• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חצי מיליון מובטלים בקרוב [600, 700, 800, 900K...]

באמת.

אני לא אומר שצריך לעודד פה פיראטיות (כי זה לא חוקי ואני לא רוצה לסבך את בעלת הבית). אבל לא צריך לטעון שזה לא מוסרי.
כלומר - לסופר היה לקוח אחד פחות למכור לו.
אז לפי ההגיון שלך, אם יש לי גינת ירק בבית שאני מגדל בה לבד ירקות, אני בעצם גונב מהירקן כי יש לו לקוח אחד פחות?
אם אני מחליט לבשל אוכל בבית אני גונב מהמסעדה??

נו באמת...

עוד דגל אדום- חברת מגדל דיווחה שעבור כ100 מלקוחותיה יתרת ההלוואה שלקחו על חשבון הפנסיה עולה על 90 אחוז מהחיסכון שצברו.
כתבה בכלכליסט "המפולת מאיימת על שוק הלוואות של 18 מיליארד שקל"

סנונית ראשונה או עניין נקודתי? בשלב מסוים החברות יכריחו אנשים לממש הפסדים בקרנות הפנסיה וקופות הגמל..

בהנחה שמדובר בקרן פנסיה עם 30% אגח מיועדות, ובהנחה שהשוק ירד ב 30% בערך עד עתה, אז שווי הפנסיה שלהם ירד בערך ב 21% ( 70% * 30% )

כלומר, הפנסיה שלהם ירדה מ 100 ל 79, והם לוו יותר מ 90% מ 79שזה בערך 72% מערך הפנסיה המקורי

מי שלווה 72% מערך הפנסיה המקורי מלכתחילה נמצא בסיכון גבוה מאד, סוג של התנהלות מאד לא מומלצת גם בימים שקטים יותר

אותי מעניין איך מסתדרים כל אלה שלא השאירו לעצמם ״קרן ביטחון״ ואמרו שבמקרה הכי גרוע הם ייקחו הלוואה על חשבון קרן ההשתלמות/הפנסיה.
האם בסיטואציה כמו עכשיו הם גם חושבים שזו הייתה אסטרטגיה נכונה:roll:...
בהחלט כן

אותי מעניין איך מסתדרים כל אלה שלא השאירו לעצמם ״קרן ביטחון״ ואמרו שבמקרה הכי גרוע הם ייקחו הלוואה על חשבון קרן ההשתלמות/הפנסיה.
עדיין ניתן לקבל פיצויים, לקחת הלוואות ולהשתמש במסגרת אשראי. כמה כסף אתה חושב שאדם צריך בשביל לשרוד את המשבר?

אבל לא צריך לטעון שזה לא מוסרי.
זו העמדה המוסרית שלי. זכותי לטעון אותה.

באמת.

אני לא אומר שצריך לעודד פה פיראטיות (כי זה לא חוקי ואני לא רוצה לסבך את בעלת הבית). אבל לא צריך לטעון שזה לא מוסרי.

אז לפי ההגיון שלך, אם יש לי גינת ירק בבית שאני מגדל בה לבד ירקות, אני בעצם גונב מהירקן כי יש לו לקוח אחד פחות?

נו באמת...
לא, זה לא מה שאני טוען ואתה יודע את זה וסתם עושה דמגוגיה כדי להתוכח. הרי הדוגמא שלו מראש לא מחוברת למציאות.

נערך לאחרונה ב:
אז האבטלה הגיעה גם אלי היום ואני בנתיים מקבל את זה דווקא טוב יותר ממה שציפיתי.
אני לא רוצה לזרות מלח על הפצעים, אני גם לא מלקק דבש פה ובתור רווק זה שונה מאשר להיות בעל משפחה אבל העקרונות של החיים הסולידים סה"כ עובדים מעולה בשבילי.
-שמרתי על אורח חיים סולידי במיוחד ללא רכב, ללא מנוי לחד"כ, ללא דירה יקרה, בלי האייפון הכי חדש וכו'. אני גר במעונות עם שותפים ועם תקציב עצמות יבשות יכול לחיות על פחות מ1500 שקלים בחודש. כל דחיית הסיפוקים השתלמה. היום חברים מתקשרים אלי ושואלים אותי אם כדאי למכור את הרכב ואיפה להשקיע, עד לפני חודש כולם קראו לי קמצן ואמרו לי שאני חייב לפחות אוטו/לעבור לדירה שכורה.
-הקפדתי לחסוך הרבה ולהשקיע בהשקעות סולידיות, בגלל שהיה לי רצון להשתמש בכסף בטווח קצר היה לי בעיקר מזומן,זהב ואג"ח שסה"כ עשו את העבודה.
-אני עכשיו מובטל, בפעם הראשונה בחיי. אני מוכן לעבוד בכמעט כל דבר שאני אמצא, השכר לא ממש משחק תפקיד, רק מתיק ההשקעות הנזיל אני יכול לחיות איזה 6 שנים.

עכשיו אני מתמודד עם דילמה שעד עכשיו הייתה בגדר חשיבה בלבד. מה לעשות עם התיק? האם להמשיך להשקיע או למשוך את הכספים? כמה זמן יקח לי למצוא עבודה? ועוד הרבה שאלות נוספות.
עד עכשיו היה קל להגיד "תמשיך להשקיע בזמן משבר ותאסוף את כל המניות בזול" אבל שאתה יודע עכשיו שאולי מ6 שנים שהתיק יכול לקיים אותך זה יהפוך אולי ל3 ובדיוק אתה תצטרך את הכסף זה שונה. חוץ מזה, מאיזה כסף בדיוק?
החופשה עכשיו תתן אחלה הזדמנות לקרוא פה ולהמשיך להשכיל ובמקביל באמת להבין את המשמעויות של מה זה לחיות מהתיק והתמודדות בזמן משבר. כי לעשות כסף שהשוק עולה כל קוף יכול.
ובהזדמנות זאת אני רוצה גם להגיד תודה לפורום ולדורין שעושים אחלה עבודה בלחנך לחסכון ולהשקעות. אני הולך היום לישון טוב בלילה.

המצב מאוד מפחיד וגם בהייטק צפויים פיטורים המוניים בקרוב.
גם לדעתי, נראה לי שיש הרבה שומן עודף בתעשיה הזו.
סטארטאפים שלא שווים כלום, משכורות גבוהות לאנשים שעושים עבודה שיכול לעשות גם ילד בכיתה יב' במגמת מדעי המחשב ..

נו באמת...

זו ממש לא ההשוואה הנכונה.
אם אתה מחליט לעשות סידרת מופת בעצמך אז ברור שתוכל לצפות בה בלי לשלם לאף אחד ואף אחד לא יטען חס וחלילה שאתה גונב משהו.
אבל לצפות (בצורה פיראטית) בסידרה או סרט שמישהו אחר יצר זו גניבה.

גם לדעתי, נראה לי שיש הרבה שומן עודף בתעשיה הזו.
נכון. זה יהיה מאוד בריא לשוק המקומי לנקות קצת את האורוות.

סטארטאפים שלא שווים כלום, משכורות גבוהות לאנשים שעושים עבודה שיכול לעשות גם ילד בכיתה יב' במגמת מדעי המחשב ..
אהבתי. במו עיני ראיתי עובד שמקבל 25K להערכתי והוא מתכנת פחות טוב מאחיין שלי.

זו העמדה המוסרית שלי. זכותי לטעון אותה.

לא, זה לא מה שאני טוען ואתה יודע את זה וסתם עושה דמגוגיה כדי להתוכח. הרי הדוגמא שלו מראש לא מחוברת למציאות.
זו העמדה המוסרית של כל מי שיצר אי פעם משהו שמהווה קניין רוחני. לחלק מהאחרים קשה להבין זאת.

@Gentlemen , מצטער לשמוע על הפיטורין. זה קורה לכל אחד מספר פעמים בחיים.
עכשיו אני מתמודד עם דילמה שעד עכשיו הייתה בגדר חשיבה בלבד. מה לעשות עם התיק? האם להמשיך להשקיע או למשוך את הכספים?
אם הייתי במצבך, אני הייתי מפסיק עכשיו כל השקעה נוספת ומנסה למצא כל דרך אפשרית למצא כל עבודה מזדמנת ולשמור על המזומן בכיס ולא בשוק.

מסתבר שכדי שעצמאי יקבל אבטלה הוא רשאי לעשות זאת על ידי משיכת הפיצויים שהוא הפריש בעצמו לקרן פנסיה
לא מהמוסד לפונזי לאומי, אלא מכיסו, רק מה, "מעניקים" לו את ההזדמנות לעשות זאת רק אם לא יהיו הכנסות
ומה לגביי תשלום ביטוח לאומי? חייב להמשיך לשלם כמובן

ועכשיו לגביי שכיר בעל שליטה,
ברגע שיפרק את העסק ויוכיח זאת, יוכל למשוך את הפיצויים שלו גם הוא, אלה שהופרשו על ידו
מה לגביי תשלומים לביטוח לאומי אתם שואלים? אתם כמובן יודעים את התשובה :)

אז נשאל אתכם שאלה, אף אחד לא מועסק, אני המעסיק
לא נותנים לי אבטלה אפילו מכיסי כי העסק לא מפורק
מי הולך לממן את המוסד הזה בחודשים הקרובים? הרי ממני לא יראו שקל וגם לא מהעובדים
זה לא עסק שיש לו רווחים, זה עסק גרעוני

בכל מקרה, הורדת הזכאות לדמי אבטלה על עבודה של 6 חודשים בלבד הולך להיות ה"אקדח שמופיע במערכה הראשונה" של התמוטטות הפונזי הזה
ואני צופה שאחוזי ההפרשה יעלו בקרוב (כשירגעו הרוחות)
הולך להיות שמח.

@קפה שחור, ראשית תגיד תודה שהמאפיה מאפשרת לך לנהל עסק במדינה הזאת.
שנית תגיד תודה על הזכות לשלם דמי כופר.
הכסף שלך הוא שלהם והכסף שנתנת להם שייך לטפילים שהכי קרובים לצלחת לא לאף אחד אחר.
בנוסף המדינה ממש לא מודאגת מכמות המס שהיא יכולה לגבות, כי הרי תמיד אפשר להדפיס כסף :- ) או לחילופין להגדיל את הגרעון השנתי מ 4% ל-10%
הרי מה זה משנה בכלל.
ועכשיו אני שואל, למה בעצם לשלם מס אם הרי המדינה פשוט יכולה להדפיס/להלוות עוד?

למה בעצם לשלם מס אם הרי המדינה פשוט יכולה להדפיס/להלוות עוד?
הקפיטליסט שבי לא ישלם לעולם על משהו ללא תמורה הוגנת
האנרכיסט שבי לא ישלם לעולם על משהו שהוא לא צריך כי אחרים צריכים
במציאות, בתור מעסיק, אשלם פעמיים על כלום ושום דבר
:)

במיקרה, יצא שיש לנו המון מזומן בעוש
תכננו למחזר את המשכנתא ומיד לפרוע חלק, ואיכשהו זה ממש התעכב.
לאור המשבר, מודה שאני ישנה טוב בלילה, אף שאני יודעת ש
עדיין ניתן לקבל פיצויים, לקחת הלוואות ולהשתמש במסגרת אשראי

אהבתי מה ש @yossik כתב, לגבי זה שהוא כבר ראה ברבורים שחורים בחייו.
לנו זה ברבור ראשון, בחיינו הבוגרים, ואחלה הזדמנות ללמוד על עצמנו...

תלוי כמה זמן יימשך המשבר... לא?
לכמה זמן קרן חרום מספיקה לך ובכמה זמן את יכולה לשרוף הלוואה לכל מטרה של 100 אלף מהבנק פלוס הלוואה על 50% מקרן ההשתלמות ואת יתרת מסגרת האשראי?
ניזכר כולנו שאנחנו בפורום "הסולידית" ורובנו "סולידיים" בהוצאות מלכתחילה.

לכמה זמן קרן חרום מספיקה לך
6 חודשי מחיה
ובכמה זמן את יכולה לשרוף הלוואה לכל מטרה של 100 אלף מהבנק
~ 10 חודשים

השאלה מתי מתחילים להחזיר את ההלוואה, כמה היא זמינה במשבר, ואיך ישנים בלילה
אישית, ניראה לי שהייתי נלחצת לקחת הלוואה בדיוק במצב של חוסר ודאות לגבי ההכנסות, מצד שני
ניזכר כולנו שאנחנו בפורום "הסולידית" ורובנו "סולידיים" בהוצאות מלכתחילה.
בהחלט.
וגם יכולים לצמצם הוצאות בקלות יחסית, בלי "לסבול" כי יותר מודעים להפרדה של צרכים ורצונות וכו'...

מסתבר שכדי שעצמאי יקבל אבטלה הוא רשאי לעשות זאת על ידי משיכת הפיצויים שהוא הפריש בעצמו לקרן פנסיה
לא מהמוסד לפונזי לאומי, אלא מכיסו, רק מה, "מעניקים" לו את ההזדמנות לעשות זאת רק אם לא יהיו הכנסות
ומה לגביי תשלום ביטוח לאומי? חייב להמשיך לשלם כמובן

ועכשיו לגביי שכיר בעל שליטה,
ברגע שיפרק את העסק ויוכיח זאת, יוכל למשוך את הפיצויים שלו גם הוא, אלה שהופרשו על ידו
מה לגביי תשלומים לביטוח לאומי אתם שואלים? אתם כמובן יודעים את התשובה :)

אז נשאל אתכם שאלה, אף אחד לא מועסק, אני המעסיק
לא נותנים לי אבטלה אפילו מכיסי כי העסק לא מפורק
מי הולך לממן את המוסד הזה בחודשים הקרובים? הרי ממני לא יראו שקל וגם לא מהעובדים
זה לא עסק שיש לו רווחים, זה עסק גרעוני

בכל מקרה, הורדת הזכאות לדמי אבטלה על עבודה של 6 חודשים בלבד הולך להיות ה"אקדח שמופיע במערכה הראשונה" של התמוטטות הפונזי הזה
ואני צופה שאחוזי ההפרשה יעלו בקרוב (כשירגעו הרוחות)
הולך להיות שמח.
עצור הכל, ח'.
לא היה דיבור על מענק שקר-כלשהו ממס-לאומי 6K לכל עצמאי? מה פספסתי?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ל חצי מיליון ש"ח- s&p 500 100% שוק ההון 64
R איך כדאי להשקיע חצי מיליון שקל שוק ההון 1
U חיסכון של חצי מיליון בשנה לזוג היטקיסטים-אפשרי ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 44
ח משכנתא - חצי דירה ראשונה וחצי דירה שניה נדל"ן 4
Z קיזוז רווח הון חצי שנתי (למי שמדווח כך) מיסים 4
U ירשתי חצי דירה נדל"ן 2
S דיווח מס הכנסה חצי שנתי מרווחי הון שוק ההון 4
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
O עזרה בנושא דיווח מס רווחי הון חצי שנתי במסחר דרך ברוקר זר מיסים 11
קרמיט מאפס למיליון תוך חצי שנה יומני מסע אישיים 30
I הסברתי לבן שלי שזה יעלה לו חצי אם הוא ייערך לזה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
Y מחשבה חצי פילוסופית שוק ההון 12
A לקיחת הלוואה מ"כלל" בריבית פריים מינוס חצי צרכנות פיננסית 2
M משכנתא על קניית חצי דירה נדל"ן 17
c881 "הבנק איבד את האמון בך - את לא זזה מפה חצי שנה אוף טופיק 17
ו פרישה, חצי פרישה יומני מסע אישיים 8
aminadav שאלה לגבי 6 כללי אצבע להרכבת תיק השקעות. בשביל לישון בשקט צריך להיות מוכן להפסיד את הכל, לא רק חצי, לא? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
M חצי פריים חצי קלצ נדל"ן 24
A ביטוח רכב חצי מקיף צרכנות פיננסית 42
A דיווח חצי שנתי שוק ההון 4
W דיווח חצי שנתי למס הכנסה שוק ההון 7
O החלטה על דמי הניהול הסמויים בארץ תינתן עוד חצי שנה צרכנות פיננסית 0
Jenia29 משיכת פיצויים מקרן פנסיה עבור חצי שנת עבודה צרכנות פיננסית 2
Mamaof מכונת קפה חצי אוטומטית - בדיקה ליד שניה אוף טופיק 12
D דוח חצי שנתי למס הכנסה שוק ההון 36
גרהם דיווח חצי שנתי ותשלום מקדמות בגין רווחים בשוק ההון מיסים 46
Body Solid חצי יחידה בקרן סל שוק ההון 23
R חצי שנה הקרובה שוק ההון 2
Brightside תיק השקעות שלי לקראת חצי-פרישה שוק ההון 13
מ 100,000 ש"ח לתקופת זמן של חצי שנה שוק ההון 5
ס חצי נקודת זיכוי אחרי תואר שני מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
N אותו מוצר שם אחר חצי מחיר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
L דיווח חצי שנתי על רווחי הון מני"ע בחו"ל- מישהו יכול לעשות סדר בבלאגן? צרכנות פיננסית 9
מתכנת עדכון אישי: סיכום שנה סולידית ראשונה, חצי הכוס המלאה יומני מסע אישיים 6
amidar מחפשים הצעות לחופשה חצי סולידית. אוף טופיק 46
ק חצי חבית למדורה אוף טופיק 3
ל איזון תיק יותר מפעם בשנה/חצי שנה/רבעון שוק ההון 5
amidar מחפש את תיק החצי חצי הזול ביותר שוק ההון 10
תמיר האם ניתן לבטח דירה על חצי מגודלה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
ש נדל"ן עד 2 מיליון נדל"ן 18
C האם החלפה בין קרן פיזית לסינטתית שווה באמת מיליון שקל? שוק ההון 10
R מה לעשות עם 2 מיליון שקל? נדל"ן 14
R שיפור תנאים פיקוד של מיליון שח שוק ההון 1
S מהם דמי הניהול הכי הנמוכים שאפשר להשיג היום בפנסיה מקיפה מחקה מדד s&p500 לצבירה של מעל מיליון? פוסטים מאיכות נמוכה 11
A רכישה בפריסייל עד 2 מיליון - השקעה , 100% מימון נדל"ן 9
A מיליון שקל לעשר שנים בשוק ההון שוק ההון 3
ש 1 מיליון בפקדון שוק ההון 10
ס מה לעשות עם מיליון שקלים שמיועדים לקניית ובנייה בית במושב חקלאי כבן ממשיך נדל"ן 11
A פרויקטים חדשים במרכז עד 2 מיליון שח, יזמים המאפשרים הקדמת תשלומים\גידור תשומות נדל"ן 19
ת מנפיקי קרנות הסל הישראליות "גונבות" מהציבור סכום של מעל 150 מיליון ש"ח בשנה שוק ההון 13

נושאים דומים

Back
למעלה