• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כלל 4% - דיבידנדים

בדקת את זה? איך אתה יודע? לטעמי אתה מערבב שני מתודולוגיות לא קשורות. "כלל" ה-"% 4" הוא אמפירי, מדדו משהו תחת תנאים מסוימים, וקיבלו תוצאה. אתה שואל מה יקרה אם אני אשנה את אסטרטגיית ההשקעה? תגדיר

ותמדוד, תתחיל מאפס בלי הנחות. אבל לערבב תיאוריה אמפירית כללית באסטרטגית השקעות זה מים ושמן.
הבנתי כבר שהדיבידנד בא על חשבון הקרן, עם מיסוי פחות טוב, אז אין בזה שום יתרון.
העליתי השערה ופסלתי אותה, אבל נחמד לחשוב ביחד עם משתתפי הפורום והידע הרב שלהם.

יש לזה אפקט פסיכולוגי מאוד גדול, והאפקט הזה מניע הרבה מאוד אנשים בעולם.
כמובן שיש לך סיבה לרצות לקבל דיבידנד בחלק מהמקרים.
חלוקת דיבידנד תמיד תביא לתשלום מס גבוהה יותר ממכירה שתניב אותה כמות רווח

אז לא ברור לי מתי תרצה לקבל דיבידנד..

אולי אם לא יהיה לך חשק פעם ברבעון ללחוץ על 2 לחיצות בעכבר של מכירה

יש לזה אפקט פסיכולוגי מאוד גדול, והאפקט הזה מניע הרבה מאוד אנשים בעולם.
כמובן שיש לך סיבה לרצות לקבל דיבידנד בחלק מהמקרים.

כשגוח מס ג

מיקוד ופיזור שונה.

לקרן כמו schd יש מיקוד שונה. פחות טכנולוגיה ויותר חברות מבוססות ויציבות שנבחרות לפי המדד הספציפי של חלוקת דיבידנדים.
יותר מס, אם בכלל, אבל מוסיף פיזור לחברות יותר יציבות לאורך זמן.

נערך לאחרונה ב:
אני בונה על הרבה שנות פרישה לפני כן, אבל טוב לדעת.
אולי אפשר גם להגדיר את עצמי כסוחר בשנות הפרישה ואז לשלם מס שולי על הרווחים הריאליים? זה יכול לעבוד?
אם אין הכנסה ממשכורת, נקודות הזיכוי יכולות לשמש גם לזיכוי מרווחי הון (קראתי שלא כולן אבל לא בטוח שזה נכון)

אם אין הכנסה ממשכורת, נקודות הזיכוי יכולות לשמש גם לזיכוי מרווחי הון (קראתי שלא כולן אבל לא בטוח שזה נכון)
השאלה אם אפשר לטעון שכל רווחי ההון שלי הם משלח יד, ואז לבקש מיסוי לפי מס שולי (שמשתלם יותר אחרי הפרישה)

השאלה אם אפשר לטעון שכל רווחי ההון שלי הם משלח יד, ואז לבקש מיסוי לפי מס שולי (שמשתלם יותר אחרי הפרישה)
אפשר לטעון הכל. כדאי לבדוק לפני כן השלכות בישראל במס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי.

הסולידית החליפה חלק משמעותי מתיק המניות שלה למניות דיבידנד. למה? כי תנאי חייה השתנו וכרגע, חשוב לה לדעת שיש לה תזרים כספי גם במידה וערך המניות יורד.
ג.נ. גם אני בשלב של החלפת חלק מהתיק שלי למניות דיבידנדים.
למה? כי הבנתי שקרן השתלמות יכולה להיות מקלט מס נאה לדיבידנדים המתקבלים ואפשרות השקעתם מחדש.
כי בשלב הזה של החיים, הגמישות שיש לי מתזרים קבוע (רבעוני) עולה על היתרונות בחיסכון המס ממכירת מניות.
האם זה הכי כלכלי, לא. האם זה הכי מתאים למטרות שלי, לאופי שלי ולגיל שלי? כן.

הסולידית החליפה חלק משמעותי מתיק המניות שלה למניות דיבידנד. למה? כי תנאי חייה השתנו וכרגע, חשוב לה לדעת שיש לה תזרים כספי גם במידה וערך המניות יורד.
ג.נ. גם אני בשלב של החלפת חלק מהתיק שלי למניות דיבידנדים.
למה? כי הבנתי שקרן השתלמות יכולה להיות מקלט מס נאה לדיבידנדים המתקבלים ואפשרות השקעתם מחדש.
כי בשלב הזה של החיים, הגמישות שיש לי מתזרים קבוע (רבעוני) עולה על היתרונות בחיסכון המס ממכירת מניות.
האם זה הכי כלכלי, לא. האם זה הכי מתאים למטרות שלי, לאופי שלי ולגיל שלי? כן.
אני יכולה להבין את ההיבט הפסיכולוגי של דיבידנדים, ולמה מבחינה פסיכולוגית אתה מרגיש שזה יותר מתאים למטרות שלך ולאופי שלך.
וזה מספיק טוב בשביל להחליט להחזיק אותם.
יחד עם זאת האם לא מפריע לך שיש ״אופי״ שונה למניות שמחלקות דיבידנדים? ובכך שאתה מחזיק אותן (או מדד רלוונטי כמו SCHD) אתה מייצר לעצמך חשיפה, יחסית מאוד גדולה, שהיא מוגבלת ביחס לכל השוק? (מספיק להיכנס לחברות ש- SCHD מחזיקה ולראות את ההבדל יחסית ל- S&P500).

אני מבינה שזה רק חלק מהתיק, וזה נותן אולי תחושה של פיזור, אבל בשביל לקבל דיבידנדים בסכום שישנה משהו בתקציב שלך, ושיאפשר ״גמישות״, אני מניחה שהחלק הזה אמור להיות משמעותי… ומה שונה הבחירה ב- SCHD מכל ״הימור״ על קרן שעוקבת אחר סקטורים ספציפיים בשוק (נניח כמו נאסד״ק, אם הולכים לכיוון ההפוך כמעט).

זה טיעון פסיכולוגי. לא כלכלי. התיק שלה כנראה הפך להיות פחות יעיל.
כי הבנתי שקרן השתלמות יכולה להיות מקלט מס נאה לדיבידנדים המתקבלים ואפשרות השקעתם מחדש.
זה נכון למניות לא אמריקאיות. בחברות אמריקאיות ניקוי המס על דיבידנדים במקור ע"י ארהב.

@קפיצת הדרך, קודם כל, מה ש- @סולידי כתב.
לגבי תזרים. כתבתי על זה קצת ביומן שלי... מכאן לכאן, הסתכלתי על מבנה ההכנסות וכרגע, הכנסה פאסיבית (כולל נדל"ן) מהווה שליש מההוצאות החדשיות שלנו. אנחנו לא משתמשים בכסף הז אלא, משקיעים אותו מחדש. אבל, בתקופת החיים בנוכחית, במידה וארצה להחליף מקום עבודה או להפחית שעות, לתקופה מסויימת או לתמיד, הסכומים הללו בהחלט משמעותיים (אציין שבן זוגי מרותה ממקום העבודה שלו ומהיקף המשרה ולא יצמצם).
אז כן, החזקה של מניות ספצפיות גורמת לי לדפיקות לב וכשזה קורה, אני חושב על בני המשפחה הקרובים, להם אין אפילו שקל פנוי להשקעה כי הכל בובז ונרגע.
וכמובן, יש בתיק חלק סולידי משמעותי שמהווה סוג של "קרן חירום" במקרה הצורך.

זה נכון למניות לא אמריקאיות. בחברות אמריקאיות ניקוי המס על דיבידנדים במקור ע"י ארהב.
הבעיה היא לא רק עם מניות אמריקאיות, הבעיה היא עם כמעט כל המניות בעולם למעט מניות ישראליות ואולי מניות מכמה מדינות בודדות שלא גובות מס דיבידנד מזרים.
ברוב המדינות גובים מס כלשהו מזרים (וספציפית מישראלים). לפעמים זה פחות מ25% ולפעמים זה יכול להיות גם יותר.

@קפיצת הדרך, קודם כל, מה ש- @סולידי כתב.
כן, כתבתי שההיבט הפסיכולוגי מובן.

לגבי תזרים. כתבתי על זה קצת ביומן שלי...
הסתכלתי על מבנה ההכנסות וכרגע, הכנסה פאסיבית (כולל נדל"ן) מהווה שליש מההוצאות החדשיות שלנו.

אני רואה שביומן המסע שלך כתבת שכ- 1/3 מתיק ההשקעות שלך מושקע ב- SCHD וכ- 10% בקרן ריט.
אם ההשקעה בנדל״ן היא רק דרך קרנות ריט, ואין לך השקעה נוספת בנדל״ן פיזי (שמייצר הכנסה פסיבית) אז ״שליש מתיק ההשקעות״ הוא בהחלט חלק משמעותי (גם אם מדובר על תיק השקעות ללא הפנסיה).

וכאן אני חוזרת לשאלה -
אני מבינה שזה רק חלק מהתיק, וזה נותן אולי תחושה של פיזור, אבל בשביל לקבל דיבידנדים בסכום שישנה משהו בתקציב שלך, ושיאפשר ״גמישות״, אני מניחה שהחלק הזה אמור להיות משמעותי… ומה שונה הבחירה ב- SCHD מכל ״הימור״ על קרן שעוקבת אחר סקטורים ספציפיים בשוק (נניח כמו נאסד״ק, אם הולכים לכיוון ההפוך כמעט).
האם לא מפריע לך ש- 1/3 מכל התיק שלך מושקע רק בסוג מאוד מסויים של מניות אמריקאיות (כאשר חלק מאוד נרחב מהשוק האמריקאי בכלל לא נמצא בו) במקום במדד רחב יותר שכולל את רוב רובו של השוק האמריקאי (בהנחה שהחלטת שהשוק האמריקאי מפוזר מספיק עבורך) או במדד רחב עוד יותר של כל השוק העולמי?

מעבר לכך - בהנחה שבעתיד החלק הזה (של מניות דיבידנדים) יגדל עוד יותר כי אתם ממשיכים להשקיע בחלק הזה, ובמיוחד אם החלק הזה יגדל תוך השקעה במניות דיבידנדים ישראליות (שהם חלקיק קטנטן מהשוק העולמי), הרי שתחושת הביטחון של הדיבידנדים באה על חשבון ויתור מאוד משמעותי של פיזור.

האם מבחינה *פסיכולוגית* (שכאמור זה השיקול העיקרי לבחירה במניות דיבידנדים) לא מפריע לך חוסר הפיזור הזה בחלק כל כך גדול מתיק ההשקעות שלך?

האם לא מפריע לך ש- 1/3 מכל התיק שלך מושקע רק בסוג מאוד מסויים של מניות אמריקאיות
במחשבה שניה ולאור השאלה שלך, נדל"ן, לא כולל 4 קירות שאנחנו גרים בהם, זה רבע מהנכסים ורבע מההכנסה השוטפת. הנדל"ן הז לא נרכש אלא (לצערנו הרב) ניתן בירושה.
ולא, זה לא מפריע לי. מדד SCHD מפוזר, מבחינתי מספיק, ומניות ישראליות יש לי באחוז מוגבל ורק בקרן ההשתלמות שם אני ממקסמת את הטבות המס.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
NeonDrift האם יש כלל אצבע בנושא של דמי ניהול של קרן סל? שוק ההון 2
D דיווח מס על מימוש כלל חשבון ב-IB בהפסד מיסים 1
ישראלי מצוי קרן מחכה עם דמי ניהול נמוכים שמתמחה בטכנולוגיה כלל עולמית צרכנות פיננסית 1
ט האם יש כלל אצבע להחזר משכנתא עבור כל 100,000 ש"ח עבור ריבית x ? פוסטים מאיכות נמוכה 4
שם משתמש בעייתי לא משלם ביטוח לאומי כלל. האם להילחץ? מיסים 37
A כלל ה300 כאשר ההוצאה הצפויה אינה אחידה לאורך השנים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
E כלל ה4% שוק ההון 1
B אגח כלל שוק ההון 3
M כלל ה- 300 דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 13
A לקיחת הלוואה מ"כלל" בריבית פריים מינוס חצי צרכנות פיננסית 2
O קרן אמריקאית או אירית בחברות כלל עולמיות שוק ההון 2
G הקצאת נכסים בפרישה - בדיקת כלל ה-90/10 של באפט שוק ההון 3
ח השתלמות S&P כלל VS הראל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
O כלל - ביטוח מנהלים מיטב הוני ישנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
O כלל מסלול מחקה מדד S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R החלפת מסלול לאחר הלוואה קופת גמל להשקעה- חברת כלל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I קרן פנסיה כלל מול אלטשולר ברירת מחדל - תחרות בעמלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
P לחברות אשראי גישה למאגרי מידע על כלל האוכלוסיה? אוף טופיק 4
M777 כלל אצבע לדמי ניהול סבירים לתיק שמורכב מקרנות נאמנות מחקות? שוק ההון 8
I כלל 4% ודיבידנדים שוק ההון 33
G שאלת תם ללא מושג כלל נדל"ן 12
D ניהול כלל תיק ההשקעות בקרן השתלמות שוק ההון 1
נ הלוואה זולה להשקעה בקרנות מחקות מדד כלל עולמי לטווח ארוך, זה אפשרי? שוק ההון 1
A מחשבות על כלל ה4 אחוז ורמת הסיכון שלו פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 45
A כלל ה3/4 אחוז מתעדכן עם הזמן אחרי פרישה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 84
M מה החלק של כלל החברות הנסחרות מתוך התוצר העולמי? שוק ההון 1
J מניית כלל לדוגמא שוק ההון 11
A האם כלל ה4% כולל מס רווחי הון? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 103
R חלוקת התיק על כלל נכסיו שוק ההון 23
מ etf כלל עולמי שוק ההון 2
yuvalnsn שאלה לגבי כלל תיק ההשקעות בIRA שוק ההון 11
H איך לחלק את כלל הנכסים בצורה חכמה? שוק ההון 3
F למעסיק הסדר אכע עם כלל צרכנות פיננסית 2
א כלל - ביטוח חיים משולב חיסכון צרכנות פיננסית 2
K שיקוף הידע של כלל השוק במחיר המניה שוק ההון 67
R IMID - קרן אירית כלל עולמית של SPDR שוק ההון 158
S כלל 3 האחוזים - לפני/אחרי ניכוי מס רווח הון פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
amit חברים יקרים אני גאה להציג- "כלל פנסיה" צרכנות פיננסית 17
ETL ליברלנד: המדינה החדשה באירופה לא תתערב כלל בחיי האזרחים אוף טופיק 1
M קרן מחקה מניות כלל העולם שוק ההון 31
ארגמן כלל ה-4% - מטרה או חיזוק פיקטיבי? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
A דיבידנדים מחו"ל שוק ההון 5
L שווי דיבידנדים בחשבון ברוקר זר לצורך תשלום מס יסף מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
נ מימון משכנתא באמצעות דיבידנדים שוק ההון 9
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88
B המלצות לקרן דיבידנדים שוק ההון 15
לאץ' רכישת מניות של חברות קטנות עבור תזרים דיבידנדים שוק ההון 11
פ אישור דיבידנדים Fidelity-ESPP מיסים 0
U השקעה חוזרת של דיבידנדים שוק ההון 9

נושאים דומים

Back
למעלה