• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הפרשה לקרן השלתמות

ofekBar

משתמש רשום
דירוג
0
היי חברים,

אני עזבתי עבודה שעבדתי בה מתחילת השנה ועד לחודש 10. לא קיבלתי שם קרן השתלמות.
עברתי לחברה חדשה ששם אני כן מקבל ק"ה, האם אני אוכל בחודשיים שנשארו להפקיד את כל התקרה השנתית שלי? (המעסיק בסדר עם זה במידה ויש פתרון)

האם אני אוכל בחודשיים שנשארו להפקיד את כל התקרה השנתית שלי?
תקרה לצורך מה?

יש שתי הטבות בקרן השתלמות.
הטבה במס הכנסה והטבה במס רווח הון.

אם חשובה לך ההטבה במס רווח הון, אתה לא חייב את המעסיק, אתה יכול לפתוח תיק עצמאי ולהפקיד בעצמך מהנטו שלך את ההפרש עד התקרה.
במצב כזה לא תקבל את ההטבות במס הכנסה (על החלק שתפקיד עצמאית), אבל כן תקבל את ההטבות של מס רווח הון.

אני לא יודע אם יש דרך לקבל את הטבת מס ההכנסה אצל מעסיק אחד על חשבון המס ששילמת אצל מעסיק אחר. ההיגיון אומר שיותר מ10% מהמשכורת המלאה שלך עכשיו (לכל חודש), המעסיק לא יוכל להפקיד ושתקבל על זה הטבות מס (כלשהן). אבל כמו שציינתי, אני לא ממש יודע. אולי @נדב יידע.....

ומה המעסיק צריך לעשות בשביל זה?
יכול להפקיד לך עד התקרה השנתית?
הוא יכול להפקיד כמה שהוא רוצה. תוכנת המס שלו תחשב את הפטור ממס לפי החישוב הרגיל (בהתחשב בזה שנותרו חודשיים עד סוף השנה).

הוא יכול להפקיד כמה שהוא רוצה. תוכנת המס שלו תחשב את הפטור ממס לפי החישוב הרגיל (בהתחשב בזה שנותרו חודשיים עד סוף השנה).
השאלה על איזו משכורת הוא ידווח בהפקדה.
אם הוא ידווח על המשכורת האמתית, אבל יפקיד הרבה יותר מ2.5/7.5 ממנה, אולי על מס ההכנסה הוא יקבל החזר, אבל בקופה זה יירשם כמעל התקרה. איך זה יוכל להשתנות אחרי דוח שנתי?

אל תשכח שאצל שכירים, גם התקרה עבור מס רווח הון אינה אבסולוטית, אלא תלויה גם בהכנסה....

או שמה? הוא ידווח לקופה על משכורת של כ90K בחודש רק כדי להפקיד 18K תוך חודשיים?
זה יישמע כמו הונאה.....

אל תשכח שאצל שכירים, גם התקרה עבור מס רווח הון אינה אבסולוטית, אלא תלויה גם בהכנסה....
זה כנראה צריך לשאול את הקרן עצמה. ייתכן וזה לא בר תיקון, אלא הטבת מס הכנסה בלבד.

זה כנראה צריך לשאול את הקרן עצמה. ייתכן וזה לא בר תיקון, אלא הטבת מס הכנסה בלבד.
לראות אם הבנתי נכון- אם זה באמת כך, אז בעצם צריך לבחור בין הטבת מס רווחי הון (באמצעות הפרשה כעצמאי עד התקרה) לבין הטבת מס הכנסה (באמצעות הפקדה כשכיר מעל לתקרה)?

דבר עם הקרן.
יצא לי לפתוח קרן השתלמות אצל מעסיק בדצמבר והכנסנו את כל הבוכטה בבת אחת. צריך ללוות את ההפקדה עם מכתב מלווה המגדיר את ההפקדות לחודשים.

משום מה לא זכור לי שדיווחתי (לקרן) על גובה המשכורת בהפקדה
אני ראיתי מקרה שדווחה משכורת לא נכונה (נמוכה יותר), ונצבר עקב כך סכום שהוגדר בדוח השנתי כחייב במס רווחי הון.

אחרי בקשה לקרן, זה תוקן.
לא יודע מה יקרה כאן, אבל נשמע שאפשר להתגבר על זה....

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ז הפרשה לקרן השתלמות ופנסיה מעל התקרה - חישוב שנתי או חודשי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
לאץ' הפרשה מקסימלית לקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
B הפרשה לקרן השתלמות מפנסיה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T הפרשה לקרן השתלמות עד התקרה אצל מעסיק חדש. איך זה עובד ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P מנסה להבין איך עובדת הפרשה לקרן השתלמות צרכנות פיננסית 5
Ghost הפרשה חוקית לקרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
P הפרשה שנתית לקרן השתלמות כשכיר עם הפקדות חודשיות מעל התקרה ושנתית עד התקרה - מיסוי מיסים 10
Y הגדלת הפרשה לקרן השתלמות שוק ההון 1
B התלבטות - הפרשה עצמאית לקרן פנסיה צרכנות פיננסית 21
ס הפרשה עצמאית לקרן פנסיה צרכנות פיננסית 2
Sinister פתיחת עוסק פטור למטרת הפרשה לקרן השתלמות - הצד הביורוקראטי צרכנות פיננסית 8
T הפרשה מעבר למכסה לקרן פנסיה צרכנות פיננסית 13
ש קרן השתלמות לעצמאי/ת כדאית אל מול הפרשה לחשבון פרטי ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
H הפרשה פנסיונית לאחר גיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
R הפרשה לגמל/פיצויים מעל התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
י הפרשה מקסימלית לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L למה לא? הפרשה גדולה מוקדמת לפנסיה אוף טופיק 12
ש חובת הפרשה לפנסיה מעל התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
1337justme קרן השתלמות בחוזה עבודה בהייטק - הפרשה מעל תקרת הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
A שכיר: כדאיות הפרשה לפנסיה על בונוס ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Homer המשך הפרשה לפנסיה גם לאחר עצמאות כלכלית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 16
הנולד הפרשה חודשית לחיסכון של חייל משוחרר צרכנות פיננסית 11
T הפרשה מעבר לתקרה לפנסיה משלימה או לגמל ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
יבגני_ל האם יש דבר כזה כ"תועלת פוחתת" בהמשך הפרשה שוטפת מהמשכורת לחיסכון אוף טופיק 10
I הפרשה מעל התקרה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
מומו הברווז הגדלת הפרשה לקה"ש + התחייבות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ה הפרשה של 6% לפיצויים צרכנות פיננסית 2
י הפרשה עצמאית לפנסיה במהלך לימודים צרכנות פיננסית 3
עומרפ תקרת הפרשה, קרן פנסיה וקרנות משלימות צרכנות פיננסית 3
M הפרשה חודשית שוק ההון 4
א קרן השתלמות - הפרשה לבד או הפקדה במסגרת עוסק פטור שוק ההון 1
D קופת פנסיה ראשונה - הפרשה רטרואקטיבית צרכנות פיננסית 5
Rahash אבדן כושר עבודה ופנסיה - הפרשה מהנטו צרכנות פיננסית 5
Z האם הפרשה לפנסיה מתוך רווח הון (בשוק ההון) מקנה את הסיכויים וניכויים שוק ההון 3
Y מה עושים לגבי הפרשה לפנסיה של מקום העבודה? שוק ההון 134
G הפרשה לפנסיה בזמן חל"ת צרכנות פיננסית 8
ח הפרשה מינימלית לפנסיה לצורך שמירת זכויות צרכנות פיננסית 12
פ הפרשה לקופת גמל לפני סוף השנה צרכנות פיננסית 7
miy הפרשה לפנסיה ממלגה צרכנות פיננסית 4
תפוזינה קרן השתלמות - הפרשה רטרואקטיבית ועוד צרכנות פיננסית 9
kaligola הפרשה לפנסיה- רוצה להתנתק שוק ההון 16
S הפרשה לפנסיה כאשר ההכנסה לא גבוהה שוק ההון 8
מ אחוז הפרשה לגמל שוק ההון 32
ד הפרשה לחיסכון מוכרת כהוצאה למס? שוק ההון 5
M מעבר לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש הגדלת הפרשת חלק עובד לקרן השתלמות מעבר ל-2.5% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10