• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ותק בקרן השתלמות

Pompelin

משתמש רשום
דירוג
2
לאחר שעברתי על הפורום ולא כל כך מצאתי תשובה לשאלה, אשמח לקבל עזרה.
לאשתי שהיא גם עצמאית וגם שכירה יש שלוש קרנות השתלמות, אחת במקום עבודה שעבדה בו לפני 6 שנים לערך ואינה פעילה אך נזילה, שניה שהיא פעילה מהמקום עבודה הנוכחי ואינה נזילה עד 2025 ועוד קרן השתלמות נוספת כעצמאית אליה מפרישה את המקסימום האפשרי בחוק. כל הקרנות באותו בית השקעות
שאלתי היא האם ניתן להתחשב בותק של הקרן ההשתלמות הנזילה לאחת הקרנות האחרות על מנת לקצר את זמן ההנזלה?
אם כן, איך עושים את זה בפועל

כן. זה נקרא ״החלת ותק״. אתה יכול להשתמש בותק של הקרן הנזילה כדי להנזיל את הקרן הלא נזילה. שתי הקרנות יונזלו בתהליך.
דבר עם החברה המנהלת את הקה״ש.

האם אפשר לעשות את זה גם על הקרן העצמאית? או רק על השכירה?

ניתן להחיל את הותק של הקרן שנפתחה במעמד שכיר על יתר הקרנות

ניתן להחיל את הותק של הקרן שנפתחה במעמד שכיר על יתר הקרנות
עד כמה שאני מכיר, זה רק על קרן אחת.
כלומר כל קרן נזילה יכולה להחיל ותק על קרן לא נזילה אחת
אם יש לך 3 נזילות ו4 לא נזילות, תוכל להנזיל רק 3 מהצעירות.

האם ניתן להתחשב בותק של הקרן ההשתלמות הנזילה לאחת הקרנות האחרות על מנת לקצר את זמן ההנזלה?
מעבר לתשובות שכבר נתנו לך, יש לי שאלה - למה להנזיל?
אתה מודע להטבת המס שאתה מוותר עליה?
אתה מודע לזה שאפשר לקחת הלוואה בריבית נמוכה יחסית מקרן ההשתלמות במקום לפדות אותה?

מעבר לתשובות שכבר נתנו לך, יש לי שאלה - למה להנזיל?
אתה מודע להטבת המס שאתה מוותר עליה?
אתה מודע לזה שאפשר לקחת הלוואה בריבית נמוכה יחסית מקרן ההשתלמות במקום לפדות אותה?
שוב, אני לא רוצה למשוך את הכסף, אני רוצה לאחד קרנות כדי לא לשלם דמי ניהול על שתי קרנות שאפשר לאחר וגם לעזור באפקט הריבית דה ריבית על סכום גבוה יותר. אם משהו לא הגיוני ממה שאני אומר אשמח לתגובה.
הכוונה שלי ללהנזיל זה לא למשוך את הכסף אלא לאפשר לי להחיל ותק למקרה וכן ארצה למשוך (לקחת הלוואה גם בא בחשבון שאני מאמין שריביות יהיו יותר טובות במקרה של קרן נזילה)
דבר נוסף, הרגע דברו איתה מבית ההשקעות ואמרו שאי אפשר לעשות את זה (כנראה אשתי אמרה להם שהיא רוצה לאחד בין שתי הקרנות). תוכלו להסביר לי מה בדיוק צריך לומר לסוכנים האלה שיבינו מה אני רוצה?

אני לא רוצה למשוך את הכסף, אני רוצה לאחד קרנות כדי לא לשלם דמי ניהול על שתי קרנות שאפשר לאחר וגם לעזור באפקט הריבית דה ריבית על סכום גבוה יותר. אם משהו לא הגיוני ממה שאני אומר אשמח לתגובה.
כן. אין בזה שום הגיון.
דמי הניהול הם באחוזים. לשלם פעמיים חצי אחוז על 100 ש"ח זהה ללשלם פעם אחת חצי אחוז על 200 ש"ח.
כנ"ל מבחינת "ריבית דה ריבית" (שזה בסה"כ שם מפוצץ לפעולת חשבון פשוטה בשם "חזקה"). גם זה בסוף בא באחוזים מהסכום. וזה לא משנה אם אתה עושה פעמיים תשואה של 7% על 100 ש"ח או פעם אחת תשואה של 7% על 200 ש"ח.

הדבר היחיד שהגיוני זה שככל שיש לך יותר כסף באותה חברת גמל ככה יש לך יותר כוח מיקוח ותוכל אולי להוריד בקצת את דמי הניהול.
אבל בשביל לנייד קרנות לא צריך למשוך ולא צריך להחיל וותק. פשוט מניידים את כל הקרנות כמו שהן לאותה חברה.
הכוונה שלי ללהנזיל זה לא למשוך את הכסף אלא לאפשר לי להחיל ותק למקרה וכן ארצה למשוך (לקחת הלוואה גם בא בחשבון שאני מאמין שריביות יהיו יותר טובות במקרה של קרן נזילה)
להנזיל == למשוך. אי אפשר להנזיל בלי למשוך. (קרן נזילה == קרן שאפשר להנזיל אותה).
ברגע שתרצה למשוך תוכל להנזיל.

אתה צודק חלקית לגבי ההלוואה מקרן נזילה. הריבית תיהיה אותה ריבית, אבל גובה ההלוואה יהיה שונה.
בקרן נזילה תוכל לקבל הלוואה בגובה עד 80% מהקרן, ובקרן לא נזילה רק עד 50%.
דבר נוסף, הרגע דברו איתה מבית ההשקעות ואמרו שאי אפשר לעשות את זה (כנראה אשתי אמרה להם שהיא רוצה לאחד בין שתי הקרנות). תוכלו להסביר לי מה בדיוק צריך לומר לסוכנים האלה שיבינו מה אני רוצה?
אני גם לא הצלחתי להבין מה בדיוק אתה רוצה, אז קצת קשה להגיד לך מה להגיד להם...
אתה רוצה עכשיו למשוך את הכסף?
אתה רוצה עכשיו לקחת הלוואה ע"ח הכסף?
אתה רוצה לנייד את הקופות כדי שיהיו באותו מקום?

כן. אין בזה שום הגיון.
דמי הניהול הם באחוזים. לשלם פעמיים חצי אחוז על 100 ש"ח זהה ללשלם פעם אחת חצי אחוז על 200 ש"ח.
כנ"ל מבחינת "ריבית דה ריבית" (שזה בסה"כ שם מפוצץ לפעולת חשבון פשוטה בשם "חזקה"). גם זה בסוף בא באחוזים מהסכום. וזה לא משנה אם אתה עושה פעמיים תשואה של 7% על 100 ש"ח או פעם אחת תשואה של 7% על 200 ש"ח.

הדבר היחיד שהגיוני זה שככל שיש לך יותר כסף באותה חברת גמל ככה יש לך יותר כוח מיקוח ותוכל אולי להוריד בקצת את דמי הניהול.
אבל בשביל לנייד קרנות לא צריך למשוך ולא צריך להחיל וותק. פשוט מניידים את כל הקרנות כמו שהן לאותה חברה.

להנזיל == למשוך. אי אפשר להנזיל בלי למשוך. (קרן נזילה == קרן שאפשר להנזיל אותה).
ברגע שתרצה למשוך תוכל להנזיל.

אתה צודק חלקית לגבי ההלוואה מקרן נזילה. הריבית תיהיה אותה ריבית, אבל גובה ההלוואה יהיה שונה.
בקרן נזילה תוכל לקבל הלוואה בגובה עד 80% מהקרן, ובקרן לא נזילה רק עד 50%.

אני גם לא הצלחתי להבין מה בדיוק אתה רוצה, אז קצת קשה להגיד לך מה להגיד להם...
אתה רוצה עכשיו למשוך את הכסף?
אתה רוצה עכשיו לקחת הלוואה ע"ח הכסף?
אתה רוצה לנייד את הקופות כדי שיהיו באותו מקום?
תודה רבה רונן, הבנתי את הענין.
מתאר לעצמי שהתכוונתי לאחד את הקרנות כדי לקרוא לה "קרן שברגע שארצה לקרוא לה אוכל למשוך ללא מס" ובכך לנצל את הקרן הותיקה יותר.
אז לסכם,
אוכל לנצל את הותק של הקרן הותיקה רק כאשר ארצה למשוך את הכסף משתי הקרנות (הותיקה והלא ותיקה)?

אוכל לנצל את הותק של הקרן הותיקה רק כאשר ארצה למשוך את הכסף משתי הקרנות (הותיקה והלא ותיקה)?
כן.
למרות שבתקווה עד אז שתיהן יהיו ותיקות ולא תצטרך לנצל את הוותק שלה.
לחלופין אם שתיהן יהיו ותיקות, תוכל להיעזר בהן כדי להחיל ותק על 2 קרנות צעירות אחרות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר קרן השתלמות- החלת ותק ללא משיכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A השלכת ותק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
הנועזת ira לעצמאיים ללא ותק צרכנות פיננסית 8
yanosh34 ותק קרנות השתלמות לאחר העברת כספים שוק ההון 5
א ריבית בקרן כספית שוק ההון 3
U צפייה בשוטף חלק הפיצויים בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
עידו ג הבדלי דמי ניהול בקרן אירית - כדאיות שוק ההון 6
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
M תשואות נמוכות במסלול מחקה S&P בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
ס תקרת הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
י כיצד ניתן לממש כספים בקרן פנסיה לא פעילה עם מיסוי גבוהה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ג שיקולים בחשיפה למטח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
B ריבית בקרן נאמנות מחקה מדד אגח שוק ההון 5
R עמלת הפצה בקרן כספית שוק ההון 11
ש הגעתי למסקנה לחסוך לטווח ארוך בקרן סל S&P500 שוק ההון 37
C האם יש תקרת רווח בקרן השתלמות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S האם קיימת בעיית נזילות בקרן כספית? שוק ההון 4
ttmoon פרישה מוקדמת ודמי ניהול בקרן פנסיה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
ttmoon סוגי הוצאות בקרן פנסיה אל מול קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M השקעה בקרן מחקה מדד בטווח זמן בינוני שוק ההון 11
B כמה לשים בקרן הפנסיה כמובטל בכל חודש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
J חיסכון של סכום גדול בקרן כספית שוק ההון 4
ב האם מעבר בין מסלולי השקעה בקרן הפנסיה מצריך חיתום רפואי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש השקעה בקרן נדלן הולנדית במטבע אירו נדל"ן 16
Michel רצץ זכויות ביטוח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
אגוז_קוקוס "סך הצמדה" בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I השתקפות כספים בקרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 35
ה למה דמי הניהול בקרן השתלמות כל כך גבוהים? צרכנות פיננסית 4
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
S הפקדה מעל התקרה בקרן השתלמות - האם זה שווה את זה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
M מחיר יחידה בקרן כספית פוסטים מאיכות נמוכה 2
O האם הייתם משקיעים את הכסף של ההורים בקרן כספית? שוק ההון 1
D התייעצות על דמי ניהול בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A אלמנט דחיית מס בקרן השתלמות IRA שוק ההון 5
I הדרך הנכונה להשקעה בקרן נאמנות שוק ההון 3
א סנופי לא מגודר בקרן פנסיה/השתלמות - יש דבר כזה? שוק ההון 12
L חלוקת מסלולים בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
G מעבר בין מסלולי הביטוח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M כספים שנגבו ממני בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
נ ניכוי מס מכספי פיצויים בקרן הפנסיה מיסים 17
יבגני_ל מנסה להבין את העלות של ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
L מסלול מחקה מדד בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
עלילה מסלול כפל דמי ניהול בקרן מחקה איישרס שוק ההון 5
~berlin~ הפקדה של 50,000 ש"ח בקרן סל שוק ההון 4
F עדכון דמי ניהול בקרן כספית שוק ההון 1
ה מינימום קניה בקרן כספית שוק ההון 7

נושאים דומים

Back
למעלה