• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טופס 134 עזרה במילוי חלק של ק"ה

אחרי בירור קצר מול מישהו שעוסק בתחום
בטופס הזה, משכורת בגינה הופקדו כספים לפיצויים ותגמולים, זו לא המשכורת הכוללת, אלא "השכר המבוטח"
אז גם בחישוב הפיצויים, "המשכורת השנתית" היא השכר המבוטח (שיהיה רשום בטור 6 עמודה 2), פחות שווי רכב ופחות הוצאות?
מה ההגיון להוריד הוצאות מהשכר המבוטח? הרי ברור שאם הוצאתי 1000 שח לטובת המעביד וקיבלתי אותם חזרה, אין עליהם תשלום של תנאים סוציאלים, אז למה צריך להפחית אותם מהשכר המבוטח לפיצויים?

@FIYaacov
בחישוב של סעיף ב עבור תגמולים ופיצויים, אתה מחשב לפי 12 חודשים כי ניב עבד 12 חודשים, אבל הרי המעסיק מתלוש 1 לא הפריש לפנסיה אז התקרה השנתית היא הסכום שרשום כפול 10 חודשים ולא 12. נכון?

בנוסף יש לך טעות בתקרות, צילומי המסך של טופס 134 הם לא משנת 2017.
התקרה לשנת 2017 לתגמולים היא 24,183, והתקרה לפיצויים היא 32,000

נערך לאחרונה ב:
יש גם הנחייה סותרת לגבי חישוב "משכורת שנתית לצורך הפקדות".
בשורה 2 בטופס 134 רשום סתם "משכורת שנתית לצורך הפקדות", אז ממה שאני מבין מעתיקים את "שכר לקרן השתלמות (218)" או "הכנסה מבוטחת (244)"
ואז בחישוב בסעיף ב' בהערות, רשום לקחת את השכר פחות רכב/הוצאות/שעות נוספות (בהתאם לחישוב השתלמות/תגמולים/פיצויים), ובסוגריים רשום "שורה 2 טור 6".
אבל בשורה 2 טור 6 לא ביקשו להוריד רכב/הוצאות/שעות נוספות, אז מורידים רק כאן בסעיף ב'? ואם כן אז זה לא שווה לשורה 2 טור 6.

Screenshot-2023-06-21-125755.png

נערך לאחרונה ב:
אז גם בחישוב הפיצויים, "המשכורת השנתית" היא השכר המבוטח (שיהיה רשום בטור 6 עמודה 2), פחות שווי רכב ופחות הוצאות?
מה ההגיון להוריד הוצאות מהשכר המבוטח? הרי ברור שאם הוצאתי 1000 שח לטובת המעביד וקיבלתי אותם חזרה, אין עליהם תשלום של תנאים סוציאלים, אז למה צריך להפחית אותם מהשכר המבוטח לפיצויים?
אין הגיון.

בחישוב של סעיף ב עבור תגמולים ופיצויים, אתה מחשב לפי 12 חודשים כי ניב עבד 12 חודשים, אבל הרי המעסיק מתלוש 1 לא הפריש לפנסיה אז התקרה השנתית היא הסכום שרשום כפול 10 חודשים ולא 12. נכון?
נכון

בשורה 2 בטופס 134 רשום סתם "משכורת שנתית לצורך הפקדות", אז ממה שאני מבין מעתיקים את "שכר לקרן השתלמות (218)" או "הכנסה מבוטחת (244)"
אין צורך ב218/244 יש לך טבלת עזר עם בדיוק הסכום שצריך למלא

ואז בחישוב בסעיף ב' בהערות, רשום לקחת את השכר פחות רכב/הוצאות/שעות נוספות (בהתאם לחישוב השתלמות/תגמולים/פיצויים), ובסוגריים רשום "שורה 2 טור 6".
אבל בשורה 2 טור 6 לא ביקשו להוריד רכב/הוצאות/שעות נוספות, אז מורידים רק כאן בסעיף ב'? ואם כן אז זה לא שווה לשורה 2 טור 6.
זה עקום אך נראה שאכן לכך הכוונה.

אין צורך ב218/244 יש לך טבלת עזר עם בדיוק הסכום שצריך למלא
הבעיה בטבלת העזר שכאשר יש פיצול של ההפקדות או מעבר קופה באמצע השנה, אז סכימת ה "שכר שבגינו" יוצא לך יותר מ 100% מההכנסה (כמו במעסיק השני של ניב), וזה לא יכול להיות.

הבעיה בטבלת העזר שכאשר יש פיצול של ההפקדות או מעבר קופה באמצע השנה, אז סכימת ה "שכר שבגינו" יוצא לך יותר מ 100% מההכנסה (כמו במעסיק השני של ניב), וזה לא יכול להיות.
צודק

אתה יודע מה אני משתכנע? ש"משכורת שנתית לצורך הפקדות" זה שדה 158 בתלוש (בניכוי הוצאות וכו), ולא 244/218 או "שכר שבגינו" (בניכוי הוצאות וכו).
ובניגוד למה שירח אפל כתב.
ואם זה ככה, כל ההפחתות נעשות הרבה יותר הגיוניות, כי אתה מפחית מהברוטו, ולא מה"נטו" של מה שבפועל הופקד לקרן השתלמות או פנסיה.

ואני אסביר למה נראה לי ככה.
בהערות של משכורת שנתית לצורך הפקדות, כתוב: "הכנסת עבודה למעט תשלומים לכיסוי הוצאות, שכר שעות נוספות..."
המושג "הכנסת עבודה" זה מושג מתקנות מס הכנסה.

בתקנות מס הכנסה, חלק א': פרשנות:
"הכנסת עבודה" - הכנסה לפי סעיף 2(2);

סעיף 2(2) לתקנות אומר את הדבר הבא:
(א) השתכרות או ריווח מעבודה; כל טובת הנאה או קצובה שניתנו לעובד ממעבידו; תשלומים שניתנו לעובד לכיסוי הוצאותיו, לרבות תשלומים בשל החזקת רכב או טלפון, נסיעות לחוץ לארץ או רכישת ספרות מקצועית או ביגוד, אך למעט תשלומים כאמור המותרים לעובד כהוצאה; שוויו של שימוש ברכב או ברדיו טלפון נייד שהועמד לרשותו של העובד; והכל - בין שניתנו בכסף ובין בשווה כסף, בין שניתנו לעובד במישרין או בעקיפין או שניתנו לאחר לטובתו;
(ב) שר האוצר, באישור ועדת הכספים של הכנסת, יקבע את שוויו של השימוש ברכב או ברדיו טלפון נייד שהועמד כאמור לרשות העובד;

כלומר, אם אני מבין נכון מדובר בשדה 158 ב 106.

כלומר, אם אני מבין נכון מדובר בשדה 158 ב 106.
אני מסכים איתך, אבל יש עדויות שנציגי מס הכנסה אמרו אחרת.
אני מתכוון להמשיך למלא ככה (כלומר שדה 158 בניכוי כל ההוצאות הרשומות), עד שיגידו לי אחרת.

אוקי, אני אשלח שאלה באתר של מס הכנסה. נראה מה יענו.

אהלן,

מצטרף לדיון :)
אישתי עבדה כשכירה בשני מקומות עבודה וכבר הבנתי מFIYaacov שכדאי לי למלא טופס 134 (תודה רבה לך!).
עם הדף הראשון של 134 לא היו בעיות.
לגבי הדף השני של אכ"ע: איך אני יודע אם יש הפקדות מעסיק לאכ"ע? האם זה חלק מהקופת גמל/פנסיה/פיצויים? לא מצאתי לזה
מצ"ב טפסי 106

תודה רבה
עופר

לגבי הדף השני של אכ"ע: איך אני יודע אם יש הפקדות מעסיק לאכ"ע?
המעסיק מפקיד לאכע רק אם אתה מפקיד הפרשות פנסיוניות לקופת גמל או ביטוח מנהלים.

היי

אשמח להבהרה בנושא מילוי טופס 134 עם דמי לידה וחופשת הריון.
בסעיפים עבור השתלמות, גמול ופיצויים עבור חישוב "פחת המשכורת השנתית" יש הפניה להערות (1) עד (3) למטה. לדוגמה הערה מספר 1:

(1) הכנסת עבודה למעט תשלומים לכיסוי הוצאות, שכר שעות נוספות ותשלומים בשל מאמץ מיוחד או אירוע מסויים (שורה 2 טור 6) לרבות, דמי לידה וגמלת שמירת הריון שמיוחסים לשנת המס ושולמו בגין הכנסות ממשכורת - אך לא יותר מ - 15,712 ש"ח מוכפל במספר חודשי העבודה בשנת המס שהיו בגינם הפרשות בפועל בשנת המס

שאלות:

1. לרבות דמי לידה – להבנתי, צריך לסכום (?) את דמי הלידה ברוטו ל 158 ולנקות כיסויים, הוצאות רכב ו/או מאמץ, בהתאם לסעיף הרלוונטי. האם אתם מבינים בצורה דומה?
קראתי את הדיון פה אם לקחת "משכורת לצורך הפקדה" (שורה 2 טור 6) או להתחיל מה 158. האם יש תובנות חדשות? אם זה שורה 2 טור 6, איך אני אמור להתייחס לדמי לידה?

2. לגבי "מוכפל במספר חודשי העבודה בשנת המס שהיו בגינם הפרשות בפועל בשנת המס".

- לפי ה 106, חודשי העבודה שבהם עבדה 6 חודשים
- לפי הדוח מקרן ההשתלמות והפנסיה בוצעה הפרשה עבור 11 חודשים (לפעמים סכומים חלקיים או מאוד קטנים, אבל יש הפרשה) עבור החודש הקלנדרי – לפי השורה בדוח לאיזה חודש ההפקדה מוצמדת
- לפי חיפוש באינטרנט יש גם את הנושא של הפרשות מעביד לפחות 15 שבועות

באיזה מספר חודשי עבודה אני אמור לכפול את ה 15712 (ובהתאם את הקצבה ואת הפיצויים) ? ככל שמספר חודשי העבודה קטן יותר אז ג יהיה גדול יותר (ג יוצא חיובי). בהתאם למספר חודשים זה מייצר בחלק מהסעיפים חבות מס ובאחרים מקטין את ה "מגן מס" שנוצר.

אשמח להכוונה....

תודה מראש!

שלום רב,

בשנת 2021 היו לאישתי הפרשות עודפות לקרן השתלמות וקופת גמל (ללא א.כ.ע.) ומילאתי את טופס 134.
עכשיו ממלא את טופס 135 באתר של מס הכנסה (על בסיס 1301).
המקום היחידי שראיתי בטופס 135 התייחסות להפרשות העודפות מ134 זה בי"ב 48 - סעיפים 206/207, אך בכותרת הסעיף יש התייחסות ספציפית לא.כ.ע., וזה לא רלוונטי לגבי.
האם יש מקום אחר בו אני ממלא את ההפרשות העודפות או שזה שם?
תודה רבה
עופר

האם יש מקום אחר בו אני ממלא את ההפרשות העודפות או שזה שם?
כשאתה ממלא את טופס 134 עם ההפקדות העודפות, בסוף הוא מנחה אותך אם אתה צריך להגדיל או להקטין את הסכום שאתה ממלא בשדה 158/172 (שזה הכנסה מעבודה).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
O טופס 134 מיסים 2
M החזר מס לשכיר - האם צריך להגיש טופס 134? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
XpH פתיחת תיק במס הכנסה - טופס 5329 מיסים 36
S כמה מסובך למלא טופס 1301 לבד? מיסים 6
T צירוף טופס 1344 לדו"ח שנתי מיסים 1
ז טופס 103 מיסים 1
A טופס 1042 נדל"ן 1
Namy גלגול סעיף 46 לשנים עוקבות ללא הגשת טופס מיסים 9
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
A טופס 857 עבור מכירת ESPP מיסים 30
A טופס 867 - מס שנוכה במקור (סעיף 40) לעומת מס ששולם בחול מיסים 6
פ נספח ד לדוח השנתי למס הכנסה (טופס 1324) - כמה שאלות מיסים 3
B החזר מס - טופס 106 - אין סעיף (218/219) מיסים 1
A טופס 106 ללא שדה 042 בשנה עם חופשת לידה מיסים 9
דור דורים תבנית טופס 1325 עם דוגמאות מיסים 13
מ איזה טופס אני צריך ממיטב דש? מיסים 8
A תעודת גמר= טופס 4?! נדל"ן 0
Y טופס 106 - הפרשים משנה קודמת מיסים 1
ש טופס 14 פנסיה לעובד משרד החינוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
A טופס 867 במסחר עצמאי בארץ ובארה"ב מיסים 2
K טופס 1322 עבור ברוקר זר מיסים 35
מ האם יש הבדל בין טופס W8 לבין טופס W8-BEN מיסים 2
מ בענין טופס W8-BEN מיסים 16
Bonfire איך לא לשלם על טופס T-1098? מיסים 7
A טופס 4 בעיריית ירושלים נדל"ן 8
yossik מילוי טופס PDF און ליין אוף טופיק 22
N קיבלתי טופס W9 לכתובת האמריקאית מיסים 7
Y מה זה טופס מש"ח והאם כל רוכש דירה חייב בו? נדל"ן 3
י אי-תאימות רווחי הון אל טופס 106 ואל מערכת Alfie מיסים 7
P בקשת החסר מס מבלי טופס 161 מיסים 7
M הוצאת טופס 867 לאחר סגירת חשבון מיסים 5
R טופס 1322 עזרה בהשלמת חישוב הפסדים להעברה מיסים 2
M טופס מילוי מוטבים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Z מילוי נכון של טופס 1322 בדו"ח שנתי מיסים 5
D שאלה לגבי טופס 101 אוף טופיק 3
S טופס 1301 מיסים 4
tomchoook עזרה במילוי טופס 1322 מיסים 18
Z תאריך אחרון להגשת טופס 1301 מיסים 1
E טופס 1301 - מספר שאלות מיסים 2
B טופס 1301 - לשכיר שהוא גם עצמאי מיסים 3
וינסנט טופס 1099 מ-BoA למי שאינו אזרח אמריקאי מיסים 44
deussex טופס 1301 - הוצאות מוכרות לשכיר ושאלות נוספות מיסים 135
U גלגול מגן מס על שנה שכבר הגשתי טופס מיסים 3
T הגשת בקשה להחזר מס (טופס 135) באופן עצמאי בפעם הראשונה מיסים 20
צ פטור ממדד תשומות הבנייה+ תשלום 20 אחוז היום והיתרה לאחר טופס 4 נדל"ן 26
H הגשת טופס 1301 לשנת 22 מיסים 17
Z טופס 1322 ני״ע חו״ל. בהסבר למילוי (סעיף6) אומר שצריך טפסים נפרדים למה שנמכר עד יוני ולמה שנמכר אחריו. האם אכן מקפידים על זה? מיסים 15
יבגני_ל עזרה עם טופס 161א פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ס הגשה פיזית של טופס 135 (תקופה לפני 2019)- האם אפשר להגיש אצל כל משרד שומה? מיסים 5

נושאים דומים

Back
למעלה