• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הסבה מקצועית למדעי הנתונים / מערכות מידע

מהנדס חביב

משתמש רשום
דירוג
6
שלום רב,

אני יודע שהנושא הזה עלה לא מעט. אבל לאחרונה זה בוער בי לשד עצמותיי.
הייתה לי התלבטות במשך זמן רב לפני התואר האם ללמוד תעשייה וניהול או אזרחית. בסוף הלכתי אחרי הלב שלי (יחסית לגיל 21) ובחרתי באזרחית.
אני כבר עובד שנה וחצי בענף, מרוויח לא רע ביחס לשאר (12K) אבל לא מרגיש מסופק בכלל. ידעתי את החסרונות לעומת האלטרנטיבות אבל הייתה לי תחושה שאסתדר בגלל שארגיש מסופק מהעבודה כמהנדס ושארגיש אתגר. אומנם, המציאות בתעשייה רחוקה מכך ואת זה אף אחד לא יכל לספר ולהגיד לי אלא לחוות בעצמי.
קשה לי עם האופי הלואו-טקי , חוסר הרצון לחדש ובעיקר עם סביבת העבודה. אני מרגיש שאני רוצה וצריך גירוי אינטלאקטואלי הרבה יותר גבוה ממה שיש לי כרגע, אני אוהב לעבוד בהילוך גבוה, להוביל תהליכים ולא להרגיש בורג במערכת. זה משהו שמאוד חסר לי בעבודות שהייתי בהן עד כה. גם שניסיתי לקדם תהליכים ולשפר טכנולוגית את העבודה שמו לי רגליים.
לכן, הרגשתי שאני חייב בשביל עצמי לעשות שינוי, ולהגשים את חלומי ולעשות הסבה (ניסיתי להתקבל לסטארטאפים בתחום ה-contech אך לא צלחתי את שלב הראיונות).
אני מסיים את התואר עוד חודשיים (בן 25) ויש לי ממוצע 85. בנוסף , גם לקחתי כמה קורסים בתעשייה וניהול והתמחתי בכלכלה.
רוב המשפחה שלי מתכנתת - Full Stack ולכן הכרתי את התחום. אומנם, אני הרבה יותר מתחבר גם לעולם של תעשייה וניהול וחשבתי על מסלול של דאטא סאיינס / מערכות מידע.
בינתיים, בגלל שיש לי ידע באקסל, בפייתון וקצת ב-SQL אני לומד עצמאית ומנסה להתקבל לתפקידי דאטא אנליסט אך ללא הצלחה (אולם, כן קיבלתי כמה מבחני בית).
למדתי בטכניון תואר ראשון. מצאתי שם שיש תואר שני באחד משני התחומים - מערכות מידע, דאטא סאיינס.
השאלה המרכזית שלי היא - האם יש מישהו שעשה הסבה לתחום הדאטא ואפשר להתייעץ עימו? אני יותר נוטה לכיוון דאטא סאיינס אך קצת חושש מכניסה מחדש לאקדמיה בתחום חדש לחלוטין.

מה היו התחושות שקיבלתם מהסובבים אתכם עקב הרצון לעשות הסבה? כיצד להתמודד בעיקר רגשית מול ההבנה שאין ניסיון ממשי ועם התסכול?
האם כדאי לי לעשות תואר שני או ללכת לקורס או בוטקאמפ? (אני מכיר בחסרונות של האקדמיה אך קשה לי שאין לי תעודה פורמלית במקצוע שאליו אני רוצה לעשות הסבה)

מתרגש מאוד אך גם חושש (די טבעי).
תודה והצלחה לכולנו.

א. לכל אחד שעושה הסבה אין ניסיון במקצוע אליו הוא מנסה להכנס - כך שאין מה להיות מתוסכל או מוטרד מהעובדה הזאת.
ב. למראיין במקום אליו תרצה להגיע לא יהיה אכפת אם עשית תואר ראשון, שני, PhD, בוטקאמפ או למדת לבד בבית. למנהלים טובים אכפת מהיכולות והפוטנציאל שלך, לא מהתעודה שיש לך על הקיר. לכן, כדאי שתעשה מה שנכון עבורך. אם אתה מוכן להמשיך לעבוד ולעשות תואר שני במקביל, כנראה תרוויח הכי הרבה כלים וידע לתפקידים הבאים שלך ומנגד תשלם בשנתיים-שלוש לפחות (אם כי יש תוכניות תואר שני ב-DS עם פרויקט במקום תזה, כמו למשל באונ' רייכמן - ג.נ. אני חלק מהסגל בתוכנית). אם אתה מעוניין לצאת מהתחום שלך כמה שיותר מהר, כנראה שבוטקאמפ יתאים לך יותר, על חשבון השלמות שתצטרך לעשות בעצמך. קח בחשבון שיש מנעד רחב של תוכניות בוטקאמפ, חלקן טובות יותר משמעותית מאחרות.

קשה לי עם האופי הלואו-טקי , חוסר הרצון לחדש ובעיקר עם סביבת העבודה. אני מרגיש שאני רוצה וצריך גירוי אינטלאקטואלי הרבה יותר גבוה ממה שיש לי כרגע, אני אוהב לעבוד בהילוך גבוה, להוביל תהליכים ולא להרגיש בורג במערכת. זה משהו שמאוד חסר לי בעבודות שהייתי בהן עד כה. גם שניסיתי לקדם תהליכים ולשפר טכנולוגית את העבודה שמו לי רגליים.
אלו טענות שקשורות לסביבת עבודה ולא למקצוע. יכול לשמוע את אותן טענות יוצאות גם מפה של רואה חשבון, ביולוג, או מתכנת.
לכן, הרגשתי שאני חייב בשביל עצמי לעשות שינוי, ולהגשים את חלומי ולעשות הסבה (ניסיתי להתקבל לסטארטאפים בתחום ה-contech אך לא צלחתי את שלב הראיונות).
חלומך?! עוד לא סיימת תואר ראשון!
אני מסיים את התואר עוד חודשיים (בן 25) ויש לי ממוצע 85. בנוסף , גם לקחתי כמה קורסים בתעשייה וניהול והתמחתי בכלכלה.
עוד לא סיימת תואר ראשון וכבר הסבה? כבר השקעת בתואר. לא בא לך לנסות אולי עוד מקום עבודה או תפקיד אחר לפני שאתה מחליף לחלוטין מקצוע?

קודם כל אתם צודקים. הטענות שאני טוען הן בהחלט קשורות לתרבות ארגונית ופחות לתפקיד. יחד עם זאת, ענף הבנייה ללא מספק מצטיין בתרבות ארגונית שמרנית.

זה עוד לא סיימתי תואר ראשון לא אומר שאין לי שאיפות.

זה כבר מקום העבודה השני שלי במקצוע, שיפרתי בהחלט תנאים, מצאתי מאוד מהר את המקום החדש (פחות מחודשיים) והתראיינתי ללא מעט חברות (בין 20-30).

היצע זה לא מה שחסר אלא מקום איכותי. אשמח לקדם דיון על ענף שפחות ידוע בתנאי העבודה שלו לעומת שאר המקצועות במשק.

אני בהחלט מעוניין בהסבה. כנראה שאתחיל תואר שני במדעי הנתונים עם תזה בבן-גוריון. אני לא מעוניין בבוטקאמפ כי אני עדיין מעוניין לעבוד בתחום שלי עד שאמצא עבודה בהייטק וככה לא לשרוף "זמן מת" בקריירה בשני העולמות.

יש לי חברים שעשו הסבה באינפינטי ושלחו לי ואמרו לי שמפיתוח תוכנה גם אפשר להגיע אך מרגיש לי שזאת דווקא דרך ארוכה מדי - אשמח לדעתכם ותודה על ההקשבה.

קודם כל אתם צודקים. הטענות שאני טוען הן בהחלט קשורות לתרבות ארגונית ופחות לתפקיד. יחד עם זאת, ענף הבנייה ללא מספק מצטיין בתרבות ארגונית שמרנית.

זה עוד לא סיימתי תואר ראשון לא אומר שאין לי שאיפות.

זה כבר מקום העבודה השני שלי במקצוע, שיפרתי בהחלט תנאים, מצאתי מאוד מהר את המקום החדש (פחות מחודשיים) והתראיינתי ללא מעט חברות (בין 20-30).

היצע זה לא מה שחסר אלא מקום איכותי. אשמח לקדם דיון על ענף שפחות ידוע בתנאי העבודה שלו לעומת שאר המקצועות במשק.

אני בהחלט מעוניין בהסבה. כנראה שאתחיל תואר שני במדעי הנתונים עם תזה בבן-גוריון. אני לא מעוניין בבוטקאמפ כי אני עדיין מעוניין לעבוד בתחום שלי עד שאמצא עבודה בהייטק וככה לא לשרוף "זמן מת" בקריירה בשני העולמות.

יש לי חברים שעשו הסבה באינפינטי ושלחו לי ואמרו לי שמפיתוח תוכנה גם אפשר להגיע אך מרגיש לי שזאת דווקא דרך ארוכה מדי - אשמח לדעתכם ותודה על ההקשבה.

אם תעשה תואר שני במדעי הנתונים עם תזה בבן גוריון, אתה ללא ספק תוכל למצוא עבודה בתחום ה-DS ML וכו
השאלה אם אתה מתקבל עם התואר הראשון הנוכחי שלך בלי המון השלמות (?)
בנוסף, לעשות תזה שקול לבוטקאמפ, לא יהיה לך זמן לעבוד 100% ואם בכלל (לא מניסיון אישי, שמעתי מספיק כשבדקתי על תואר שני במדמח עם תזה) יחד עם קורסים של תואר שני.
כמובן, יש אפשרות של קורס אולי (Primrose למשל) אבל גם פה, לימודי ערב על פי דעת הרוב לא יהיו אפקטיבים (ומלאים) כמו לימודי יום

ללומדי הנדסה , בעלי ממוצע מעל 80 והם ה-50% העליונים (מדרג) צריכים להשלים רק 6 קורסים (וזה עוד שאני בהנדסה הכי רחוקה ממדעי הנתונים). ככה שאלה לא השלמות נוראיות.
התרגלתי לעשות 9-10 קורסים בסמסטר ולעבוד במקביל, אז מה זה 6.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N הסבה מקצועית בגיל 50 פוסטים מאיכות נמוכה 46
א בקשה לסיעור מוחות בנושא הסבה מקצועית התפתחות אישית 22
R הסבה מקצועית בגיל מאוחר התפתחות אישית 5
ש הסבה מקצועית (הייטק ובכלל) התפתחות אישית 0
ב מחפש הסבה מקצועית התפתחות אישית 9
shlomi171 עוד שרשור על הסבה מקצועית התפתחות אישית 2
ש הסבה מקצועית אוף טופיק 6
ק שוקל הסבה מקצועית אוף טופיק 20
Fitch קורס מקצועי / הסבה מקצועית / העשרת השכלה התפתחות אישית 37
M מתמחה בראיית חשבון - שוקל הסבה התפתחות אישית 65
AsMachined הסבה להייטקס - bootcamp או תואר שני? התפתחות אישית 15
S פיתוח מקצועי / הסבה התפתחות אישית 4
א הסבה, וייעוץ תעסוקתי - מומלץ? התפתחות אישית 15
D הסבה להוראה התפתחות אישית 5
T עושה הסבה מהנדסה למדעי המחשב (לימודי תעודה בפתוחה) -ממוצע נמוך התפתחות אישית 4
E הסבה להייטק לפני תום התואר התפתחות אישית 2
הפרופסור הסבה להייטק התפתחות אישית 1
ה הסבה להייטק התפתחות אישית 7
G שינוי מקצועי - התלבטות בין הסבה ליעוץ פנסיוני, פיתוח BI או הסבה לתכנות התפתחות אישית 6
A בן 30 בצומת דרכים - שוקל הסבה התפתחות אישית 20
I הסבה / תואר נוסף התפתחות אישית 28
C הסבה לתכנות בגיל 33, ריאלי? אוף טופיק 23
S לבנות אתרים או לבנות באתרים ? (או עוד פוסט הסבה להייטק ) התפתחות אישית 10
F מחפש דרך יעילה לביצוע הסבה עצמית לתוכנה התפתחות אישית 20
M התפטרות לשם הסבה התפתחות אישית 1
U תוכנית הסבה - הייטק פלוס התפתחות אישית 1
E הסבה בגיל 42 מהוראה להייטק התפתחות אישית 3
ד הסבה להוראה התפתחות אישית 3
ב יונדאי i25 2014 הסבה לגז - נסיעה שנתית כ - 20K מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
D הסבה מתכנות C++ התפתחות אישית 20
A שיפור השפה האנגלית דרך שיעורי 1*1 בצורה מקצועית וזולה? התפתחות אישית 9
Omerman החזר מס לשכיר - השתלמות מקצועית בחו"ל מיסים 3
M דילמת חיי - חוויה סטודנטיאלית או התקדמות מקצועית וחיסכון של כסף? התפתחות אישית 44
S סיום עבודה והתחלת הכשרה מקצועית-מה כדאי לדעת בנוגע לקרן הפנסיה ולקרן ההשתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S מצלמה ׳׳מקצועית׳׳ וסולידית? צריך בכלל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
P המלצות לעו"דים לרשלנות מקצועית של עו"ד? פוסטים מאיכות נמוכה 2
גרהם רמה מקצועית של נציגי שירות צרכנות פיננסית 27
ז התלבטות מקצועית לגבי ניסיון התפתחות אישית 1
U להתפתח מקצועית בגיל 45 התפתחות אישית 16
jack kapt התקדמות מקצועית התפתחות אישית 4
קירכהוף ניהול ,תוכנה או התקדמות מקצועית התפתחות אישית 2
F נמצא בפרשת דרכים מקצועית-מתבלט לאיזה כיוון עליי לפנות התפתחות אישית 53
ח מבקש רעיונות לקורס שיכול לקדם מקצועית בתחום מערכות המידע התפתחות אישית 3
ע מקצועית ב' התפתחות אישית 0
I הוצאות מוכרות למס - ספרות מקצועית צרכנות פיננסית 14
S קריירה והתקדמות מקצועית התפתחות אישית 23