• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחקה מדד MSCI AC WORLD מנורה מבטחים-קרן השתלמות מבקשת הסבר

פיצה מתוך מגנט

משתמש סולידי
דירוג
9
האם מדובר במחקה מדד- MSCI ACWI (All Country World Index)
השם באתר של מנורה מופיע כך: MSCI AC WORLD 100% . מבלבל קצת.
בנוסף, באתר מנורה רשום :"נכסי המסלול יהיו חשופים למניות שנסחרות בחו"ל, בשיעור חשיפה שלא יפחת מ- 75% ולא יעלה על 120% מנכסי המסלול. חשיפה לנכסים כאמור תושג באמצעות השקעה במישרין, בנגזרים, בקרנות סל, בקרנות נאמנות או בקרנות השקעה. יתרת הנכסים תושקע בכפוף להוראות הדין, ובכפוף לשיקול דעתה של ועדת ההשקעות."

אז אני לא מבינה, אם זאת השקעה פאסיבית למה רשום שהנכסים יושקעו במישרין?
הבנתי שיכול להיות מצב שהקרן משתמשת בMSCI כנקודת ייחוס אבל לא מחקה אותו במדויק. זה המצב גם פה?

• אהבתי
Reactions: bw
האם מדובר במחקה מדד- MSCI ACWI (All Country World Index)
השם באתר של מנורה מופיע כך: MSCI AC WORLD 100% . מבלבל קצת.
אני חושב שהם מתכוונים לMSCI WORLD ולא לACWI - זה בלי המדינות המתפתחות

בנוסף, באתר מנורה רשום :"נכסי המסלול יהיו חשופים למניות שנסחרות בחו"ל, בשיעור חשיפה שלא יפחת מ- 75% ולא יעלה על 120% מנכסי המסלול. חשיפה לנכסים כאמור תושג באמצעות השקעה במישרין, בנגזרים, בקרנות סל, בקרנות נאמנות או בקרנות השקעה. יתרת הנכסים תושקע בכפוף להוראות הדין, ובכפוף לשיקול דעתה של ועדת ההשקעות."

אז אני לא מבינה, אם זאת השקעה פאסיבית למה רשום שהנכסים יושקעו במישרין?
א. למה לא? גם לקנות מניות במישרין יכול להיות השקעה פאסיבית
ב. כתוב 'במישרין, בנגזרים, בקרנות סל, בקרנות נאמנות או בקרנות השקעה'. הם לא מחויבים להשתמש בכל האפשרויות האלה
ג. הנכסים הם 'מניות שנסחרות בחו"ל'. לקנות אותם לפי משקל המדד ('להשקיע במישרין') זו *ה*דרך להשקיע פאסיבית אם אתה מנהל כמויות מאוד גדולות של כסף. זה מה שעושות קרנות הסל דרכן אנחנו משקיעים פאסיבית
אני נוטה לחשוד שהם ישתמשו בקרנות סל וקרנות נאמנות. אבל אני לא מומחה בתחום. הם מפרסמים את הנכסים שלהם?

הבנתי שיכול להיות מצב שהקרן משתמשת בMSCI כנקודת ייחוס אבל לא מחקה אותו במדויק. זה המצב גם פה?
הייתי אומר שזה בטוח בוודאות. אי אפשר לחקות במדויק את המדד שמפרסמת חברת מדדים כזו או אחרת, אפשר רק לצמצם את טעות העקיבה.
יכול להיות שהם "לוקחים לעצמם את החופש" לנסות להכות את המדד, אבל זה יכלול גם סיכון של להיכשל וליפול מאחורי המדד. בשביל זה יש להם מסלולים מנייתיים. אני חושב שהמסלול "מחקה מדד MSCI WORLD" ינסה לעקוב אחרי המדד עם הטעות המינימלית האפשרית

איפה ראית במנורה קה"ש מחקה מדד? או שהכוונה לפנסיה מחקת MSCI שלהם?.

תבדוק באתר שלהם
זה לא נראה לי כמו עוקב MSCI
33% מהנכסים מושקעים ב35 מניות, 23% בקרנות סל - חלקן אינדקסים פאסיביים, חלקן סקטורים, אולי חלק מנוהלות אקטיבית, 12% בקרנות נאמנות - חלקן אם לא כולן מנוהלות אקטיבית, ו8% אג"ח.
אולי כל הסבאטוחה הזאת מאוזנת להיות מאוד דומה למדד - הם מחזיקים גם במניות אפל וגם בקרן SP500 - לא קרן לפי שווי שוק, mind you, אלא אחת שמחזיקה בכל ה500 במשקל שווה של 0.2% - וזה מאוזן לתת לאפל את המשקל שלה במדד.
אולי.
יש גם טיפה בחוזים עתידיים - זה מספק מינוף? אני לא מבין את הקטע שם בו הם לונג סוג אחד של חוזה ושורט סוג אחר - זה 'עסקת החלף'? מה היא עושה?
אה, יש גם 22% במזומן - אז אולי הרבה מהחשיפה היא בעצם דרך החוזים הללו?

דוח 'תרומת אפיקי השקעה לתשואה הכוללת' נותן רמז: https://cdn.menoramivt.co.il/public/docs/20211028/512245812_g1409_yield321.xlsx

@פיצה מתוך מגנט @FreeAgent
הקרן המדוברת כאן היא קרן מנוהלת ולא מחקה אף מדד. השם שלה הוא מסלול מניות חו"ל, וזה מה שהיא עושה - משקיעה במניות בחו"ל.
זה שמדד הייחוס שלה הוא MSCI AC World (= MSCI ACWI) לא אומר שהיא מחקת מדד.

מסכים עם AvivCh@ ולכן גם הופתעתי כשנכתב כאן שיש להם השתלמות פסיבי מחקה מדד.
זה ה - disclaimer מקובץ "מדיניות השקעה 2021" של 1409 באתר מנורה:
"מובהר כי תיק הנכסים אינו תואם בהכרח במלואו להרכב מדד הייחוס. אין בציון מדד הייחוס בכדי להוות מצג, הצהרה או התחייבות כלשהי לגבי התשואה שתושג בפועל בתיק."
כלומר אין להם שום התחייבות שההשקעות של הקרן יתאמו\יעקבו למדד. להבנתי (מתוך הקבצים באתר שלהם) הקרן משקיעה במניות וכיו"ב. הם אולי משווים את הביצועים ל MSCI אבל לא עוקבים אחריו.

ביצועים 12 חודשים: מנורה 1409 21.47% , מדד ACWI 27.44%

נערך לאחרונה ב:
@פיצה מתוך מגנט @FreeAgent
הקרן המדוברת כאן היא קרן מנוהלת ולא מחקה אף מדד. השם שלה הוא מסלול מניות חו"ל, וזה מה שהיא עושה - משקיעה במניות בחו"ל.
זה שמדד הייחוס שלה הוא MSCI AC World (= MSCI ACWI) לא אומר שהיא מחקת מדד.
זה בדיוק היה החשד שלי.. המילים "מדד ייחוס" וגם זה שבתיאור מופיע שהקרן תשקיע במישרין בנגזרות וניירות ערך..
אם כך אין שום תקווה? אין אף מסלול שהוא מאה אחוז מנייתי ומחקה מדד עולמי? (לא סנופי)

זה לא נראה לי כמו עוקב MSCI
33% מהנכסים מושקעים ב35 מניות, 23% בקרנות סל - חלקן אינדקסים פאסיביים, חלקן סקטורים, אולי חלק מנוהלות אקטיבית, 12% בקרנות נאמנות - חלקן אם לא כולן מנוהלות אקטיבית, ו8% אג"ח.
איך מתיאור ההחזקות אתה לומד שהם משקיעים אקטיבית? כלומר, בעצם הם משנים את המשקל שניתן לקרנות נאמנות שונות, גם בין האינדקסים משחקים.

כן זה נראה כמו חרטא..בדו"ח הנכסים האחרון מספטמבר מופיע ש 18% מוחזק באגח קונצרני..מה זה השטויות האלה.
למה דבר כזה קורה במסלול שמוגדר כמנייתי?
אולי כל הסבאטוחה הזאת מאוזנת להיות מאוד דומה למדד - הם מחזיקים גם במניות אפל וגם בקרן SP500 - לא קרן לפי שווי שוק, mind you, אלא אחת שמחזיקה בכל ה500 במשקל שווה של 0.2% - וזה מאוזן לתת לאפל את המשקל שלה במדד.
אולי.
אפילו שיש השקעה בSP500 זה עדיין לא יוגדר כפאסיבי כי הם לא משקיעים בסנופי AS IS? הבנתי נכון?
הרי בכל מסלול השקעה מנייתי אקטיבי, יש השקעה בקרן סל של הסנופי במשקל כזה או אחר..
זה מה שראיתי בכמה חברות..בדוח הנכסים
יש גם טיפה בחוזים עתידיים - זה מספק מינוף? אני לא מבין את הקטע שם בו הם לונג סוג אחד של חוזה ושורט סוג אחר - זה 'עסקת החלף'? מה היא עושה?
אה, יש גם 22% במזומן - אז אולי הרבה מהחשיפה היא בעצם דרך החוזים הללו?

דוח 'תרומת אפיקי השקעה לתשואה הכוללת' נותן רמז: https://cdn.menoramivt.co.il/public/docs/20211028/512245812_g1409_yield321.xlsx
אני מבינה מהדוח שנכסיפ בחו"ל יותר תרמו לתשואה..מעבר לזה המאזן החודשי לא נותן הרבה, או שכן?
הרבה חומר בשבילי ללמוד ..מעדיפה לפרוס למנות קטנות:) תרשים עוגה:)

תודה לכולם על התגובות,
אני ממשיכה להתבלבל עוד ולחקור עוד :)
אם כך, ממה שאני מבינה ,לא קיים מסלול 100% מנייתי בקרן השתלמות שהוא מחקה מדד עולמי כלשהו שאינו SP500. האם הבנתי נכון?
בדקתי ב: מיטב דש, אקסלנס, מנורה, מור,כלל, מגדל, אינפיניטי.
האם מישהו יודע מבפנים על כוונה לפתוח כזה מסלול?

מסכים עם AvivCh@ ולכן גם הופתעתי כשנכתב כאן שיש להם השתלמות פסיבי מחקה מדד.
זה ה - disclaimer מקובץ "מדיניות השקעה 2021" של 1409 באתר מנורה:
"מובהר כי תיק הנכסים אינו תואם בהכרח במלואו להרכב מדד הייחוס. אין בציון מדד הייחוס בכדי להוות מצג, הצהרה או התחייבות כלשהי לגבי התשואה שתושג בפועל בתיק."
כלומר אין להם שום התחייבות שההשקעות של הקרן יתאמו\יעקבו למדד. להבנתי (מתוך הקבצים באתר שלהם) הקרן משקיעה במניות וכיו"ב. הם אולי משווים את הביצועים ל MSCI אבל לא עוקבים אחריו.
כן..נראה שהם עשו סלט שלם מהמדד..וחבל
ביצועים 12 חודשים: מנורה 1409 21.47% , מדד ACWI 27.44%

כן..נראה שהם עשו סלט שלם מהמדד..וחבל
לא נראה שהמסלול הזה בכלל מנסה לחקות איזה מדד או שעשו סלט ממדדים.
זה מסלול השקעות מוכוון חו"ל עם מניות ואג"ח. המקום היחיד שמוזכר ה ACWI הוא ב"מדד הייחוס". אני מניח שהם פשוט בודקים את הביצועים שלהם ביחס לנ"ל כלומר האם "היכו" את המדד הזה או לא.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B איך בעצם קונים "מחקה מדד - מחקה msci" ועוד. שוק ההון 8
G השקעה בקרן השתלמות מחקה מדד msci world פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
YizhakF מינוף אינפיניטי גמל להשקעה הלכה - מחקה מדד MSCI העולמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
L האם יש קרן סל מחקה מדד עולמי שנסחרת ביורו? שוק ההון 1
A הפניקס השתלמות מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
G יש קופג להשקעה פאסיבי מחקה מדד עולמי ? שוק ההון 2
B ריבית בקרן נאמנות מחקה מדד אגח שוק ההון 5
מ האם החזקת קרן סל ישראלית מחקה מדד חו"ל שווה להחזקת כספים בחו"ל שוק ההון 1
H מחקה מדד נאסד"ק שוק ההון 2
ג קנית קרן מחקה מדד סנופי + בחירת פלטפורמה שוק ההון 0
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
א מחקה מדד שוק ההון 3
ח קרן ישראלית מחקה מדד לאזרח אמריקאי פוסטים מאיכות נמוכה 6
B פנסיה למסלול מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 50
I קרן השתלמות לעצמאים - מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
J פנסיה - מחקה מדד- למה בעצם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I קופת גמל במסלול מחקה מדד או IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
M השקעה בקרן מחקה מדד בטווח זמן בינוני שוק ההון 11
N קופת גמל להשקעה מחקה מדד בגיל 30 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Y השפעת מט״ח על קרן אירית מחקה מדד שנסחרת בשקלים שוק ההון 0
A מס על משיכת כסף מקרן מחקה מדד מיסים 9
א מחפש קרן מחקה מדד NASDAQ טובה. מה חוו"ד החברים? שוק ההון 42
Royi מחקה מדד עם חלוקת דיבידנדים ועמלה נמוכה שוק ההון 2
א מחקה מדד S&P 500 או מנייתי שוק ההון 14
S מהם דמי הניהול הכי הנמוכים שאפשר להשיג היום בפנסיה מקיפה מחקה מדד s&p500 לצבירה של מעל מיליון? פוסטים מאיכות נמוכה 11
R מחקה מדד S&P שוק ההון 22
R מדד S&P 500 המקורי אל מול קרן מחקה מדד של iShares שוק ההון 2
D קרן פנסיה מחקה מדד S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O הקצאת נכסים במסלול מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B התייעצות לגבי העברת הפנסיה וקרן ההשתלמות למסלול מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
R קרן השתלמות מחקה מדד עבור אזרח אמריקאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L קרן השתלמות מחקה מדד s&p500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
א קרן מחקה על מדד הנאסדק שוק ההון 4
נגב S&P500 מנורה מבטחים השתלמות מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
L מסלול מחקה מדד בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
א מסלול מחקה מדד SP500 - חסר היסטוריה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
S קרן מחקה מדד עולמי ללא חשיפה למט"ח שוק ההון 3
עפרי קביעת אחוזי פיצויים ותגמולים במסלול מחקה מדד S&P 500 של הפניקס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
F קרן סל או קרן מחקה מדד שוק ההון 18
B קרן פנסיה מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ קרן השתלמות מחקה מדד - חשיפה למטח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B קופת גמל מחקה מדד עולמי או s&p פוסטים מאיכות נמוכה 8
צ מסלול מחקה מדד או IRA וקניית אירית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
T קרן השתלמות - דמי ניהול או מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א רכישת קרן סל מחקה מדד שוק ההון 5
I הבדלי תשואות בין מסלול השקעה מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I הבדלי תשואות בין מסלול השקעה מחקה מדד שוק ההון 5
M השוואת קרנות השתלמות וקופות גלמל להשקעה מחקה מדד SP 500. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0

נושאים דומים

Back
למעלה