• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התפטרות מהעבודה וחלת

אגב, אתה מרגיש אותו דבר בנוגע לכסף שאתה משלם לטובת מי שיצא לנפוש בחו"ל ולטובת מי שהמדינה שללה ממנו את עבודתו?
למה זה חשוב לך מה מקבל האבטלה עושה? זה משנה לך אם הוא ישן כל יום עד 2 בצהריים בישראל או קם כל יום ב6 בבוקר כדי לטייל באיזו מדינה במזרח הרחוק?
השיקול היחיד הוא של המדינה, שאם מקבל האבטלה נדרש להתייצב בלשכה או שמצאו לו עבודה מתאימה והוא לא מגיע (קשה להגיע ממדינה אחרת) אז כמובן שצריכים להפסיק לשלם לו אבטלה. אבל כל עוד אין למדינה מה להציע, שכל אחד יעשה עם הזמן שלו מה שמועיל עבורו.

למה זה חשוב לך מה מקבל האבטלה עושה?
כי אני אישית מרגיש שזה לא יפה לנצל מצב בו יש מאות אלפי אנשים שבאמת נשללה מהם האפשרות לעבוד והבור התקציבי הגיע למימדים אדירים. כמובן שיעשה מה שהוא רוצה. אני פשוט מביע את דעתי.

כי אני אישית מרגיש שזה לא יפה לנצל מצב בו יש מאות אלפי אנשים שבאמת נשללה מהם האפשרות לעבוד והבור התקציבי הגיע למימדים אדירים. כמובן שיעשה מה שהוא רוצה. אני פשוט מביע את דעתי.
וגם כי דמי אבטלה אמורים עקרונית לסייע למי שמחפש עבודה לשרוד את התקופה ולא להוות מקור מימון לטיול.
אבל, כשרואים את היחס של המדינה עצמה להסדר שהיא קבעה בשנה האחרונה, קשה להגיד מה מטרת החוק ומה ייחשב לניצול לרעה שלו.
גם המילה חל"ת רומזת שלא צריך לחפש עבודה אחרת.

אני גם לא חושב שהמדינה הייתה צריכה להחיל את הכללים בצורה שהוגדרו ונשלם על זה מחיר יקר בשנים הבאות. אבל בהינתן שאדם זכאי לדמי אבטלה, שיעשה עם הזמן שלו מה שבא לו.

אני גם לא חושב שהמדינה הייתה צריכה להחיל את הכללים בצורה שהוגדרו ונשלם על זה מחיר יקר בשנים הבאות. אבל בהינתן שאדם זכאי לדמי אבטלה, שיעשה עם הזמן שלו מה שבא לו.
השאלה היא אם מי שנמצא זמן ממושך מחוץ לישראל זכאי או צריך להיות זכאי לדמי אבטלה.

השאלה היא אם מי שנמצא זמן ממושך מחוץ לישראל זכאי או צריך להיות זכאי לדמי אבטלה.
התנאי הבסיסי לקבלת דמי אבטלה צריך להיות שאם הוצעה לך משרה וסירבת, אינך זכאי לדמי אבטלה. אם למדינה אין מה להציע לך, זה לא משנה איפה אתה. אם יש למדינה מה להציע לך, תצטרך לחזור מחו"ל או לסרב להצעה (ולהפסיק לקבל דמי אבטלה).

התנאי הבסיסי לקבלת דמי אבטלה צריך להיות שאם הוצעה לך משרה וסירבת, אינך זכאי לדמי אבטלה. אם למדינה אין מה להציע לך, זה לא משנה איפה אתה. אם יש למדינה מה להציע לך, תצטרך לחזור מחו"ל או לסרב להצעה (ולהפסיק לקבל דמי אבטלה).
הפרשנות שלך אפשרית.
פרשנות אחרת היא שדמי האבטלה ישולמו רק למי שמחפש עבודה ומי שטס לחו"ל למספר חודשים לא מחפש עבודה בישראל.

הפרשנות שלך אפשרית.
פרשנות אחרת היא שדמי האבטלה ישולמו רק למי שמחפש עבודה ומי שטס לחו"ל למספר חודשים לא מחפש עבודה בישראל.
כשאין קורונה הדרישה היא להחתים נוכחות פעם בשבוע בלשכת התעסוקה.
מניח שבקרוב יחזירו את זה, לאור הירידה בתחלואה בישראל.

דמי אבטלה משולמים למי שכשיר לחזור לעבודה. לא תקבל דמי אבטלה אם אתה שוהה בחו״ל, וכאמור, גם אם בטעות תקבל - יתכן שתצטרך להשיב.
בנוגע לפיצויים - השאלה היא כמה אחוז מהשכר מדיי חודש המעסיק הפריש לקופה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D מכירת אופציות בחברה בה עבדתי עקב התפטרות מיסים 6
מ קניית אופציות לאחר התפטרות - עמלות והעברה לחו"ל מיסים 1
B התפטרות עקב שינוי גיאוגרפי של מקום העבודה אוף טופיק 4
L משיכת כספים על ידי מעסיק התפטרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
B התפטרות במהלך תכנית espp שוק ההון 3
ה הודעה על התפטרות פוסטים מאיכות נמוכה 3
I שאלה לגבי התפטרות לאחר חופשת לידה אוף טופיק 13
Tim_Duncan התפטרות/פיטורין לאחר חודש+ של חל"ת קורונה אוף טופיק 8
Y מה עדיף ? פיטורים או חלת? או התפטרות כדין מפוטר אוף טופיק 2
Y התייעצות בנוגע התפטרות בצל הקורנה התפתחות אישית 6
M התפטרות לשם הסבה התפתחות אישית 1
B תזמון התפטרות, דמי אבטלה וחופשה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
ח התפטרות, ודמי אבטלה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 107
yossidiv הודעה לפני התפטרות אוף טופיק 9
Y שמתי מכתב התפטרות שבוע שעבר - איך ממשיכים עם ההפקדות הפנסיוניות צרכנות פיננסית 12
D ביטוח פרטי מהעבודה עם הצהרת בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
לב מישקין מה עדיף לקנות רכב יד שנייה או לקחת מהעבודה תמורת תשלום? צרכנות פיננסית 12
D רכב צמוד מהעבודה ומעבר ליישוב מזכה מס מיסים 1
E שימוש בכרטיס דביט מהעבודה להשקעה? צרכנות פיננסית 5
deussex פלונטר עם א.כ.ע מהעבודה, בעקבות מעבר של ביטוח מנהלים לקרן פנסיה משלימה, ממגדל למיטב דש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
deussex בילבול בנושא אובדן כושר עבודה מהעבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T לוקח פסק זמן מהעבודה - האם צריך לדאוג באופן מיוחד לקופות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ס הצעת פנסיה מהעבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
G רכב צמוד מהעבודה אוף טופיק 0
L שאלה מחשבתית שמאתגרת אותי - קולגה מהעבודה שהוא גם שכן, ונסיעה במונית אוף טופיק 22
the_newbie האם ראיונות העבודה ברוב המקצועות דיי מנותקים מהעבודה עצמה? אוף טופיק 22
R קרן השתלמות מהעבודה שוק ההון 1
Chase מתי יודעים האם משתלם לקחת רכב מהעבודה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 62
C תהיות לגבי סיפוק מהעבודה התפתחות אישית 6
M ביטוח אובדן כושר עבודה בזמן הפסקה של שנים מהעבודה צרכנות פיננסית 10
M כדאיות אחזקה של מניות מהעבודה שוק ההון 95
מתכנת איך להבריז מהעבודה בלי לקחת יום חופש דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 45
oz1987 פיצויים מהעבודה אוף טופיק 1
Delta שאלה עקרונית [האם אנשים שנהנים מהעבודה הם עכברים במרוץ] אוף טופיק 31

נושאים דומים

Back
למעלה