• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הפקדה עודפת לקרן השתלמות

כספיאל

משתמש סולידי
דירוג
15
שלום לכולם, שאלה לי:

אני מבין שניתן להפקיד כל סכום לקרן השתלמות, והחל מ 11480 ש"ח צריך לשלם מס רווחי הון, זהה לזה שמשלמים בהשקעה במניות דרך ברוקר.
רוב בתי ההשקעה דורשים מינימום הון בטרם יאפשרו ניהול ב-IRA, כזה שאין לי סיכוי להתקרב אליו בצעדים של 11480 בכל שנה בזמן סביר. (עכשיו)
שאלתי היא: אם גם ככה גובה המס הוא 25% (בין אם בהשקעה דרך ברוקר או בניהול IRA בקרן השתלמות מעל ל11480) אז עדיף להפקיד את הכסף שכרגע מושקע ב-IB בקרן ההשתלמות, בכך להגיע למינימום הנדרך ל-IRA וכך להנות לפחות מפטור על הרווחים מחלק מהכסף, שזה יותר טוב מבלי פטור בכלל ב-IB, לא?
דמי הניהול על IRA אמורים להיות גם ככה נמוכים, אז מה יש פה להפסיד בעצם - גישה למניות ארה"ב?
תודה

אם גם ככה גובה המס הוא 25% (בין אם בהשקעה דרך ברוקר או בניהול IRA בקרן השתלמות מעל ל11480) אז עדיף להפקיד את הכסף שכרגע מושקע ב-IB בקרן ההשתלמות, בכך להגיע למינימום הנדרך ל-IRA וכך להנות לפחות מפטור על הרווחים מחלק מהכסף, שזה יותר טוב מבלי פטור בכלל ב-IB, לא?
לא בהכרח.

דמי הניהול על IRA אמורים להיות גם ככה נמוכים, אז מה יש פה להפסיד בעצם
אולי נמוכים יחסית, אבל ממש לא 0.
באופן כללי גם עם פטור מלא ממס רווחי הון הכדאיות של קה"ש גבולית בגלל דמי הניהול.

גישה למניות ארה"ב?
אין בעיה של גישה למניות ארה"ב. לא ב IB ולא ב IRA.

הי רונן, תודה על התגובה.
לא הבנתי, למה לא בהכרח?
וגם: אתה מתכוון שהכדאיות של קה"ש גבולית גם אם הייתי מפקיד עד התקרה הפטורה או רק במקרים של הפקדה עודפת החייבת במס?

הי רונן, תודה על התגובה.
הי גם לך.
סתם הערת אגב, אם תתייג אותי או תצטט אותי כשאתה עונה לי אני אקבל על זה התראה ואדע שענית לי.

לא הבנתי, למה לא בהכרח?
כי דמי ניהול.
וגם: אתה מתכוון שהכדאיות של קה"ש גבולית גם אם הייתי מפקיד עד התקרה הפטורה
נכון.
לפי חלק מהחישובים והדיונים פה בפורום, אם אתה משלם דמי ניהול כוללים של יותר מ0.3% על הקה"ש (כולל הוצ' ניהול השקעות ושאר עלויות מסביב שיש בקה"ש ואין בחשבון ממוסה) ואתה מתכנן להחזיק את הכסף שם לפרישה ולמשוך בחלקים, אז כנראה שיותר משתלם לך למשוך את הכסף כל פעם שהקרן נזילה ולהפקיד אותו לחשבון ממוסה (כלומר הטבת המס בהפקדה אכן משתלמת, הטבת המס על רווחי הון כבר לא).
או רק במקרים של הפקדה עודפת החייבת במס?
בהפקדה עודפת אין בכלל שאלה, היא בודאות לא משתלמת (אלא אם כן אתה סוחר אקטיבי)

כי דמי ניהול.

נכון.
לפי חלק מהחישובים והדיונים פה בפורום, אם אתה משלם דמי ניהול כוללים של יותר מ0.3% על הקה"ש (כולל הוצ' ניהול השקעות ושאר עלויות מסביב שיש בקה"ש ואין בחשבון ממוסה) ואתה מתכנן להחזיק את הכסף שם לפרישה ולמשוך בחלקים, אז כנראה שיותר משתלם לך למשוך את הכסף כל פעם שהקרן נזילה ולהפקיד אותו לחשבון ממוסה (כלומר הטבת המס בהפקדה אכן משתלמת, הטבת המס על רווחי הון כבר לא).

בהפקדה עודפת אין בכלל שאלה, היא בודאות לא משתלמת (אלא אם כן אתה סוחר אקטיבי)
וואו, חידשת לי פה, תודה!
אז בעצם קרן השתלמות בעלת דמי ניהול של מעל 0.3% היא עניין בלתי כדאי? לי הציעו 0.68 וסירבו לכל נסיון התמקחות מצידי. איפה מוצאים את המבצעים האלה?
אני בכלל קיבלתי את הרושם שקרן השתלמות זה הדבר הכי אלמנטרי לכל חוסך בגלל הפטור ממס.
ולגבי הפטור בהפקדה, זה בכלל רלוונטי אם אני עוסק פטור?

אז בעצם קרן השתלמות בעלת דמי ניהול של מעל 0.3% היא עניין בלתי כדאי?
לא לגמרי.
הקטע של הטבת מס בהפקדה בכל מקרה משתלם.
הטבת מס רווחי הון יכולה להיות משתלמת או לא כתלות ב2 פרמטרים - גובה דמי הניהול ומשך הזמן שאתה משלם אותם.
אם אתה מתכוון למשוך את כל הכסף במכה בעוד 10 שנים אז כנראה משתלם גם בדמי ניהול של 1%. אם אתה מתכוון למשוך את הכסף רק עוד 300 שנה אז גם ב0.1% דמי ניהול זה לא משתלם.
לכל דבר באמצע צריך לעשות חישוב :)
בחישוב צריך לקחת בחשבון לא רק את דמי הניהול הישירים אלא גם שאר עלויות בקה"ש (במיוחד אם זה לא IRA) כמו "הוצאות ניהול השקע" ויעילות דיבידנד.
ובנוסף צריך לקחת בחשבון את צורת המשיכה, אם אתה מושך את כל הכסף בגיל 60 במכה אחת החישוב שונה מאשר אם אתה רוצה להתחיל למשוך מגיל 60 סכום כלשהו מהקופה כל שנה.
איפה מוצאים את המבצעים האלה?
בגדול כדי להגיע למחירים הנמוכים באמת (וכדי לא לשלם הוצאות ניהול השקעות וכדי לקבל יעילות דיבידנדים גבוהה) צריך לעבור לIRA.
אני בכלל קיבלתי את הרושם שקרן השתלמות זה הדבר הכי אלמנטרי לכל חוסך בגלל הפטור ממס.
הייתרון הגדול זה הפטור ממס בהפקדה.
הייתרון של הפטור ממס רווחי הון תלוי בעמלות שאתה משלם.
ולגבי הפטור בהפקדה, זה בכלל רלוונטי אם אני עוסק פטור?
כן, למה לא?
כל עוד יש לך הכנסות שאתה משלם עליהם מס אז הטבת מס הכנסה על הפקדות לקה"ש רלונטי גם אליך.

אחלה תגובה, אני לומד פה המון.
אז אם אני רוצה לעבור ל-IRA, הברירה שלי היא או 1. למצוא בית השקעות שיסכים לתנאי סף מינימליים (slice?) או 2. כמו שכתבתי למעלה, להפקיד הרבה מעבר לסכום המקסימלי הזכאי לפטור. נכון?

אז אם אני רוצה לעבור ל-IRA, הברירה שלי היא או 1. למצוא בית השקעות שיסכים לתנאי סף מינימליים (slice?) או 2. כמו שכתבתי למעלה, להפקיד הרבה מעבר לסכום המקסימלי הזכאי לפטור. נכון?
או 3: לחכות בסבלנות :)

באופן כללי גם עם פטור מלא ממס רווחי הון הכדאיות של קה"ש גבולית בגלל דמי הניהול.
יכול להסביר את אופן החישוב? לי זה בכלל לא יצא ככה.
אם נניח השקעה ל6 שנים (עד שקרן ההשתלמות מונזלת), 10% תשואה בשנה ו-0.3% דמי ניהול (כולל עמלות רכישה ומכירה) בקרן השתלמות IRA אל מול 6 שנים השקעה בתיק השקעות ממוסה עם תשואה זהה (10%) ו-0₪ עמלות (לא קיים כמובן, לשם ההמחשה):
100₪ בקרן השתלמות IRA:
100₪*(1.10*0.997)^6 = 173.99₪
פטור ממיסים. סך הכל 173.99₪

100₪ בתיק השקעות:
100₪*(1.10)^6 = 177.15₪
ניכוי של 19.28₪ (25% מ-77.15₪).
סך הכל אחרי מיסים: 157.87₪

הבדל של יותר מ10% לטובת קרן ההשתלמות IRA וזה בהנחה שאין עמלות בתיק ההשקעות ובהנחה שאתה בקרן השתלמות IRA עם דמי ניהול 0.3% שזה גבוה.

אם נניח השקעה ל6 שנים
ברור של6 שנים זה משתלם.
זה לא משתלם כהשקעה לטווח ארוך מאוד (פנסיה/פרישה מוקדמת וכו').

0.3% דמי ניהול
אלו דמי ניהול זולים.
זה בערך הגבול שממנו כבר משתלם להחזיק את הקה'ש לטווח ארוך ולא למכור מייד אחרי 6 שנים.

נראה לי שפספסת חלק עיקרי מהטענה שלי:
הטבת מס רווחי הון יכולה להיות משתלמת או לא כתלות ב2 פרמטרים - גובה דמי הניהול ומשך הזמן שאתה משלם אותם.
אם אתה מתכוון למשוך את כל הכסף במכה בעוד 10 שנים אז כנראה משתלם גם בדמי ניהול של 1%. אם אתה מתכוון למשוך את הכסף רק עוד 300 שנה אז גם ב0.1% דמי ניהול זה לא משתלם.
לכל דבר באמצע צריך לעשות חישוב :)

אלו דמי ניהול זולים.
זה בערך הגבול שממנו כבר משתלם להחזיק את הקה'ש לטווח ארוך ולא למכור מייד אחרי 6 שנים.
ממש לא. אתה כנראה משווה לדמי ניהול של קרן השתלמות מנוהלת. קרן השתלמות IRA אין ביותר יקר מ0.3% אלא אם תבקש מבית ההשקעות.
סלייס, שאפילו לא דורשים מינימום להפקדה, גובים 0.3%. הלמן אלדובי מציעים 0.25% עבור ההפקדה המינימלית אותה הם דורשים (200,000₪), ולא מזמן הייתה התארגנות קבוצתית שהשיגה 0.19% עם מינימום של 100,000₪.
אין יותר יקר מ0.3%, גם כאשר אין דרישה להפקדה מינימלית.

נראה לי שפספסת חלק עיקרי מהטענה שלי:
טווח זמן של 300 (או 100) שנה מן הסתם שהוא מחוץ לדיון וחסר כל משמעות, ואכן בשביל שמה שאתה אומר יהיה נכון באמת צריך זמן לא ריאלי בשום קנה מידה, לאף בן אדם.

בדוגמה הקודמת היה הפרש של 10.21% לטובת קרן ההשתלמות:
אם נניח השקעה ל6 שנים (עד שקרן ההשתלמות מונזלת), 10% תשואה בשנה ו-0.3% דמי ניהול (כולל עמלות רכישה ומכירה) בקרן השתלמות IRA אל מול 6 שנים השקעה בתיק השקעות ממוסה עם תשואה זהה (10%) ו-0₪ עמלות (לא קיים כמובן, לשם ההמחשה):
100₪ בקרן השתלמות IRA:

100₪ בתיק השקעות:
100₪*(1.10)^6 = 177.15₪
ואם נהפוך את זה ל30 שנים ככה זה יראה:
אם נניח השקעה ל30 שנים (עד שקרן ההשתלמות מונזלת), 10% תשואה בשנה ו-0.3% דמי ניהול (כולל עמלות רכישה ומכירה) בקרן השתלמות IRA אל מול 30 שנים השקעה בתיק השקעות ממוסה עם תשואה זהה (10%) ו-0₪ עמלות (לא קיים כמובן, לשם ההמחשה):
100₪ בקרן השתלמות IRA:
100₪*(1.10*0.997)^30 = 1,594.53₪
פטור ממיסים. סך הכל 1,594.53₪.

100₪ בתיק השקעות:
100₪*(1.10)^30 = 1,744.94₪
ניכוי של 411.23₪ (25% מ-1,644.94₪).
סך הכל אחרי מיסים: 1,333.71₪

יתרון של 19.55% לטובת קרן ההשתלמות אחרי 30 שנה, בדמי ניהול גבוהים, ומתוך הנחה שאין עמלות כלל בחשבון המסחר הממוסה.

על פני 50 שנים זה יהיה 10,101.64₪ בקרן השתלמות IRA ובתיק הממוסה 8,829.31₪ כלומר הפרש 14.41% לטובת קרן ההשתלמות.
על פני 70 שנים זה יהיה 63,995.44₪ בקרן השתלמות IRA ובתיק הממוסה 59,256.02₪ כלומר הפרש 7.99% לטובת קרן ההשתלמות.

נא לא לשכוח שבכל החישובים הכללתי את דמי הניהול הגבוהים ביותר בIRA ואפס עגול של עמלות בחשבון הממוסה.
בקיצור, בשום טווח זמן ריאלי החשבון הממוסה לא מנצח את קרן ההשתלמות IRA הפטורה.

100₪ בקרן השתלמות IRA:

100₪ בתיק השקעות:
100₪*(1.10)^6 = 177.15₪

הבדל של יותר מ10% לטובת קרן ההשתלמות IRA וזה בהנחה שאין עמלות בתיק ההשקעות ובהנחה שאתה בקרן השתלמות IRA עם דמי ניהול 0.3% שזה גבוה.
כשאני מכניס את המספרים שלך למחשבון שלי, אני מקבל בדיוק אותן תוצאות. וב30 שנה הייתרון הופך ל20% - ושם הוא בשיא. אחרי 100 שנה זה כמעט מתאפס.
אם נניח תשואה נמוכה יותר, הייתרון הרבה יותר קטן, אבל עדיין לוקח 100 שנה עד שהוא מתאפס.
זה לא אומר בהכרח שעדיף להשאיר את הכספים בקה"ש - כי אני משווה להשאיר בקה"ש מ0 לתמיד, מול לא להפקיד לקה"ש בכלל. בשביל הטענה של @roneng צריך להשוות הפקדה לקה"ש מ0 עד פרישה מול הפקדה לקה"ש ל6 שנים ואז את שאר הזמן בממוסה. זה נשמע לי שונה ואני לא בטוח באיזה צורה.
ניסיתי לעשות את זה מהר במחשבון שלי - במועד המשיכה אני מאפס את הממוסה להיות שווה לקה"ש, ואחרי זה זה ממשיך כרגיל - כלומר הקה"ש ממשיכה לשלם דמי ניהול, ומחיר הבסיס של הממוסה מתאפס לזה שהיה לקה"ש ומשם הוא משלם מס רווח הון. התוצאה היא די אותו דבר. שנה אחרי המשיכה מקה"ש, יש בה 191.1 ובממוסה יש 191.7, אבל מכיוון שהממוסה צריך לשלם מס על הרווח מ174.2 עד 191.7, הנטו שם הוא 187.3. והגרף ממשיך כרגיל - שיא של ייתרון לקה"ש אחרי 30 שנה ואז התדרדרות כאשר נקודת האיפוס רחוקה עוד יותר.
זה מניח מס רווח הון של 25%. אם אתה משלם רק 5% מס רווח הון (אתה מעל גיל 60, יש לך מדרגות מס לרווח הון ונקודות זיכוי לקזז), אז אחרי 30 שנה יש לך בנטו 2% יותר מאשר אם היית משאיר את הכסף בקה"ש.
אבל המחשבון שלי בכלל נכתב למטרה אחרת - לחשב האם יש יתרון לדחיית המס (עבור כספים שמשלמים מס במשיכה). אם אתה רק מחזיק ני"ע ומוכר ב'משיכה', אין שום דחיית מס ביחס לחשבון ממוסה וקה"ש זה רק חסרון של דמי ניהול. אם אתה מחליף חצי מהקרנות פעם ב10 שנים, יש ייתרון קטן לIRA. קשה לי להעריך כמה זה "איזון קטן" - כמה אחוזים מהתיק ימכר (ובאיזה מחיר בסיס זה בכלל מסובך מאוד), אבל נראה לי שאז לממוסה יש יתרון.

אני מבין שניתן להפקיד כל סכום לקרן השתלמות, והחל מ 11480 ש"ח צריך לשלם מס רווחי הון
אתה מתבלבל עם התקרה שמקנה לך הטבת ניכוי מס על ההוצאה.
תקרת ההפקדה השנתית לצורך קבלת פטור ממס רווחי הון עומדת על 18,480 (לעצמאים ב-2021).

ממש לא. אתה כנראה משווה לדמי ניהול של קרן השתלמות מנוהלת. קרן השתלמות IRA אין ביותר יקר מ0.3% אלא אם תבקש מבית ההשקעות.
בדיוק - בIRA לרוב יהיו לך דמי ניהול זולים יחסית (אישית אני משלם הרבה פחות מ0.3%. מכיר גם אנשים שמשלמים פחות מ0.1%).

מצד שני רוב האנשים לא בIRA ורוב האנשים משלמים הרבה יותר מ0.3% (באזור ה0.7-1% ולפעמים גם יותר. וזה עוד לפני הוצאות ניהול השקעות וכו').
טווח זמן של 300 (או 100) שנה מן הסתם שהוא מחוץ לדיון וחסר כל משמעות, ואכן בשביל שמה שאתה אומר יהיה נכון באמת צריך זמן לא ריאלי בשום קנה מידה, לאף בן אדם.
שוב פספסת את מה שכתבתי.
אני אומר שהחישוב הוא שילוב של דמי ניהול וזמן. אם אתה מתכוון למשוך את כל הכסף תוך זמן קצר אז גם דמי ניהול גבוהים עדיין יהיו משתלמים, אם הזמן ארוך אז צריך דמי ניהול נמוכים.
בגדול, מהחישובים שנעשו פה בפורום למשיכה בסגנון של "פרישה מוקדמת" (כלומר משיכה של אחוז מסויים מהתיק כל שנה) יוצא שאזור ה0.3% הוא בערך הגבול. מתחת לזה כנראה ישתלם לך ומעל כנראה שלא.
אבל שוב, זה חישוב אישי לפי התנאים האישיים שלך.
נא לא לשכוח שבכל החישובים הכללתי את דמי הניהול הגבוהים ביותר בIRA ואפס עגול של עמלות בחשבון הממוסה.
מצד שני בכל החישובים שלך עשית מספר טעויות בסיסיות:
הנחת משיכה של כל הסכום במכה אחת.
הנחת מיסוי של 25%.

ברגע שאתה מושך בשלבים, ב LIFO, ובמיוחד בגיל 60+, המס שתשלם יהיה הרבה יותר נמוך.

ושוב, כמו שאמרתי קודם, IRA כנראה שעדיין יהיה משתלם כי הוא באופן כללי מאוד זול. חוסך ממוצע בקה"ש משלם בין פי 2 לפי 4 מזה.

זה מניח מס רווח הון של 25%. אם אתה משלם רק 5% מס רווח הון (אתה מעל גיל 60, יש לך מדרגות מס לרווח הון ונקודות זיכוי לקזז), אז אחרי 30 שנה יש לך בנטו 2% יותר מאשר אם היית משאיר את הכסף בקה"ש.
זה גם מניח משיכה במכה אחת, בניגוד למשיכה בחלקים.
תוסיף LIFO ותראה שחבות המס שלך קטנה פלאים (במיוחד בשנים הראשונות).

אתה מתבלבל עם התקרה שמקנה לך הטבת ניכוי מס על ההוצאה.
תקרת ההפקדה השנתית לצורך קבלת פטור ממס רווחי הון עומדת על 18,480 (לעצמאים ב-2021).
אכן שגיתי, התכוונתי ל-18,480.

ולשאר המגיבים, תודה שהמשכתם את הדיון, אז אני מבין שכדאי פשוט לפתוח קה"ש בחברה כלשהי המאפשרת IRA מהשקל הראשון (לא מזכיר שמות), להתמקח על דמי הניהול (כשיהיה איזשהו leverage, לא מייד) ולהתחיל להפקיד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N הפקדה עצמאית לפנסיה ממלגת דוקטורט פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
צ קרן השתלמות לעצמאי - מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
A הפקדה לתיק ההשקעות במט"ח שוק ההון 2
ס תקרת הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א הפקדה לקהש ביום האחרון בשנה - ולקבל רווחים של שנה שלמה? שוק ההון 9
Z זיכוי וניכוי מרווח הון בשל הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
O בית השקעות למסחר עצמאי ללא הפקדה ראשונית. שוק ההון 11
D נוסחה לחישוב הפקדה מצטברת וריבית שוק ההון 12
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ה המחאה או הפקדה צרכנות פיננסית 2
ס קיזוז רווח הון כנגד הפקדה עצמאית לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
א הפקדה של מעל 100k usd לib צרכנות פיננסית 1
S הפקדה מעל התקרה בקרן השתלמות - האם זה שווה את זה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
D הפקדה לבית השקעות באמצעות כ.אשראי שוק ההון 4
S משיכת גמל להשקעה עבור הפקדה לפקדון, האם משתלם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G הוזלת עמלות הפקדה באינטרקטיב ישראל שוק ההון 3
~berlin~ הפקדה של 50,000 ש"ח בקרן סל שוק ההון 4
ש הפקדה לקרן השתלמות וקופת גמל במסלול פאסיבי שוק ההון 4
D דוח שנתי למס הכנסה 1301 - החזר מס על הפקדה לביטוח חיים - באיזה סעיף? מיסים 4
מ הפקדה שלילית בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ז תזמון השוק + מינוף (בפועל: הפקדה חודשית ורכישה בעזרת פקודת LIMIT, מינוף בIB) שוק ההון 10
M הפקדה מעל לתקרת הפנסיה המקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א הפקדה מעל תקרת הפטור בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ע פתיחת תיק עוסק פטור פיקטיבי רק לצורך הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
U קופת גמל בניהול אישי - סכום הפקדה ראשוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
C הפקדה לפנסיה וקה"ש בחופשת לידה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
deussex אחוז הפקדה 7% לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
1337justme דוגמא ל"טופס קוביות" ושאלה על ביטוח אכ"ע מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
פ תאריך ערך של הפקדה בקרן השתלמות/גמל/פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Tim_Duncan קרן השתלמות - מעבר עבודה, הפקדה לאחר שנים, שימור תנאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
שם משתמש בעייתי דמי ניהול: הפקדה מול צבירה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
P הכנסת הפקדה עצמאית של קרן השתלמות בגליון הוצאות/הכנסות משפחתי? צרכנות פיננסית 3
א הפקדה של מקסימום בתחילת שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ח מס על הפקדה לקרן השתלמות (לא) מעבר לתקרה מיסים 16
E הפקדה לקרן השתלמות שלא במסגרת חודשית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
D פתיחת קרן IRI - הפקדה עצמית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
C עיכוב הפקדה לקרן השתלמות ira פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A הפקדה לקרן ההשתלמות מעל התקרה השנתית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
K קרן השתלמות הפקדה מעבר לפטור ממס הוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
כ קרן השתלמות - הפקדה מעל לגבול הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
T פנסיה הפקדה עצמאית ומיסוי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M האם הפקדה חודשית קטנה עוזרת לתיק של 1.5 מליון שח? שוק ההון 12
M קופת גמל להשקעה או הפקדה במסחר עצמאי ? שוק ההון 12
A שינוי בפרטי הפקדה שקלית לאינטראקטיב פוסטים מאיכות נמוכה 1
נ חיסכון פנסיוני- הפקדה חסרה - אוליי מישהו יכול לכוון אותי מה עושים בבקשה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
C תזמון הפקדה כל חודש שוק ההון 15
ס הפקדה לקרן פנסיה מחקה sp מעבר לתקרה והקצאת נכסים בתיק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M התייעצות לבחירת מסלול מעל תקרת הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
N אחוז הפקדה שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה