• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חיפוש דירת שותפים

oz1987

משתמש רגיל
דירוג
256
אהלן חברים,

אני מחפש דירת שותפים(מחפש דירה עם גג עוד שותף אחד) בחולון/אזור ואולי גם בראשון.

העניין הוא שלפחות בחולון/אזור אין יותר מדי היצע של דירות בערים הללו והייתי ביד 2, הומלס WIN-WIN ונכנסתי ללא מעט קבוצות פייסבוק.

אם לא תהיה לי ברירה(ואני ממש לא רוצה לעשות זאת) - אקח את עזרתו של מתווך דירות כי באמת שאין לי רעיונות.

אשמח לרעיונות מההחבר'ה היותר וותיקים בתחום איפה אני עוד יכול בדוק ?

לא, אני חושש שכלכלית אני לא אעמוד בזה כל כך וגם יותר נעים כשיש מישהו איתך בדירה(לפחות בהתחלה...)
אה אתה מחפש להכנס בתור שותף לדירה...
תנסה באתרים של סטודנטים כמו מדס או במכללות/אוניברסיטאות השונות, במיוחד אלו הקרובות לאזור שאתה מחפש בו.

ניסית לכתוב הודעה בקבוצות פייסבוק שאתה מחפש להיכנס כשותף?
תשקול להעלות את מספר השותפים ל-2 לפחות כדי להוזיל עלויות.
תשקול גם להרחיב את טווח החיפושים לערים אחרות.
קח בחשבון שרוב הזמן אתה לא תפגוש את השותפים בבית, אלא רק בערבים דרך כלל וגם ככה כל אחד יהיה בחדר שלו.

ניסית לכתוב הודעה בקבוצות פייסבוק שאתה מחפש להיכנס כשותף?
כן עם עוד 20 אנשים שעשו בדיוק אותו דבר בקבוצות השונות

תשקול להעלות את מספר השותפים ל-2 לפחות כדי להוזיל עלויות.
מעדיף אני וגג עוד שותף כי מעבר זה כבר בלאגן של אנשים ואני לא חושב שאני יאהב את זה במיוחד

תשקול גם להרחיב את טווח החיפושים לערים אחרות.
שקלתי להרחיב גם לראשון שהיא יותר גדולה ובטח יש בה הרבה יותר אופציות אני מניח

כן עם עוד 20 אנשים שעשו בדיוק אותו דבר בקבוצות השונות
אהממ אהממ, אז יש לך לפחות 19 אנשים שמחפשים דירה, תשלח להם הודעה ותתחילו לחפש דירה ביחד? או שאתה רוצה להכנס לדירת שותפים ולהחליף מישהו ?

נסה גם למצוא דרך חברים\משפחה\מקום עבודה-תספר שאתה מחפש דירה עם שותפים.
אני מבינה את ההעדפה שלך לכמה שפחות שותפים, גרתי בעבר עם עוד 3 שותפים וזה לא תמיד נחמד, תלוי מאוד איך מסתדרים אחד עם השני\ה.
לפעמים יש מודעות בלוחות במקומות שונים בערים, תסתכל שם. אתה יכול גם לפרסם מודעה שם, אם זוכרת נכון יש שירות של חברות הסלולר של מספר נוסף כך שאתה לא צריך לתת את המספר האמיתי שלך, ידוע לי שזה היה קיים לפני כ-4 שנים, היום אני לא יודעת לגבי זה.

תנסה גם לבדוק מודעות של תיווך-אבל כאלה שכתוב עליהן שהן ללא דמי תיווך. את העצה הזאת אני כותבת עם הסתייגות, למזלי עד היום (מעל 10 שנים של שכירות) -לא הייתי צריכה להיעזר אף פעם בתיווך. גם צריך להיזהר -שלא תצטרך לשלם בטעות דמי תיווך. חבל על הכסף.
הדירה הנוכחית שלי היא אמנם עם תיווך אבל כמובן שבעל הבית משלם את התיווך, אני לא שילמתי.

@oz1987 למה לא לחפש יחידות דיור?
@wake_up אני מקווה שזה דיי ברור לך שבעל הדירה תימחר את דמי התיווך בתוך המחיר. כלומר אם הייתה אופציה להגיע ללא תיווך כנראה היית משלם פחות לבעל הדירה.

נסה גם למצוא דרך חברים\משפחה\מקום עבודה-תספר שאתה מחפש דירה עם שותפים.
דיברתי כבר עם כמה אנשים ואמרתי להם שאם במידה והם שומעים משהו שיעדכנו אותי... אבל את בטח יודעת איך זה... הם לא יזכרו.

תנסה גם לבדוק מודעות של תיווך-אבל כאלה שכתוב עליהן שהן ללא דמי תיווך. את העצה הזאת אני כותבת עם הסתייגות, למזלי עד היום (מעל 10 שנים של שכירות) -לא הייתי צריכה להיעזר אף פעם בתיווך. גם צריך להיזהר -שלא תצטרך לשלם בטעות דמי תיווך. חבל על הכסף.
הדירה הנוכחית שלי היא אמנם עם תיווך אבל כמובן שבעל הבית משלם את התיווך, אני לא שילמתי.

חצי אם לא יותר מהמודעות שעולות בחיפוש שלי ביד 2 הם בתיווך(רשום על כל מודעה בצד שמאל למטה מי המתווך).
תאמיני לי שהייתי מעדיף לא לשלם תיווך מיותר אבל כמו שאני מתחיל לראות ולרחרח בזמן האחרון - לא נראה שיש לי יותר מדי ברירה.

אני מקווה שזה דיי ברור לך שבעל הדירה תימחר את דמי התיווך בתוך המחיר. כלומר אם הייתה אופציה להגיע ללא תיווך כנראה היית משלם פחות לבעל הדירה.

יש מצב שהמתווך יבוא לבקש את הכסף שלו ממני בנוסף לתשלום על הדירה מידי חודש לבעל הבית ?
ובכמה שכר מסתכמת העמלה של המתווך ? מאות ? אלפים ?

@Redroze המחיר מאוד נמוך- 1300 ל-3 חדרים (קרית אתא)
הכוונה שלי היתה שאני לא צריכה לשלם למתווך בנוסף, אלא רק בעל הדירה משלם

מה לגבי מגורים אצל אנשים מבוגרים? זה לרוב יוצא לך הרבה יותר זול מאשר דירת שותפים.
זה לא פתרון שמתאים לכל אחד, כי זה אומר שבימי שישי הם מארחים את המשפחה ובכללי אולי ידרשו בתמורה למגורים בחינם\כמעט בחינם- עזרה בנקיון וכו'.
אם אתה יכול להסתדר עם אנשים מבוגרים-כדאי לבחון את הכיוון הזה, אבל קח בחשבון שזה לוקח זמן למצוא משהו כזה.

שניכם לא הבנתם אותי, אז כנראה האשם הוא אני.
עוז, התגובה שלי עם המתווך הייתה מכוונת ל- wake_up. התשלום המקובל עבור תיווך לרוב מסתכם בעלות של חודש שכירות. תאלץ לשלם אותו רק אם חתמת על מסמך הבנות עם המתווך לפני/במהלך/אחרי שהוא הראה לך את הדירה המדוברת שבסוף חתמת עליה חוזה

@Redroze המחיר מאוד נמוך- 1300 ל-3 חדרים (קרית אתא)
הכוונה שלי היתה שאני לא צריכה לשלם למתווך בנוסף, אלא רק בעל הדירה משלם
אופציה א' את מגיעה לבעל הדירה ישירות ומשלמת 1200 ש"ח. אופציה ב' את מגיעה לבעל הדירה דרך מתווך שטוען שאת לא משלמת לו דמי תיווך אלא בעל הדירה ומציע לך אותה ב-1300 ש"ח. ב-2 המקרים בעל הדירה מקבל בערך את אותו סכום לכיס, רק שבאופציה ב' חלק מהסכום הנוסף שנגבה ממך הולך למתווך. בפועל בעל הדירה לא שילם על התיווך אלא את.

@Redroze אני לא אמורה בכלל לשלם תיווך, בעל הדירה הוא זה שהתקשר עם המתווך.

אופציה נוספת עם זאת קצת מסוכנת היא למצוא דירה שמוצאת חן בעינך להיות האחראי להכנסת שותף. מצד אחד אתה יכול לבחור את השותף לבד ואת הדירה לבד בעוד שבמצב הקים אתה מקבל שותף ודירה יחד. מצד שני, מסוכן כי אתה יכול להיתקע בלי שותף בכלל.
בראשון יש את איזור המכללה למנהל אני בטוחה שיש שם המון סטודנטים שמחפשים שותפים .
בחולון יש מכללה להנדסה שכרגע השם ברח לי אבל אני בטוחה שגם באיזור הזה יש סטודנטים שישמחו להיכנס איתך / מחפשים.
חפש בעיקר בקבוצות פייס בוק או לך פיזית למכללה ללוח מודעות .
באזור ידיד שלי שכר יחידת דיור לבדו במשך הרבה שנים והיה מאוד מרוצה (עד שהתחתן ועבר לדירה גדולה יותר ) אפשר למצוא מציאות לא להתייאש ולחרוש את יד 2 והקבוצות הרלוונטיות.
אם חולון מתאים לך אולי תדרים עוד קצת עד ליפו ואז אתה נכנס לשוק הנדלן הקשוח של תל אביב.... המון היצא המון ביקוש....
בהצלחה

ואם את מתקשרת ? אחרי שראית מודעה באמצעים שונים(יד 2, קבוצות פייסבוק וכו')
אם אני מתקשרת אז ההגיון אומר שאני אשלם חודש שכירות, בנוסף או שלא לתשלום של בעל הבית למתווך, כי במקרה כזה גם אני משתמשת בשירותי המתווך. אני לא מבינה בזה יותר מידי.

אם אני מתקשרת אז ההגיון אומר שאני אשלם חודש שכירות,
יש מתווכים שכותבים שהם לא גובים תשלום מהשוכרים, ועדיף גם לוודא כשמתקשרים. אם הוא גובה גם ממך להגיד לא תודה, או להמשיך בידיעה על התשלום הנוסף.

בראשון יש את איזור המכללה למנהל אני בטוחה שיש שם המון סטודנטים שמחפשים שותפים .
התחלתי לקחת גם את ראשון לציון בחשבון אם אראה שלא יהיה לי מצב למצוא משהו בחולון או באזור

בחולון יש מכללה להנדסה שכרגע השם ברח לי אבל אני בטוחה שגם באיזור הזה יש סטודנטים שישמחו להיכנס איתך / מחפשים
מניח שאת מדברת אולי על HIT, די קרוב לבית שלי וכל השכונות שמסביב למכללה הזאת סובלות ממצוקת חניה כרונית.

חפש בעיקר בקבוצות פייס בוק או לך פיזית למכללה ללוח מודעות .
כבר נמצא בכמה קבוצות שונות, באלו של חולון משום מה אין מודעות מעודכנות של שנת 2019.

באזור ידיד שלי שכר יחידת דיור לבדו במשך הרבה שנים והיה מאוד מרוצה
באזור מצאתי מודעות השכרה שאפשר לספור על 2 כפות ידיים

אם חולון מתאים לך אולי תדרים עוד קצת עד ליפו ואז אתה נכנס לשוק הנדלן הקשוח של תל אביב.... המון היצע המון ביקוש....
בהצלחה

לא סובל את העיר הזאת ואני לא מוכן לגור בה.
יש לי חבר שעבר לגור בה וגם הוא הבין שזה לא הגיוני כלכלית לגור שם ועכשיו הוא מחפש ערים אחרות למצוא בהן דירת שותפים/יחידת דיור

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה חיפוש באתר מאיה/פאנדר שוק ההון 1
H עצה לגבי חיפוש עבודה התפתחות אישית 14
N חיפוש מדד לפי מניות שוק ההון 6
א חיפוש משרות שלא דורשות תואר ראשון התפתחות אישית 2
F חיפוש ני"ע והבנת הרכב קרן נאמנות שוק ההון 8
deussex תהליך חיפוש דיירים וחתימה על חוזה - לבד או דרך סוכן נדל"ן + עו"ד נדל"ן 27
ptom חיפוש עבודה במשבר התפתחות אישית 29
ח חיפוש עבודה לאחר קבלה לעבודה אוף טופיק 9
Michel חיפוש עובדת סיעודית לאימי אוף טופיק 13
Y חיפוש בדוחות כספיים צרכנות פיננסית 1
Y חיפוש בדוחות כספיים אוף טופיק 1
O חיפוש עבודה חדשה כמפתח ג'וניור התפתחות אישית 13
S חיפוש משרה ראשונה בפיתוח תוכנה כאשר אין ניסיון רלוונטי התפתחות אישית 11
Tsachi01 חיפוש שם לערוץ יוטיוב מבלי להפר זכויות יוצרים אוף טופיק 1
F מאבק באנטישמיות - חיפוש עמותה אוף טופיק 2
N חיפוש ניירות מתאימים שוק ההון 9
Y מנוע חיפוש ETF או קרן מחקה? שוק ההון 7
benjamin דירה דרך הצבא vs חיפוש עצמי vs מחיר למשתכן בתכנית החדשה נדל"ן 17
M איך מתחילים תהליך חיפוש עבודה לטובת רילוקיישן בהייטק? אוף טופיק 7
משקיעה בפוטנציה חיפוש קרן השתלמות - מבולבלת שוק ההון 10
חתול לילה חיפוש נתונים היסטורים של תעודות סל שוק ההון 2
Y חיפוש נתיב השקעה לכסף.. שוק ההון 7
ג חיפוש פוסט- כל צורות ההשקעה באגח האפשריות שוק ההון 1
S חיפוש בפורום? בצורה יעילה אוף טופיק 5
פ חיפוש ETF's צוברות ו/או מחלקות באתרים השונים שוק ההון 3
משה חיפוש יועץ השקעות באזור בית שמש שוק ההון 0
G חיפוש etf צוברת וקרנות קנדיות שוק ההון 29
א חיפוש עבודה בתחום ה BI התפתחות אישית 0
I חיפוש שותף מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
L חיפוש קרנות וסיווגים שוק ההון 0
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
כ מכירים דירת 3/3.5 שנהפכה ל 4? נדל"ן 7
ח לבטים לגבי דירת מגורים + דירה להשקעה נדל"ן 17
A אזרח אמריקאי - מס שבח במכירת דירת יחיד בארץ נדל"ן 10
littleSeal רכישת דירת פינוי בינוי בצל המלחמה נדל"ן 15
D דירת עמידר- ירושה - השקעה - סכסוך משפחתי נדל"ן 117
אחד_שיודע האם למכור דירת 3 חדרים במעלה אדומים, עם תזרים חודשי שלילי? נדל"ן 28
נ דירת נופש נדל"ן 20
M שכירת דירת מגורים כמשרד נדל"ן 2
K הנזלת מניות לקראת משכנתה של דירת הגרלה שוק ההון 3
צ התלבטות על רכישת דירת מציאה מכונס נכסים נדל"ן 6
ח דירת נופש להשקעה בטבריה נדל"ן 19
Flex דירת 4 או 3 חדרים למגורים נדל"ן 13