• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הפרשה חודשית לחיסכון של חייל משוחרר

הנולד

משתמש רגיל
דירוג
76
שלום לכולם,

במקביל ללימודים באוניברסיטה, יש לבן שלי הכנסה פנויה, יחסית יציבה (1000-2000 ש"ח) מעסק אינטרנטי. המלצנו לו להפריש אותה לחיסכון. מה לדעתכם הדרך היעילה להפקדה חודשית לכלי עוקב S&P500 מבלי להיקלע לעמלות מינימום גבוהות של קניה?

ישנן שתי אפשרויות שאני רואה רלוונטיות:
א. פתיחת חשבון מסחר עצמאי - ניתן לפתוח בבנק או בבית השקעות ישראלי (לא חשוב במיוחד איזה בית השקעות, בבלוג שלי שלומי ארדן יש הצעה טובה מ-IBI). בבתי השקעות בד"כ מקבלים תנאים יותר טובים אבל יש סכום מינימלי לפתיחת חשבון של עשרות אלפי ש"ח. בבנקים העמלות יותר גבוהות (כולל דמי משמרת) אולם הם פחות משמעותיים עבור חשבונות קטנים וניתנים למיקוח. ברגע שישנו חשבון מסחר עצמאי ניתן לקנות נייר עוקב סנופי (500 S&P) בדמי ניהול נמוכים דוגמאת 1159250 (אפשר גם לדון על פתיחת חשבון מסחר עצמאי בחברה בינלאומית כמו IB אבל בסכומים הללו להיכנס למורכבות מול מס הכנסה נראה לי לא הגיוני).
ב. פתיחת קופת גמל להשקעה עוקבת סנופי - יש קופות כאלו במיטב דש, הראל, הלמן ואולי במקומות נוספים. ממה שנראה דמי הניהול במיטב דש נראים סבירים ביחס לשוק, אבל צריך להשוות.

היתרון של ב' על א' הוא הפשטות לאלו שלא רוצים להתעסק - לאחר פתיחת הקופה דרך האינטרנט פשוט מעבירים כסף לקופה והיא מבצעת את הקנייה עבורך כל חודש וכל העלויות מגולמות בדמי הניהול. יתרון נוסף הוא שיתכן בהחלט ועבור הסכום הקטן שמדובר בו דמי הניהול של קופת הגמל להשקעה יהיו נמוכים מעלויות חשבון השקעות בבנק (ואולי אף בבית השקעות!) ולכן כדאיים. ישנם גם יתרונות בכל מה שקשור לפטור ממס ביציאה לפנסיה - אבל זה נראה לי לא רלוונטי. בנוסף ישנה מגבלה של הפקדה של בערך 70 אש"ח בשנה - אבל גם זה לא נראה לי רלוונטי.
היתרון הבולט של א' על ב' הוא שהבן שלך יהיה בעל ניירות הערך ולכן יוכל לנייד אותם בעתיד לחשבון השקעות משלו ללא אירוע מס. בקופת גמל להשקעה הניירות לא בבעלות הבן שלך ואין דרך להעביר את ניירות הערך לחשבון השקעות משלו ללא אירוע מס, אלא רק למכור את הניירות, לשלם מס רווחי הון ואז להעביר את הרווח לחשבון השקעות פרטי.

לא ממליץ, אבל המחשבה שלי היא שאם הבן שלך רוצה להתעניין ולהיכנס לתחום - פתיחת חשבון השקעה בבנק היא הדבר הנכון. במידה והבן שלך לא רוצה להתעסק עם זה ורק רוצה להשקיע בשקט - קופת גמל להשקעה עם הוראת קבע להעברה לקופה. אני באופן אישי בגיל הזה כנראה הייתי מעדיף קופת גמל להשקעה.

נערך לאחרונה ב:
תודה על התשובה המפורטת. חידדה לי מספר נקודות.

המחשבה שלי היא שאם הבן שלך רוצה להתעניין ולהיכנס לתחום - פתיחת חשבון השקעה בבנק היא הדבר הנכון. במידה והבן שלך לא רוצה להתעסק עם זה ורק רוצה להשקיע בשקט - קופת גמל להשקעה עם הוראת קבע להעברה לקופה. אני באופן אישי בגיל הזה כנראה הייתי מעדיף קופת גמל להשקעה.
הבת שלי עם תיק השקעות בבית השקעות והיא ממש לא מתעניינת בתחום. לא רואה את היתרונות של קופ"ג להשקעה.
מה לדעתכם הדרך היעילה להפקדה חודשית לכלי עוקב S&P500 מבלי להיקלע לעמלות מינימום גבוהות של קניה?
לא חייבים כל חודש, אפשר פעם בשנה או רבעון. השאלה היא אם הכסף בעו"ש אצלו הוא בסכנת ביזבוזים.
יש לבן שלי הכנסה פנויה, יחסית יציבה (1000-2000 ש"ח) מעסק אינטרנטי. המלצנו לו להפריש אותה לחיסכון
הוא הסכים לזה? זה די מוזר בעיניי. להכניס כסף מעבודה (אפילו מועטה) ולהפנות מאה אחוז של ההכנסות לטובת העתיד המעורפל - זה ממש לא טריוויאלי ויכול לרפות ידיים בקשר להשתדלות להמשיך לעסוק בה. אם אני מבינה אותך נכון, אתם מממנים את החיים שלו כרגע במלואם? כולל בילויים וחפצים שחשקה בהם נפשו?
או שהתכוונת שזה הכסף הפנוי שנשאר לו אחרי ההוצאות שלו?

הבת שלי עם תיק השקעות בבית השקעות והיא ממש לא מתעניינת בתחום. לא רואה את היתרונות של קופ"ג להשקעה.
הכי טוב, אבל אני מכיר אנשים שצריכים לעבור מחסום פחד כדי לנהל ישירות. שמח שהבת שלך לא נמנית עמהם.

לא חייבים כל חודש, אפשר פעם בשנה או רבעון. השאלה היא אם הכסף בעו"ש אצלו הוא בסכנת ביזבוזים.
נקודה נכונה - תודה
הוא הסכים לזה? זה די מוזר בעיניי. להכניס כסף מעבודה (אפילו מועטה) ולהפנות מאה אחוז של ההכנסות לטובת העתיד המעורפל - זה ממש לא טריוויאלי ויכול לרפות ידיים בקשר להשתדלות להמשיך לעסוק בה. אם אני מבינה אותך נכון, אתם מממנים את החיים שלו כרגע במלואם? כולל בילויים וחפצים שחשקה בהם נפשו?
או שהתכוונת שזה הכסף הפנוי שנשאר לו אחרי ההוצאות שלו?
הוא מעוניין. זו ההכנסה הפנויה לאחר הוצאות, אך זה לא סותר את זה שאנחנו עוזרים לו פה ושם. לא רואה מצב שזה ירפה את ידיו. זה עסק בחיתוליו שהוא עמל לפתח אותו וככל שיגדל יוכל להפריש יותר בעתיד.

שובה אולי להדגיש - בסופו של דבר, בהנחה שמצטבר מספיק כסף לאורך מספיק זמן, חשבון השקעות פרטי הוא מכשיר השקעה יותר משתלם מקופת גמל להשקעה. יש דיון בסוגיה הזאת בפורום בשרשורים אחרים שאפשר לחפש.

הכי טוב, אבל אני מכיר אנשים שצריכים לעבור מחסום פחד כדי לנהל ישירות. שמח שהבת שלך לא נמנית עמהם.
מבחינתה אני יועצת ההשקעות שלה (שממליצה על סנופי, כן? לא משהו מתוחכם במיוחד) אז אם אמא לא חוששת- למה שהיא תחשוש?
יש כאן המון שרשורים של חבר'ה צעירים שמספרים כמה הוריהם חוששים מהבורסה, @הנולד ואני גם ככה כנראה יוצאי דופן כהורים :)

היתרון שאני רואה בקופ"ג זה המכניות שלה. הוראת קבע וזהו. קנייה של תעודת סל מצריכה פעולה יזומה מידי חודש. ואז שכבר נכנסים לבצע את הפעולה, מכניסים עם לימיט וזה לא תמיד תופס. אני לפחות לא הגעתי לרמה הזו של שליטה עצמית של להיכנס כל חודש ולקנות במרקט.
מישהו מכיר פלטפורמה שניתן להכניס הו"ק לקנייה של קרן שנסחרת במסחר רציף?

קנייה של תעודת סל מצריכה פעולה יזומה מידי חודש.
שתי דקות
ואז שכבר נכנסים לבצע את הפעולה, מכניסים עם לימיט וזה לא תמיד תופס. אני לפחות לא הגעתי לרמה הזו של שליטה עצמית של להיכנס כל חודש ולקנות במרקט.
אם קונים קרנות מחקות אז הכי טוב במרקט. אין שום משמעות ללימיט כשמדובר במאות/אלפי חברות באותו המדד.

מכניסים עם לימיט וזה לא תמיד תופס.
לקרנות של בלאקרוק יש עושה שוק. המרווח בין ההיצע לביקוש הוא כמה עשרות אגורות. אני קונה בלימיט של ההיצע הנוכחי והעסקה מתבצעת מיד. בטווח השקעה של שנים המרווח הזה לא משנה.
יש לי תזכורת פעם בחודש לעשות את הקנייה.

הגענו למסקנה שמתאים לנו יותר לבצע קניה חודשית של קרן סל. לא הצלחנו לקבל עמלות זהות לחשבון שלנו ואנחנו בכיוון של בית השקעות. פסגות ו IBI כרגע ב SHORT LIST. האם יש למישהו תובנות לגבי טיב השרות של הנ"ל? נוחות פלטפורמת המסחר?
תודה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M הפרשה חודשית שוק ההון 4
ש קרן השתלמות לעצמאי/ת כדאית אל מול הפרשה לחשבון פרטי ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
H הפרשה פנסיונית לאחר גיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
R הפרשה לגמל/פיצויים מעל התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
ז הפרשה לקרן השתלמות ופנסיה מעל התקרה - חישוב שנתי או חודשי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
לאץ' הפרשה מקסימלית לקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
י הפרשה מקסימלית לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L למה לא? הפרשה גדולה מוקדמת לפנסיה אוף טופיק 12
ש חובת הפרשה לפנסיה מעל התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
1337justme קרן השתלמות בחוזה עבודה בהייטק - הפרשה מעל תקרת הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
A שכיר: כדאיות הפרשה לפנסיה על בונוס ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B הפרשה לקרן השתלמות מפנסיה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Homer המשך הפרשה לפנסיה גם לאחר עצמאות כלכלית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 16
T הפרשה מעבר לתקרה לפנסיה משלימה או לגמל ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
יבגני_ל האם יש דבר כזה כ"תועלת פוחתת" בהמשך הפרשה שוטפת מהמשכורת לחיסכון אוף טופיק 10
I הפרשה מעל התקרה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
T הפרשה לקרן השתלמות עד התקרה אצל מעסיק חדש. איך זה עובד ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מומו הברווז הגדלת הפרשה לקה"ש + התחייבות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ה הפרשה של 6% לפיצויים צרכנות פיננסית 2
י הפרשה עצמאית לפנסיה במהלך לימודים צרכנות פיננסית 3
P מנסה להבין איך עובדת הפרשה לקרן השתלמות צרכנות פיננסית 5
Ghost הפרשה חוקית לקרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
עומרפ תקרת הפרשה, קרן פנסיה וקרנות משלימות צרכנות פיננסית 3
א קרן השתלמות - הפרשה לבד או הפקדה במסגרת עוסק פטור שוק ההון 1
P הפרשה שנתית לקרן השתלמות כשכיר עם הפקדות חודשיות מעל התקרה ושנתית עד התקרה - מיסוי מיסים 10
D קופת פנסיה ראשונה - הפרשה רטרואקטיבית צרכנות פיננסית 5
O הפרשה לקרן השלתמות שוק ההון 10
Rahash אבדן כושר עבודה ופנסיה - הפרשה מהנטו צרכנות פיננסית 5
Y הגדלת הפרשה לקרן השתלמות שוק ההון 1
Z האם הפרשה לפנסיה מתוך רווח הון (בשוק ההון) מקנה את הסיכויים וניכויים שוק ההון 3
B התלבטות - הפרשה עצמאית לקרן פנסיה צרכנות פיננסית 21
Y מה עושים לגבי הפרשה לפנסיה של מקום העבודה? שוק ההון 134
G הפרשה לפנסיה בזמן חל"ת צרכנות פיננסית 8
ס הפרשה עצמאית לקרן פנסיה צרכנות פיננסית 2
ח הפרשה מינימלית לפנסיה לצורך שמירת זכויות צרכנות פיננסית 12
פ הפרשה לקופת גמל לפני סוף השנה צרכנות פיננסית 7
miy הפרשה לפנסיה ממלגה צרכנות פיננסית 4
תפוזינה קרן השתלמות - הפרשה רטרואקטיבית ועוד צרכנות פיננסית 9
kaligola הפרשה לפנסיה- רוצה להתנתק שוק ההון 16
S הפרשה לפנסיה כאשר ההכנסה לא גבוהה שוק ההון 8
מ אחוז הפרשה לגמל שוק ההון 32
Sinister פתיחת עוסק פטור למטרת הפרשה לקרן השתלמות - הצד הביורוקראטי צרכנות פיננסית 8
ד הפרשה לחיסכון מוכרת כהוצאה למס? שוק ההון 5
T הפרשה מעבר למכסה לקרן פנסיה צרכנות פיננסית 13
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
A קרן השתלמות IRA מגבלת קניה חודשית סנופי אירי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
H קרנות בלאקרוק - נוהל קניה חודשית שוק ההון 1
C האם יש דרך לקנות בלאקרוק iShares מבלי לשלם עלות חודשית קבועה שוק ההון 3
A מחשבות על קניה חודשית IRA בעקבות המלחמה שוק ההון 31
S תשואה חודשית מנדל״ן כתחליף פנסיה נדל"ן 12

נושאים דומים

Back
למעלה