• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חלופה ל-VT בבורסה הישראלית

NightStyle

משתמש רגיל
דירוג
188
1. לדעתי אלו החלופות הכי פחות גרועות ל-VT בבורסה הישראלית, מה דעתכם והאם שכחתי לציין חסרונות ויתרונות נוספים?

תכלית עולמי כל המדינות MSCI שקלי (40a) - מס' נייר 1141498
קסם עולמי כל המדינות MSCI שקלי (40a) - מס' נייר 1141449

יתרונות:
צוברת דיבידנדים.
מנוטרלת מט"ח (יש כאלה שיראו בזאת כחיסרון, לדעתי יתרון).
אין עמלת המרת מט"ח.

חסרונות:
דמי ניהול (האחת 0.5% והאחרת 0.1% אך ברור לכל שהמוח הישראלי עוד יעלה את דמי הניהול).
סיכון מנפיק (בשל היותן תעודות סל).
נפח מסחר נמוך.
עדיין פחות מפוזר ביחס ל-.VT

2. למה אף בית השקעות לא מרים את הכפפה ומקים לכל הפחות קרן מחקה שתעקוב אחר קרן הסל VT?

מישהו צריך ליזום כאן רשימה אנונימית של כלל הסכום התיאורטי שחברי הפורום היו מוכנים להשקיע אילו הייתה מוקמת קרן מחקה כזאת וליצור קשר עם בתי השקעות. אולי כך תהיה היענות, דעתכם?

ולא, אין לי קשר לבתי השקעות או לתעודות סל שצוינו לעיל.

צוברת דיבידנדים
מיסוי כפול.
מנוטרלת מט"ח (יש כאלה שיראו בזאת כחיסרון, לדעתי יתרון).
זה כמו שתגיד שביטוח חיים זה יתרון.
אין עמלת המרת מט"ח.
נו בטח. בית ההשקעות רוכש את החוזים בדולרים על חשבונו, ולא למשל מכספי הקרן.

אולי כך תהיה היענות, דעתכם?
לקרן שעולה פי 5?

יש לפחות 2 קרנות מחקות שעוקבות אחרי MSCI WORLD :
1. MTF MSCI WORLD
http://www.funder.co.il/fund.aspx?id=5122569
2. תכלית MSCI WORLD TTF
http://www.funder.co.il/fund.aspx?id=5124573

משום מה הן לא מציירות גרף דומה ולא תשואה דומה ל-vt , והתעודות סל שהצגתי כן.
(חרשתי מראש את כל החלופות הישראליות לפי האתר של בנק לאומי, רק תעודות הסל שפירסמתי הכי תואמות בגרף ובתשואה).

מיסוי כפול.

ועדיין זה יתרון, מאשר שישכב לך סכום הדיבידנד בחשבון.

בסופו של יום את הלחם שלי אני קונה במכולת בשקלים, לכן לדעתי זה יתרון.

זה עדיין יתרון ובטח מקבל הנחות משמעותיות יותר מבן אדם פשוט כמוני שירצה להמיר מט"ח.

לקרן שעולה פי 5?
לא הבנתי? למה פי 5?

נערך לאחרונה ב:
היתרון היחיד זה מיסוי ריאלי.

אולי גם הגידור, בתנאי שאתה מבין כמה זה עולה.

אני מציע לך לבדוק טוב מול מה מגדרים. בעיני כל גידור הוא בלוף שחבל שהרשות נותנת לו יד, אבל גם בסטנדטים הקיימים קשה לי להאמין שמגדרים מול כל המטבעות בהם נסחרים ניירות הערך המרכיבים את המדד. הלוואי ואני טועה. (לא נפתח אצלי התשקיף בנייד).

הקרנות האלה לא כוללות שווקים מתפתחים.

אם כבר מדברים, יש לי שאלה נוספת.

מה שיעור שווי השוק של שווקים מתפתחים לעומת שווקים מפותחים, 15% ו-85% בהתאמה?

בנוסף אשמח למקורות בנדון,
תודה

אני הולך לפי מה שרשום ב vt.
חפש בגוגל ותכנס משם לאתר של vanguard.
אחכ תבדוק את הקצאת הנכסים שמצוינת שם.
כ-9 אחוז עבור שווקים מתעוררים.

בהמשך להודעה של @NightStyle
@NightStyle תשתדל להבא לא לענות בתוך ציטוט. אני והרבה אחרים לא נכנסים לתוך הציטוט לראות אם מישהו ערך שם משהו.

בהערות כאן למטה כתב רגיל זו התגובה המקורית שלי, וכתב מודגש זו התגובה של @NightStyle. את התגובות החדשות שלי כתבתי כבר אחרי כל תגובה.

מיסוי כפול.

ועדיין זה יתרון, מאשר שישכב לך סכום הדיבידנד בחשבון.
במיסוי הכפול אתה ממוסה 15% בהתחלה ואז 25% על היתרה בסוף. כלומר מיסוי כולל של 36.25% אז ההפרש מהמיסוי של ה-25% הוא 11.25%.
תצטרך להשאיר את הדיבידנדים חסרי מעש מעל לשנה כדי להפסיד תשואה כזו.

בסופו של יום את הלחם שלי אני קונה במכולת בשקלים, לכן לדעתי זה יתרון.
מה הקשר ללחם?
אתה קונה מדד של מניות זרות, מה זה משנה אם זה בקרן ישראלית או זרה? אתה חשוף למטח לאותה מידה.
כשאתה מגדר אתה גם משלם אקסטרה, וגם מהמר על היחס בין השקל לדולר (בקרן אמריקאית עוד איכשהו הייתי מבין את הרציונל, אבל בקרן עולמית???). כלומר, אתה משלם גם אם השקל יתחזק מול הדולר (ומפסיד תשואה על הדרך).
לטווח הארוך שינויי המטח מתאפסים (בממוצע) ולכן אתה בעצם משלם על כלום (אם אתה מתכוון להשקיע לטווח קצר, אז אולי נייר מניות עולמי לא מתאים?)

זה עדיין יתרון ובטח מקבל הנחות משמעותיות יותר מבן אדם פשוט כמוני שירצה להמיר מט"ח.
בן אדם כמוך יכול לשלם 0.0002% או $2 על המרת מטח.
לקרן שעולה פי 5?
לא הבנתי? למה פי 5?
דמי הניהול של הקרנות שהצגת הן 0.5% וזה לפני עלויות מסחר שמנוכות ישר מנכסי הקרן.
VT לוקחים 0.11%. אפילו פחות אם "תתאמץ" ותעשה VTI+VXUS.
תחשב כמה הדבר הזה מצטבר לך לאורך השנים.

בהמשך להודעה של @NightStyle
@NightStyle תשתדל להבא לא לענות בתוך ציטוט. אני והרבה אחרים לא נכנסים לתוך הציטוט לראות אם מישהו ערך שם משהו.

בהערות כאן למטה כתב רגיל זו התגובה המקורית שלי, וכתב מודגש זו התגובה של @NightStyle. את התגובות החדשות שלי כתבתי כבר אחרי כל תגובה.

במיסוי הכפול אתה ממוסה 15% בהתחלה ואז 25% על היתרה בסוף. כלומר מיסוי כולל של 36.25% אז ההפרש מהמיסוי של ה-25% הוא 11.25%.
תצטרך להשאיר את הדיבידנדים חסרי מעש מעל לשנה כדי להפסיד תשואה כזו.

מה הקשר ללחם?
אתה קונה מדד של מניות זרות, מה זה משנה אם זה בקרן ישראלית או זרה? אתה חשוף למטח לאותה מידה.
כשאתה מגדר אתה גם משלם אקסטרה, וגם מהמר על היחס בין השקל לדולר (בקרן אמריקאית עוד איכשהו הייתי מבין את הרציונל, אבל בקרן עולמית???). כלומר, אתה משלם גם אם השקל יתחזק מול הדולר (ומפסיד תשואה על הדרך).
לטווח הארוך שינויי המטח מתאפסים (בממוצע) ולכן אתה בעצם משלם על כלום (אם אתה מתכוון להשקיע לטווח קצר, אז אולי נייר מניות עולמי לא מתאים?)

בן אדם כמוך יכול לשלם 0.0002% או $2 על המרת מטח.

דמי הניהול של הקרנות שהצגת הן 0.5% וזה לפני עלויות מסחר שמנוכות ישר מנכסי הקרן.
VT לוקחים 0.11%. אפילו פחות אם "תתאמץ" ותעשה VTI+VXUS.
תחשב כמה הדבר הזה מצטבר לך לאורך השנים.

מיסוי כפול- מסכים עם הנאמר בהנחה ומדובר בתיק השקעות גדול ולא קטן
(תיק גדול משמע כמותית דיבידנד גדול יותר משמע הסיכוי שיהיה מעל עמלת קניית המינימום גדולה יותר)
מנוטרל מט"ח- מסכים עם ההערה, בנוסף קראתי את הפוסט בבלוג על הנושא.
המרת מט"ח- אתה בטח מתייחס לשלם עמלות המרה כאלו ב-IB, יש גם חסרונות לשים את הפלח המנייתי שלך ב-IB בהנחה ופלח זה הינו רק כמה עשרות אלפי ש"ח.
דמי ניהול- נכון דמי הניהול בקרנות שהצגתי הן כ-0.5% לעומת VT שהינו 0.1% אבל כוונתי הייתה לרעיון חדש שבו תקום קרן מחקה ישראלית שתקנה ישירות את VT
(יש לשער כי דמי הניהול בה יהיו אפסיים אם כל עצם קיומה הינו להחזיק רק את VT ישירות).

בנוסף אני לא מצליח לערוך את ההודעה הראשונה באשכול אז אוסיף בפוסט זה:

מה דעתכם על אותו פורמט אשכול (יתרונות וחסרונות) רק עם הנ"ע הבאים (של הפלח המנייתי של "שוקולד מריר") ביחס ל-VT:
MTF MSCI WORLD- מס' נ"ע 5122569
MTF MSCI שווקים מתעוררים- מס נ"ע 5119490

יתרונות MSCI בבורסה הישראלית לעומת VT:
NTR (צבירת הדיבדנדים חזרה לקרן לאחר ניכוי מס)
אין מצידנו עמלת המרת מט"ח (עמלת המרת מט"ח למנהל הקרן הינה פחותה משמעותית)
אין מס ירושה אמריקאי

חסרונות MSCI בבורסה הישראלית לעומת VT:
מפוזר על גבי כ-2500 מניות שהינן כ-85% משוק המניות שבאותן מדינות (VT מפוזר על גבי כ-8000 מניות)
החזקה דרך חוזים עתידיים על מדד הייחוס (VT ישירות)
דמי ניהול גבוהים כ-0.4% לפי חלוקה של 90% מפותחות ו-10% מתפתחות (VT כ-0.1%)
2 נ"ע נפרדים של שווקים מפותחים ושל שווקים מתפתחים (VT נ"ע 1)

נערך לאחרונה ב:
יש גם חסרונות לשים את הפלח המנייתי שלך ב-IB בהנחה ופלח זה הינו רק כמה עשרות אלפי ש"ח.
אין ספק שאם אתה מדבר על תיק קטן השיקולים קצת שונים, אבל גם עם תיק של כמה עשרות אלפים אפשר לפתוח חשבון אצל הנציג הישראלי(קפריסאי) של IB דרך דיבידעת ולקבל עמלות קרובות לעמלות של IB.

NTR
איך זה יתרון בדיוק? מה אתה חושב שתקבל בVT?
אין מצידנו עמלת המרת מט"ח
יש, פשוט מסתירים אותם ממך
עמלת המרת מט"ח למנהל הקרן הינה פחותה משמעותית
תתפלא, אבל אני די בטוח שרוב הקרנות בארץ משלמות על המרת מט"ח יותר מהמשתמש הממוצע פה בפורום...
אין מס ירושה
עד היום גם לא היה שם מקרה שאדם לא אמריקאי שילם מס ירושה על VT (נכון שלפי החוק יש מס, עד היום עדיין לא נאכף).

מס הירושה קיים אבל לא נאכף עד היום,
צריך להבין שבניגוד לתהליך חקיקה בהינף.החלטה מנהלתית זה יכל להשתנות,
ובחול יש הרבה דיונים על הסכנה עבור אזרחים זרים, כך שלא מתעלם מכך (אבל זה לא שחור/לבן תלוי בהון.המושקע, גיל, מצב בריאותי והיורשים/תלויים בך)

אפשר לרכוש דרך קנדה etf של ואנגארד / ishares , ואז יש גם גידור כנגד מס ירושה וגם דמי ניהול סבירים.
אני שוקל את זה,

NTR (צבירת הדיבדנדים חזרה לקרן לאחר ניכוי מס)
אני רואה שערכת את ההודעה שלך אחרי שכבר הגבתי אליה, ועכשיו זה נראה כאילו אני מוציא את הדברים שלך מההקשר...

בכל מקרה, אני מניח שאתה מתכוון לכך שהקרן הישראלית צוברת בניגוד לאמריקאית שמחלקת. (אין קשר לTR מול NTR).
א. זה לא בהכרח יתרון כי זה גורר תשלום מס כפול על הדיבידנד. יש מספיק שרשורים בפורום שדנים על זה.
ב. יש קרנות אחרות (איריות או קנדיות למשל) שעושות את זה בצורה יותר יעילה (משלמות פחות מס על הדיבידנד מהקרנות הישראליות).

אנשים תבינו, ברור לי שהחלופות שהצעתי ל-vt הן לא טובות.

אבל מטרת האשכול היא לדון בחלופות הכי פחות גרועות ל-vt בבורסה הישראלית.

דרך אגב, לא יכול להיות שאין שום יתרונות בקרנות הישראליות על פני vt, או שאני מפספס פה משהו?

חלופות הכי פחות גרועות ל-vt בבורסה הישראלית.
קרנות ישראליות מחקות סנופי הן בין החלופות הפחות גרועות ל VT
למרות שעוקבות רק אחרי חלק מארה"ב בלבד עלויו בתוך הקרן יחסית נמוכות והן עוקבות לא רע בדמי ניהול סבירים (בארץ).
למשל זאת
http://www.funder.co.il/fund.aspx?id=5117478
משום מה הן לא מציירות גרף דומה ולא תשואה דומה ל-vt
כי הן לא עוקבות בדיוק אחרי אותו מדד

אנשים תבינו, ברור לי שהחלופות שהצעתי ל-vt הן לא טובות.
אם ברור לך שהחלופות פחות טובות מVT (ואני לא בטוח שהן בהכרח פחות טובות בכל סיטואציה) למה אתה מחפש חלופה ישראלית ולא הולך על VT (או קרן זרה אחרת) וזהו?
אבל מטרת האשכול היא לדון בחלופות הכי פחות גרועות ל-vt בבורסה הישראלית.
אז למה אתה משווה אותן לVT? בוא תציג כמה חלופות ישראליות ותנסה להשוות בינן לבין עצמן, בלי להשוות לVT.
דרך אגב, לא יכול להיות שאין שום יתרונות בקרנות הישראליות על פני vt, או שאני מפספס פה משהו?
מעבר למה שכבר אמרו, אל תשכח שעבור רוב המשקיעים קרנות זרות זה "מסובך" ו "מפחיד".

אם ברור לך שהחלופות פחות טובות מVT (ואני לא בטוח שהן בהכרח פחות טובות בכל סיטואציה) למה אתה מחפש חלופה ישראלית ולא הולך על VT (או קרן זרה אחרת) וזהו?

אז למה אתה משווה אותן לVT? בוא תציג כמה חלופות ישראליות ותנסה להשוות בינן לבין עצמן, בלי להשוות לVT.

מעבר למה שכבר אמרו, אל תשכח שעבור רוב המשקיעים קרנות זרות זה "מסובך" ו "מפחיד".

התשובה לכל שאלותייך פשוטה, מבחינתי החזקה ב-vt זה אידיאלי.

אבל מכיוון שהפלח המנייתי שלי קטן כמותית, לא משתלם לי להתעסק עם vt, לכן אני מחפש לדון בחלופה לה בבורסה הישראלית.

מצד שני מישהו הציע פה להביט בהצעה שניתנה לדיבדעת על ידי IB, צריך לבחון גם את האפשרות הזו

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
U חלופה לפיקדון בחשבון ועד בית שוק ההון 5
S חלופה לקרן פנסיה ממוסת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
Plato חלופה לאג"ח ממשלתי ישראלי בחלק הסולידי שוק ההון 9
T תמהיל IRA - פיזור גלובלי רחב - איזו חלופה אירית עדיפה ? שוק ההון 27
stamEhad חלופה אירית צוברת לIEFA (מדד מדינות מפותחות ללא ארהב) שוק ההון 7
T חלופה אירית לתעודות סל אמריקאיות שוק ההון 2
Yos IRA הלמן - שינוי תנאים וחיפוש חלופה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 184
Y פיקדון צמוד מדד - חלופה לקרמבולה של מזרחי שוק ההון 31
A חלופה של אג"ח בתיק מניות בנדלן פיסי שוק ההון 14
Liron2035 אחרי הרבה זמן, בודק שוב את המים: חלופה לIWDA בקה"ש IRA שוק ההון 50
N חלופה לvti+vxus בבלאקרוק? שוק ההון 2
מ האם קיימת חלופה לאתר feex ? שוק ההון 0
Yevgeny חלופה ב-IB לנתוני זמן אמת בתשלום - תמונת מצב רגעית (Snapshot) שוק ההון 3
נ חלופה לסל סחורות שוק ההון 1
ש חלופה לקרנות מחקות שוק ההון 1
AbuNafha חלופה ישראלית לניירות של תיק עצל Swensen שוק ההון 5
ס חלופה אירית ל-VXUS? שוק ההון 16
חדש בשוק חלופה לBSV שוק ההון 4
nick חלופה ל - SSO שוק ההון 21
עומר חלופה לקרנות האג"חיות בתיק שוקולד מריר שוק ההון 12
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
O השקעה בבורסה תא שוק ההון 0
L קניית קרן בלאקרוק ביורו בבורסה באירופה דרך IB שוק ההון 0
G השקעה בבורסה הישראלית בימים אלה שוק ההון 6
ש החזר מס על הפסדים בבורסה מול מס רכישה לדירה שניה שוק ההון 3
D השקעה בבורסה למול דירה להשקעה שוק ההון 46
S קיזוז הפסדים בבורסה בחשבון בבנק בארץ עם רווחים מחשבון ברוקר בחול פוסטים מאיכות נמוכה 4
M קורס ברוקר למסחר בבורסה של אינטראקטיב ישראל- מישהו מכיר יכול להמליץ ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
yossik איסור מסחר בבורסה בבנק הפועלים לבעלי אזרחות אמריקאית. צרכנות פיננסית 15
D רובוט למסחר בבורסה פוסטים מאיכות נמוכה 8
מ ניצול הפסד בבורסה מיסים 0
גימפל רוצה להשקיע בS&P 500 לעשות את זה דרך קופת גמל להשקעה, או דרך מסחר עצמאי בבורסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
א חסכון / השקעה בבורסה על שם קטין עם הגבלת גיל פתיחה שוק ההון 19
ל קרן השתלמות מול השקעה בבורסה שוק ההון 8
K קרנות סל מחקות מדד - איך הן נסחרות בבורסה? שוק ההון 1
G אשתי עוסקת פטורה - אם רשות המיסים תגדיר אותי כסוחר בבורסה האם זה עלול להשפיע עליה? פוסטים מאיכות נמוכה 0
T מסחר 24/7 בבורסה פוסטים מאיכות נמוכה 61
deussex האם בירידה בבורסה יש היגיון לחכות עם ניוד קופות גמל (עוקבי מדד) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
E השפעת הירידות בבורסה על היום-יום ומצב הרוח שוק ההון 63
F למה העלאת ריבית בארה"ב גורר נפילות בבורסה? שוק ההון 4
T חורבן בישראל וגורלן של קרנות זרות שנקנו באמצעות ברוקר ישראלי בבורסה זרה? שוק ההון 3
שם משתמש בעייתי בבורסה יש "מחסן" לניירות ערך? שוק ההון 7
ה השקעה במדדי מניות בבורסה בארץ שוק ההון 7
נ אלדורדו Eldorado, המרדף אחרי הגביע הקדוש, או איך לא להפסיד אף פעם בבורסה - שאלה על פסיכולוגיה של משקיעים. אוף טופיק 9
ש שיא בבורסה ובנדל״ן פוסטים מאיכות נמוכה 15
א דמי ניהול/משתנים/נאמנות בקרן סל בבורסה - מול קרן מנוהלת שוק ההון 20
ראול קסטרו ETF זרה שנסחרת בש"ח בבורסה בישראל שוק ההון 3
ש קרן נאמנות מול סחר עצמאי בבורסה פוסטים מאיכות נמוכה 4
V העברת ניירות ערך מבנק לחשבון מסחר עצמאי בבורסה שוק ההון 4
V קרן השתלמות IRA הלמן אלדובי בפלטפורמה של מזרחי טפחות - ניתן לקנות ניירות בבורסה האמריקאית? פוסטים מאיכות נמוכה 6

נושאים דומים

Back
למעלה