• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כיצד ריבית ארה"ב משפיעה על הריבית בארץ?

Shevah

משתמש רשום
דירוג
0
היי,

הכותרת אומרת הכל, אשמח לפירוט או הפניה למקורות כיצד הריבית בארה"ב משפיעה על הריבית בארץ.
מצאתי את: http://www.financialzone.co.il/ribit_usa.html
האתר טוען כי יש קורולוציה חיובית של 0.75 בין ריבית ארה"ב לישראל ואני תוהה למה.

קודם כל - היתה קורלציה של 0.75, בתקופה הנבדקת. והיא תהיה שונה בתקופות בדיקה שונות.
הקשר בין הריביות על רגל אחת:
נניח ובארה"ב מעלים את הריבית בכמה אחוזים. כולם ירוצו להשקיע בפקדונות דולריים שמניבים עכשיו אחלה תשואה. בפרט, יעשו זאת משקיעים שמחזיקים שקלים. קניה המונית של דולרים באמצעות שקלים תפיל את שער השקל\דולר, וזה משהו שבגדול מנסים להמנע ממנו (כי משמעו אובדן כוח קניה).
איך ימנעו ממנו? יעלו את הריבית בארץ ככה שגם בארץ הפקדונות יהיו עם אחלה תשואה. לכן משקיעים שמחזיקים שקלים לא ירוצו למכור את השקלים בשביל דולרים.
זה כמובן קצת יותר מסובך מזה וצריך להתחשב בציפיות לאינפלציה והצפי לריבית העתידית וכו'. למשל, יש פרמיה (שמתבטאת במרווח בין הריביות בין מדינות שונות) לפי חוזק הכלכלה ופרמטרים דומים - והיא גם משתנה בתקופות שונות (למשל, הריבית כאן גבוהה מבארה"ב באופן מסורתי, כי הבטחון בדולר ובפד גבוה מאשר בשקל ובב"י. עם זאת, כיום הריבית בארץ נמוכה מזו של ארה"ב).

משהו שבגדול מנסים להמנע ממנו (כי
בנק ישראל מחזיק בגישה הפוכה ודווקא משתדל בעלויות אדירות להחליש את השקל.
עריכה: המדיניות הזו לא רק פוגעת בכוח הקניה אלא גם מנפחת בועת נדלן ומשמידה חסכון פנסיוני.

נערך לאחרונה ב:
אני לא בטוח שבנק ישראל יעדכן את הריבית כלפי מעלה מיד, כל עוד האנפלציה לא מרימה ראש.

החלשות של השקל טובה ליצוא, תייקר את היבוא ואולי תתמוך בעליית המחיר לצרכן בדרך ליעד שהציב בנק ישראל,
נקודה נוספת שיש לקחת בחשבון, שוק הנדל"ן נמצא במגמה ברורה של ירידת מחירים (כל עוד הירידה הדרגתית וממושכת, הכלכלה המקומית תסתדר עם זה), אבל, בשלב זה העלאת הריבית, תגביר את המגמה השלילית של שוק הנדל"ן, במידה והירידות יהיו חדות, תהיה לכך השלכה שלילית על הכלכלה המקומית.

בעולם מתוקן התחייבות של המעצמה הגדולה בהסטוריה שווה יותר מהתחייבות של בית בגונגל, אבל העולם קצת השתגע אז כל התיאוריות לא שוות כלום.

אני לא בטוח שבנק ישראל יעדכן את הריבית כלפי מעלה מיד, כל עוד האנפליה לא מרימה ראש.
רוצה להמר שב2019 הריבית עולה? בשביל הספורט בלבד כמובן.

לפי הכתבה הזאת בכלכליסט. בשנה האחרונה הקורלציה בין אג"ח לעשר שנים בין ארה"ב לישראל עומדת רק על 20% . כלומר שינוי ריבית בארה"ב הפסיק להשפיע על מחירי האג"ח בארץ , מהסיבות שמנו כאן לעיל

בנק ישראל מחזיק בגישה הפוכה ודווקא משתדל בעלויות אדירות להחליש את השקל.
נכון מאוד, בגלל זה סייגתי עם הבגדול. אבל זו לא בדיוק גישה הפוכה. כשהדולר יהיה שווה 6 שקלים הוא לא ינסה להחליש את השקל יותר. הוא פשוט מנסה לשמור על מה שהוא רואה כשיווי משקל, במקום לנסות למקסם את כוח הקניה של מחזיקי השקלים.

נכון מאוד, בגלל זה סייגתי עם הבגדול. אבל זו לא בדיוק גישה הפוכה. כשהדולר יהיה שווה 6 שקלים הוא לא ינסה להחליש את השקל יותר. הוא פשוט מנסה לשמור על מה שהוא רואה כשיווי משקל, במקום לנסות למקסם את כוח הקניה של מחזיקי השקלים.
התערבות ממשלתית מסיבית וקבועה ושיווי משקל זה אוקסימורון.

לפי הכתבה הזאת בכלכליסט. בשנה האחרונה הקורלציה בין אג"ח לעשר שנים בין ארה"ב לישראל עומדת רק על 20% . כלומר שינוי ריבית בארה"ב הפסיק להשפיע על מחירי האג"ח בארץ , מהסיבות שמנו כאן לעיל
1. כתבות בכלכליסט לא שוות את הפיקסלים שקוראים אותם בהן.
2. חכה.

כן ואגב בנק ישראל הקדים אותי, היא כבר עלתה ב2018.
אה.
חשבתי אתה מתכוון לעלייה רצינית ולא סתם התעטשות כי אין נגיד על המשמר.
אתה לא באמת חושב שזה הזיז במשהו ?

חשבתי אתה מתכוון לעלייה רצינית ולא סתם התעטשות כי אין נגיד על המשמר.
1. יש נגיד.
2. לדעתי תהיה לפחות עוד עליית ריבית 1, אישית מהמר על 2.
3. בארה"ב, עוד 1 או 2.

יצא מחקר מעניין של בנק ישראל, הראה שתשואות האג"ח של ישראל בקורלציה גבוהה לאלו של אירופה ולא לאלו של אמריקה. זה התחזק מאז המשבר לפני כעשור. מניח שאם איפשהו בעולם יש עוד גיקים פיננסיים שזה מעניין אותם, זה בפורום הזה :)

ומה אנו מסיקים מזה?
שהקורלציה בין הריבית האמריקאית לישראלית נחלשה. זה לא מפתיע אף אחד לדעתי. זה שהיא נחלשה לא אומר שהיא לא קיימת, אני לא רואה מצב שבו בנק ישראל יוכל להרשות לעצמו לא להעלות את הריבית אם ההפרש עם הריבית האמריקאית ימשיך לגדול.

מה שכן, מעניין יהיה לראות איך זה ישפיע על יתרות המט"ח. אני חושב רגע בקול רם - פער ריביות גדול בינינו לבין ארה"ב יגרום לפיחות בשקל (מסייע ליצואנים ומגדיל את התמ"ג, זה מה שבנק ישראל רוצה ופועל לטובת זה באמצעות קנייה של יתרות מט"ח בסכומים גדולים) - זו יכולה להיות הזדמנות טובה "להיפטר" מחלק מהדולרים שהבנק צבר, לפני שהוא מצמצם את ההפרש. אם אני זוכר נכון יש לבנק ישראל מעל ל120,000,000,000 דולר.

יצא מחקר מעניין של בנק ישראל, הראה שתשואות האג"ח של ישראל בקורלציה גבוהה לאלו של אירופה ולא לאלו של אמריקה. זה התחזק מאז המשבר לפני כעשור. מניח שאם איפשהו בעולם יש עוד גיקים פיננסיים שזה מעניין אותם, זה בפורום הזה :)

דפדפתי שם במחקרים וראיתי גם שבשעה טובה הפיקוח על הבנקים הטיל עיצום כספי על חברת ישראכרט בשל פרסומת לשיווק אשראי שאינה עומדת בדרישות החוק (המינוס הופך לפלוס)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ע אג"ח ארה"ב עם ריבית יותר גבוה מCD'S? שוק ההון 1
S שאלת תם - ריבית ארה"ב שוק ההון 11
V תשלום ריבית על מינוס דולרי/שקלי בIB שוק ההון 10
T ריבית קבועה צמודה + אינפלציה = ריבית קבועה לא צמודה? נדל"ן 10
א שאלה בנושא - ריבית דריבית שוק ההון 2
א ריבית בקרן כספית שוק ההון 3
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
ד קבלת ריבית מאגח שוק ההון 2
N תכנון מכירת מניות ESPP - ריבית והצמדה עבור החזר המס מיסים 5
yossik ריבית על פיקדון פריים שוק ההון 1
מ איך לשלם למס הכנסה סכום קטן כמס על ריבית בפיקדון בחו״ל? מיסים 1
A ריבית בib שוק ההון 12
N פיקדון דולרי 5.4% ריבית שוק ההון 10
ד צורת סילוקין להלואה בסביבת ריבית יורדת צרכנות פיננסית 2
B ריבית בקרן נאמנות מחקה מדד אגח שוק ההון 5
H שיעור ריבית שנתית על יתרת חוב בכרטיס אשראי צרכנות פיננסית 1
C באיזה תנאי שוק פק"מ נותן יותר ריבית מהתשואה של קרן כספית? שוק ההון 6
M משכנתא - האם ניתן להמיר ריבית ק״צ לקל״צ ללא קנס? נדל"ן 3
A ריבית על איחור ב'אשמת' הקבלן נדל"ן 24
ג'וני לנד שאלה בנושא ריבית דריבית שוק ההון 48
ב אגח מומלץ בעקבות נתוני אינפלציה/ריבית שוק ההון 1
M הכנות לקראת הורדת ריבית שוק ההון 9
משה גל האם 'וואן זירו' נותנים באמת הלוואות ב-5% ריבית? צרכנות פיננסית 9
N מס על ריבית נצברת ב-IB? מיסים 4
חובב_פנסיה2022 אני מחפש מחשבון שיכול לחשב ריבית פריים על תקופה אמיתית היסטורית אוף טופיק 3
ס תשלום מס על ריבית מפיקדון בבנק זר מיסים 1
F תשואה ממוצעת 7%, ריבית 8%, האם תוכנית ההשקעות תשתנה? שוק ההון 3
Z יש לי יתרת זכות במס הכנסה צוברת ריבית. האם מתישהו מסהכנסה תוכל לטעון שזה התיישן כי לא דרשתי? מיסים 3
B חישוב ריבית שנתית שוק ההון 24
ש תשלומי ריבית משכנתא נדל"ן 8
א אגח מדינה ריבית משתנה - ביטוח נגד תסריט ההפיכה? שוק ההון 3
M ריבית מ-IB לדו"ח השנתי (עצמאי) - הסתבכתי מיסים 6
C IB - ריבית על כסף בחשבון שוק ההון 9
ק ריבית על העו"ש בפייבוקס שוק ההון 11
A ריבית עבור פקדון דולרי צרכנות פיננסית 6
ה דרכים לשיפור ריבית משכנתא נדל"ן 10
B אחוז חשיפה למניות בתקופת ריבית גבוהה שוק ההון 13
B יותר הון עצמי או משכנתא בעולם של ריבית גבוהה נדל"ן 14
T רכישת דירה מהון עצמי בלבד בזמן של ריבית גבוהה נדל"ן 20
B למה ריבית גבוהה עדיפה על אינפלציה? אוף טופיק 43
ט האם יש כלל אצבע להחזר משכנתא עבור כל 100,000 ש"ח עבור ריבית x ? פוסטים מאיכות נמוכה 4
tomchoook בירור ריבית על המשכנתא לצורך החזר מס נדל"ן 24
מ מס על ריבית בIB מיסים 2
Cfy חישוב ציפיות ריבית עתידיות מתוך ה-US treasury yield curve שוק ההון 0
M ריבית על חריגה של 10 ימים? צרכנות פיננסית 1
I ריבית ומס על פיקדון בנקאי שוק ההון 16
Lag הלוואה ללא ריבית לטובת השקעה שוק ההון 25
N חישוב ריבית של קרן כספית (שקלית) - האם החישוב שלי נכון? שוק ההון 7
ב פקדון בנזילות שבועית - ריבית שוק ההון 4
D חשבון מסחר IBI- ריבית עבור מסגרת אשראי? שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה