• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הייטקיסט מהפריפריה

במצב שלך ולפי התיאור הייתי בודק אם השקעה בקרנות רייט יכולה לעניין אותך.
זה השקעה במניות בנדלן ללא קנייה של דירה בעצמך.
אולי משהו שתוכל לגלגל לעוד כמה שנים עד שאתה תהיה מוכן לקנות דירה בעצמך.

דירה ראשונה היא פלטפורמת השקעה בתנאים מעולים, מרמת המינוף אפשרות מכירה מהירה יחסית(בין שנה וחצי לשתיים ללא מס) ועד ההקלות במיסוי עצמן. ולכן:
1. בעייני נושא המגורים לפחות בחשיבה אל תתן לו לבלבל אותך כלכלית זה לא שיקול, זו אופציה עתידית. אם אני מזהה נכון זה מנהל אותך בסבטקסט.
2. בעייני זה לא נכון בדירה ראשונה לעבוד עם לו"ז כל כך ארוך- אם ה TAKE PROFIT שלך הוא עוד 10-15 בעייני זו לא עסקה מעניינת בגיל 25. בעייני כל 3-7 כדאי למכור ולמקסם. לא שתמיד התוכנית עובדת ואין בלת"מים (כמו: קורונה, מלחמה, תוכניות איזוריות, עניין הקשור לדירה עצמה)אבל חשוב לכוון לשם. אתה צעיר, תן לכסף שלך לעשות כמה שיותר סיבובים כך שבגיל 40 תהיה בפוזיציה אחרת לגמריי.
3. בנוגע לרכישת דירה חדשה, לפני כשנה וחצי הייתי בתהליך רכישה מול חברה קבלנית מובילה. בסופו של דבר למרות שאני בעלת נסיון, הטעו אותי ודרשתי את כספי חזרה. הנושא נסגר ללא משפט והכסף הוחזר, אבל הייתי צריכה להלחם שם ואני מאמינה שאדם מן היישוב היה מפסיד את הכסף. רוצה להדגיש זו כמובן חוויה אישית מוגבלת, אבל בניגוד למרבית עסקאות יד שניה שמתקיימות מול הדיוט כמוך, כשאתה קונה מחברה קבלנית אתה מתעסק עם עו"ד ממולחים של כרישים, כדאי להצטייד בעו"ד טוב והבנה שאתה הבשר תותחים שלהם. ברמה של עצה של כמה כסף בצד זה תלוי עיסקה, לא רציני לנקוב פה בסכומים.
האמת שבנושא הדירה עבור מגורים הגבול די מטושטש, אני כן חושב שדירה טובה (הדירה עצמה, האיזור, התכניות) היא דירה שלא הייתי שולל לגור בה בעצמי אפילו, כן שמעתי בעבר על זה שדירה להשקעה צריכה להיות נטו סביב מספרים, משום מה פחות נתפס אצלי.
מאוד מתחבר לקו שהצגת פה, ואני מכוון לעשות את הקפיצות האלו באינטרוולים אופטימליים וקצרים ככל האפשר, תודה רבה על הבהירות המחשבתית בנושא.
אקח לתשומת ליבי את עניין החוזה והאותיות הקטנות, לא אחסוך בזה.

במצב שלך ולפי התיאור הייתי בודק אם השקעה בקרנות רייט יכולה לעניין אותך.
זה השקעה במניות בנדלן ללא קנייה של דירה בעצמך.
אולי משהו שתוכל לגלגל לעוד כמה שנים עד שאתה תהיה מוכן לקנות דירה בעצמך.
זה כיוון אחר ממה שאני מחפש.
בסוף בתיק השקעות שלי היום אני נחשף לקרנות האלו(SP500), ואני "מפספס" עולם אחר של השקעה שאני מקווה שיפתח אותי למקום אחר של מודעות ואפשרויות.

תודה רבה לכולם על כל ההארות בשרשור, אעדכן בהמשך.

שלום לכולם, בשורות טובות.

מיפוי פיננסי נוכחי -
קופות גמל - ~265K
מסחר אישי - ~149K
פנסיה - ~191K
השתלמות - ~54K
עוש - ~94K

בסך הכל -
כולל פנסיה וק.השתלמות: 753K
ללא פנסיה וק.השתלמות: 508K

בנושא הדירה -
* יש דירה על סף חתימה, נסגרים על פרטים ותנאים אחרונים, מקווה שהעדכון הבא יהיה חיובי בנושא.
אשמח לשתף קווים עיקריים לעסקה, והתלבטות על שם מי לשים את הנכס.
מחיר הדירה 2M, צפי לאיכלוס בסוף 2026, תשלום 20\80 ללא הצמדה למדד.
יש לי מספיק כסף ככה שלא אתחייב לשנתיים וחצי הקרובות, ועם הצפי (האופטימי שלי יש לומר) להורדת הריביות, חזרה לעליית מחירי הדירות, וחסכון נוסף עד לרגע לקיחת המשכנתא ככה שאצטרך לקחת משכנתא שלא תחנוק אותי.
במהלך שיחה שלי עם מכר שמתעסק בנושא, עלה הרעיון לרשום את הנכס על שם ההורים שלי, לבחור לשלם את המס רכישה ביודעין, ולשמור לעצמי את הצ'יפ שנקרא מחיר למשתכן להמשך הדרך, כמה דברים שאני מברר עליהם כרגע אבל אם למישהו יש מושג אשמח לדעת -
- עד כמה קל להעביר את הנכס בחזרה אליי בעתיד? מדובר באירוע מס?
- האם אני יכול\צריך להתייחס לדבר הזה בהסכם ממון?

- האם אני יכול\צריך להתייחס לדבר הזה בהסכם ממון?
ממש לא מזלזול או משהו, פשוט פעם ראשונה שאני שומע משהו כזה: הסכם ממון על 500k?
נשמע שאתה וזוגתך ביחד הרבה שנים, ועיקר החיסכון לפניכם בכל מקרה. יש כאלה שלא יתייחסו יפה לכזה הסכם, כשאתה לא מגיע עם הון עצום של עשרות מליונים+.
רק דעתי..

ממש לא מזלזול או משהו, פשוט פעם ראשונה שאני שומע משהו כזה: הסכם ממון על 500k?
נשמע שאתה וזוגתך ביחד הרבה שנים, ועיקר החיסכון לפניכם בכל מקרה. יש כאלה שלא יתייחסו יפה לכזה הסכם, כשאתה לא מגיע עם הון עצום של עשרות מליונים+.
רק דעתי..
עשרות? עשר זה לא מספיק? ומה לגבי חמש?
כנראה שאנחנו לא מסתכלים על הסכם ממון באותה הצורה,
אני רואה את זה כ"זה מה שיש לך היום, זה מה שיש לי היום, בתקווה נחיה חיים שלמים יחד, ואם לא, נדע בדיוק איך דרכנו תסתיים בלי מריבות מיותרות".

במהלך שיחה שלי עם מכר שמתעסק בנושא, עלה הרעיון לרשום את הנכס על שם ההורים שלי, לבחור לשלם את המס רכישה ביודעין, ולשמור לעצמי את הצ'יפ שנקרא מחיר למשתכן להמשך הדרך,

מספרית לא נשמע רעיון משהו להתנדב עכשיו לשלם 160,000 שקל בשביל שאולי בעתיד תזכה במחיר למשתכן, גם כי הסיכויים נמוכים (במיוחד באזורי ביקוש) וגם כי ההנחה כיום היא לא מה שהיא הייתה פעם, אם אני זוכר נכון היא מוגבלת עד 300,000. אם בסוף לא תממש את ההטבה סתם זרקת סכום משמעותי לפח, אבל זאת רק דעתי. במצב השוק של היום יש סיכוי טוב שתצליח להוריד מוכר ב-300 אלף גם בלי טובות מהמדינה

נערך לאחרונה ב:
מספרית לא נשמע רעיון משהו להתנדב עכשיו לשלם 160,000 שקל בשביל שאולי בעתיד תזכה במחיר למשתכן, גם כי הסיכויים נמוכים (במיוחד באזורי ביקוש) וגם כי ההנחה כיום היא לא מה שהיא הייתה פעם, אם אני זוכר נכון היא מוגבלת עד 300,000. אם בסוף לא תממש את ההטבה סתם זרקת סכום משמעותי לפח, אבל זאת רק דעתי. במצב השוק של היום יש סיכוי טוב שתצליח להוריד מוכר ב-300 אלף גם בלי טובות מהמדינה
מבין, עם 160K שאני מנדב להשקעה אז 8 שנים חשופות לSP500 כנראה יגיעו ל300K האלו.
אני כן אעשה את הבירורים האלו כדי לקבל את המספרים המדויקים, אעדכן בכל מקרה.

שלום לכולם, בשורות טובות.

מיפוי פיננסי נוכחי -
קופות גמל - ~273K
מסחר אישי - ~149K
פנסיה - ~212K
השתלמות - ~55K
עוש - ~165K

בסך הכל -
כולל פנסיה וק.השתלמות: 857K
ללא פנסיה וק.השתלמות: 589K

בנושא הדירה -
פערים (די קטנים) מול הקבלן מנעו מהרכישה להתקדם, ממשיך לחפש הזדמנויות.

העו"ש שלך גדל בחודש אחד מ94k ל165k, מדובר בעליה של 71k! בנוסף לעליה של 21k בפנסיה.

קיבלת איזו העלאה במשכורת או בונוס נקודתי?

העו"ש שלך גדל בחודש אחד מ94k ל165k, מדובר בעליה של 71k! בנוסף לעליה של 21k בפנסיה.

קיבלת איזו העלאה במשכורת או בונוס נקודתי?
החלפתי מקום עבודה, כחלק מהתהליך קיבלתי מענק חתימה + שדרוג בשכר(בנטו מדובר בשינוי של כ2.5K).

רציתי לרשום שזה נכון גם לרמת גן גבעתיים הרצליה חולון וראשון, אבל בעצם זה גם נכון על מגורים בצד השני של העיר. :lol:
נכון,
אבל מי שאומר שעה נסיעה מהדרום לרוב לא באמת מחשב את זמן הנסיעה מדלת לדלת.

שלום לכולם

מיפוי פיננסי נוכחי -
קופות גמל - ~284K
מסחר אישי - ~156K
פנסיה - ~229K
השתלמות - ~60K
עוש - ~178K

בסך הכל -
כולל פנסיה וק.השתלמות: 909K
ללא פנסיה וק.השתלמות: 619K
מתקדם לעבר המליון הראשון :)

בנושא הדירה -
* יש דירה על סף חתימה, נסגרים על פרטים ותנאים אחרונים, מקווה שהעדכון הבא יהיה חיובי בנושא.
אשמח לשתף קווים עיקריים לעסקה, והתלבטות על שם מי לשים את הנכס.
מחיר הדירה 2M, צפי לאיכלוס בסוף 2026, תשלום 20\80 ללא הצמדה למדד.
יש לי מספיק כסף ככה שלא אתחייב לשנתיים וחצי הקרובות, ועם הצפי (האופטימי שלי יש לומר) להורדת הריביות, חזרה לעליית מחירי הדירות, וחסכון נוסף עד לרגע לקיחת המשכנתא ככה שאצטרך לקחת משכנתא שלא תחנוק אותי.
מתקדם לקראת חתימה על עסקה דומה.
כמה שאלות חשובות שאשמח לעזרה לגביהם:
- מה הדרך האופטימלית לשלם כ400K מההון שיש לי? מתלבט אם לקחת את הכסף החסר מהקופות גמל\מהמסחר האישי, אולי יש דרכים אחרות?
- דברים חשובים שכדאי לבדוק\לסגור במעמד החוזה?

- דברים חשובים שכדאי לבדוק\לסגור במעמד החוזה?
לקחת עורך דין מטעמך?
יש ליווי בנקאי?
השוואת את העסקה בהתחשב בכל ההוצאות הנלוות שיהיו כשתקבל את הדירה? (מטבח, מיזוג, הנמכות גבס..)

לקחת עורך דין מטעמך?
יש ליווי בנקאי?
השוואת את העסקה בהתחשב בכל ההוצאות הנלוות שיהיו כשתקבל את הדירה? (מטבח, מיזוג, הנמכות גבס..)
כן.
עדיין לא, הצפי לחודש-חודשיים הקרובים.
מחיר הדירה הוא מחיר ממוצע לדירה באותו איזור היום (מנתונים יבשים, והיכרות שלי עם האיזור), עם ההטבות של תשלום מלא רק בעוד כ3 שנים ללא הצמדה למדד אני מאמין שהעסקה הופכת לכדאית.

עדיין לא חתמתי על חוזה, הצפי לחתימה לאחר החג בנתיים עובר על החוזה עו"ד מטעמי ומרכזים את השינויים\הבהרות.

בחוויה האישית לקראת החתימה עולות שתי תהיות עיקריות:
- זו ההשקעה הנכונה ביותר? אולי המשך השקעה באופי הנוכחי עדיף, אולי עסקה אחרת עדיפה ואני "מפספס".
- אני מסנדל את עצמי במהלך הזה? אולי ההתחייבות לעוד 3 שנים לא תעבוד כמו שאני חושב, המון פרמטרים שאין לי שליטה עליהם (גובה ריבית, מחיר הדירה העתידי, מחירי השכירות העתידי, כושר השתכרות, שינויים באורח חיים) יתבררו רק בהמשך ועלולים לשנות את התמונה עבורי.

אני משתדל לא לתת לפחד לנהל אותי, ולא לתת ל"שנאת הפסד" לתעתע ברציונל.
בסופו של דבר כל הפרמטרים שצויינו למעלה אמורים להשתנות לטובה, אהיה דינמי וסתגלן בשלושת השנים הקרובות, וכמובן יש לי כמה גלגלי הצלה (200K היום, 500K בפוטנציאל בשלושת השנים הקרובות, קרן השתלמות, נכס) שאוכל להשתמש בהם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
G הייטקיסט מס' 2367, ההתחלה.. יומני מסע אישיים 22
S רו"ח ישראלי מומלץ עבור הייטקיסט אזרח ארה"ב מיסים 30
I הייטקיסט צעיר - צבירת הון התפתחות אישית 70
ע הייטקיסט +3 יומני מסע אישיים 18
stamEhad חוות דעת תיק קיים של הייטקיסט בן 32 - מחפש את השינויים הנכונים שוק ההון 14
F יומן מסע של הייטקיסט בתחילת דרכו באחת מחברות ה-FANG (גאמפא) יומני מסע אישיים 21
ר הארכת חיי המדף של הייטקיסט - פרישה מאוחרת התפתחות אישית 10
ה תיק של הייטקיסט בשבתון - איך מתאזנים עכשיו שוק ההון 45
A הייטקיסט עם משפחה, באמצע החיים יומני מסע אישיים 30
I עוד הייטקיסט בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 60
KickR עוד הייטקיסט - יומנו של פתית שלג יומני מסע אישיים 603
S ייעוץ לגבי הפרשות סוציאליות ואפיקי השקעות | הייטקיסט צרכנות פיננסית 30

נושאים דומים

Back
למעלה