• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

למי אתם תורמים ? (אם בכלל)

האם אתם תורמים

• כן, לעמותות (אפרט)

הצבעות: 27 34.6%
  • כן, לגופים אינם עמותות (אפרט)

הצבעות: 8 10.3%
  • גם וגם (אפרט)

הצבעות: 16 20.5%
  • לא

הצבעות: 27 34.6%

• סך הכל מצביעים
    78
אני באופן עקרוני תורם אך ורק לגופים שפועלים נגד השחיתות או כדי לתקן עיוותים בהקצאת המשאבים בישראל ובעולם. לא חסרים משאבים בעולם.
אתה יכול לתת דוגמה לאירגונים מהסוג הזה שאתה תורם להם?

קראתי עכשיו שבארה"ב אם אתה תורם דרך הסופר (בסוף הקניה) אז מבחינת המדינה זה נחשב שהסופר ביצע תרומה ולכן יקבל הטבת מס בשווי התרומה. מה שאומר בפועל שהסופר מרוויח על חשבון התרומה שלי.
הלכתי לאתר של כל זכות, והבנתי שגם אצלנו המצב דומה, עם הגבלות לפה ולשם.
מישהו יכול לאשר או להפריך?

האינטרס שלנו

ולא נחשב כתרומה, אבל משלם מנוי לפל"ג(מבית היוצר של הפודקאסט המשחק הגדול) כתמיכה בניצן על החומר המעולה שהוא מפיק

תרומה משמעותית או קבועה: עזר מציון, חיבוק ראשון, חב"ד, המרכז למדיניות הגירה ישראלית, עוטף תחנה מרכזית, KHAN ACADEMY

תורם לעמותת "קו לחיים".
המחשבה שלי היא שאם כבר לתרום, אז לדברים של חיים ומוות.

תורם לעמותת "קו לחיים".
המחשבה שלי היא שאם כבר לתרום, אז לדברים של חיים ומוות.
כמה אתה תורם (באופן כללי, לאו דווקא לעמותה הזו) בשנה?
האם מדובר בסכום קבוע כלשהו או שהסכום משתנה ביחס למשכורת?

כמה אתה תורם (באופן כללי, לאו דווקא לעמותה הזו) בשנה?
האם מדובר בסכום קבוע כלשהו או שהסכום משתנה ביחס למשכורת?
אני תורם כ 400 ש"ח כבר כמה שנים ללא תלות במשכורת.
בתכלס זה 260 ש"ח לאחר החזרי מס.

זה הרבה יותר מהממוצע למשק בית (לדעתי מהכרותי עם חברי) אבל זה לא מעשר מהמצוות.
עקרונית, אפשר היה לתרום הרבה יותר, אבל זה סכום שאני התרגלתי לתרום ואם כל אחד ממכרי היה משווה, היינו היום מדינת רווחה למופת.

לובי 99
תציץ קצת ברשימת ההישגים שהלם:)
האמת, הצצתי. התעייפתי. מההצצה הקטנה לא ראיתי הישגים. "פעלנו ל", "הובלנו שיח על", "קידמנו את"... לא בדיוק רשימת הישגים.
אני אומר את זה פה לא כעקיצה, אלא כי אולי אם צולחים את מסת הטקסט המעייפת שהיא "רשימת ההישגים" שלהם מגלים שכן יש להם כאלה, אז אם בא לך לאמל"ק לנו, אני לפחות אשמח.

מקורית, אאל"ט. לא העתק.
זה אומר שקבלה על נייר צריך להגיש פיזית.
רוב העמותות כיום מקבלות תרומות באינטרנט כך שקבלות על נייר כבר לא רלוונטיות.

מקורית, אאל"ט. לא העתק.
זה אומר שקבלה על נייר צריך להגיש פיזית.
לפני כמה חודשים הגעתי עם הערמת ניירות למשרד מס הכנסה ואמרו לי שלא צריך להגיש אותם - רק למלא סכום בטופס הדוח השנתי ולשמור את הקבלות בבית אם תהיה בדיקה.

האמת, הצצתי. התעייפתי. מההצצה הקטנה לא ראיתי הישגים. "פעלנו ל", "הובלנו שיח על", "קידמנו את"... לא בדיוק רשימת הישגים.
אני אומר את זה פה לא כעקיצה, אלא כי אולי אם צולחים את מסת הטקסט המעייפת שהיא "רשימת ההישגים" שלהם מגלים שכן יש להם כאלה, אז אם בא לך לאמל"ק לנו, אני לפחות אשמח.
אם יש לך פייסובק אז אתה יכול לעקוב אחריהם שם.
יש עדכונים בזמן אמת.

הינה כמה מהאתר שלהם:
  • ניצחנו בבג"ץ בעתירה שהגישו חברות התרופות בעניין חוזר מנכ"ל משרד הבריאות הנוגע לקשר בין חברות התרופות לבין הרופאים
  • ים המלח: העברנו את התיקון לחוק מיסוי משאבי טבע לגבי ים המלח (ועדת "ששינסקי 2"), שמהותו הגדלה במאות מיליוני שקלים בשנה של המסים המשולמים על ידי כי"ל. כעת אנו עוקבים ופועלים ליישום החוק.
  • גז: תוך גיוס כ-200,000 ש"ח למימון מיטב המומחים, הגשנו ערעור על החלטת הממונה על התחרות לאשר את עסקת EMG – עסקה בה מונופול הגז משתלט על הצינור בין ישראל למצרים – דווקא בעת בה מצרים שבה לייצא גז, ולכן עשויה הייתה להוות תחרות למונופול ולהוזיל את הוצאות הגז שלנו במאות מיליונים.
  • גז: לאחר שחשפנו שהחלטות רשות הגז מתקבלות ללא נציגי הציבור הדרושים בחוק, הגשנו עתירה בנושא בדרישה למינוי נציגי הציבור. אנו בוחנים בשבע עיניים כל החלטה המתקבלת ברשות ומאתגרים אותה לשקול את טובת הציבור ולהגביל את השקיפות בפעילותה.
  • העברנו חוק המטיל *נורמות שקיפות מחמירות על הלוביסטים* ומחייב אותם, בין היתר, להירשם בפרוטוקול של כל דיון בוועדות הכנסת ולהצהיר איזו חברה הם מייצגים.
  • העברנו את חוק הפקסים, שמחייב משרדי ממשלה וגופים ציבוריים לתקשר איתנו במייל (ולא בפקס!) ולפרסם טלפונים ומיילים של היחידות השונות
כאן ניתן לראות את התקציב שלהם ולהחליט אם לדעתך ה "חזירים" ובא לך לתרום או לא:
https://lobby99.org.il/budget

סינג'רתי מכר בשביל שיכנס לדף פייסוש שלהם וישלח לי דוגמע לעדכון לייב:
גז:
מה ענה ראש רשות המיסים בתשובה לשאלה על הפער בין המיליארדים שהובטחו מהגז לבין הקופה הריקה?

נציגי הממשלה שמגיעים לוועדת הכנסת לפיקוח על "קרן העושר", הקרן בה אמורים להצטבר הרווחים ממאגרי הגז, לא מצליחים כבר שבועות לענות על שאלה אחת: איך למרות ההבטחות שבשנים הקרובות יצטברו בקרן מיליארדים רבים, היא עדיין ריקה. רק בעוד שנתיים ייכנס אליה מיליארד אחד בלבד.

היום הגיע תורו של ראש רשות המיסים, ערן יעקב, שמיד בפתיחת הועדה אמר שכל התחזיות שהבטיחו לציבור בעבר מאות מיליארדים לא שוות כלום ובאופן כללי שתחזיות הן עניין למזג אוויר.

סמנכ"לית הלובי, מרב דוד, הראתה בתגובה תחזית של הכלכלן הראשי באוצר משנת 2015. מהתחזית ברור שהכלכלנים של משרד האוצר ידעו לצפות בצורה מדויקת ביותר את ההכנסות שיהיו לחברות הגז - אילו כמויות הן ימכרו ובאיזה מחיר.

בנוסף הראינו לוועדה שגם ההוצאות של חברות הגז היו ידועות ולכן הפער איננו מוסבר. המשוואה של הכנסות פחות הוצאות נתנה תשובות דומות לפני מספר שנים וגם היום. אם כן, האם הפער טמון באופן שבו רשות המיסים חישבה את המס שצריכות לשלם חברות הגז?

מי שיכולים לענות על השאלה הם נציגי רשות המיסים, אבל הם המשיכו להתחמק ולטעון כי הפער אינו באחריותם והוא נובע מהשינויים במחירי הגז.

אנחנו לא נרפה מהנושא ונמשיך ללחוץ כדי לקבל תשובות וכדי לוודא שהציבור יקבל את חלקו במשאבי הטבע.

קורונה:
עוד הישג למען הציבור: חסכנו למפוטרי הקורונה אלפי שקלים מדמי הניהול בפנסיה

מעל 700 אלף ישראלים שפוטרו או הוצאו לחל"ת במרץ בגלל הקורונה, היו אמורים לשלם החל מספטמבר מאות שקלים נוספים בשנה מהפנסיות שלהם, מה שאומר שחברות הביטוח והפנסיה היו גוזרות קופון מצטבר של מאות מיליוני שקלים על גבם של אלה שנפגעו יותר מכל מהמשבר הכלכלי החמור ביותר שנראה פה זה עשורים.

שמחים וגאים לעדכן כי רשות שוק ההון נענתה לפנייתנו ודחתה את המועד בו יכולים גופי הפנסיה להעלות את דמי הניהול למפוטרים מחצי שנה לשנה.

למי שפספס, לפני מספר שבועות עלינו על סעיף בחוק המאפשר לגופי הביטוח והפנסיה להעלות את דמי הניהול שהם גובים מהחוסכים למקסימום האפשרי ללא אישור המבוטח חצי שנה מרגע שהופסקו ההפקדות.

פנינו לממונה על שוק ההון (לינק בתגובות), בבקשה שידחה בהוראת שעה את האפשרות להעלות את דמי הניהול. לשמחתנו הרבה, התבשרנו אתמול כי בקשתינו נענתה, וכי המועד יוארך מחצי שנה לשנה.

המשמעות היא שחסכנו אלפי שקלים לכל מובטל קורונה, שרובם כלל לא היו יודעים שזה קורה, וגם אם היו יודעים, לא היה להם כוח לפעול נגד זה באין הכנסה. אבל בדיוק בשביל זה הוקם הלובי הציבורי. כי יחד חזקים.

נערך לאחרונה ב:
משתף 2 תרומות נחמדות שנתקלתי בהן:
"אימוץ" חמור וירטואלית שאפשר גם ללכת לבקר בחווה - 160 שח "לאימוץ" שנתי, אחלה מתנה לבת זוג/לילדים לדעתי.
קניית חציר בbulk לחוות חיות(עם פרסומת חמודה של מישל טרוני), יש באפשרויות תרומה אופציה ב60 שח שמקבלים קופון של 50 שח למסעדה טבעונית בתל אביב(לא מכיר, אבל נחמד לנסות) נשארו עוד 2 קופונים ושלחתי לכמה חברים אז לא יודע אם ישרדו D:

לא תורם לעמותות באופן עקרוני.
תורם ישירות לנזקקים או למישהו שאני סומך עליו שיעביר למי שצריך

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S שאלה למי שעובד בהייטק בשכר של 18+ ברוטו, כמה שעות אתם עובדים ביום אוף טופיק 31
S האם אתם סופרים את הפנסיה ככסף שבבעלותכם? למי שיש לו פנסיה שוק ההון 96
A למי שמגיש דוח מס עצמאית מיסים 12
Z קיזוז רווח הון חצי שנתי (למי שמדווח כך) מיסים 4
Xeno למי לשלם מיסים? אזרח ארהב, גר בישראל, עבודה אמריקאית, עובד עצמאי מיסים 2
S מעמד חשבון בנק ישראלי למי שהינו תושב מס בישראל ובמדינה אחרת במקביל מיסים 11
A הנחה במס שבח למי שמעמיד את הדירה לשכירות? פוסטים מאיכות נמוכה 0
B האם להקים פנסיה באופן עצמי לפני תחילת עבודה כשכיר, למי שאין קופה פעילה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
0 דירה בהנחה למי שכבר זכה בעבר נדל"ן 8
U ביטוח נסיעות לחו"ל למי שאינו אזרח ואין לו ביטוח לאומי צרכנות פיננסית 5
וינסנט טופס 1099 מ-BoA למי שאינו אזרח אמריקאי מיסים 44
ג למי שקצת טכני - המלצה על שירות חסימת פרסומות בענן אוף טופיק 11
ב למי מדווחים קודם IRS או מס הכנסה? מיסים 2
Regevkr שאלה על טופס 1040-NR למי שאינו תושב ואינו אזרח ארה"ב מיסים 1
I מה מומלץ למי שמעוניין להחזיק קרן לשעת חירום שתוכל לתת מענה לשלל מצבי קיצון? שוק ההון 12
D שאלה טכנולוגית למי שמתמצא פוסטים מאיכות נמוכה 8
שם משתמש בעייתי אזרח ישראלי המתגורר בחו"ל - למי משלם מס רווחי הון? מיסים 2
Aslan שאלה בנוגע לביטוח בריאות - למי שמבין צרכנות פיננסית 2
נ אפיקי השקעה נוספים - למי שכבר מושקעת בשוק ההון שוק ההון 10
E שאלה היפותטית לגבי חבות מס הכנסה + בט"ל למי שעובד חלק מהשנה מיסים 5
M שאלה למי שמבין בספליט בבקשה שוק ההון 4
ה בקשה להחזר מס למי שלא עשה בקשה לתיאום מס מיסים 10
S עוד לא החלטתי למי להצביע ורוצה לשמוע דעות של אחרים פוסטים מאיכות נמוכה 154
oferM המשלוחים מאליקספרסס הפכו להיות איטיים. למי הפתרונים? אוף טופיק 11
T עמלות גבוהות בקניית ETF אירופאי - יש פתרון למי שלא יכול לקנות ETF אמריקאי? שוק ההון 7
F הוצאות על משלוחים למי שאין אוטו מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
י חוסר התאמה בין אתר מאיה לתשקיף - למי להאמין? שוק ההון 2
E מילוי הצהרת הון למי שאינו נשוי ע"פ חוקי מדינת ישראל אוף טופיק 4
B גוף הפנסיה שייך את החשבון שלי למסלול שגוי והפסדתי תשואה. למי לפנות? צרכנות פיננסית 4
D שאלה למי שחי פעם בארה"ב אוף טופיק 46
שמנת חמוצה שאלה - רק למי שיש כח :) אוף טופיק 3
R תכנון פרישה מוקדמת עם FIRECALC למי שעתיד לרשת מיליונים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
ש מהי תוכנית אג"ח למי שרוצה שישים אחוז אג"ח שוק ההון 0
ת מחפש מקלדת חדשה, למי שמקליט הרבה (משפטנים, מתכנתים) - המלצה? אוף טופיק 6
R למי יש קופת גמל להשקעה? שוק ההון 80
C שאלה - למי שפרש, לגבי הבנק פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
S רוצה להיות סגור על עצמי לגבי למי להצביע בבחירות אוף טופיק 80
Y אשמח לקצת מידע למי שהקים חברה במקלט מס לצורך הגנה ממיסוי.... שוק ההון 0
Liron2035 שינוי אחוז ההפרשה לפנסיה למי שבונה תיק השקעות למטרות מחיה ממנו שוק ההון 11
כ דיכאון בחירות - למי להצביע? אוף טופיק 4
Fitch Reviews של דף בפייסבוק - שאלה למי שמכיר אוף טופיק 2
Danielovich תאום מס למי שיש אזרחות אמריקאית צרכנות פיננסית 4
Y איך עובד מס רווחי הון למי שמשקיע דרך אינטרקטיב או משהו דומה? שוק ההון 6
always.smile סיווג נכון בפיננדה - פניה למי שמשתמש באפליקציה צרכנות פיננסית 1
A בחירת ספק סלולארי בדגש על גלישה למי שנמצא הרבה בחו"ל צרכנות פיננסית 32
I צורך בתיאום מס למי שעבד בשתי עבודות באותה שנה - אך לא בו זמנית צרכנות פיננסית 13
ו קרן השתלמות למי שלא עובד (עקרת בית) שוק ההון 33
amidar למי שמתלבט בנושא לימודי מחשבים (מכל סוג), מומלץ להעיף מבט. אוף טופיק 2
c881 למי שמחפש לבנות לעצמו חדר כושר אוף טופיק 9
A גרעון במקפת משלימה- למי שהיה צריך עוד סיבה למה ק. גמל עדיפה צרכנות פיננסית 19

נושאים דומים

Back
למעלה