• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ההשלכות לאחר קריסת גמ"ח

ה
אני חושב שאם הקהילה או הרבנים היו חושבים שיעזור ללחוץ, הגיוני שהם ינסו ללחוץ, אבל אני לא רואה סיכוי אפילו לא נמוך, שהמדינה תסכים לחלץ גמח שלא מביא תועלת כלכלית למשק.

המדינה לא מחלצת עמותות פרטיות במיוחד שזה גוף שהכלכלה תוכל להסתדר מצוין בלעדיו...
המדינה לא מוחזקת בשבי ע"י עמותת פרטיות אבל המפלגות החרדיות דווקא כן תופסות לעומד בראשה מקום חשוב ביותר:)
עד שראש הממשלה הנוכחי לא יתחלף החרדים יוכלו לבקש כל דבר וגם לקבל אותו.

אני חושב שאם הקהילה או הרבנים היו חושבים שיעזור ללחוץ, הגיוני שהם ינסו ללחוץ, אבל אני לא רואה סיכוי אפילו לא נמוך, שהמדינה תסכים לחלץ גמח שלא מביא תועלת כלכלית למשק.

המדינה לא מחלצת עמותות פרטיות במיוחד שזה גוף שהכלכלה תוכל להסתדר מצוין בלעדיו...

צריך להבין הגמחים האלו לא צפויים להפסיד, וגם אם יפסידו, מדובר על אחוזים נמוכים, מהמחזור הכלכלי, הבעיה העיקרית שהגמחים לא יוכלו לתת הלוואות לכל מי שהם התחייבו לו, ושהמדינה תיכנס ותיתן תמיכה כדי שהגמחים יוכלו להמשיך לתת הלוואות ללא ריבית, זה לא נראה לי מטרה כל כך נשגבה... שהמדינה תסכים להירתם לזה...
אוקיי, אז התשובה שלך היא בעצם:

1. ראשי הקהילות ילחצו כמה שהם יכולים.
2. לדעתך המדינה לא תיכנע ללחץ.

רק נקודה לחידוד - לא מדובר פה בהצלה לטובת מתן הלוואות בעתיד, אלא לטובת מחיקת חוב (או אולי המילה התחייבות יותר מתאימה כאן) של הגמ"ח למלווים שלו.

1. ראשי הקהילות ילחצו כמה שהם יכולים.
לדעתי הם אפילו לא יחשבו על הכיוון ללחוץ, כי אין לזה שום היתכנות
רק נקודה לחידוד - לא מדובר פה בהצלה לטובת מתן הלוואות בעתיד, אלא לטובת מחיקת חוב (או אולי המילה התחייבות יותר מתאימה כאן) של הגמ"ח למלווים שלו.
למה שיימחקו חובות למפקידים בגמח (כתבת מלווים אז אני מניח שאתה מתכוון למפקידים בגמח) הגמחים מתפקדים בצורה שלוקחים ערב נפרד על כל סכום של 10 או 20 אלף שח, ובהנחה שיהיה קושי אמיתי לאחוזים גבוהים שלא יוכלו להחזיר, אז יאפשרו ללווים להחזיר את הכסף בפריסה יותר רחבה, או בעוד שנה שנתיים, שהמשק התאזן.
(אתה צריך לשים לב, שגמח שמלווה בלי ריבית, אין שום בעיה מהותית בפריסה לתקופה ארוכה יותר של תשלומים, או בדחיית מועד פירעון ההלוואה, "כי אין ריבית".

הסיכון לגמחים עצמם, הוא בעיקר שהם לא יוכלו להמשיך לתת הלוואות למי שהתחייבו לו.

ה

המדינה לא מוחזקת בשבי ע"י עמותת פרטיות אבל המפלגות החרדיות דווקא כן תופסות לעומד בראשה מקום חשוב ביותר:)
עד שראש הממשלה הנוכחי לא יתחלף החרדים יוכלו לבקש כל דבר וגם לקבל אותו.
זה לא עובד כך... אני מבין שכנראה אתה פחות מתמצא בפרטים, וממילא אתה חושב שהחרדים יכולים גם לדרוש שיממנו לכל החרדים טיסה בשמי הארץ, אבל זה פשוט חוסר בקיאות בפרטים.

כל הנושא של חילוץ פירושו שאנשים שלא לקחו סיכון ישלמו את החובות של אנשים אחרים שכן לקחו את הסיכון.
אנשים לקחו סיכון, והיו מרווחים לביתם אם ההימור היה מצליח, אבל כשהסיכון מתממש הם דורשים שמשהו אחר ישלם את המחיר.
לפני 30 ומשהו שנים הרבה קיבוצים חיו מעבר ליכולת שלהם והתמוטטו כלכלית והמדינה חלצה אותם על חשבון שאר האזרחים, לזכותם יאמר שהחקלאות והתעשיה הקיבוצית תרמו רבות למדינה ושהם כן שלמו חלק מהחוב, עדיין היו כאלו שהוציאו מעל הכנסותיהם על חשבון השאר.

עדיין היו כאלו שהוציאו מעל הכנסותיהם על חשבון השאר.
במושב בו גדלתי הרוב החליט לממש את סעיף הערבות ההדדית. המשמעות היתה שההורים שלי, סופר סולידיים שגרו בבית סוכנות קטן וישן ומעולם לא יצאו למסעדה או לחו״ל, שילמו מהחסכונות שלהם חובות של חברי מושב פופולריים ש (כי) חיו בפזרנות, לקחו הלוואות וגרו בוילות.
מיותר לציין שההורים שלי היו במיעוט הלא קטן שהצביע נגד ההחלטה.
מיותר לציין שהמחולצים המשיכו לגור בוילות ואנחנו בבית הסוכנות.

נערך לאחרונה ב:
הנה, נזכרו לעשות כתבה נורמלית על הנושא:

(הטוויט המצוטט בכתבה אדיר, ממש מפרט על השיטה)

הנה, נזכרו לעשות כתבה נורמלית על הנושא:

(הטוויט המצוטט בכתבה אדיר, ממש מפרט על השיטה)

אני אשמח לכמה הבהרות כי נראה שאני מפספס משהו.

עד כמה שאני מבין הטוויט מעלה שתי בעיות:
1. החרדים עובדים בשחור
2. הם מקבלים משכנתאות תחת הצהרה שקרית

לגבי הנושא הראשון, אין פה הפתעה. אי אפשר מקצבת אברך בלבד לקנות דירות ומכוניות לכל אחד מעשרת הילדים.
לגבי הנושא השני, זו בעיקר בעיה של הבנק, לא? כלומר אלא אם כן הבנק יקרוס ואני אצטרך לשלם על החילוץ.

איפה פה הנושא של הלבנת הון? כלומר מה ההבדל בין לקחת את הכסף השחור ולקנות בו במכולת, לבין לשלם אותו לבנק כמשכנתא?

איפה פה הנושא של הלבנת הון? כלומר מה ההבדל בין לקחת את הכסף השחור ולקנות בו במכולת, לבין לשלם אותו לבנק כמשכנתא?
הטענה של כותב הפוסט היא שמאוד קשה להלבין סכומים גדולים של הון על ידי קניית חלב בסופר, הרבה יותר קל להשתמש בו לקניית נכסים.
מצד שני לא הובאה ראייה להלבנת הון אלא רק לחלק שהבנק מכיר בהכנסות על פי הצהרה.

קרה כבר בעבר שגמחים גדולים נקלעו לקשיים ואף פעם המדינה לא כיסתה את חובות הגמח וזה דבר שאפילו לא עלה על דעתו של אף אחד ,
בקשר לגמח המרכזי כפי שכתבו קודם אין כמעט שום סיכוי שכספי המפקידים יאבדו (למעט במקרה של מעילה חמורה )
האם המדינה תכניס את היד לכיס כדי שהגמח יוכל להמשיך להעניק הלוואות
נראה בלתי סביר באופן קיצוני

אם תרחישי אימים כלכליים מהסוג הזה יתרחשו, מקווה לפחות שהם יעירו את החלק הייצרני בחברה להשקיע הון (אנושי) וזמן בחלקים המקופחים בחברה ובמגזר החרדי. תוהה אם זה בהול יותר למען היציבות לאורך זמן של השגשוג הכלכלי בישראל, יותר מאשר מחקר ופיתוח, הייטק או צעירים שיסתדרו גם אם לא יוציאו תואר ראשון במקביל ללימודים בתיכון.

נערך לאחרונה ב:
אם תרחישי אימים כלכליים מהסוג הזה יתרחשו, מקווה לפחות שהם יעירו את החלק הייצרני בחברה להשקיע הון (אנושי) וזמן בחלקים המקופחים בחברה ובמגזר החרדי. תוהה אם זה בהול יותר למען היציבות לאורך זמן של השגשוג הכלכלי בישראל, יותר מאשר מחקר ופיתוח, הייטק או צעירים שיסתדרו גם אם לא יוציאו תואר ראשון במקביל ללימודים בתיכון.
אם אתה טוען שהמזגר החרדי מקופח, אשמח שתצדיק את טענתך.

קשה לעזור למי שלא מעוניין בעזרה.

הבדל אחד הוא הסכומים שניתן להלבין והבדל שני (וקשור) הוא שקל ומקובל יותר להטיל חובות בדיקה על בנקים מאשר על חנויות מכולת.
אני מחכה לעתירה שיגיש אוליגרך שלא נתנו לו להכניס לכאן כספים ממקורות עלומים ושהביא פתק מכהן דת שאין בעיה, שיטען לאפלייה.

ממה שאני הבנתי הגמח לא עובד בשיטה שאתה יכול למשוך כסף או שאתה תקבל כסף למרות שתרמת. הרעיון הוא שתורמים לגמח 18 שנה ואז הגמח יכול להלוות לך בתנאים מאוד טובים (ללא ריבית) יותר כסף ממה שתרמת (אני אפילו לא בטוח שזה טוב יותר ממניות), זה לא אומר שהגמח ילווה לך. למשל, בקורונה הרבה ביקשו הלוואות והגמח פשוט לא נתן את הכסף. זה מאוד דומה לקרנות P2P רק עם אורך הרבה יותר ארוך ושאתה בטוח מפסיד כסף כנראה בטווח הארוך.

לדעתי מדובר פה בפירמידה קלאסית שנשענת על קצב התורמים לגמח שמבוסס על קצב הילודה והתוצר בחברה החרדית וגם על חוסר הידע הפיננסי, כלומר, שהתורמים יעדיפו לתרום לגמח אף אם זו אופציה לא כדאית כלכלית. אני חושב שכשהריבית עולה עכשיו רבים יחלו לשאול את עצמם אם זה כדאי. אני לא חושב שהגמחים היו בסביבות ריבית כאלו גבוהות שכן הגמח המרכזי למשל הוקם ב2002 ולא חווה עליות ריבית משמעותיות שיגרמו אולי לתורמים להפקיד לפקדונות במקום הגמח.

הבדל אחד הוא הסכומים שניתן להלבין והבדל שני (וקשור) הוא שקל ומקובל יותר להטיל חובות בדיקה על בנקים מאשר על חנויות מכולת.
אני מחכה לעתירה שיגיש אוליגרך שלא נתנו לו להכניס לכאן כספים ממקורות עלומים ושהביא פתק מכהן דת שאין בעיה, שיטען לאפלייה.
הניחוש שלי שדווקא האוליגרכים מסתדרים כאן. במקרה הכי גרוע אם מתחילה חקירה נגדם, העדים מתאבדים והמשטרה סוגרת את התיק.

בתנאים מאוד טובים (ללא ריבית) יותר כסף ממה שתרמת (אני אפילו לא בטוח שזה טוב יותר ממניות)
לפי דברים שנאמרו כאן בעבר אתה לא מקבל יותר כסף ממה שתרמת לאורך השנים, בפרט אם היתה משקיע את ה״תרומות״ בעצמך.
כלומר זה לא פרמידה אלה פשוט הלוואה הפוכה.

לפי דברים שנאמרו כאן בעבר אתה לא מקבל יותר כסף ממה שתרמת לאורך השנים, בפרט אם היתה משקיע את ה״תרומות״ בעצמך.
כלומר זה לא פרמידה אלה פשוט הלוואה הפוכה.
אתה מקבל בערך פי 9-10 ממה שתרמת ממה שבדקתי. נותנים 4800 תרומה ומקבלים "זכאות" (כמובן שהם לא מתחייבים) להלוואה (ל-10 שנים נדמה לי) של 40,000 או משהו כזה. זה לא כולל מבצעים שהיו מדי פעם. כמובן שזה כנראה לא כדאי כלכלית, כי אכן אם משקיעים כנראה מגיעים לכ-25 אלף וכדומה וכמובן שאפילו בריבית של 10% ניתן להשלים עם הלוואה של 15,000 ומשלמים פחות מההפרש שהוא כ-30 אלף. טכנית יש עוד איזה מענק שלפעמים מחזירים לך חלק מהכסף, וצריך לחשב ולבדוק.

זה פירמידה במובן הזה שמרגע שאין הפקדות חדשות או שהכסף לא חוזר (כי נניח הריבית זינקה ל-20 אחוז ופשוט לא המודל לא משתלם או שיש מתחרים עם הצעות טובות יותר. או לחילופין שיש הרעה קשה במצב של הלווים והם לא מצליחים להחזיר את הכסף לגמח ומגיעים לחדלות פירעון) כל המודל קורס. מה גם שהרגולציה לא כבדה מספיק ככה שלא ברור לי בדיוק איך הכסף מושקע או מה הולך מאחורי הקלעים, מה ששם את כל הסיפור בסיכון לטעמי.

זה מאוד דומה לקרנות P2P
אתה צודק. הגמ״ח לא משקיע את הכסף אלה מלווה אותו ולכן לא נכון להשוות להשקעה בתוכנית חיסכון או בשוק ההון
זה פירמידה במובן הזה שמרגע שאין הפקדות חדשות או שהכסף לא חוזר
עם ילודה של שישה ילדים לאישה הנחת הפרמידה לא מחוסרת בסיס
מה גם שהרגולציה לא כבדה מספיק
אני בספק אם יש בכלל רגולציה
כמובן שהם לא מתחייבים
זה נקודה ממש הזויה - אתה מכפיף את עתידך הפיננסי לשרירות דעתו של משהו אחר, וכסף הוא כח ושליטה - כלומר אתה בעצם נותן למשהו אחר כח לכפות עלך החלטות.
לדוגמה אם מחר החצר מתפרקת לשני זרמים - למשל בגלל קרבות ירושה בעיקבות מות האדמור, ואתה מוצא את עצמך בחצר שונה מזו של מנהל הגמ״ח - יש סיכוי שהכסף הלך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
AsherV ההשלכות הכלכליות של ממשלת לפיד-בנט אוף טופיק 146
K מה לדעתכם יהיו ההשלכות של החוב והגרעון של ארה"ב? אוף טופיק 9
F מה ההשלכות של עבודה עם IB ישראל לעומת ישירות עם IB? שוק ההון 6
tomer111 מה ההשלכות של פרישה בגיל 60 ומדוע אני לא מצליח לשכנע את סוכן הביטוח לשנות את גיל הפרישה לזה? אוף טופיק 3
Aranchik "דע את ההשלכות״ - פתיחת קופת גמל שוק ההון 243
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
D האם ניתן להשאיר RSU ב-ESOP לאחר עזיבת מקום עבודה? שוק ההון 2
the_newbie מיסוי RSU לאחר סוף העסקה מיסים 3
קפיטליסט_מרושע התוכנית שלי להתנהלות לאחר הפרישה המוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 113
א המשך השקעת כספי פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ש רכישת שליש דירה לאחר זכייה במחיר למשתכן. נדל"ן 3
M מיסוי דירה לאחר הסכם ממון נדל"ן 2
S האם ניתן להוסיף נתונים לדו"ח לאחר קבלת שומה ? מיסים 16
E דמי אבטלה - לאחר תקופה ממושכת בחו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N בעלי מניות לאחר עסקת רכישה שוק ההון 16
ה סמוטריץ שוקל מיסוי רווחי קה"ש לאחר 6 שנים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 244
ס התייעצות לאחר פגישה עם סוכן מטעם העבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
O איך לחשב מה יותר משתלם לאחר ניכוי מס, קרן כספית או פקדון בבנק? מיסים 5
M מחויבות לבניה לאחר זכייה במכרז בנה ביתך ברמ׳׳י נדל"ן 0
א הצמדה למדד תשומות הבניה לאחר קבלת הדירה נדל"ן 4
A עיכוב מחמת כח עליון לאחר חריגה מתאריך החוזה נדל"ן 18
מ IRA לאחר גיל 67 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S הגשת בקשה להחזר מס הכנסה דרך finupp - בדיקה בסימולטור לאחר הגשה הראה חוב ולא זיכוי - הצילו! מיסים 21
מ מס רווחי הון לאחר פרישה מעבודה מיסים 3
-michael- ניהול מוצרים פנסיונים לאחר ירידה מהארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ט יציאה לדרך חדשה בחיים לאחר מכירת דירה יומני מסע אישיים 53
F תשלום חוב למס הכנסה לאחר הגשת דו''ח מיסים 3
M הוצאת טופס 867 לאחר סגירת חשבון מיסים 5
C חישוב הפרשים בדמי לידה על בונוס ששולם לאחר הלידה צרכנות פיננסית 4
I נעליים במאות שקלים נקרעות לאחר מספר חודשים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
D קיזוז הפסד הון אל מול רווח ממישוש RSU לפני תקופת החסימה (שנה לאחר הענקה) מיסים 1
R הקטנת מס לאחר תיאום מס משתי משרות מיסים 1
Y סיכום ושאלות - דחיית מכירת RSU לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Y פדיון תכנית פנסיה אמריקאית לאחר חזרה מרילוקיישן מיסים 5
מ קניית אופציות לאחר התפטרות - עמלות והעברה לחו"ל מיסים 1
AbuNafha השלמת הכנסה מביטוח לאומי לאחר פרישה לפנסיה, והורשת קרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 39
H הפרשה פנסיונית לאחר גיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
י מחיר עלות נמחק לאחר ניוד תיק השקעות מיסים 2
T מחיר למשתכן - שינוי סטטוס מידועים לציבור לנשואים לאחר ״זכייה״ נדל"ן 0
צ פטור ממדד תשומות הבנייה+ תשלום 20 אחוז היום והיתרה לאחר טופס 4 נדל"ן 26
M כסף בצבירת פנסיה לאחר פטירה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
9 תגמול מילואים לשכיר לאחר בונוס אוף טופיק 6
בובין חוט-השני לאחר 5 שנים - הגיע הזמן להעלות שכר דירה? נדל"ן 21
מ דוח שנתי לאחר חתונה מיסים 1
D לבעלי חניה בבניין,. לא ביקשנו חלף חניה בתמ'א פינוי בינוי , לאחר תכנון וחתימה אבל טרם חתימה סופית., מה הכי טוב כרגע לעשות? נדל"ן 4
A מדד תשומות הבניה ירד לאחר תשלום המדד, האם מגיע לי החזר? נדל"ן 52

נושאים דומים

Back
למעלה