1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

מאמר מהויקי - מייק, המשקיע המתחיל, שמבולבל מכמות האפשרויות

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י OnTheVerge, ‏14/4/20.

data-full-width-responsive="true">
  1. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

לא, קניתי מוצרים ביורו באירופה.

fliper אוהב/ת את זה.
  2. fliper

fliper משתמש ותיק

אורי ג. אוהב/ת את זה.
  3. KickR

KickR משתמש בכיר

אשמח ללמוד יותר על הנושא (אם יש קישור לשרשור רלוונטי בפורום אשמח לקבל)

4. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

תפתח את אחד האמזונים באירופה ותתחיל להעמיס.

Harvey, guesto ו-fliper אוהבים את זה.
  5. JonathanMiz

JonathanMiz משתמש סולידי

מה עושה מייק אחרי שפתח תיק השקעות בIB
    עם החלק שבסיכון נמוך, האם קונה אג״ח
    מאותו חשבון מסחר שקנה את האיריות או פותח
    תיק נוסף בישראל כדי לקנות אג״ח מקומי?

תודה!

6. Mr. Bigglesworth

Mr. Bigglesworth משתמש בכיר

לא צריך להעמיס על השרשור הזה הוא גם ככה עמוס.
    תחפש בבקשה שרשור דומה או תפתח ואז תבקש שיעבירו את ההודעה לשם (וגם את זו בבקשה)

אענה את שתי האגורות שלי לעניין עצמו כדי לא לייבש אותך:
    מכיוון שלמייק חשיפה עולמית אני לא רואה סיבה להעדיף אג"ח ישראליות ע"פ אג"ח עולמיות\אמריקאיות. אילו אני הייתי בעל חשבון בIB אני הייתי משקיע באג"ח ארוכות טווח עולמיות מכיוון שהיסטורית יש להן קורלציה שלילית עם מניות והדבר מוביל לתשואה טובה יותר בתיק מאוזן מאשר מזומן למשל.
    כמובן שיש טיעון נגדי שבסביבת הריבית הנוכחית זה מתכון לתשואה מאד נמוכה או אפילו נחותה ביחס למזומן אם הריביות יעלו מהר ולכן אין הבדל משמעותי ואולי אפילו חסרון למזומן ואין לי תשובה טובה לטיעון זה ולכן בכל מקרה עליך לחשוב טוב מהו תפקיד האג"ח בתיק שלך ומשם תגזר דרך הפעולה הנכונה.

7. JonathanMiz

JonathanMiz משתמש סולידי

תודה על המידע המהיר:--)

8. 1337justme

1337justme משתמש ותיק

אני לא מבין למה אנשים שמשקיעים בבלקרוק בארץ מבססים את החלוקה לפי VT ולא לפי MSCI ACWI INDEX.
    VT עוקב אחרי FTSE Global All Cap Index ששונה במבנה שלו מMSCI והרי בלקרוק משתשים במדדים של MSCI. אני לא יודע עד כמה זה קריטי, אבל זה משהו שנתקלתי בו.

9. 1337justme

1337justme משתמש ותיק

את מי שזה מעניין, עשיתי חישוב לפי MSCI ACWI INDEX עבור חלוקת הקרנות הישראליות של בלקרוק, לקחתי את המידע מהאתרים של MSCI וIshares.

ולפי החלוקה כאן:
    https://www.ishares.com/us/products/239600/ishares-msci-acwi-etf#:~:text=The iShares MSCI ACWI ETF,developed and emerging market equities.
    אפשר לראות שארה"ב מהווה ~58% ומדינות אירופה המפותחות מהוות כ13%~ (סכימה של האחוזים המופיעים בExposure Breakdowns).

יחד עם הציטוט הנ"ל שמראה שמתפתחות מהוות 12%
    נחלק את האחוזים שמצאנו ב83 ונקבל:
    14% EIMI
    16% EUROPE
    70% S&P

מה שנשאר לי להבין, האם בכל פעם שקונים\מאזנים, צריך לבדוק את החלוקה העדכנית לפי ACWI, לבצע את החישוב הנ"ל ולשנות את החלוקה בתיק בהתאם? או פשוט לשמור על החלוקה שתהיה קיימת באותו רגע בתיק כי החלוקה כבר תתאים את עצמה למציאות בשל שינוי שווי הקרנות?.
    ההיגיון אומר שהחלוקה תתאים את עצמה לבד, אך רוצה לדעת שאני לא מפספס כלום.

לארוצה, Santi ו-Mr. Bigglesworth אוהבים את זה.
  10. zohare

zohare משתמש ותיק

התשובה לשאלה היא שבחלוקה שעשית חסר מידע על חלק מהמדינות. אי אפשר למצוא חלוקה מדויקת של ACWI ולכן רבים מבססים את החלוקה לפי VT. לדעתי, הטעות האפשרית בחלוקה שלך גדולה בהרבה מהסטייה בין VT ל ACWI. לקחת את אמריקה וחילקת ב83 האחוזים שמצאת למרות שה17 אחוז החסרים לא קשורים ל S&P. ה S&P הרבה יותר בכיוון של 60%. לא שזה באמת חשוב למשקיעים. בעיני זה זניח, אבל להשתמש ב VT זניח הרבה יותר.

נערך לאחרונה ב: ‏11/12/20
  11. 1337justme

1337justme משתמש ותיק

אבל גם מי שלוקח את החלוקה מVT מבצע חישוב דומה.
    אני מסתמך על ACWI אז הדיוק דווקא טוב יותר.
    מה שכן, לגביי אירופה, סכימת האחוזים מהאתר של ISHARES היא לא דרך טובה.
    מצאתי מקור אחר שרושם מה משקל אירופה בACWI:
    https://screener.fidelity.com/ftgw/etf/goto/snapshot/portfolioComposition.jhtml?symbols=ACWI

לכן, ידוע שEIMI זה 12% מACWI
    אפשר לראות את החלק של ארה"ב ואירופה שם.
    ואז לחשב לפי כל הנ"ל. אני חושב שזה חישוב הרבה יותר מדויק מVT.
    נראה לי שזה הכי טוב שאפשר להשיג כרגע. היה נחמד אם היה מקור שמראה מה החלק העדכני של EIMI, הכי קרוב שמצאתי זה ללכת לכאן נניח פעם בשנה ולקוות שיעדכנו:
    https://www.msci.com/our-solutions/index/emerging-markets

מה שכן אשמח אם מישהו יסגור לי את הפינה של האם צריך לאזן את הקרנות או לתת להם "להסתדר" באופן טבעי. כרגע החלטתי שפעם בשנה אני אבדוק את החלוקה הקיימת בתיק לעומת זו שרשמתי למעלה. ובקניה של הקרנות אפקיד לפי החלוקה הקיימת בתיק.

12. zohare

zohare משתמש ותיק

באתר של Vanguard יש פירוט מלא של החלוקה בVT ולכן זה יותר פשוט. אם אתה מתעקש על לבדוק את בלקרוק עצמם אז הייתי לוקח את הקובץ אקסל מכאן פותח אותו ועושה חלוקה לפי שווי שוק ו Location, אחר כך אם אתה רוצה להיות בטוח לגבי קרנות בלקרוק הישראליות האחרות (לא העולמית), אתה יכול לפתוח את האקסל שלהן ולעשות קורלציה לקובץ העולמי. סתם שיחקתי עם זה, אבל אין זה שום משמעות מבחינת השקעה. החלוקה של VT תיתן לך לדעתי דיוק מצוין גם לגבי הקרנות הישראליות של בלקרוק. בכל מקרה, אם תרצה להשלים את יפן, אוסטרליה, ניו זילנד, הונג קונג וסינגפור (בערך 11% מהעולם) תצטרך לקנות קרן נוספת (לדוגמא IPAC) שלא נסחרת בארץ.

1337justme אוהב/ת את זה.
  13. s0lid

s0lid משתמש סולידי

*עריכה - אחרי קריאה נוספת בפורום הבנתי שההנחה שלי ש"אין עמלות המרה" בברוקר הישראלי היא לא נכונה שכן הם גובים בסביבות ה200 פיפס, שזה יוצא בערך 60 ש"ח לכל 10,000 אז זאת כבר לא אופציה משתלמת"

מה לגבי האופציה הבאה, האם היא גם ריאלית?
    • מעוניין להשקיע בכל העולם
    • אינו חושש ממס ירושה
    • כן רוצה להשתמש בברוקר ישראלי לטובת טיפול במיסויו העדפה אישית
    • מייק יפתח חשבון בבית השקעות ישראלי יקנה את הקרן האמריקאית VT של וונגארד (דמי ניהול: 0.09%) או שילוב של VTI ו-VXUS (דמי ניהול משוקללים: 0.06%~).
    אם נגיד אני מסתכל על העמלות שלי במיטב דש טרייד (4.65 ש"ח מינ' בארץ, 0.009%, 8 דולר מינ' בארה"ב, 1 סנט למניה)
    במקרה הזה במקרה שנגיד בוחרים רק את VT, העמלות כוללות עמלת המרה שקל-דולר (אין, רק מרווח שער) + עמלת קניה של מינימום של 8$
    לא נראה לי שיוצא הבדל גדול מבחינת עמלות, ויש פיזור יותר גדול עם VT\ VTI+VXUS מול התמהיל של בלאקרוק.

מה דעתכם?

נערך לאחרונה ב: ‏17/12/20
  14. 1337justme

1337justme משתמש ותיק

ולחשוב שכל הבלאגן הזה היה נמנע אם רק היו טורחים להעלות ארצה את IWDA :)...

לפי VT אגב החלק של ארה"ב יוצאת כרגע באזור ה67% אם עושים חישוב יחסי של אירופה-ארהב-מתפתחות, שזה יחסית הרבה מעבר ל60% שהציעו פה. החלוקה הזו משתנה דיי הרבה.

נערך לאחרונה ב: ‏16/12/20
  15. Mr. Bigglesworth

Mr. Bigglesworth משתמש בכיר

@OnTheVerge האם ACWI מצריך לדעתך עדכון?

סול אוהב/ת את זה.
  16. Delver

Delver משתמש בכיר

אילו הייתי מייק שמנהל חשבון בברוקר ישראלי זו הייתה האופציה המנצחת עבורי.

סול ו-1337justme אוהבים את זה.
  17. OnTheVerge

OnTheVerge משתמש בכיר

כן, אני מחכה להפחתת דמי הניהול בוונגארד. בדרך כלל זה קורה בסוף השנה או ממש בתחילתה.

18. וול

וול משתמש ותיק

הם כבר כל כך נמוכים שעוד כמה שנים הם ישלמו דמי ניהול ללקוחות.

ד"ר שקשוקה אוהב/ת את זה.
  19. nicepo1

nicepo1 משתמש בכיר

ביצה ותרנגולת......הם כבר משלמים כי הבעלים של הקרנות זה הלקוחות עצמם(אפילו תבעו אותם על זה)בגלל זה הם כ"כ זולים.

Mr. Bigglesworth אוהב/ת את זה.
  20. tomchoook

tomchoook משתמש רשום

אבל וונגארד לא נסחרת בשקלים. אם כך מדוע עדיף וונגארד על פני SSAC?

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.