• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חצי מיליון מובטלים בקרוב [600, 700, 800, 900K...]

לא רואה בזה יתרון כשכסף גדול שלי הכנסתי קצת לפני סוף 2018 ובמשך השנה האחרונה
אם כבר במילא ירד לך השווי לפחות תרכוש מניות חדשות בזול ועליהם אפשר לצמצם את ההפסד

לא רואה בזה יתרון כשכסף גדול שלי הכנסתי קצת לפני סוף 2018 ובמשך השנה האחרונה
אם כבר במילא ירד לך השווי לפחות תרכוש מניות חדשות בזול ועליהם אפשר לצמצם את ההפסד

בנתיים ירד בערך ב 20%.. לא נעים בכלל.. לא הייתי אומר שזה טוב.. זה פשוט רע וזהו... אבל זה מה שיש

עוד דגל אדום- חברת מגדל דיווחה שעבור כ100 מלקוחותיה יתרת ההלוואה שלקחו על חשבון הפנסיה עולה על 90 אחוז מהחיסכון שצברו.
כתבה בכלכליסט "המפולת מאיימת על שוק הלוואות של 18 מיליארד שקל"

סנונית ראשונה או עניין נקודתי? בשלב מסוים החברות יכריחו אנשים לממש הפסדים בקרנות הפנסיה וקופות הגמל..

אותי מעניין מה קורה לאלטשולר שכולם עברו אליהם (לא הסולידים כמובן) בגלל תשואות העבר

אותי מעניין מה קורה לאלטשולר שכולם עברו אליהם (לא הסולידים כמובן) בגלל תשואות העבר
מה קורה?
עברתי בסוף שנת 2018 ולא בגלל תשואות העבר.. עברתי כי זול שפ ולהבנתי הפיזור שם היה סביר ביותר
נכון ל 16 לחודש הירידה בתיק המניות הייתה 23%
סך הכל מותאם לשוק בערך.. ופחות מפריע לי כי אין לי שם ממש הרבה כסף גם ככה..

ראיתי את זה ואהבתי את מה שאמר, אבל מה שמעניין זה כמות הכסף שיצא מהם ואם הם היו ערוכים לזה, ומה התשואות שלהם יהיו בהשוואה לאחרים
אני גם מאוד אהבתי את מה שהוא אמר בייחוד על דלק.

ראיתי את זה ואהבתי את מה שאמר, אבל מה שמעניין זה כמות הכסף שיצא מהם ואם הם היו ערוכים לזה, ומה התשואות שלהם יהיו בהשוואה לאחרים
אם רואים שירד כבר שלושים אחוז למה לחכות שירד כבר ימשים ושמונים אחוז ויקח עשרות שנים לחזור לשיא הקודם... אפשר לראות מתי הנגיף מפסיק להתפשט וזה הזמן להכנס שוב

אם רואים שירד כבר שלושים אחוז למה לחכות שירד כבר ימשים ושמונים אחוז ויקח עשרות שנים לחזור לשיא הקודם... אפשר לראות מתי הנגיף מפסיק להתפשט וזה הזמן להכנס שוב
הזמן להיכנס הוא יום לפני שהנגיף מפסיק להתפשט. היות ואין דרך לדעת, זה הסיכון בתזמון השוק. העליות יכולות להיות מידיות.
סיכון=סיכוי אין חוכמות. מי שיצא לפני הירידות עשה חצי מהמהלך, תזמון החזרה הוא חלק לא פחות קריטי גם עם זה נראה פשוט אחרי שהשוק ירד בצורה כזאת דרסטית.

אני לא רואה את זה קורה. שיא המשבר עוד לפנינו.
גם אני חושב כמוך, אבל לא סתרת את מה שאני אומר. זה יכול להיות מחר או בעוד חודש/שנה, כשתהיה עליה, אני מאמין שהיא תהיה חדה מאוד.
אם לא הובנתי נכון, התכוונתי עליות חדות, לא דווקא שהן בטווח המיידי כרגע.

הזמן להיכנס הוא יום לפני שהנגיף מפסיק להתפשט. היות ואין דרך לדעת, זה הסיכון בתזמון השוק. העליות יכולות להיות מידיות.
סיכון=סיכוי אין חוכמות. מי שיצא לפני הירידות עשה חצי מהמהלך, תזמון החזרה הוא חלק לא פחות קריטי גם עם זה נראה פשוט אחרי שהשוק ירד בצורה כזאת דרסטית.
אז נפסיד עשר עשרים, שלושים אחוז מהעליה אבל נחסוך הרבה יותר מהירידות. אם יורד שמונים אחוז צריך שלוש מאות אחוז עליה לאותה רמה או שאני טועה אז מה זה הפסד של עשרים, שלושים אחוז עליות?

גם אני חושב כמוך, אבל לא סתרת את מה שאני אומר. זה יכול להיות מחר או בעוד חודש/שנה, כשתהיה עליה, אני מאמין שהיא תהיה חדה מאוד.
אם לא הובנתי נכון, התכוונתי עליות חדות, לא דווקא שהן בטווח המיידי כרגע.

הסיכוי שהיא תהיה חדה מאוד הולך וקטן ככל שהמשבר הזה הולך ומתארך. אם ארה"ב תגיע ל-20% אבטלה, אתה חושב שיום אחד כולם יקומו בבוקר ובאורח נס יתחילו לקנות מניות בטירוף?

אני לא טוען שאי אפשר להרוויח מתזמון, רק שזה קשה.. אני אישית מתזמן במקרה הזה, ועדיין תהיה מודע לסיכון.
כמו שכתבתי, אם כבר תזמנתם את היציאה זה חצי עבודה (לא בקטע שלילי, אלא זה רק הצעד הראשון והחשוב). בהרבה מקרים אחרים בהיסטוריה אנשים שניסו לתזמן יציאה נשארו מחוץ לשוק שהתייקר (למשל סוף 2018) אם היינו לפני חודש היה מרגיש לאנשים שנשארו בחוץ פספוס, ואלי הם גם חזרו בהפסדים.

עכשיו לתזמון החזרה, כל אחד יבחר מה שהוא רוצה- לחזור בנקודה שרירותית תוך כדי הירידות, לנסות לתפוס את השפל בשיא (לא נשמע סביר) או לנסות לחזור רק אחרי עליות בתקווה שמשם הם ימשיכו. כל אחת מהשיטות יכולה להצליח ויכולה שלא.. תבחרו מה שמתאים לכם, וכך עושה גם אני.

הסיכוי שהיא תהיה חדה מאוד הולך וקטן ככל שהמשבר הזה הולך ומתארך. אם ארה"ב תגיע ל-20% אבטלה, אתה חושב שיום אחד כולם יקומו בבוקר ובאורח נס יתחילו לקנות מניות בטירוף?
אני לא מחשב את הסיכוי לזה, אבל אם בעוד שעה תצא הצהרה שמצאו חיסון ותרופה לנגיף, אתה לא חושב שתהיה קפיצה אדירה של שוק ההון? הנזק כרגע כבר קיים באופן חלקי, אבל אם מחר בבוקר יש 0 חולים בקורונה המשק עוד עשוי לחזור לעצמו תוך רבעון או שניים (דעתי האישית).

לכן- למרות שזה לא נראה לי סביר, ואני גם לא פועל לפי זה, קח בחשבון את כל האופציות והכי חשוב תהיה שלם עם התכנית שלך לא משנה מה יקרה בשוק ההון.

אני לא מחשב את הסיכוי לזה, אבל אם בעוד שעה תצא הצהרה שמצאו חיסון ותרופה לנגיף, אתה לא חושב שתהיה קפיצה אדירה של שוק ההון? הנזק כרגע כבר קיים באופן חלקי, אבל אם מחר בבוקר יש 0 חולים בקורונה המשק עוד עשוי לחזור לעצמו תוך רבעון או שניים (דעתי האישית).

כמו שכתבת בעצמך - זה לא סביר. הייתי אפילו אומר שזה תרחיש בלתי אפשרי מבחינה מדעית. בהגדרה, חיסון או תרופה לא יכולים להופיע מחר בבוקר. יש מחקר, יש ניסויים, יש התקדמות - אבל זה תהליך שלוקח שנים, פשוט אי אפשר לגרום לזה לקרות משמעותית יותר מהר.
ההערכה/תקווה האישית שלי היא שתוך מספר שבועות, אחרי שכל המדינות יעשו את כל הצעדים שהן יכולות לעשות, אנחנו נגיע לאיזשהו מצב יציב - שממנו נדשדש עד שיהיו התפתחויות נוספות (לחיוב או לשלילה).

כמו שכתבת בעצמך - זה לא סביר
כתבתי שזה לא נראה לי סביר, אני לא יודע מה בלתי אפשרי מבחינה מדעית. אני לא נמצא במעבדות מחקר או בתחום שקרוב לזה בשום צורה, נניח בצד לעובדה שגם אם תרופה תתחיל בשלבים של ניסויים בבני אדם זה יגרום לשוק לעליה גדולה, אני לא יודע אם הנהלים הסטנדרטיים של בדיקת תרופות יחולו גם במקרה הזה. במגפת ה-SARS למשל הבנתי שנפגעו כ-12 אנשים בנזק מוחי בלתי הפיך בגלל שמיהרו להשתמש בתרופה מבלי לבדוק את השפעותיה לעומק.

הדבר היחיד שאני יכול להתבסס עליו כרגע הוא שגורמים מוסמכים מבחינתי כמו ראש הממשלה טוענים שחיסון לא נמצא במרחק של ימים אלא מינימום של חודשים/שנה. אבל עדיין אני חושב שברגע שחיסון יהיה בשלבים מתקדמים, יפזר הבטחות לכל כיוון ויקבל במה באתרי החדשות שנהנים מהקליקים של אנשים, השוק יעלה (ולדעתי בקיצוניות כמו כל התנודתיות של השוק בתקופה זו).

הדיון מתחיל להיות מעגלי לדעתי. כדי לסכם- האם אתה שלם עם תכנית ההשקעות שלך ולוקח בחשבון גם מצב שהשוק יתנהג בדיוק הפוך ממה שתכננת? אם כן הכל טוב, אם לא אני הייתי עוצר לחשוב אם הסיכון שווה את זה.

עוד דגל אדום- חברת מגדל דיווחה שעבור כ100 מלקוחותיה יתרת ההלוואה שלקחו על חשבון הפנסיה עולה על 90 אחוז מהחיסכון שצברו.
כתבה בכלכליסט "המפולת מאיימת על שוק הלוואות של 18 מיליארד שקל"

סנונית ראשונה או עניין נקודתי? בשלב מסוים החברות יכריחו אנשים לממש הפסדים בקרנות הפנסיה וקופות הגמל..

אותי מעניין איך מסתדרים כל אלה שלא השאירו לעצמם ״קרן ביטחון״ ואמרו שבמקרה הכי גרוע הם ייקחו הלוואה על חשבון קרן ההשתלמות/הפנסיה.
האם בסיטואציה כמו עכשיו הם גם חושבים שזו הייתה אסטרטגיה נכונה:roll:...

אותי מעניין איך מסתדרים כל אלה שלא השאירו לעצמם ״קרן ביטחון״ ואמרו שבמקרה הכי גרוע הם ייקחו הלוואה על חשבון קרן ההשתלמות/הפנסיה.
האם בסיטואציה כמו עכשיו הם גם חושבים שזו הייתה אסטרטגיה נכונה:roll:...
הפתרון היחיד הוא לעבור ל"עצמות יבשות" כמה שיותר מהר. אם לא איבדת את העבודה, אז תוך כמה חודשים אפשר לחסוך 12 חודשי מחיה של עצמות יבשות.

אז נפסיד עשר עשרים, שלושים אחוז מהעליה אבל נחסוך הרבה יותר מהירידות. אם יורד שמונים אחוז צריך שלוש מאות אחוז עליה לאותה רמה או שאני טועה אז מה זה הפסד של עשרים, שלושים אחוז עליות?
כי כולם מנחשים. השמונים אחוז שלך טובים כמו 95 אחוז או שישים ושניים נקודה 9.
אגב יש מדענים שצופים גל שני ושלישי קטלניים בהרבה מהגל הראשון, כך שגם הפעמון שיצלצל כשהנגיף הפסיק לגרום לירידות, עלול להיות פייק ניוז.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ל חצי מיליון ש"ח- s&p 500 100% שוק ההון 64
R איך כדאי להשקיע חצי מיליון שקל שוק ההון 1
U חיסכון של חצי מיליון בשנה לזוג היטקיסטים-אפשרי ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 44
ח משכנתא - חצי דירה ראשונה וחצי דירה שניה נדל"ן 4
Z קיזוז רווח הון חצי שנתי (למי שמדווח כך) מיסים 4
U ירשתי חצי דירה נדל"ן 2
S דיווח מס הכנסה חצי שנתי מרווחי הון שוק ההון 4
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
O עזרה בנושא דיווח מס רווחי הון חצי שנתי במסחר דרך ברוקר זר מיסים 11
קרמיט מאפס למיליון תוך חצי שנה יומני מסע אישיים 30
I הסברתי לבן שלי שזה יעלה לו חצי אם הוא ייערך לזה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
Y מחשבה חצי פילוסופית שוק ההון 12
A לקיחת הלוואה מ"כלל" בריבית פריים מינוס חצי צרכנות פיננסית 2
M משכנתא על קניית חצי דירה נדל"ן 17
c881 "הבנק איבד את האמון בך - את לא זזה מפה חצי שנה אוף טופיק 17
ו פרישה, חצי פרישה יומני מסע אישיים 8
aminadav שאלה לגבי 6 כללי אצבע להרכבת תיק השקעות. בשביל לישון בשקט צריך להיות מוכן להפסיד את הכל, לא רק חצי, לא? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
M חצי פריים חצי קלצ נדל"ן 24
A ביטוח רכב חצי מקיף צרכנות פיננסית 42
A דיווח חצי שנתי שוק ההון 4
W דיווח חצי שנתי למס הכנסה שוק ההון 7
O החלטה על דמי הניהול הסמויים בארץ תינתן עוד חצי שנה צרכנות פיננסית 0
Jenia29 משיכת פיצויים מקרן פנסיה עבור חצי שנת עבודה צרכנות פיננסית 2
Mamaof מכונת קפה חצי אוטומטית - בדיקה ליד שניה אוף טופיק 12
D דוח חצי שנתי למס הכנסה שוק ההון 36
גרהם דיווח חצי שנתי ותשלום מקדמות בגין רווחים בשוק ההון מיסים 46
Body Solid חצי יחידה בקרן סל שוק ההון 23
R חצי שנה הקרובה שוק ההון 2
Brightside תיק השקעות שלי לקראת חצי-פרישה שוק ההון 13
מ 100,000 ש"ח לתקופת זמן של חצי שנה שוק ההון 5
ס חצי נקודת זיכוי אחרי תואר שני מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
N אותו מוצר שם אחר חצי מחיר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
L דיווח חצי שנתי על רווחי הון מני"ע בחו"ל- מישהו יכול לעשות סדר בבלאגן? צרכנות פיננסית 9
מתכנת עדכון אישי: סיכום שנה סולידית ראשונה, חצי הכוס המלאה יומני מסע אישיים 6
amidar מחפשים הצעות לחופשה חצי סולידית. אוף טופיק 46
ק חצי חבית למדורה אוף טופיק 3
ל איזון תיק יותר מפעם בשנה/חצי שנה/רבעון שוק ההון 5
amidar מחפש את תיק החצי חצי הזול ביותר שוק ההון 10
תמיר האם ניתן לבטח דירה על חצי מגודלה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
ש נדל"ן עד 2 מיליון נדל"ן 0
C האם החלפה בין קרן פיזית לסינטתית שווה באמת מיליון שקל? שוק ההון 10
R מה לעשות עם 2 מיליון שקל? נדל"ן 14
R שיפור תנאים פיקוד של מיליון שח שוק ההון 1
S מהם דמי הניהול הכי הנמוכים שאפשר להשיג היום בפנסיה מקיפה מחקה מדד s&p500 לצבירה של מעל מיליון? פוסטים מאיכות נמוכה 11
A רכישה בפריסייל עד 2 מיליון - השקעה , 100% מימון נדל"ן 9
A מיליון שקל לעשר שנים בשוק ההון שוק ההון 3
ש 1 מיליון בפקדון שוק ההון 10
ס מה לעשות עם מיליון שקלים שמיועדים לקניית ובנייה בית במושב חקלאי כבן ממשיך נדל"ן 11
A פרויקטים חדשים במרכז עד 2 מיליון שח, יזמים המאפשרים הקדמת תשלומים\גידור תשומות נדל"ן 19
ת מנפיקי קרנות הסל הישראליות "גונבות" מהציבור סכום של מעל 150 מיליון ש"ח בשנה שוק ההון 13

נושאים דומים

Back
למעלה