• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חיפוש משרה ראשונה בפיתוח תוכנה כאשר אין ניסיון רלוונטי

• פותח הנושא Spicy
  • פורסם בתאריך

Spicy

משתמש סולידי
דירוג
7
בקצרה עליי:
אני בעל תואר ראשון בתחום הנדסי שאינו "הייטקי" מאחת האוניברסיטאות ה"מובילות".
אני עובד מזה מספר שנים בתחום לימודיי, כאשר לפני כשנה-התחלתי לימודי תעודה במדעי המחשב באו"פ, את המסלול אני עושה תוך כדי עבודה במשרה מלאה כמהנדס.
במשך שנת הלימודים הראשונה נמנעתי מלחפש באופן פעיל עבודה בתחום פיתוח התוכנה, אך כעת-החלטתי כי זה הוא הזמן המתאים להתחיל לחפש משרה ראשונה בתחום ולהתחיל לצבור ניסיון רלוונטי.
במשרה הנוכחית יש לי נגיעה מסויימת בתחומים שמשיקים לפיתוח תוכנה, אך בפועל-אינני יודע עד כמה הידע והניסיון המעשי שיש באמתחתי יהיו רלוונטיים למשרות פיתוח התוכנה הקיימות בשוק.
משום שאין לי ניסיון תעסוקתי רלוונטי-אינני בטוח מה היא הדרך הנכונה עבורי לחפש את המשרה הראשונה בתחום.
אם פשוט אגיש קורות חיים בדרך המסורתית-יתכן כי אנשי הHR השונים פשוט יסננו קורות החיים שלי כי לא יופיע שם שום ניסיון הרלוונטי לתחום פיתוח התוכנה (כבר שמעתי מספר פעמים כי לכל קו"ח מוקדשות כ-6 שניות על מנת לבחון האם קורות החיים של המועמד רלוונטיים למשרה).
מצד אחד - אני לא חושב שיהיה נכון להשמיט את הניסיון שצברתי בתחום בו אני עובד, אך מצד שני - האם נכון לציין ניסיון שאינו רלוונטי למשרה אליה אני מגיש מועמדות?
לאילו סוגי משרות כדאי לי בכלל לפנות? איפה הכי כדאי לחפש את המשרות הללו (אתרי דרושים?, לינקדאין?)
כיוון שמדובר בפורום שלא מעט מגולשיו הינם הייטקיסטים-אני מקווה כי אוכל לקבל הכוונה בנושא:)

לדעתי תחפש בלינקדאין, או דרך חברים.
כמובן, משרות ג'וניור.

אולי יעניין אותך לעשות קורס פרקטי בכל מיני udemy ושות', כדי להבין "על מה מדברים" ומה זה פיתוח תוכנה (למרות שאני מעריך שאם עשית לימודי תעודה, עשית איזה קורס או שניים תכנותיים).

רק בבקשה, הערה במידה ואתה הופך להיות אקטיבי בלינקדאין: תחשוב על איך אתה מצטייר בצד השני.

מודעות לינקדאין כמו "אני לא יודע בכלל לתכנת אבל סיימתי לימודי XXX ומחפש בנרות מישהו שיואיל בטובו ויסכים לקבל אותי לעבודה הראשונה שלי בתחום כי אף אחד לא רוצה אותי מלא זמן למרות שאני מסכים לשלם רק שיקבלו אותי" - BIG NO NO.
רואה יותר מדי כאלה לאחרונה.

אם התפקיד הנוכחי נותן ערך מוסך כמו הובלה, אחריות או אם יש הישגים יוצאי דופן, שווה לציין. אחרת, אין טעם.
מציע לך לחפש משרת סטודנט. מציאת משרה מלאה ללא נסיון זאת מטלה לא קלה וקשה מאוד ללא תואר מתאים.

תתרום לפרויקט קוד פתוח ותצבור ניסיון מקצועי.

סתם מתוך סקרנות (תרגיש חופשי שלא לענות אם לא בא לך)

אם אתה בעצם רוצה לפתח תוכנה, מדוע הלכת ללמוד תחום הנדסי שלא קשור לפיתוח תוכנה?

הוא רוצה לפתח תוכנה עכשיו. קודם הוא לא רצה.

הוא רוצה לפתח תוכנה עכשיו. קודם הוא לא רצה.

1. למה לענות במקומו
2. גם אם נכון, עדיין מסקרן להבין מה / מי / מו - הבנת המניעים וההיסטוריה יכולה להוביל להמלצות טובות יותר

מצד אחד - אני לא חושב שיהיה נכון להשמיט את הניסיון שצברתי בתחום בו אני עובד, אך מצד שני - האם נכון לציין ניסיון שאינו רלוונטי למשרה אליה אני מגיש מועמדות?
לאילו סוגי משרות כדאי לי בכלל לפנות? איפה הכי כדאי לחפש את המשרות הללו (אתרי דרושים?, לינקדאין?
לדעתי יש לך תואר ומקצוע ולא היתי מוחק את זה מקורות החיים. מצד שני גם לא היתי מפרט על זה או מדגיש את זה יותר מידי ומנסה לתת דגש לקורסים ונסיון תכנותי.

מן הסתם תפנה למשרות שלא דורשות נסיון... הכי טוב דרך חברים/מכרים.

אם יש לך נסיון תעסוקתי כדאי לרשום בקו''ח, זה מראה שאתה מישהו רציני.
בנוסף, ממליצה לך לעבוד על איזשהו פרויקט כדי להציג נסיון כלשהו בקו''ח.
אם אתה בכלל לא מונח בתחום מבחינת איך נכון לפתח פרויקט, כמו שהמליצו לך כדאי לקחת קורס קצר בנושא

חשבתי לעשות תואר במדעי המחשב ותכנות עניין אותי עוד מתקופת התיכון. עם זאת, משיקולים כאלו ואחרים (אני מעדיף לא לפרטם עקב מורכבותם) החלטתי לבסוף ללמוד הנדסה. בכל אופן, אקצר ואומר את הסיבות המרכזיות לכך שכעת החלטתי לבצע הסבה מקצועית-אני אוהב לכתוב קוד, יש בתחום הרבה יותר אפשרויות תעסוקה מאשר בתחום אותו בחרתי ללמוד (ובעקבות כך-פוטנציאל ההשתכרות גבוה יותר). בנוסף, מסיבות אישיות-הייתי שמח לעבוד מהבית לפחות חלק מן הזמן (במקצוע הנוכחי שלי לא עבדתי מהבית אפילו לא פעם אחת, גם בשיא מגפת הקורונה), עבודה כמתכנת תעלה את הסבירות לכך שאוכל בחלק מן הזמן לעבוד גם מהבית.

תודה לכל מי שהגיב עד כה.
רק אפרט ואומר שדווקא כן יצא לי להתנסות בפרוייקט תכנותי די משמעותי-בקורס "מעבדה בתכנות מערכות" יצא לי לעבוד על פרוייקט בהיקף די משמעותי (בשפת C).
יצא לי גם לעבוד על פרוייקטים קטנים יותר בשפות כמו JavaScript או פייתון (פרוייקטים אישיים), בתקופת החגים אנסה לעבוד על פרוייקט נוסף.
לצערי-אין לי הרבה חברים במשרות תכנות בהייטק. ככל הנראה אנסה את מזלי בלינקדאין ואולי אפילו באמצעות הגשת קו"ח למשרות שדורשות כשנת ניסיון אחת באתרי הדרושים השונים.

אם אין לך ניסיון, אז תייצר ניסיון. תפתח משהו קטן כמו אפליקציית סלולר או ווב בתור פרוייקט אישי, תציג את זה בקו"ח.

אתה גם יכול לבנות סביב זה סיפור, כגון: "התחלתי לעבוד עם חבר על סטארט אפ וזה מה שעשיתי"

חשבתי לעשות תואר במדעי המחשב ותכנות עניין אותי עוד מתקופת התיכון. עם זאת, משיקולים כאלו ואחרים (אני מעדיף לא לפרטם עקב מורכבותם) החלטתי לבסוף ללמוד הנדסה. בכל אופן, אקצר ואומר את הסיבות המרכזיות לכך שכעת החלטתי לבצע הסבה מקצועית-אני אוהב לכתוב קוד, יש בתחום הרבה יותר אפשרויות תעסוקה מאשר בתחום אותו בחרתי ללמוד (ובעקבות כך-פוטנציאל ההשתכרות גבוה יותר). בנוסף, מסיבות אישיות-הייתי שמח לעבוד מהבית לפחות חלק מן הזמן (במקצוע הנוכחי שלי לא עבדתי מהבית אפילו לא פעם אחת, גם בשיא מגפת הקורונה), עבודה כמתכנת תעלה את הסבירות לכך שאוכל בחלק מן הזמן לעבוד גם מהבית.

תודה לכל מי שהגיב עד כה.
רק אפרט ואומר שדווקא כן יצא לי להתנסות בפרוייקט תכנותי די משמעותי-בקורס "מעבדה בתכנות מערכות" יצא לי לעבוד על פרוייקט בהיקף די משמעותי (בשפת C).
יצא לי גם לעבוד על פרוייקטים קטנים יותר בשפות כמו JavaScript או פייתון (פרוייקטים אישיים), בתקופת החגים אנסה לעבוד על פרוייקט נוסף.
לצערי-אין לי הרבה חברים במשרות תכנות בהייטק. ככל הנראה אנסה את מזלי בלינקדאין ואולי אפילו באמצעות הגשת קו"ח למשרות שדורשות כשנת ניסיון אחת באתרי הדרושים השונים.
תלמד git אם עוד לא למדת, זה סופר חשוב בתעשייה. תעלה את הפרוייקטים לgithub ותן לינקים בקורות חיים עם הסבר קצר עליהם

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה חיפוש באתר מאיה/פאנדר שוק ההון 1
H עצה לגבי חיפוש עבודה התפתחות אישית 14
N חיפוש מדד לפי מניות שוק ההון 6
א חיפוש משרות שלא דורשות תואר ראשון התפתחות אישית 2
F חיפוש ני"ע והבנת הרכב קרן נאמנות שוק ההון 8
deussex תהליך חיפוש דיירים וחתימה על חוזה - לבד או דרך סוכן נדל"ן + עו"ד נדל"ן 27
ptom חיפוש עבודה במשבר התפתחות אישית 29
ח חיפוש עבודה לאחר קבלה לעבודה אוף טופיק 9
Michel חיפוש עובדת סיעודית לאימי אוף טופיק 13
Y חיפוש בדוחות כספיים צרכנות פיננסית 1
Y חיפוש בדוחות כספיים אוף טופיק 1
O חיפוש עבודה חדשה כמפתח ג'וניור התפתחות אישית 13
Tsachi01 חיפוש שם לערוץ יוטיוב מבלי להפר זכויות יוצרים אוף טופיק 1
F מאבק באנטישמיות - חיפוש עמותה אוף טופיק 2
N חיפוש ניירות מתאימים שוק ההון 9
Y מנוע חיפוש ETF או קרן מחקה? שוק ההון 7
benjamin דירה דרך הצבא vs חיפוש עצמי vs מחיר למשתכן בתכנית החדשה נדל"ן 17
M איך מתחילים תהליך חיפוש עבודה לטובת רילוקיישן בהייטק? אוף טופיק 7
משקיעה בפוטנציה חיפוש קרן השתלמות - מבולבלת שוק ההון 10
חתול לילה חיפוש נתונים היסטורים של תעודות סל שוק ההון 2
Y חיפוש נתיב השקעה לכסף.. שוק ההון 7
oz1987 חיפוש דירת שותפים צרכנות פיננסית 22
ג חיפוש פוסט- כל צורות ההשקעה באגח האפשריות שוק ההון 1
S חיפוש בפורום? בצורה יעילה אוף טופיק 5
פ חיפוש ETF's צוברות ו/או מחלקות באתרים השונים שוק ההון 3
משה חיפוש יועץ השקעות באזור בית שמש שוק ההון 0
G חיפוש etf צוברת וקרנות קנדיות שוק ההון 29
א חיפוש עבודה בתחום ה BI התפתחות אישית 0
I חיפוש שותף מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
L חיפוש קרנות וסיווגים שוק ההון 0
מ שינוי בתלוש שכר - אחוז משרה מיסים 3
WRLD משרה ממשלתית בארה"ב התפתחות אישית 12
הפרופסור משרה ראשונה בתחום לא כזה מעניין ובתנאים לא מצויינים התפתחות אישית 10
R תשלום על מילואים בחצי משרה אוף טופיק 16
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
ריש-לקיש שכר מקובל לייעוץ אסטרטגי - משרה התחלתית פוסטים מאיכות נמוכה 15
ז משרה חדשה התפתחות אישית 16
P משמעות אחוז משרה בעבודה חלקית? מיסים 4
H התלבטות איזו משרה עדיפה בתחילת הקריירה התפתחות אישית 5
P תיאום מס במהלך השנה - מעסיק חדש + שינוי באחוז משרה קיימת מיסים 1
unrealx 2 מעסיקים, משרה מלאה + לפי שעות שוק ההון 12
ח משכנתא - חצי דירה ראשונה וחצי דירה שניה נדל"ן 3
L רכישת דירה ראשונה מקבלן נדל"ן 4
M דירה ראשונה להשקעה- כמה שאלות נדל"ן 20
M רכישת דירה ראשונה נדל"ן 6
ב קנית דירה ראשונה - איפה שווה? נדל"ן 3
F דירה ראשונה להשקעה בשדרות למשל נדל"ן 17