• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הפקדה בשקלים והמרת שקל-מט"ח ב-Interactive Brokers

שיהיה ברור שזה לא היה רעיון שלי... הם כתבו במפורש: "We are unable to review the submitted document for this task as it is in Foreign language. Please respond to this email and provide your own translation for the document of the following information." (ההדגשה שלי)

שיהיה ברור שזה לא היה רעיון שלי... הם כתבו במפורש: "We are unable to review the submitted document for this task as it is in Foreign language. Please respond to this email and provide your own translation for the document of the following information." (ההדגשה שלי)
זה חדש הקטע הזה, כשאני פתחתי חשבון הגשתי להם הכל בעברית.

אני מעביר להם מדי פעם לפי דרישתם הוכחת הפקדה מהבנק וזה כמובן בעברית, מעולם לא היתה עם זה בעיה.
מקוה שלא נצטרך תרגומים להבא..

אני קיבלתי בדיוק אותה הודעה ושלחתי גם תרגום שלי שהתקבל כעבור יום ללא שום בעיה.
שאלה (אין תמונה ברורה מהודעות בפורום) - למישהו מצליחה העברה ישירה לחשבון CITY של IB? בפרט מהפועלים (אם כי אני לא בטוח שיש משמעות מאיזה בנק הכסף מופקד).

למישהו מצליחה העברה ישירה לחשבון CITY של IB
מה הכוונה?
ככה כולם פה מפקידים כסף באמצעות העברה ישירות לחשבון בסיטיבנק.
שקלים לחשבון בסיטי בארץ ודולרים לחשבון בסיטי בניו יורק.

כה כולם פה מפקידים כסף באמצעות העברה ישירות לחשבון בסיטיבנק.
הכוונה שלי היתה הפקדה ישירה (לא זה"ב שמחייבת שימוש בפקס או מייל ומערבת פקיד באמצע)

הכוונה שלי היתה הפקדה ישירה (לא זה"ב שמחייבת שימוש בפקס או מייל ומערבת פקיד באמצע)
אתה רוצה להביא להם מזומן?
או פשוט העברת מס"ב?

אם תקרא אחורה כאן אתה תראה שאנשים מעבירים העברות מס"ב ללא בעיה, זה פשוט דורש לפעמים להעביר ל-IB אסמכתא (בעברית) במערכת ההודעות הפנימית שלהם, כדי לוודא שהם ידעו לשייך את הכסף שלך אליך.

זה"ב לא דורש פקיד ו/או מייל ו/או פקס (מה זה?) בכל הבנקים

הפקדה ישירה
זה תרגום ישיר של Direct Deposit?
אם כן.. זה ACH ועובד רק בין בנקים אמריקאים. אז אפשר לחשבון שלהם בניו יורק (מחשבון אמריקאי) אבל לא לזה שבארץ.
זו הכוונה?

כמו שאמרו, ברוב הבנקים אין שום בעיה לעשות העברה "רגילה" (מס"ב) לחשבון ב citi ת"א.
לרוב אפילו לא צריך לשלוח את האסמכתא ש @FIYaacov דיבר עליה.
מנסיון אישי אני יודע שזה עובד בלאומי, איגוד והפועלים. יש בפורום עוד כמה DP על בנקים נוספים.
בד"כ הכסף מופיע בib ביום העסקים הבא.
ואגב, בהרבה בנקים ישראלים אפשר לעשות העברות זה"ב אונליין באתר בלי בעיה.

אצלי בפועלים העברת זה"ב ללקוח רגיל (לא עסקי) אפשרית רק במעורבות של פקיד ופקס (ברוכים הבאים לימי הביניים).
הני ציטוט:
ביצוע העברת זה"ב
בבואך לבצע העברה בנקאית באמצעות מערכת זה"ב, תתבקש לציין את מספר הזה"ב - IBAN של החשבון הזכאי (המוטב) ואת שמו באנגלית. כמו כן, עליך לוודא בסניפך כי שם חשבונך באנגלית מעודכן.
העברת זה"ב תתאפשר באמצעות בנקאי בסניף, משלוח פקס** לסניף בו מתנהל חשבונך.

בגלל זה שאלתי על הפקדה ישירה (או "רגילה") לחשבון IB בסיטיבנק בת"א (אצלי בתפריט באתר הפועלים זה עובר ושב-->ביצוע העברה (תחת כותרת "העברות כספים בש"ח). לא הכרתי את המונח 'העברת מס"ב' ועכשיו אני מניח שמה שתיארתי אכן נקרא העברת מס"ב. אם כן, אז אני מבין זה אמור לעבוד.

בבנק הפועלים אי אפשר להעביר זה"ב דרך אתר אינטרנט. בבנק איגוד זה מוגבל ל 10K.
משניהם מעביר בהעברה רגילה (מס"ב) ללא בעיה או מגבלת סכום.

רציתי לטפוח לעצמי על השכם שפתחתי השבוע סוף סוף חשבון ב-IB וביצעתי עכשיו את ההפקדה הראשונה (בתקווה שתעבור חלק). תודה לכולם על העזרה, היה קשה לדלות את המידע החשוב באמת בין כל העמודים כאן אבל הצלחתי.
מעדכן שהעברת מבחן (5000 ש"ח) עברה בהצלחה ממזרחי טפחות, הכסף הופיע ב-IB תוך 48 שעות בדיוק, כאשר הזנתי את העברת המס"ב ביום שלישי בערב אחרי שעות פעילות של הבנק.

בינתיים הבנתי שזו כנראה הייתה טעות להגדיר את מטבע הבסיס להיות שקל כי המרת שקלים לדולרים הפכה להיות פעולה הרבה יותר מסובכת (יותר מאשר סתם close currency balance). אז ביקשתי להגדיר את מטבע הבסיס לדולר - זה ייכנס לתוקף מחר ואז אבצע את ההמרה.

עריכה: ראיתי עכשיו הודעה על ההעברה שהתקבלה ב-IB, אבל הם כתבו:
"Please note that the crediting of this transaction to your account was delayed because we did not receive your IBKR account number in the transaction message coming from your originating bank/institution. To avoid such delays in future deposits, please ensure that your IBKR account number is included in either the beneficiary fields or the general information or reference fields usually available in money transfer systems."
שזה מוזר, כי (א) ההעברה לא התעכבה כ"כ בעיניי, ו-(ב) כן רשמתי את מס' החשבון וגם את שם הבעלים בפרטי ההעברה (באנגלית כמובן).

ההעברה לא התעכבה כ"כ בעיניי
אני עושה זה"ב מלאומי טוטאל דיגיטל בשעה 16:00, הכסף בחשבון ב-18:00-18:30.
אז אינטראקטיב משווים את עצמם לרצוי, ברור שאם לא מםריע לך היומיים אין לך סיבה להתעקש על זהב

אני עושה זה"ב מלאומי טוטאל דיגיטל בשעה 16:00, הכסף בחשבון ב-18:00-18:30.
אז אינטראקטיב משווים את עצמם לרצוי, ברור שאם לא מםריע לך היומיים אין לך סיבה להתעקש על זהב
אבל הם לא כתבו "עשית העברה רגילה ולא זה"ב ולכן זה לקח יותר זמן מהרגיל", אז לא הבנתי מה הקשר.

אבל הם לא כתבו "עשית העברה רגילה ולא זה"ב ולכן זה לקח יותר זמן מהרגיל", אז לא הבנתי מה הקשר.
האמת שניסיתי מסב לאחרונה בשביל הקטע, והם כן כתבו לי שזה מתעכב בגלל המסב.

אני מניח שזה תלוי בממשק של הבנק ואיך הם רואים את ההעברה אצלם.

אז לא הבנתי מה הקשר.
זאת הודעת "כשל שווא"
מערכת אחת אמרה "אם תהיה בעיה, אז: תודיע ש"בלה בלה בלה"
מערכת אחרת אמרה "הצלחתי במשימה"
יתכן שהמערכת האחרת מופעלת ע"י בני אנוש באישור הסופי

ראיתי עכשיו הודעה על ההעברה שהתקבלה ב-IB, אבל הם כתבו:
אני מקבל מהם הודעות כאלה כל הזמן.
אתה יכול להתעלם.
מעדכן שהעברת מבחן (5000 ש"ח) עברה בהצלחה ממזרחי טפחות, הכסף הופיע ב-IB תוך 48 שעות בדיוק, כאשר הזנתי את העברת המס"ב ביום שלישי בערב אחרי שעות פעילות של הבנק.
קח בחשבון שאם נתת פקודת העברה אחרי שעות הפעילות אז ההעברה תתבצע רק בסוף יום העסקים הבא ותגיע לחשבון בסיטי רק בבוקר יום העסקים הבא אחריו.
מהנסיון שלי, אחרי שהכסף נכנס לסיטי אז במהלך יום העסקים הקרוב בארה"ב (שיכול להיות באותו יום) הכסף יופיע בib.
כלומר אם אתה מעביר בזמן פעילות הבנק שלך ולמחרת זה יום עסקים אז סיכוי טוב שהכסף יופיע למחרת אח"צ ב ib

3. ביום למחרת, המרת שקלים (ILS) לדולרים (USD) בחשבון ב-IB.

במקרה של העברה רגילה, תראי למחרת את השקלים שהעברת בחשבונך ב-IB. מכיוון שהגדרת את חשבון הבסיס שלך ב-IB בדולרים (USD) תראי את השקלים בתור דולרים, אך זכרי שעד לביצוע המרה מדובר בשקלים.

כדי לבצע המרה עליך קודם להוריד את תוכנת ה-TWS שאיתה תעבדי ב-IB. תוכלי למצוא אותה בגוגל.
היכנסי לתוכנה על ידי הזנת שם המשתמש והסיסמה שלך.

בצד שמאל למטה לחצי על "Classic TWS" - תצוגה שנוחה לעבודה.
בצד שמאל למעלה לחצי על הלשונית "Account". בערך באמצע החלון שנפתח לך, תוכלי לראות את מאזן המטבעות שלך. כמה שקלים (ILS) וכמה דולרים (USD) יש לך.
כדי להמיר את השקלים לדולרים, פשוט לחצי מקש ימני בעכבר על ה-ILS ואז "Close Currency Balance".
זה ימיר את השקלים לדולרים. תוכלי לראות שיש לך דולרים פתאום והשקלים נעלמו כמעט לגמרי או שנכנסת למינוס קטנטנן.
אוקיי, מה אני עושה לא נכון?
נכנסתי ל-Account ומצאתי את השקלים:
https://i.imgur.com/Aocnjwv.png

לחצן ימני, Close Currency Balance.
בניגוד למה שכתוב למעלה, בזאת לא נגמר הסיפור אלא רק התחיל.
הופיעה לי פקודת BUY למט"ח בחלון הראשי:
https://i.imgur.com/ZzmE29V.png

לחצתי Transmit אבל אז קפץ חלון האזהרה הבא:

cIFmS9E.png

למה כתוב שהפקודה תעלה 5246 ולא 5000 ש"ח? אני לא רואה שום Pending Orders אחרות בחשבון. אם זה משנה, החשבון מוגדר Cash ולא Margin.

האם עשיתי משהו לא נכון, כי לפי ההוראות למעלה כל הסיפור הזה אמור לקרות אוטומטית ואני באורח פלא אמור למצוא דולרים בחשבון אחרי שביקשתי לסגור את הפוזיציה בשקלים.

תודה

לאחרונה העברתי את הפעילות הבנקאית שלי לבנק הבינלאומי, ויש להם מערכת העברות זה"ב אונלין והעלות שלי היא 5.5 ש"ח.
שיפר לי את החיים פלאים. ההעברה מתקבלת בחשבון ב IB לאחר מספר שעות. עדיין מקבל הודעות אוטומאטיות מ IB שההפקדה התעכבה בגלל פרטים חסרים - אולי כי הבינלאומי חותך תווים בהערה.
בכל מקרה, לא חושב שזה משתלם להמתין מספר ימים שמלווים בפתיחת טיקט כאשר מעבירים במס"ב. ניסיתי את הטריקים שהועלו בפורום, ועדיין ברוב הפעמים הייתי צריך טיקט וההעברה לקחה כ 4 ימים בממוצע.
כמי שנמצא על אשראי לעיתים קרובות או מחכה להפקדה של חיסכון של משכורת חודשית / דו חודשית, אני מפסיד זמן בשוק.
זה"ב דרך האינטרנט FTW.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E ריסק או הפקדה עצמית לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Michel ביצוע מהלך משמעותי של הפקדה עצמאית בקרן פנסיה מקיפה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
N הפקדה עצמאית לפנסיה ממלגת דוקטורט פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
צ קרן השתלמות לעצמאי - מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
A הפקדה לתיק ההשקעות במט"ח שוק ההון 2
ס תקרת הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א הפקדה לקהש ביום האחרון בשנה - ולקבל רווחים של שנה שלמה? שוק ההון 9
Z זיכוי וניכוי מרווח הון בשל הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
O בית השקעות למסחר עצמאי ללא הפקדה ראשונית. שוק ההון 11
D נוסחה לחישוב הפקדה מצטברת וריבית שוק ההון 12
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ה המחאה או הפקדה צרכנות פיננסית 2
ס קיזוז רווח הון כנגד הפקדה עצמאית לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
א הפקדה של מעל 100k usd לib צרכנות פיננסית 1
S הפקדה מעל התקרה בקרן השתלמות - האם זה שווה את זה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
D הפקדה לבית השקעות באמצעות כ.אשראי שוק ההון 4
S משיכת גמל להשקעה עבור הפקדה לפקדון, האם משתלם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G הוזלת עמלות הפקדה באינטרקטיב ישראל שוק ההון 3
~berlin~ הפקדה של 50,000 ש"ח בקרן סל שוק ההון 4
ש הפקדה לקרן השתלמות וקופת גמל במסלול פאסיבי שוק ההון 4
D דוח שנתי למס הכנסה 1301 - החזר מס על הפקדה לביטוח חיים - באיזה סעיף? מיסים 4
מ הפקדה שלילית בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ז תזמון השוק + מינוף (בפועל: הפקדה חודשית ורכישה בעזרת פקודת LIMIT, מינוף בIB) שוק ההון 10
M הפקדה מעל לתקרת הפנסיה המקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א הפקדה מעל תקרת הפטור בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ע פתיחת תיק עוסק פטור פיקטיבי רק לצורך הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
U קופת גמל בניהול אישי - סכום הפקדה ראשוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
C הפקדה לפנסיה וקה"ש בחופשת לידה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
deussex אחוז הפקדה 7% לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
1337justme דוגמא ל"טופס קוביות" ושאלה על ביטוח אכ"ע מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
פ תאריך ערך של הפקדה בקרן השתלמות/גמל/פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Tim_Duncan קרן השתלמות - מעבר עבודה, הפקדה לאחר שנים, שימור תנאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
שם משתמש בעייתי דמי ניהול: הפקדה מול צבירה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
P הכנסת הפקדה עצמאית של קרן השתלמות בגליון הוצאות/הכנסות משפחתי? צרכנות פיננסית 3
א הפקדה של מקסימום בתחילת שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ח מס על הפקדה לקרן השתלמות (לא) מעבר לתקרה מיסים 16
E הפקדה לקרן השתלמות שלא במסגרת חודשית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
D פתיחת קרן IRI - הפקדה עצמית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
C עיכוב הפקדה לקרן השתלמות ira פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A הפקדה לקרן ההשתלמות מעל התקרה השנתית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
K קרן השתלמות הפקדה מעבר לפטור ממס הוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
כ קרן השתלמות - הפקדה מעל לגבול הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
T פנסיה הפקדה עצמאית ומיסוי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M האם הפקדה חודשית קטנה עוזרת לתיק של 1.5 מליון שח? שוק ההון 12
M קופת גמל להשקעה או הפקדה במסחר עצמאי ? שוק ההון 12
A שינוי בפרטי הפקדה שקלית לאינטראקטיב פוסטים מאיכות נמוכה 1
נ חיסכון פנסיוני- הפקדה חסרה - אוליי מישהו יכול לכוון אותי מה עושים בבקשה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
C תזמון הפקדה כל חודש שוק ההון 15
ס הפקדה לקרן פנסיה מחקה sp מעבר לתקרה והקצאת נכסים בתיק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0

נושאים דומים

Back
למעלה