• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מאמר מהויקי - מייק, המשקיע המתחיל, שמבולבל מכמות האפשרויות

הייתי מציע לציין פה שאם מייק מעוניין לתת איזשהו ביטוי להטיית הביתיות (כלומר להשקיע גם בשוק הישראלי מעבר למשקל השוק שלו) הוא לא יוכל לעשות זאת דרך IB.
יוכל כן פשוט יהיה לו יקר יותר.

א. והוא מעוניין להשקיע בכל העולם, אך חושש ממס ירושה - יקנה את VWRA העולמית הצוברת של וונגארד (דמי ניהול 0.22%) או שילוב של הקרנות האיריות הצוברות של וונגארד VHVE ו-VFEA ביחס של 1:9 לטובת VHVE (דמי ניהול משולבים: ~0.13%).

למה לא SSAC (הלונדונית, בדולרים) של בלאקרוק? היא גם בדמי ניהול של 0.2% כמו הישראלית, לא?

למה לא SSAC (הלונדונית, בדולרים) של בלאקרוק? היא גם בדמי ניהול של 0.2% כמו הישראלית, לא?

בהחלט אפשרות טובה, אבל וונגארד נוטה להפחית בעקביות רבה יותר את דמי הניהול מבלאקרוק.
לדוגמה, דמי הניהול של IWDA שעומדים על 0.2% לא הופחתו מאז 2015.

כמובן, לא ממליץ ולא מייעץ.

• אהבתי
Reactions: d4c
תודה על העדכון. מה עושה מייק אם התיק שלו מורכב משלושת הבלאקרוק (סנופי מתפתחות אירופה) שקנה עד עכשיו לפי האסטרטגיה הישנה? האם מוכר וקונה במקומן SSAC? או משאיר אותן ככה וקונה מעכשיו SSAC? בהנחה ששליש מהתיק כבר צבור. כלומר ההפקדות העתידיות לא יעלו על פי שניים ממה שצבר עד עתה.

מייק אדם שחובב פשטות. לדעתי עליו להמשיך כפי שעשה עד עכשיו, במיוחד אם מדובר בתיק ממוסה.

אופציות יותר מורכבות עבור תיק ממוסה:
א. להתחיל לקנות מעכשיו את הקרן החדשה
ב. לתכנן אסטרטגיה כלשהי של מכירה בשכבות (נושא מורכב יחסית ויש פתרונות אחרים תיאורטיים כפי שמופיע בקישור בפוסט) ובהתאם לאסטרטגיה כנ"ל לתכנן את הרכישות

תיק שאינו ממוסה זה המקרה היחיד שאני הייתי שוקל למכור קרנות קיימות, לצורך הפשטות של התיק והפיזור המעט עדיף. זה יבוא על חשבון דמי הניהול והעמלות הכרוכות בהחלפה.
@פלורנס

תודה על העדכון. מה עושה מייק אם התיק שלו מורכב משלושת הבלאקרוק (סנופי מתפתחות אירופה) שקנה עד עכשיו לפי האסטרטגיה הישנה? האם מוכר וקונה במקומן SSAC? או משאיר אותן ככה וקונה מעכשיו SSAC? בהנחה ששליש מהתיק כבר צבור. כלומר ההפקדות העתידיות לא יעלו על פי שניים ממה שצבר עד עתה.
אםיש רווחי הון צבורים אז לא כדאי למכור כי זו הקדמת מס מיותרת. שלושת הקרנות הקודמות הן אופציה לא רעה בכלל ואין צורך להחליף כל פעם שנפתחת אופציה שהיא בשבריר אחוז טובה יותר.

או שהייתי ממשיך עם שלושת הקרנות או שהייתי מתחיל לקנות את הקרן העולמית ושומר על מה שהיה בשלושת הקרנות. בטח שלא הייתי מוכר. למכור אותן ולשלם מס (בהנחה ההגיונית שהן רווחיות) זה לזרוק כסף לפח.

ואם שלושתן תהיינה בהפסד בעתיד, האם אז זה הגיוני למכור כדי לקבל מגן מס ולקנות את חדשה?

ואם שלושתן תהיינה בהפסד בעתיד, האם אז זה הגיוני למכור כדי לקבל מגן מס ולקנות את חדשה?
לדעתי כן, גם מעבר לתעודה טובה יותר וגם מקבלים מגן מס לשימוש עתידי.

למה קרנות סל זרות לא מופיעות באתרים כמו פאנדר או ביזפורטל, אם ניתן לרכוש אותן בבית השקעות ישראלים? מה היתרון ברכישת VT total world index על מחקה MSCI של מגדל?

לדעתי כן, גם מעבר לתעודה טובה יותר וגם מקבלים מגן מס לשימוש עתידי.
לגביי מיסוי על השלשה, הקרן של CSPX שנסחרת בארץ ממוסה ריאלית כששער הבסיס הוא הדולר, והיא בעלת משקל של מעל 60% מהתיק.
אני מניח שמעדיפים מיסוי ריאלי לפי מדד הצחירים לצרכן כי שער מט"ח הוא כאוטי מאוד בניגוד לאינפלציה שנוטה לעלות עם הזמן, אני צודק?.

אם כן, האם זו עוד סיבה למכור את השלשה ולעבור לISAC שממוסה לפי מדד המחירים לצרכן? .

אני מניח שמעדיפים מיסוי ריאלי לפי מדד הצחירים לצרכן כי שער מט"ח הוא כאוטי מאוד בניגוד לאינפלציה שנוטה לעלות עם הזמן, אני צודק?.

אני לא יודע אם הוא כאוטי, הדולר-שקל כבר 20 שנה יציבים סביב 3.5 פלוס-מינוס.
מה שאומר שאפקטיבית אין לך מיסוי ריאלי.

נראה לי הפוך אם הבנתי אותך נכון
במיסוי נומינלי לפי דולר זה יוצא דומה לנומינלי לפי ש"ח
מי שהולך על ריאלי באותה תקופת זמן יחסוך אחוזים לא קטנים במס לעומתו

אני לא יודע אם הוא כאוטי, הדולר-שקל כבר 20 שנה יציבים סביב 3.5 פלוס-מינוס.
מעניין. אגב, האם שמת לב אם הבנק מוריד אוטומטית את המס לפי תשקיף הקרן או שצריך להגיש דוח שנתי?

מי שהולך על ריאלי באותה תקופת זמן
המונח "ריאלי" הוא מבלבל כי הוא יכול להתייחס גם לשער שקל-דולר וגם למדד המחירים לצרכן.

יחסוך אחוזים לא קטנים במס לעומתו
לדעתי זה נכון למי שהולך על ריאלי לפי מדד המחירים לצרכן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Rahash קרן פנסיה ברילוקיישן - מאמר קצר שכתבתי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
א מאמר מעניין שראיתי - השקעה במדד המניות הכללי עלול להביא לתוצאה הפוכה מזו שרציתם שוק ההון 27
עתיד מתוק מאמר של שלמה גרינברג בביזפורטל על סוכנויות הנדל"ן הממשלתיות בארה"ב שוק ההון 0
T מאמר וקישור לספר (Understanding big debt crises)- מישהו הצליח להוריד? התפתחות אישית 9
ביולוג ירושלמי ההשכלה הגבוהה צריכה לעבוד דיאטה. מאמר שמסביר את האמת מאחורי הנתונים. אוף טופיק 110
Izik ""לא יותר מעשרה אחוז במניות...להמנע מהשקעות באינדקס נרחב" לפי מאמר בגלובס שוק ההון 12
Waler בניית פרופיל בכוח גס - המלצה על מאמר שוק ההון 1
פשוט מאמר על תשואות שניתן לצפות ממניות שוק ההון 1
M מאמר נהדר ב wsj של זוויג בעניין pre mortem בהשקעות שוק ההון 18
daat99 מאמר מעניין על וורן באפט ואג"חים אוף טופיק 4
משה מאמר מעניין על החיים בחברה ללא עבודה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 42
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
S שאלות בשביל מייק מתחיל שוק ההון 0
א סוגי ההשקעות שלי לעומת מייק שוק ההון 3
G מה מייק היה עושה עם דולרים? שוק ההון 12
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
ריש-לקיש כפירה בתיק הדגל של מייק, שכנעו אותי אחרת שוק ההון 17
O סקר - האם מייק צריך להשקיע בקרן של אינבסקו במקום בזו של בלאקרוק? שוק ההון 310
אוגורן להציל את מייק שוק ההון 1
ב צריך עזרה בהבנת תיק "מייק", בדולרים, למתחילים שוק ההון 6
NightStyle בקשה: הכנסת גרסאות האג"ח של מייק, המשקיע המתחיל שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה