• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התפטרות מהעבודה וחלת

הסקרן הגדול

משתמש רגיל
דירוג
67
אני מעוניין להתפטר מהעבודה בעוד כחודש על מנת לצאת לטיול הגדול האם יש לכם טיפים בנוגע לסיום העבודה על מנת למקסם את הכסף שאני יכול לקבל? הנה כמה שאלות שיש לי, אשמח אם תוסיפו טיפים משלכם.
1.האם במידה ואני מתפטר מרצוני ולא מפוטר אני זכאי לדמי אבטלה כרגע בתקופת הקורונה עד ליולי עם כל החוקים החדשים של דמי האבטלה והחלת?
2.האם כדאי לעבוד אפילו עוד יום אחד בחודש מאי כי זה יתן לי בעתיד חודש עבודה לדמי אבטלה+אני אשלם לביטוח לאומי ולא אצטרך לשלם על עצמי?
3.האם יש אפשרות לקבל דמי אבטלה בזמן שאני בחול?
אשמח לשמוע מכם איך אני יכול לעשות את המעבר בין העבודה לטיול עם מקסום כספי

1. לפי הבנתי, במידה ואתה מתפטר (אלא אם בנסיבות מקלות) אתה זכאי לדמי אבטלה רק אחרי שלושה חודשים ותקנות הקורונה לא שינו את זה
2. בונגע לביטוח לאומי, אולי? אבל אני לא רואה איך זה יתן לך בעתיד עוד חודש לדמי אבטלה
3. אם יש אפשרות כזאת, זה לא חוקי

האם יש לכם טיפים בנוגע לסיום העבודה על מנת למקסם את הכסף שאני יכול לקבל?
כן, לממן את הטיול בעצמך.

כמה חוצפה צריכה להיות לבן אדם כדי לבקש טיפים מאנשים על איך הם יממנו לו את הטיול כמה שיותר.

1.האם במידה ואני מתפטר מרצוני ולא מפוטר אני זכאי לדמי אבטלה כרגע בתקופת הקורונה עד ליולי עם כל החוקים החדשים של דמי האבטלה והחלת?כביכול רק אחרי שלושה חודשים אלא אם התפטרת בדין מפוטר (הרעה מוחשית בתנאי עבודה). עם זאת, לאור המצב לא תמיד ביטוח לאומי מדקדק בעניין הזה.
2.האם כדאי לעבוד אפילו עוד יום אחד בחודש מאי כי זה יתן לי בעתיד חודש עבודה לדמי אבטלה+אני אשלם לביטוח לאומי ולא אצטרך לשלם על עצמי?לא ממש הבנתי את השאלה של התוספת חודש, אבל לגבי תשלום לביטוח לאומי כן מספיק שתעבוד יום אחד כדי שזה יירד לך מהתלוש ולא תשלם מכרטיס האשראי שלך לצורך העניין
3.האם יש אפשרות לקבל דמי אבטלה בזמן שאני בחול?כביכול לא, כי במצב הרגיל ללא הקורונה היית אמור להתייצב באופן קבוע בלשכה כדי לקבל את דמי האבטלה.
עוד משהו לשים לב אליו: תקופת הודעה מוקדמת. אם אתה מתפטר אתה צריך להגיש מכתב התפטרות בכתב ובו לציין את תקופת סיום ההעסקה שאתה צריך לתת לפי חוק. אם המעסיק בוחר לוותר עליך ולסיים את יחסי העבודה באופן מיידי, הוא עדיין צריך לשלם לך על התקופה הזאת רק ללא ההפרשות לפנסיה וללא תנאים סוציאליים (לשלם לך שכר בסיס). זה נכון גם אם אתה מפוטר והמעסיק ויתר עליך וזה נכון גם אם אתה בוחר לוותר על תקופת ההעסקה שאתה צריך לתת למעסיק, אז תצטרך לשלם לו (אלא אם הסכים לוותר לך).

כמה חוצפה צריכה להיות לבן אדם כדי לבקש טיפים מאנשים על איך הם יממנו לו את הטיול כמה שיותר.
הגזמת קצת, אם הוא שילם ביטוח לאומי אז זכותו לקבל את מה שמגיע לו לפי חוק.

באותה מידה אתה יכול לכעוס על דחיות מס שמתכננים פה ולהגיד שזה גוזל כסף מהמדינה.

נכון. והחוק אומר שעליו לחפש עבודה - לא לנפוש בחו״ל.
גבר אני בתור חייל משוחרר שהתשחרר באוגוסט ובגלל שלא היו לי 6 חודשים כשיצאתי לחלת לא הייתי זכאי למרות שנתתי 2.8 לצהל עד עכשיו ואיך בדיוק יכלתי לעבוד. שבוע אחרי השחרור התחלתי לעבוד ולא נהניתי משקל בעוד שחצי מדינה כבר שנה יושבים בבית בלי לעשות כלום. אני חושב שמגיע לי להינות ולמקסם את הזכויות שלי איך בדיוק אני חוצפן?

1. לפי הבנתי, במידה ואתה מתפטר (אלא אם בנסיבות מקלות) אתה זכאי לדמי אבטלה רק אחרי שלושה חודשים ותקנות הקורונה לא שינו את זה
2. בונגע לביטוח לאומי, אולי? אבל אני לא רואה איך זה יתן לך בעתיד עוד חודש לדמי אבטלה
3. אם יש אפשרות כזאת, זה לא חוקי
2.כי כאילו צריך לעבוד 6 חודשים מתוך ה18 האחרונים ואם אני עובד במאי יום אחד זה נחשב חודש שעבדתי בו ואז אני אהיה זכאי לדמי אבטלה גם חודש אחרי שהיה אמור להיגמר לי התוקף לזכאות לא?
חוץ מזה יש פה עוד דברים שאפשר לעשות בצורה יעילה? למשל ימי חופש האם לנצל עכשיו או בסוף העבודה ודברים בסגנון?
בנוסף יש לי 10 ימי מחלה שצברתי ועד עכשיו לא הייתי ביום מחלה אחד, האם אני מקבל עליהם כסף כלשהו כשאני עוזב את העבודה?
2.אם אני זכאי לדמי אבטלה אבל לא מקבל אותם כי אני בחול אני יכול לקבל אותם עוד חצי שנה כשאחזור לארץ?
3.אני עובד בעבודה מועדפת באילת וגר במגורים של המלון, ראיתי שמעבר דירה של יותר מ60 קמ נחשב כהתפטרות מוצדקת. מה שכן, במשרד הפנים לא שיניתי את המגורים שלי לאילת, האם זה עדיין תקף בתור מעבר מקום מגורים?

התחלתי לעבוד ולא נהניתי משקל
נהנת מהשקלים שעבדת בשבלם (וטוב שכך).

בעוד שחצי מדינה כבר שנה יושבים בבית בלי לעשות כלום
א. זה לא חצי מדינה.
ב. הרבה מאוד מאנשים הללו איבדו המון ומה שהם מקבלים (והרבה מהם לא מקבלים כלום) לא מכסה קמצוץ ממה שאיבדו.

אני חושב שמגיע לי להינות ולמקסם את הזכויות שלי איך בדיוק אני חוצפן?
כי אתה מניח שזכותך לקבל דמי אבטלה בזמן שאתה נופש בחו"ל.

למשל ימי חופש האם לנצל עכשיו או בסוף העבודה ודברים בסגנון?
בנוסף יש לי 10 ימי מחלה שצברתי ועד עכשיו לא הייתי ביום מחלה אחד, האם אני מקבל עליהם כסף כלשהו כשאני עוזב את העבודה?
2.אם אני זכאי לדמי אבטלה אבל לא מקבל אותם כי אני בחול אני יכול לקבל אותם עוד חצי שנה כשאחזור לארץ?
3.אני עובד בעבודה מועדפת באילת וגר במגורים של המלון, ראיתי שמעבר דירה של יותר מ60 קמ נחשב כהתפטרות מוצדקת. מה שכן, במשרד הפנים לא שיניתי את המגורים שלי לאילת, האם זה עדיין תקף בתור מעבר מקום מגורים?
ימי חופש - מה שלא ניצלת הופך לכסף. לא חושב שזה יעשה הבדל גדול אם תיקח אותם לפני העזיבה או שתפדה את השווי שלהם. ימי מחלה שלא ניצלת פשוט נמחקים.
לגבי שהייה בחו"ל, ההיגיון אומר שלא תוכל לקבל אותם כשתחזור, אלא אם עדיין תהיה זכאי לדמי אבטלה. שים לב שלא בטוח שתקנות הקורונה יהיו בתוקף עוד כמה חודשים אם התחלואה תמשיך לרדת והמשק יתחיל לחזור לפעילות מלאה.

ימי חופש - מה שלא ניצלת הופך לכסף. לא חושב שזה יעשה הבדל גדול אם תיקח אותם לפני העזיבה או שתפדה את השווי שלהם. ימי מחלה שלא ניצלת פשוט נמחקים.
לגבי שהייה בחו"ל, ההיגיון אומר שלא תוכל לקבל אותם כשתחזור, אלא אם עדיין תהיה זכאי לדמי אבטלה. שים לב שלא בטוח שתקנות הקורונה יהיו בתוקף עוד כמה חודשים אם התחלואה תמשיך לרדת והמשק יתחיל לחזור לפעילות מלאה.
השאלה שלי היא כזאת, אם כרגע במאי אני זכאי לדמי אבטלה ומקבל נגיד שבועיים וטס וחוזר באוקטובר, האם הזכאות להמשך הקבלה תהיה לפי 18 חודשים אחורה מאוקטובר או ממאי? כי אני לא ניצלתי את כל הימים שלי ממאי. בנוסף, אם באמת ימי מחלה נמחקים למה אז לא כל עובד שעומד לעזוב פשוט לא מנצל את כל ימי המחלה שיש לו ואז עוזב?

השאלה שלי היא כזאת, אם כרגע במאי אני זכאי לדמי אבטלה ומקבל נגיד שבועיים וטס וחוזר באוקטובר, האם הזכאות להמשך הקבלה תהיה לפי 18 חודשים אחורה מאוקטובר או ממאי? כי אני לא ניצלתי את כל הימים שלי ממאי. בנוסף, אם באמת ימי מחלה נמחקים למה אז לא כל עובד שעומד לעזוב פשוט לא מנצל את כל ימי המחלה שיש לו ואז עוזב?
אני לא מתמצא בדרישות לקבלת דמי אבטלה, אבל אם הדרישה היא x ימים של עבודה מתוך y ימים אחרונים ואתה עומד בדרישות גם אחרי כמה חודשים, ולא מוצאים לך עבודה, אתה זכאי לדמי אבטלה.
לגבי ימי המחלה - יש עובדים שמנצלים ככל הניתן את ימי המחלה שצברו (או שמנצלים כמה ימים כל כמה חודשים כדי לא לצבור יותר מדי) ויש כאלו שישרים ולא מנצלים ימי מחלה ללא סיבה מוצדקת.

3.האם יש אפשרות לקבל דמי אבטלה בזמן שאני בחול?
לא. וגם אם תצליח לקבל והדבר יתגלה (יציאה מהארץ נרשמת), תידרש להשיב את הכסף.
1.האם במידה ואני מתפטר מרצוני ולא מפוטר אני זכאי לדמי אבטלה כרגע בתקופת הקורונה עד ליולי עם כל החוקים החדשים של דמי האבטלה והחלת?
עדיף לך לבקש שיפטרו אותך, או להיתפוטר. מתפטר צריך להמתין 3 חודשים לדמי אבטלה.
איך בדיוק אני חוצפן?
אין סיבה להצטדק. ההודעה של @cypriano de rore היא החוצפה היחידה פה.

תודה נשמה.
תן לי לנחש שאת לא מאותם מאות אלפי אנשים שהמדינה שללה את זכותם לעבוד.
לא. אבל אני מאותם אנשים, שיצטרכו לשלם את הבור בתקציב המדינה.

בכל מקרה, יש במדינת ישראל חוק, כל מה שאדם עושה במסגרת החוק, בשביל לצמצם את הכספים, אשר השודדים הנודעים בשם "ממשלת ישראל", מצליחים לשדוד ממנו, הוא מבורך. זה כולל את כל תכנוני המס הנידונים ארוכות בפורום, וזה כולל גם בחור צעיר שרוצה להשיב חלק מדמי הביטוח הלאומי ששילם.

אל תדאג, רוב הסיכויים שהוא יפצה את המדינה מעל ומעבר...

שיצטרכו לשלם את הבור בתקציב המדינה.
וגם דמי אבטלה למי שלא צריך אותם או סתם מועניין לנפוש בחו"ל.
אגב, אתה מרגיש אותו דבר בנוגע לכסף שאתה משלם לטובת מי שיצא לנפוש בחו"ל ולטובת מי שהמדינה שללה ממנו את עבודתו?

בכל מקרה, יש במדינת ישראל חוק, כל מה שאדם עושה במסגרת החוק, בשביל לצמצם את הכספים, אשר השודדים הנודעים בשם "ממשלת ישראל", מצליחים לשדוד ממנו, הוא מבורך.
לא טענתי אחרת. אני דיברתי ספציפית על לנפוש בחו"ל על חשבוני (וחשבונך).
אגב, למה בדיון מוסרי החוק אמור לעניין אותי?

וגם דמי אבטלה למי שלא צריך אותם או סתם מועניין לנפוש בחו"ל.
אגב, אתה מרגיש אותו דבר בנוגע לכסף שאתה משלם לטובת מי שיצא לנפוש בחו"ל ולטובת מי שהמדינה שללה ממנו את עבודתו?

לא טענתי אחרת. אני דיברתי ספציפית על לנפוש בחו"ל על חשבוני (וחשבונך).
אגב, למה בדיון מוסרי החוק אמור לעניין אותי?
מעניין אם מישהו בדק כמה מתוך החלתניקים חיפשו עבודה כשידעו שיש להם עוד שנת דמי אבטלה בלי שבאמת נדרש מהם לחפש עבודה.

מעניין אם מישהו בדק כמה מתוך החלתניקים חיפשו עבודה כשידעו שיש להם עוד שנת דמי אבטלה בלי שבאמת נדרש מהם לחפש עבודה.
אין ספק שהמודל הזה מטופש. על זה אין ויכוח.

עדיף לך לבקש שיפטרו אותך, או להיתפוטר. מתפטר צריך להמתין 3 חודשים לדמי אבטלה
לדעתך הם יסכימו? אם הם מפטרים אותי הם לא נפגעים או שזה אותם דבר בשבילם? אני עובד מתחת לשנה אז לא זכאי לפיצויים

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ קניית אופציות לאחר התפטרות - עמלות והעברה לחו"ל מיסים 1
B התפטרות עקב שינוי גיאוגרפי של מקום העבודה אוף טופיק 4
L משיכת כספים על ידי מעסיק התפטרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
B התפטרות במהלך תכנית espp שוק ההון 3
ה הודעה על התפטרות פוסטים מאיכות נמוכה 3
I שאלה לגבי התפטרות לאחר חופשת לידה אוף טופיק 13
Tim_Duncan התפטרות/פיטורין לאחר חודש+ של חל"ת קורונה אוף טופיק 8
Y מה עדיף ? פיטורים או חלת? או התפטרות כדין מפוטר אוף טופיק 2
Y התייעצות בנוגע התפטרות בצל הקורנה התפתחות אישית 6
M התפטרות לשם הסבה התפתחות אישית 1
B תזמון התפטרות, דמי אבטלה וחופשה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
ח התפטרות, ודמי אבטלה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 107
yossidiv הודעה לפני התפטרות אוף טופיק 9
Y שמתי מכתב התפטרות שבוע שעבר - איך ממשיכים עם ההפקדות הפנסיוניות צרכנות פיננסית 12
D ביטוח פרטי מהעבודה עם הצהרת בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
לב מישקין מה עדיף לקנות רכב יד שנייה או לקחת מהעבודה תמורת תשלום? צרכנות פיננסית 12
D רכב צמוד מהעבודה ומעבר ליישוב מזכה מס מיסים 1
E שימוש בכרטיס דביט מהעבודה להשקעה? צרכנות פיננסית 5
deussex פלונטר עם א.כ.ע מהעבודה, בעקבות מעבר של ביטוח מנהלים לקרן פנסיה משלימה, ממגדל למיטב דש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
deussex בילבול בנושא אובדן כושר עבודה מהעבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T לוקח פסק זמן מהעבודה - האם צריך לדאוג באופן מיוחד לקופות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ס הצעת פנסיה מהעבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
G רכב צמוד מהעבודה אוף טופיק 0
L שאלה מחשבתית שמאתגרת אותי - קולגה מהעבודה שהוא גם שכן, ונסיעה במונית אוף טופיק 22
the_newbie האם ראיונות העבודה ברוב המקצועות דיי מנותקים מהעבודה עצמה? אוף טופיק 22
R קרן השתלמות מהעבודה שוק ההון 1
Chase מתי יודעים האם משתלם לקחת רכב מהעבודה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 62
C תהיות לגבי סיפוק מהעבודה התפתחות אישית 6
M ביטוח אובדן כושר עבודה בזמן הפסקה של שנים מהעבודה צרכנות פיננסית 10
M כדאיות אחזקה של מניות מהעבודה שוק ההון 95
מתכנת איך להבריז מהעבודה בלי לקחת יום חופש דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 45
oz1987 פיצויים מהעבודה אוף טופיק 1
Delta שאלה עקרונית [האם אנשים שנהנים מהעבודה הם עכברים במרוץ] אוף טופיק 31

נושאים דומים

Back
למעלה