• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הפרשה מינימלית לפנסיה לצורך שמירת זכויות

חדש

משתמש רגיל
דירוג
80
שלום,

בהנחה שאני רוצה לחסוך את רב החיסכון הפנסיוני בקופת גמל, מה ההפרשה המינימלית שיש להפריש לאופציית הפנסיה,
כדאי לשמור על זכויות בפנסיה? הרעיון לשמר את הזכויות כדאי שבעתיד יהיה ניתן לחזור לחברת הביטוח, במקרה הצורך.

האם צריך להפריש מהתגמולים או מהפיצויים לצורך כך? נשמע הגיוני שמהתגמולים.

תודה

תשאל את החברה בה יש לך את הפנסיה, הם יודעים הכי טוב

לא בטוח שאני מעוניין שהם ידעו על המהלך מראש
הם בוודאות ידעו כשפתאום תדפוק בדלת עם הר מזומנים ותבקש לקבל קצבה מהם.
אם זה בעייתי עדיף שתדע מראש ולא בעוד 30 שנה

• אהבתי
Reactions: Roi
הם בוודאות ידעו כשפתאום תדפוק בדלת עם הר מזומנים ותבקש לקבל קצבה מהם.
אם זה בעייתי עדיף שתדע מראש ולא בעוד 30 שנה

אין כאן משהו לא חוקי. מדובר על דמי ניהול שאני מעדיף שישארו נמוכים. אם אתקשר, ברור שידעו שאני נוטש.
אם זה יגיע מהחברה אליה אני עובר יש סיכוי שזה יהיה מתחת לרדאר

אין כאן משהו לא חוקי. מדובר על דמי ניהול שאני מעדיף שישארו נמוכים. אם אתקשר, ברור שידעו שאני נוטש.
אם זה יגיע מהחברה אליה אני עובר יש סיכוי שזה יהיה מתחת לרדאר
אני מצטער, אני ממש לא מבין על מה אתה מדבר, אתה מדבר על נטישה כאילו זה בגידה, זו חברה עיסקית, בת הזוג שלך ;).
מה גם שהברור הזה לגיטימי גם אם אתה לא "נוטש" אותם.
בכל מקרה, החברה אליה אתה עובר לא תוכל לעשות את זה עבורך, אני חושב, כך או כך אתה תצטרך לדבר עם החברה הנוכחית שלך.

אין כאן משהו לא חוקי.
לא קשור לחוקי. קשור למקדם קצבה שתקבל מהם כשתחזור.

וכל עוד תמשיך הפקדות לשם לא אמורים להעלות לך דמי ניהול. מקסימום תעבור לאחת מברירות המחדל.

תזכור שהתנאים הביטוחיים הם רק כגודל ההפקדות. נניח שהמשכורת שלך 10,000 ואתה מפקיד מ-1000 לפנסיה ו-9000 לגמל אז הביטוח שלך יהיה רק מה-1000.

הטבות בדמי ניהול הן לא גחמה של נציג כזה או אחר, שיכול להיעלב מזה שאתה שוקל לעזוב. התנאים להטבות צריכים להיות מוגדרים בטופס גילוי נאות והנמקה. באחת הקרנות ההטבה שקיבלתי הייתה ללא שינוי כל עוד הפוליסה פעילה, ללא תנאים נוספים. בקרן פנסיה אחרת ההטבה הייתה כפופה להפקדות שוטפות, ללא תנאים נוספים. כרגע יש לי הטבה בדמי ניהול שמותנית בהפקדה חודשית שלא תפחת מסכום מסוים. כל הצעה והתנאים שלה.

תזכור שהתנאים הביטוחיים הם רק כגודל ההפקדות. נניח שהמשכורת שלך 10,000 ואתה מפקיד מ-1000 לפנסיה ו-9000 לגמל אז הביטוח שלך יהיה רק מה-1000.

לא בהכרח, אני מפריש על חצי מהמשכורת לביטוח ועל החצי השני לקופת גמל, ביקשתי ואושר לי לבטח את מלוא השכר

לא בהכרח, אני מפריש על חצי מהמשכורת לביטוח ועל החצי השני לקופת גמל, ביקשתי ואושר לי לבטח את מלוא השכר
קרן הפנסיה משלימה את זה ? אולי זה מטרייה ביטוחית ואז אתה משלם דמי ניהול מהפקדה גבוהים יותר ?
ואם איני טועה מטרייה ביטוחית מתייחסת רק לאובדן כושר ולא לפנסיית שארים

מה שאמרו לך מעלי.
זה ביטוח פרטי חיצוני אכ"ע ואולי גם ריסק.

@חדש אני מסכים עם אחרים כאן שאתה צריך לדבר עם המבטח הנוכחי שלך, אבל לא פחות חשוב מזה לדעתי זה לדבר עם מומחה פנסיוני עצמאי ובלתי תלוי. לא חסרים מקרים שבהם חברות הביטוח מוסרות אינפורמציה חלקית/מטעה/שגויה בין אם מבורות של נציגי השירות ובין אם במטרה מוכוונת לבלבל את הלקוח (וברוב המקרים זה לדעתי גם וגם). אל תסתפק בתשובות שלהם ותקבל חוות דעת שנייה מגורם מקצועי ללא אינטרסים זרים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש קרן השתלמות לעצמאי/ת כדאית אל מול הפרשה לחשבון פרטי ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
H הפרשה פנסיונית לאחר גיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
R הפרשה לגמל/פיצויים מעל התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
ז הפרשה לקרן השתלמות ופנסיה מעל התקרה - חישוב שנתי או חודשי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
לאץ' הפרשה מקסימלית לקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
י הפרשה מקסימלית לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L למה לא? הפרשה גדולה מוקדמת לפנסיה אוף טופיק 12
ש חובת הפרשה לפנסיה מעל התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
1337justme קרן השתלמות בחוזה עבודה בהייטק - הפרשה מעל תקרת הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
A שכיר: כדאיות הפרשה לפנסיה על בונוס ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B הפרשה לקרן השתלמות מפנסיה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Homer המשך הפרשה לפנסיה גם לאחר עצמאות כלכלית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 16
הנולד הפרשה חודשית לחיסכון של חייל משוחרר צרכנות פיננסית 11
T הפרשה מעבר לתקרה לפנסיה משלימה או לגמל ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
יבגני_ל האם יש דבר כזה כ"תועלת פוחתת" בהמשך הפרשה שוטפת מהמשכורת לחיסכון אוף טופיק 10
I הפרשה מעל התקרה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
T הפרשה לקרן השתלמות עד התקרה אצל מעסיק חדש. איך זה עובד ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מומו הברווז הגדלת הפרשה לקה"ש + התחייבות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ה הפרשה של 6% לפיצויים צרכנות פיננסית 2
י הפרשה עצמאית לפנסיה במהלך לימודים צרכנות פיננסית 3
P מנסה להבין איך עובדת הפרשה לקרן השתלמות צרכנות פיננסית 5
Ghost הפרשה חוקית לקרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
עומרפ תקרת הפרשה, קרן פנסיה וקרנות משלימות צרכנות פיננסית 3
M הפרשה חודשית שוק ההון 4
א קרן השתלמות - הפרשה לבד או הפקדה במסגרת עוסק פטור שוק ההון 1
P הפרשה שנתית לקרן השתלמות כשכיר עם הפקדות חודשיות מעל התקרה ושנתית עד התקרה - מיסוי מיסים 10
D קופת פנסיה ראשונה - הפרשה רטרואקטיבית צרכנות פיננסית 5
O הפרשה לקרן השלתמות שוק ההון 10
Rahash אבדן כושר עבודה ופנסיה - הפרשה מהנטו צרכנות פיננסית 5
Y הגדלת הפרשה לקרן השתלמות שוק ההון 1
Z האם הפרשה לפנסיה מתוך רווח הון (בשוק ההון) מקנה את הסיכויים וניכויים שוק ההון 3
B התלבטות - הפרשה עצמאית לקרן פנסיה צרכנות פיננסית 21
Y מה עושים לגבי הפרשה לפנסיה של מקום העבודה? שוק ההון 134
G הפרשה לפנסיה בזמן חל"ת צרכנות פיננסית 8
ס הפרשה עצמאית לקרן פנסיה צרכנות פיננסית 2
פ הפרשה לקופת גמל לפני סוף השנה צרכנות פיננסית 7
miy הפרשה לפנסיה ממלגה צרכנות פיננסית 4
תפוזינה קרן השתלמות - הפרשה רטרואקטיבית ועוד צרכנות פיננסית 9
kaligola הפרשה לפנסיה- רוצה להתנתק שוק ההון 16
S הפרשה לפנסיה כאשר ההכנסה לא גבוהה שוק ההון 8
מ אחוז הפרשה לגמל שוק ההון 32
Sinister פתיחת עוסק פטור למטרת הפרשה לקרן השתלמות - הצד הביורוקראטי צרכנות פיננסית 8
ד הפרשה לחיסכון מוכרת כהוצאה למס? שוק ההון 5
T הפרשה מעבר למכסה לקרן פנסיה צרכנות פיננסית 13
צפי הוצאת מט"ח מהבנק בעלות מינימלית צרכנות פיננסית 0
ה ריבית מינימלית על משכנתא (לקנות או לשכור) נדל"ן 8
ח חישוב הפקדה מינימלית לפנסיה בתור עצמאי שוק ההון 8
מ מהי עלות מחיה מינימלית לנפש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
N הפקדה עצמאית לפנסיה ממלגת דוקטורט פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1

נושאים דומים

Back
למעלה