• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כצרכנים, איפה אתם משקיעים יותר כסף מרוב האנשים?

בנוסף לאחרים פה אני גם רוצה להגיד תודה על ההמלצה
@YPV אם בנוסף לזה יש לך גם המלצה לכלי אוכל איכותיים אשמח לשמוע :)
ושוב תודה!
בהחלט.

אחרי לא מעט זמן ובדיקות, הסתבר שהסדרה הזאת של איקאה היא הדבר הכי קרוב - מבחינת איכות, נוחות, מגע ושימושיות, לסדרת קורל של קורנינג, האיכותית בפני עצמה. והכל בשבריר מחיר. לדעתי אחד המוצרים היותר underrated של איקאה.

לפני מספר שנים החלפנו את כל כלי הואכל לסדרה הזאת, ומאוד מרוצים.

לעשות למשהו אחר טוב, גם אם זה כרוך בהוצאה קטנה. עושה לי את היום.

1) כעקרון, כשאין קורונה אז בטיולים לחו"ל (וגם אז, אני עושה השוואת מחירים בין מלונות או שוקל אכסניות במקום, כתלות בעלויות).
2) בילויים (מסתבר שהקורונה עזרה מאוד להיות חסכן :))

מה שכן, יש לי סוג של FOMO הזוי במה שקשור לטלויזיה ומשחקי וידאו.

אסביר: יש לי עדיין טלויזיה מ2014 בגודל 40" של סוני, ואני עדיין רואה תכנים ב720P\1080P ומשחק בPS4...אני מרגיש שזה מספיק לי כי אני מפיק הנאה מזה, אבל תמיד שואל את עצמי האם אני מפספס משהו בכך שאני לא משדרג לאחת הטלוזיות החדשות של ה4K הענקיות וקונה PS5...האם ההבדל כזה גדול בחויה?.

בהחלט צרות של עשירים :) אבל מצד שני, את רוב הזמן שלי אני אוהב להעביר מול המסך (לא רק סרטים ומשחקים, גם בעבודה מול המחשב, אני מעדיף לעבוד עם הטלויזיה ולא עם מסכים)....

סתם FOMO או שכדאי להשתדרג כבר?

samsung qn90a
קניתי מחשמל נטו, אם תרצה הפניה לבעל הבית דבר איתי, השירות שלהם מעולה.
אשמח להפניה, מן הסתם מדובר באחריות של יבואן רשמי?

אגב, אני רואה שיש כבר qn95, היא חדשה יותר? עדיפה?

אשמח להפניה, מן הסתם מדובר באחריות של יבואן רשמי?
כן כמובן.
אגב, אני רואה שיש כבר qn95, היא חדשה יותר? עדיפה?
אין אותה בארץ וגם לא בארה"ב, ההבדלים העיקריים הם קופסת חיבורים חיצונית ו4 כניסות HDMI 2.1 במקום רק 1.
עוד משהו קטן שקצת מפריע: ל90 אין כניסת HDMI 2.1 שתומכת בARC, ל95 יש.
אבל כאמור אין את ה95 אז לא ממש רלוונטי.

דיונים על מסכים:

דיונים על מסכים:
ההמלצות שם כבר לא רלוונטיות

כניסה 3 תומכת בARC וHDMI 2.0 בלבד.
כניסה 4 אינה תומכת בARC ותומכת בHDMI 2.1
לא יצא לי להתעסק עם android tv\smarttv, אז מעניין אותי לדעת האם אפשר להתקין VLC על הטלויזיה ולנגן קבצי MKV\avi ברזולוצית 4K בלי בעיה, כמו במחשב? החומרה של הטלויזיה מתאימה לזה?

לא יצא לי להתעסק עם android tv\smarttv, אז מעניין אותי לדעת האם אפשר להתקין VLC על הטלויזיה ולנגן קבצי MKV\avi ברזולוצית 4K בלי בעיה, כמו במחשב? החומרה של הטלויזיה מתאימה לזה?
מניח שכן אבל אין לי מושג. לא VLC אבל אולי משהו תואם.

ומשחק בPS4...אני מרגיש שזה מספיק לי כי אני מפיק הנאה מזה, אבל תמיד שואל את עצמי האם אני מפספס משהו בכך שאני לא משדרג לאחת הטלוזיות החדשות של ה4K הענקיות וקונה PS5...האם ההבדל כזה גדול בחויה?.
כן ולא.
קניתי ps5 וההבדל ענק ,אבל המשחקים הטובים באמת יוצאים ב2022 החל מפברואר .

כן ולא.
קניתי ps5 וההבדל ענק ,אבל המשחקים הטובים באמת יוצאים ב2022 החל מפברואר .
האמת ששאלתי את השאלה בגלל שבפעם הקודמת ששדרגתי אי שם ב2013 מ32" ל48" (הייתה לי טלוזיה אחרת לפני הנוכחית) דיי התאכזבתי.
התרגלתי ממש מהר להבדל בגודל ביניהן, ממש תוך כמה שעות...לא הרגשתי חוית צפיה יותר טובה...ובנוסף בגלל ש48" הרבה יותר גדולה מ32" אני זוכר שגם התמונה הייתה הרבה פחות חדה מן הסתם, כי ישבתי באותו מרחק מהטלויזיה בסופו של דבר והרי אז היה רק 720P ו1080P.

אני מניח אבל שההבדל בין 4K ל1080P הוא הרבה יותר משמעותי ולכן התמונה תראה הרבה יותר חדה ב4K עם מסך של 60"~ מאשר ב1080P עם מסך של 40" כשיושבים באותו מרחק. מקווה לא להתאכזב שוב :)

ההבדל בין PS5 ל4, אני מניח גם קשור בגרפיקה טובה יותר וכו', מעבר לעניין החדות\גודל תמונה..מניח שאשדרג גם בהמשך

@אורי ג.

האם QN90A עדיפה על LG C1 לדעתך? אני רואה שC1 קיבלה ציונים גבוהים יותר כמעט בכל הפרמטרים.

מצד שני קראתי שOLED נוטה לבעיה של צריבת תמונה וגם שכל עוד לא עושים calibration כמו שצריך לתמונה אז היא על הפנים, האם זו סיבה להעדיף את QN90A?

השוואה:

האמת ששאלתי את השאלה בגלל שבפעם הקודמת ששדרגתי אי שם ב2013 מ32" ל48" (הייתה לי טלוזיה אחרת לפני הנוכחית) דיי התאכזבתי.
התרגלתי ממש מהר להבדל בגודל ביניהן, ממש תוך כמה שעות...לא הרגשתי חוית צפיה יותר טובה...ובנוסף בגלל ש48" הרבה יותר גדולה מ32" אני זוכר שגם התמונה הייתה הרבה פחות חדה מן הסתם, כי ישבתי באותו מרחק מהטלויזיה בסופו של דבר והרי אז היה רק 720P ו1080P.

אני מניח אבל שההבדל בין 4K ל1080P הוא הרבה יותר משמעותי ולכן התמונה תראה הרבה יותר חדה ב4K עם מסך של 60"~ מאשר ב1080P עם מסך של 40" כשיושבים באותו מרחק. מקווה לא להתאכזב שוב :)

ההבדל בין PS5 ל4, אני מניח גם קשור בגרפיקה טובה יותר וכו', מעבר לעניין החדות\גודל תמונה..מניח שאשדרג גם בהמשך
מה אתה מחפש בטלוויזיה?
אני למשל לא עף על גודל. אני אקח כל יום מסך קטן יותר עם רזולוציה טובה יותר.
יתכן שכששידרגת מ32 ל48, הרזולוציה הייתה זהה והחוויה שונמכה מהבחינה הזאת. בכל מקרה ההבדל במעבר ל4K פחות "מדהים" מהמעבר לHD.
יש כאלה שבהירות זה הכל, סאונד...

כל הזמן מפמפמים שמגדלים מסויימים אין טעם ב4K, ואני לא רואה סיבה לעלות מעל ה40-50, אפילו הייתי מעדיף לרדת, אם זה פוגע בחדות באופן יחסי, או במרחק שלי מהמסך.
ככה שלפי כל אלה, אין לי טעם בכלל לשדרג.
בכלל, זה מרגיש שבאודיופיליה, ובחולי AV בכלל, זה הרבה פעמים הכל או כלום.
"לא רואים הבדל בין 4K ל1080 בגודל כזה! תשדרג את הגודל". ואם, סתם, אין לי קיר כל כך גדול?

הייתי ממש שמח להרוויח עוד חדות - אם באמת יש הבדל בגדלים האלה. ומעבר לזה, מבאס להחליף ציוד, מדיה, אבל אם זה שווה זה שווה.
בנוגע לפלייסטיישן בכלל הייתי מחכה. יש בכלל משחקים?

האם QN90A עדיפה על LG C1 לדעתך? אני רואה שC1 קיבלה ציונים גבוהים יותר כמעט בכל הפרמטרים.
הC1 היא OLED שאומנם טכנולוגית היא מעולה אבל סובלת מ2 מגרעות, הראשונה שביניהם היא דיל-ברייקר בשבילי:
1. היא סובלת מצריבת תמונה בתמונות סטטיות כלומר לא מותאמת לעבודת מחשב בכלל, זה רוב השימוש שלי בה.
2. כל הOLED לא בהירות, ויכולת הצגת הבהירות שלהן לא קרובה בכלל ליכולת הLEDים למיניהם, אפשר לראות זאת בציון SDR Brightness הנמוך שהיא קיבלה.

היא גם יקרה יותר באופן משמעותי.

אני אקח כל יום מסך קטן יותר עם רזולוציה טובה יותר.
כמעט כל הטלויזיות כיום הן באותה הרזולוציה: 4K, יש כאלה שהן 8K ברזולוציה אבל זה חסר משמעות לחלוטין מ2 סיבות:
1. מגבלות העין שלך: אתה כבר לא יכול לשים לב להבדל, אין לנו ראייה של נץ וגם לעין האנושית יש מגבלות.
2. אין תוכן 8K בכלל וגם לא יהיה בעתיד הנראה לעין.

מה אתה מחפש בטלוויזיה?
אני גם מעדיף חדות על גודל, אבל בגלל שאני בן-אדם אז יש לי את התכונה לרצות את שניהם אם זה אפשרי :).

מניח שמעבר מ40" 1080P שיש לי עכשיו ל65" 4K בלי לשנות את מרחק הישיבה מהמסך כן יספק שיפור בחדות יחד עם שיפור בגודל בניגוד לפעם שעברה...אני טועה?

הC1 היא OLED שאומנם טכנולוגית היא מעולה אבל סובלת מ2 מגרעות, הראשונה שביניהם היא דיל-ברייקר בשבילי:
1. היא סובלת מצריבת תמונה בתמונות סטטיות כלומר לא מותאמת לעבודת מחשב בכלל, זה רוב השימוש שלי בה.
2. כל הOLED לא בהירות, ויכולת הצגת הבהירות שלהן לא קרובה בכלל ליכולת הLEDים למיניהם, אפשר לראות זאת בציון SDR Brightness הנמוך שהיא קיבלה.

היא גם יקרה יותר באופן משמעותי.
משכנע, תודה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ג מק"מ - איפה יש טבלה מרוכזת שוק ההון 6
Y איפה הכי זול להמיר שקלים לדולרים? שוק ההון 2
ב קנית דירה ראשונה - איפה שווה? נדל"ן 3
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
חתול לילה איפה נמצא הכסף שב- IB ? שוק ההון 11
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D דירה להשקעה - ״מחיר למשתכן״ - איפה להתחיל? נדל"ן 5
liranviper דירה בהנחה - ינואר 2024, איפה נרשמתם? נדל"ן 18
C איפה רואים withholding ב -IB? מיסים 2
א איפה אפשר להשוות ניירות ערך ישראלים שונים גרפית ? שוק ההון 2
E בן 19 לא יודע איפה להתחיל שוק ההון 7
ח איפה "להחנות" יורו שוק ההון 8
ח איפה כדאי להשקיע לחרדית שוק ההון 78
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
A קניית דירה ראשונה - איפה מתחילים? נדל"ן 3
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
סול איפה בחו"ל יש הכי פחות אנטישמיות אוף טופיק 45
R איפה הכי טוב לגדל ילדים ? נדל"ן 81
Y איפה להשקיע או איך לפצל השקעה של תיק גדול שוק ההון 15
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
M פלטפורמת מסחר- האם משנה איפה? שוק ההון 2
T איפה ואיך לפרסם דירה למכירה? נדל"ן 11
O רכישת מולטי פמילי בארה"ב להשקעה - איפה ולמה? נדל"ן 1
T איפה הייתם ממליצים ללמוד ולהבין על משכנתא? נדל"ן 8
T איפה הקאטצ פה לדעתכם? נדל"ן 6
Y איפה אפשר לקבל את ההלוואה הכי זולה היום? פוסטים מאיכות נמוכה 21
נ איפה ניתן לקנות פסטת קטניות בזול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
B תיק ההשקעות שלי, או: איפה טעיתי שוק ההון 7
H סליקת אשראי בחינם | איפה הקאץ' צרכנות פיננסית 4
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
M קרן כספית דולרית - איפה ניתן לראות את התשואה? שוק ההון 0
Y איפה הכסף? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
K איפה לגור בגוש דן?- זוג צעיר אוף טופיק 13
A ברוקר ישראלי - דרך איפה אתם ממליצים להשקיע? פוסטים מאיכות נמוכה 1
H שאלה לגבי איפה לשים פיקדון לשנה שנתיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
H איפה מקבלים פיקדון הכי גבוה ? לשנה שנתיים פוסטים מאיכות נמוכה 2
A איפה אפשר לקרוא בפשטות על המיסוי על קנייה / מכירה בשוק ההון? פוסטים מאיכות נמוכה 4
amidar פתיחת חשבון בנק לוועד הבית - איפה עושים? האם אפשר דיגיטלי? צרכנות פיננסית 20
א איפה אפשר למצוא מידע לגבי התשואה הפנימית והמח"מ של קרנות כספיות ? שוק ההון 2
B איפה ללמוד מדעי המחשב התפתחות אישית 3
G איפה ואיך קונים אגח ארהב לשנתיים ? שוק ההון 1
P איפה להשקיע כל חודש סכום יחסית גבוה ומה לעשות עם הגמל, קה"ש ופנסיה הנוכחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א איפה רואים דבידנד שנכנס ממניות? פוסטים מאיכות נמוכה 4
C איפה הכי משתלם וכדאי לקחת קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ק איפה אני יכול לבדוק? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א איפה בארץ אפשר להמיר שקלים לרובלים? אוף טופיק 1
ג סקטור אנרגיה ירוקה - איפה מתחילים ללמוד? שוק ההון 7

נושאים דומים

Back
למעלה