה. לפני שנכנסים לסמנטיקה של מטבע או לא (לפי דעתי, ביטקוין מתנהג יותר כ-"סחורה" מאשר "מטבע" אם לדבר עליו בבמובני הגדרות של פיננסים).
אולי אפשר לומר שביטקוין זה הויזה של העתיד. כמו הזדמנות לקנות מניות של ויזה באמצע המאה הקודמת לפני שזה תפס בכל חור בעולם.
גם אם הוא לא יהיה מושלם כאמצעי תשלום, זה לא אומר שלא ישתמשו בו (כמו שמשתמשים כבר היום) כדי לשמר ערך. בינתיים, אם משווים אותו לסל המטבעות הוא בעט בכולם קשות.
כל בית עסק שעתיד לאמץ אותו, יתרום לערך שלו. וגם כל צרכן שיחליט להשתמש בו.

שוב, אני לא סוחר. אני משקיע. קונה כשזול ולטווח ארוך.
אתם מסתכלים על זה דרך המשקפיים שלכם של השקעות מסורתיות.

אני רואה בביטקוין קודם כל טכנולוגיה. לפני שנכנסים לסמנטיקה של מטבע או לא (לפי דעתי, ביטקוין מתנהג יותר כ-"סחורה" מאשר "מטבע" אם לדבר עליו בבמובני הגדרות של פיננסים).
אולי אפשר לומר שביטקוין זה הויזה של העתיד. כמו הזדמנות לקנות מניות של ויזה באמצע המאה הקודמת לפני שזה תפס בכל חור בעולם.
גם אם הוא לא יהיה מושלם כאמצעי תשלום, זה לא אומר שלא ישתמשו בו (כמו שמשתמשים כבר היום) כדי לשמר ערך. בינתיים, אם משווים אותו לסל המטבעות הוא בעט בכולם קשות.
כל בית עסק שעתיד לאמץ אותו, יתרום לערך שלו. וגם כל צרכן שיחליט להשתמש בו.
השקעה בסחורות, גם היא ספקולציה.

יש מספיק חברות מכובדות שמקבלות תשלום בביטקוין
מקבלות תשלום בדולר, שנקוב בביטקוין.
כלומר הן אכן מקבלות ביטקוין, אבל לפי ערכו הדולרי. ואז ממירות אותו לדולר. זה לא מצביע על אמון במטבע, אלא פשוט רצון שיהיה אפשרות תשלום נוספת.

השקעה בסחורות, גם היא ספקולציה.
גם השקעה במדד היא ספקולציה. אתה הרי מתכנן למכור חלק מהפוזיציות בסוף ביותר כסף.
אני מאמין בטכנולוגיה שמאחורי זה.
Survivorship bias ?
יש לך מושג כמה חברות מתחרות היו לויזה? (לי אין מושג)
חוץ מ-Ethereum אין לביטקוין באמת מתחרים. הוא הסטנדרט בתעשיה, כרגע.
וגם אם ETH יביס אותו במובני נתח שוק, זה לא אומר שהביטקוין יתרסק לתחתית. כי בניגוד ל-ETH, ביטקוין תמיד יהיו עד 21 מיליון בכל העולם. אז במקום אמצעי תשלום הוא יהיה יותר על תקן "זהב דיגיטלי".
לי דרך אגב, יש הרבה פוזיציות בהרבה מטבעות. אני ממש לא שם את כל יהבי רק על ביטקוין.
מקבלות תשלום בדולר, שנקוב בביטקוין.
כלומר הן אכן מקבלות ביטקוין, אבל לפי ערכו הדולרי. ואז ממירות אותו לדולר. זה לא מצביע על אמון במטבע, אלא פשוט רצון שיהיה אפשרות תשלום נוספת.
תשלום בדולר שנקוב בביטקוין, אכן. איזה אמצעי תשלום אתה היית מעדיף אבל לקבל? מטבע בכמות מוגבלת שמדי יום ביומו השימוש בו מתרחב ומכאן גם הערך שלו, או במטבע שהערך שלו רק יורד?

תשלום בדולר שנקוב בביטקוין, אכן. איזה אמצעי תשלום אתה היית מעדיף אבל לקבל? מטבע בכמות מוגבלת שמדי יום ביומו השימוש בו מתרחב ומכאן גם הערך שלו, או במטבע שהערך שלו רק יורד?
בכל אחד מהמקרים הייתי משתמש בכסף בשביל: לשלם לספקים שלי, להחזיר חובות, לשלם מיסים או למשוך משכורת ולצרוך איתה (ואת העודף להשקיע בנכסים ריאליים). את אף אחד מהמטבעות לא הייתי אוגר, אלא רק סוחר באמצעותם דברים אחרים. ככה שאני די אדיש לאפשרויות (בתנאי ששניהם סחירים באותה המידה).

אסייג שאני לא מומחה גדול בביטקוין, אבל אני כן חושב שחסר לביטקוין ערך אינטרינזי, ולכן אני כן מחשיב את המסחר בו כספקולציה טהורה. (ונכון, אפשר לטעון את זה גם לגבי השקל או הדולר [בערך]. אבל גם השקעה במט"ח זו לדעתי ספקולציה, וגם לדעתי זה פחות מסוכן כי המטבעות האלו נמצאים בשיווי משקל כבר שנים, לעומת הביטקוין שלאף אחד אין מושג אם ערכו הנכון הוא מיליון דולר או עשירית דולר)

גם השקעה במדד היא ספקולציה. אתה הרי מתכנן למכור חלק מהפוזיציות בסוף ביותר כסף.
כן... אבל החברות שאני משקיע בהן משלמות דיבידנדים, והמחיר שלהן עולה כי הן מייצרות ערך ומרוויחות מכך כסף (זאת המהות של חברה).

לדוגמה, השקעה במניה היא כמו השקעה בדוכן פלאפל. אני נתתי כסף לבעל הדוכן, הוא קנה איתו את הדוכן, מקרר, מכונת פלאפל, וסחורה (חומוס, ירקות, ענבים). הוא ממיר את הסחורה למוצר בעל ערך גבוה יותר, ומוכר. בתמורה להשקעה הראשונית שלי הוא נותן לי חלק מרווחיו מהמיזם. ככל שהכנסותיו עולות שווי המיזם שלו עולה.

סחורות, ומטבע הוא בעצם סוג של סחורה, לא מייצרות כלום, ערכן משתנה אך ורק בגלל היצע וביקוש, ואין לו סיבה אינטרניסטית כלכלית לעלות. למעשה התשואה של סחורות לאורך זמן היא אפס, וכך גם שינוי היחס בין מטבעות. אם הביטקוין היה מטבע הגיוני הייתי מצפה שהיחס בינו לדולר לא ישתנה בתוחלת.

אמצעי תשלום אתה היית מעדיף אבל לקבל? מטבע בכמות מוגבלת שמדי יום ביומו השימוש בו מתרחב ומכאן גם הערך שלו, או במטבע שהערך שלו רק יורד?
מסכים עם דבריו של @ברננקי , ולכן הייתי רוצה מטבע עם מינימום תנודתיות.

בקיצור זה יפה להאמין במשהו. יכול להיות שזאת טכנולוגיה שתצליח. אני בעד. אבל אל תשקר לעצמך שזאת לא ספקולציה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
stamEhad מטבעות קריפטוגרפיים, ביטקוין ומיסים - איפה מתחילים? השקעות אלטרנטיביות 4
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן המעשי השקעות אלטרנטיביות 2285
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הטכנולוגי השקעות אלטרנטיביות 252
Daniel Guri לגבי מטבעות קריפטוגרפיים או חלופיים השקעות אלטרנטיביות 1
P ערך ריאלי מלפני ההיפראינפלציה, ושינוי מטבעות? שוק ההון 3
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 8
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ה גישה למסחר באופציות וניל (vanilla options) על צמדי מטבעות (FX) שוק ההון 0
חושב בגדול האיש העשיר ביותר בבבל - 'מכל עשרה מטבעות שאכניס אוציא רק תשעה' התפתחות אישית 8
P מטבעות זהב השקעות אלטרנטיביות 2
גראהם העברת מטבעות מBINANCE ל-KRAKEN השקעות אלטרנטיביות 18
G C20 - אינדקס של מטבעות השקעות אלטרנטיביות 8
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
stamEhad Binance Locked Staking - נעילת מטבעות וקבלת תשואה על כך - מה הסיכונים? השקעות אלטרנטיביות 42
M מחפש קרן מנוהלת של מטבעות דיגיטליים השקעות אלטרנטיביות 15
ד מטבעות אלטרנטיביים השקעות אלטרנטיביות 25
tomchoook קריפטו - ארנק דיגיטלי וקניית מטבעות פחות מוכרים השקעות אלטרנטיביות 4
Y הכנסות והוצאות בשני מטבעות צרכנות פיננסית 5
G איפה ניתן ללמוד/לקנות מטבעות קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
Gari קרנות שעוקבות אחר כמה מטבעות קריפטו באותה קרן השקעות אלטרנטיביות 0
A השקעה בכריית מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 65
ITS קרן מחקה על מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
סשה מטבעות בוליון זהב השקעות אלטרנטיביות 2
T מטבעות וירטואליים והצהרת הון מיסים 12
O מטבעות זהב בוליון - פטור אפשרי ממס בעת מכירה מיסים 4
O איפה לקנות מטבעות זהב בוליון בחו"ל, כספות, סוגי מטבעות השקעות אלטרנטיביות 22
א מכתב ממס הכנסה על פתיחת תיק בעקבות מכירת מטבעות (קריפטו) מיסים 119
T כיצד לדווח על רווח ממכירת מטבעות קריפטו מיסים 135
ש ארנק ללא מטבעות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
Y האם אתה מפזרים את ההשקעה על מספר מטבעות משיקולי מס? שוק ההון 45
ITS קניית מטבעות זהב בספרד (בוליון, לא לאספנות) - מבקש עצות השקעות אלטרנטיביות 34
ברננקי רכישת מטבעות בוליון כסף (סילבר) השקעות אלטרנטיביות 60
Henchman34 רכישת מטבעות זהב בוליון בישראל השקעות אלטרנטיביות 1
Izik דיווח על מטבעות זהב/ כסף בשדה התעופה השקעות אלטרנטיביות 15
Y לאיזה מטבעות הקרן הזו חשופה? שוק ההון 15
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 159
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ס אופציות על ETF ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
O לקנות ביטקוין שווה לקניית etf על ביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C איך אפשר למכור ביטקוין היום? השקעות אלטרנטיביות 10
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
ב קרן סל איישרס ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 2
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד כיצד קרן סל של ביטקוין משמשת כ"זהב דיגיטלי" ? השקעות אלטרנטיביות 8

נושאים דומים

Back
למעלה